Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Az aktív játékosok 70%-a?

[ Szerkesztve ]

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én nehezen akarom elhinni, hogy a játékosok 70%-a nem lépi át a 10. szintet. Amikor pár éve legelőször regeltem egy trial accountot, pár óra alatt már el is értem azt.

Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy a rengeteg bot regeli folyamatosan a trial accountokat, és spammelnek. Vagy pedig félreértés történt és a karakterek 70%-a, nem pedig a játékosoké.

[ Szerkesztve ]

(#3) atike


atike
nagyúr

Nem semmi, ha igaz. Mármint ha így ebben a formában igaz... Az én életemben kimaradt a WoW, de nem is hiányolom... Bezzeg a DIII-at... :)

(#4) Preda válasza D1Rect (#1) üzenetére


Preda
aktív tag

Szerintem az összes eddig létrehozott karakter 70%-áról van szó. Amibe beletartoznak a spam botok meg banker altok meg trial-karik.

(#5) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Miért, gondolták, hogy ebből fognak az életük hátralévő részében megélni????
Eddig is irreálisnak tartottam a játék iránti vonzalmat. Nekem nagyooon nem jött be.

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#6) Lenry válasza Preda (#4) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan.
nagyon sok az alt, meg a bankos karakter, meg ugye a kínaiak.
simán összejöhet a 70%.

a 11millió viszont az aktív accountok száma, nem a karaktereké. tehát van mondjuk 11M lvl80 vagy aközeli karakter, meg úgy 40M egyéb. és ez is csak 5 karakter acc-onként, ami elég általános dolog

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) D1Rect válasza Preda (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is erre tippelnék, azért volt furcsa.

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

Nehezen hihető, hogy valaki azért fizet havonta, hogy 10-es szinten/szintig bezárólag ténferegjen a játékban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) LittleDemon


LittleDemon
tag

mennek szépen a tört szerókra :)

(#10) Narxis válasza atike (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is nehezen hiszem el....nekem meg nagyon hiányzik, iszonyatosan függtem tőle és ugyebár az emlékek megszépülnek, szóval nehezen birom ki, hogy ne folytassam. Vár rám a warlockom, roguem, magem, druidom, mindegyik 70-es szintű, sajnos elcsábultam és a warlockom felhúztam 75-re... :( a magem pedig 72-re.

A Dragon Age ideiglenesen gyógyírt jelentett a "sebeimre". :)

Thanos was right.

(#11) Eugene Roe válasza Narxis (#10) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Pedig hidd el, csak te hiányzol :P (no offense)

Nekem legalább az összes altom elérte a lvl20-at xD

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#12) Preda válasza Narxis (#10) üzenetére


Preda
aktív tag

Én valahogy nem érzek már késztetést arra, hogy folytassam. Pedig egy éve hagytam abba és nemrég kaptam 7 nap ingyen játékidőt. Amit arra használtam, hogy haverokat húztam akik most kezdik. Mondjuk én amúgy is jobban bírtam a jól megszokott kis klánunk ventri-jén való ökörködést egész délután mint csak magát a játékot. Miután én abbahagytam, a klán nemsokára felbomlott kb 80%-uk abbahagyta. Jó 3 évig volt együtt a kis társaság és ez adta meg a játék ízét. Ezek után semmi kedvem már játszani meg új klánt keresni egyebek. Amúgy is mostanában egyre kevesebb game van ami leköt. Talán TF2 és az EvE abban meg jó, hogy nem kell egész nap kockulni :) .

[ Szerkesztve ]

(#13) Cathfaern válasza GegeWarrior (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Miért, gondolták, hogy ebből fognak az életük hátralévő részében megélni????"
Persze, épp ezért nem álltak neki fejleszteni a Diablo3-at, meg a StarCraft 2-t, és ezért nem fejlesztenek más MMO-t is jelenleg. Ja vagy csinálják ezeket? :U

Amúgy szerintem is sántít ez a dolog, bár a forrás is "players"-eket említ. Szerintem két dolog lehetséges:
1. összes karakterről van szó, nem az összes játékosról
2. kifejezetten az új playerekről van szó, azaz a kezdő playerek 70%-a nem jut túl a lvl10-en
Én utóbbit tartom elképzelhetőbbnek. Ha igaz, akkor mind a 3.3-ban történt változtatások, mint a Cataclysm sokat fog majd javítani ezen az arányon.

Szerk:
Forrásoldalon kommentek közt van egy harmadik magyarázat is:
A playereket általánosan érti, azaz mindenkire aki valaha kipróbálta a WoW-ot. Szóval az a fennmaradó 30% a jelenlegi 11,5millió előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#14) Pubszon


Pubszon
veterán

Azért ha összevessük a CoD2-4-6-al akkor már lemarad egy kicsit, mert ugye az is számít, hogy a CoD az egy nem "otthagyós" játék mint a WoW, mert abba sokan estére is bentmaradnak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#15) ollie válasza GegeWarrior (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem ezt gondolták, hiszen már a középiskolai gazdasgátanban is tanítják, hogy minden terméknek van egy életciklusa.

***

(#16) LittleDemon válasza Pubszon (#14) üzenetére


LittleDemon
tag

ez pont fordítva van :)

(#17) Cathfaern válasza Pubszon (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem teljesen felesleges az ilyen téren történő összehasonlítás, teljesen más játékstílus jellemző a két játékban (itt most a szokásokra értem, nem a műfajra értelemszerűen). Ráadásul szerintem WoWosok között relatív alacsony az xFire-t használók aránya.

(#18) Viktor77 válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Konkrétan, szerintem a kutya nem használja. Minek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Preda válasza Pubszon (#14) üzenetére


Preda
aktív tag

Hát tuti fölös xfire-el való hasonlítás. Annak nem sok valós alapja van.

(#20) Pubszon válasza LittleDemon (#16) üzenetére


Pubszon
veterán

Na azt ne mond nekem, hogy vki egy héten akár 100 órát is játszik WoW-on, hogy a gép előtt ül, pedig láttam már ilyen xfire profilt. :D
CoD-ba már a 40 is nagyon sok, nagyobb koncentrálást igényel.

(#17) Cathfaern: Tudom, hogy más stílus, ezért is lehet sok órát összeszedni vele, mert ha megállsz akár 2 órára, semmi sem törénik veled, CoD-ba ekkor meg jobbesetbe megölnek, kickelnek. :K
Az xfire-t lehet kevesen használják WoW-ra, de mégis az első helyen áll a listájába.

(#18) Viktor77: Ha neked lenne, és lenne 110 ismerősöd és még enyit látnál Friend of Friend Playing menüpontba, akkor mást mondanál. :D
Amúgy WoW-nál lehet nem könnyiti meg a csatlakozást, de rengeteg más játéknál igen, illetve könnyen lehet csevegni játékostársakkal, lehet feltölteni képet és videót, tehát van rengeteg előnye is. ;)

(#19) Preda: De nem is véletlen generált számok. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#21) Viktor77 válasza Pubszon (#20) üzenetére


Viktor77
titán

"Amúgy WoW-nál lehet nem könnyiti meg a csatlakozást, de rengeteg más játéknál igen, "
Nem lehet, biztos.

Akkor, hogy is jön egy WoW-os hírhez?
Újra leírom, mert lehet félreérthető voltam. A WoW-osok kb. 90%-a nem használja, mert nincs miért. Ha bejön a Battle.net még ennyi sem fogja. (Mármint nem WoW-ra, más játékra, persze, lehet.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Sicilian


Sicilian
addikt

Most ezen mit csodálkoznak, azt hitték hogy a végtelenségig nőni fog a tábor, vagy mi?
Örüljenek neki, hogy eddig ilyen eredményeket elértek.

nothing is true everything is permitted..

(#23) Pubszon válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

Igazából össze sem lehet hasonlítani, mert itt nem eladásról van szó, hanem havi előfizetőkről, ami ugye más tészta. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) leviske


leviske
veterán

Egy elnök fogalmazhatna azért érthetőbben is, ha már egy olyan dologról nyilatkozik, ami esetleg árnyékot vethet az egyik bevételi forrásuk jogos sikerére. :F

Az egyértelmű, hogy a későbbiekben csökkenni fog a felhasználótábor, hiszen annyi komolyabb MMO van érkezőben, hogy egyszerűen nehezen hihető, hogy ne morzsolódnának le páran, arról nem is beszélve, hogy az újoncok valószínűleg szívesebben kezdenek majd egy frissen indult történetben, minthogy belecsöppenjenek egy hc légkörbe.

Ha jól emlékszem, akkor a játékosszám eleve nem most kezdett el stagnálni, tehát ha elértünk egy pontot, akkor azt nem most értük el.

(#25) Wolverine válasza Pubszon (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Az előnyei ellenére a WoW-hoz már most is felesleges, és a Battle.net 2.0 után még inkább az lesz.

Amúgy én ezt a létrehozott karakterekre értem... és annál a 70% teljesen reális, figyelembe véve az AH-s és bankos altok, meg a spammerek mennyiségét. Persze az is igaz, hogy ez egyben azt is jelenti, hogy a lvl80-ra jutott több millió karakter a valaha létrehozott mennyiségnek csak a töredéke... és ez azért durva.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) Cathfaern válasza Sicilian (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem hitték. Sose mondtak ilyet. Azt se hogy csalódottak lennének. Nem értem az emberek honnan szedik ezeket.

leviske:
Legújabb kieggel megnőtt még az online előfizető tábor, 500ezerrel, az volt tavaly novemberben. Szóval igen, kb. 1 év éve van stagnálás (az előfizető számban, azaz nem arról van szó, hogy 1 éve nincs új játékos). Ugyebár tegyük hozzá, hogy jelenleg a WoW teljesen újak számára nem túl barátságos, mivel első 60 szinten az alapjátékkal játszasz, ami óta nagyon sokat fejlődött mind játékmechanikailag, mind grafikailag a WoW. Épp ezért várható a következő kiegészítőben egy újabb játékos növekedés, ahol mindezeket felújítják.

(#27) Wolverine válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

Sőt... A megjelenéskor az egymillió előfizető is optimista becslésnek tűnt :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28) Meglivorn válasza Wolverine (#25) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ezért nem értettem soha, mit nyomorgat a bliz a bank helyeken és a zsákok méretén, amikor nemhogy tudják hogy mindenkinek van bank-altja, de még támogatják is (az altok közötti levelezés vagy egyén adatlekérdezések pl.). Nem tartom valószinűnek, hogy a bank helyek lekötése és adminisztrálása az adatbázisban nagyobb erőforrást kötne le, mint egy teljesen kész karakter, minden tulajdonságéval és cuccával + annak saját bank területe...

Sok alt készül úgy, hogy csak megnézik egy-egy faj kezdő területét vagy sztoriját, de aztán sosem megy tovább. Vagy csak a nevet kötik le (nekem 3 ilyen karakterem van a listában, van amivel be se léptem még)

(#29) Wolverine válasza Meglivorn (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

A saját bevallásuk szerint nem akarnak végtelen tárolóhelyet sem; viszont az accountszintű (kvázi beépített guildbank) tárolón gondolkodnak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Lehet, hogy ez csak egy kezdeti fogás egy új táptalaj (dio 3?) előkészítésének. Lehet, hogy már a blizz unja a wowot és végre valami újjal előrukkolnak, amit nem is bánnék, én már BC után erőltetettnek tartottam az újításokat.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#31) Cathfaern válasza Meglivorn (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez érdekes kérdéskör, mert tényleg kényelmesebb lenne, de ha belegondolsz, valahol meg kell húzni a határt. Mert jó, akkor legyen végtelen táska. De utazni is unalmas, lehessen teleportálni bárhonnan bárhova. Koordináták alapján. De akkor már minek manuálisan, ha felveszel egy questet, dobjon is oda automatikusan hogy csinálhasd. De akkor már minek felvenni, a szinteden kapd meg automatikusan a neked megfelelőeket, és akkor rögtön odadob, megcsinálod, mehet a következőbe. Meg ha már úgyis lehet teleportálni, lehessen bárhol bármikor eladni és javítattni. De ha már bárhol tudsz javítattni, minek törnek egyáltalán a cuccok, stb. Gondolom lehet érezni, hogy így nagyon messzire el lehet menni.

(#32) feka007 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

"Konkrétan, szerintem a kutya nem használja"
Kb. az összes CoD-os, CS-s, BF-es használja..

Current Users Online: 257,257

[ Szerkesztve ]

(#33) Viktor77 válasza feka007 (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Nézd meg mire válaszoltam, és ha #18-asomat sikerült elolvasnod, akkor tedd meg ezt a #21-esemmel is. Köszönöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Allien válasza feka007 (#32) üzenetére


Allien
veterán

ööö, azért ez nem teljesen igaz, a BF-esek (2142 tuti) NEM használja az xFire-t, mert minek? VAN beépített a játékban (barát lista), és beszélgetésre meg jellemzőbb a teamspeak. :K Persze biztos van rá példa, hogy az xFire-t IS használják. ;) :D

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#35) Pubszon válasza Allien (#34) üzenetére


Pubszon
veterán

Szinte az összes multis játékban van beépített, de mégis jobb az X sok játék esetén. :U

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) feka007 válasza Allien (#34) üzenetére


feka007
nagyúr

CoD-ban is van beépített, mégse használja a kutya se, hanem X.. BF-nél mondjuk tényleg jobb a beépített, de attól még a nagy részüknek ott fut az X ugyanúgy. :K

(#37) velizare


velizare
nagyúr

"Ennek okát természetesen nem tudhatjuk, azt azonban igen, amit a Blizzard elnöke, Mike Morhaime jelentett be nemrég egy konferencián. Elmondta, hogy a játékosok 70%-a nem lépi át karakterével a 10. szintet, ami - mivel 80. szintig fejlődhetünk - nagyon kevés. Ennek okaként elképzelhetőnek tartják, hogy vagy csak ide-oda ténferegnek a játékosok semmit sem csinálva, vagy egyszerűen túl keveset játszanak a játékkal."

ehhez képest az eredeti:

Blizzard CEO Mike Morhaime said earlier today that 70% of people playing on a WoW trial account (which I'd imagine would be most new players) fail to progress past level 10 in the game.

:W

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38) Cathfaern válasza velizare (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor a jelek szerint a kotaku.com pontosított azóta, mivel mikor a hír kijött nem ez volt még ott (néztem direkt én is).

(#39) velizare válasza Cathfaern (#38) üzenetére


velizare
nagyúr

ezért nem kell mindent kapásból elhinni, és továbbadni, ami le van írva az interneten. józan paraszti ésszel felgondolva (ahogy azt többen is megtették) ez inkább a játékosok számának drasztikus csökkenését (milliókról beszélünk) jelentené, nem pedig a cikkben is említett stagnálást.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40) Wolverine válasza velizare (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

Ami nem is csoda, figyelembe véve, mennyi közülük a spammer :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41) velizare válasza Wolverine (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

eq2ben trial account
1, nem írhat a nyílt csatornákra
2, nem lehet guildbe invitálni
3, nem lehet raidbe/groupba invitálni
4, nem küldhet telleket és leveleket normál accounton lévő karaktereknek

problem solved. =)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) Wolverine válasza velizare (#41) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezeket kb. itt is már bevezették; a spammerek vagy /say vagy /yell segítségével kommunikálnak (azt is letiltva semmi sem maradna egy valóban próbát végzőnek sem...), vagy összeszednek pártucat karaktert, amiket formációban ölnek meg, és a hullákkal íratják ki a szöveget.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#43) LucifeI2 válasza Viktor77 (#18) üzenetére


LucifeI2
őstag

Arena streamek nézésre használják sokan.

(#44) siti


siti
senior tag

Ennek okát természetesen nem tudhatjuk

pedig megírtam nekik is amikor kiléptem, hogy kicsit unalmas a 20. átszinezett páncél és igazán felvehetnének pár designert. majd megláttam a D3-at és rögtön leesett hogy van nekik, csak már nem wow-ot rajzolnak.

meg unalmas és ismétlődő lett: 20 új repülő mount: fehér sárkány, fekete sárkány, piros, kék, zöld, hupilila, gyűjtsd össze mind és akkor lesz egy átlátszó. woa!

raidek jók voltak, de a játékosok nagyon kis része jutott el az adott kiadás endbossáig. pedig ott kezdőrött az igazi játék, nem lvl 10...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45) Wolverine válasza siti (#44) üzenetére


Wolverine
félisten

Speciel most annyian raidelnek, hogy némelyik szerveren játszhatatlanul lagos a tömeg miatt az instance-szerver ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46) siti válasza Wolverine (#45) üzenetére


siti
senior tag

na még egy ok hogy ne menjek vissza. akkor már raidelni se lehet :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.