Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hűha. Ezért az árért valahol komoly kompromisszumoknak kell lennie. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Graphics válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy sima Bridge gép, csak beletoltak pár extrát :D "gigazúúm"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Agostino válasza Graphics (#2) üzenetére


Agostino
addikt

de legalább IS van hozzá, azt nem spórolták ki. anélkül lenne csak igazán mókás a történet : ))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) konigjanos


konigjanos
senior tag

mekkora szenzor van benne?

(#5) kromatika


kromatika
veterán

elég baráti ára van. :K

(#6) MZperX75


MZperX75
addikt

Nem olyan rossz az! Még az ára sem vészes.

44Xgiga zoom !Biztos kompromisszumos ,de azért el lennék ezzel,egy jó darabig. :))

Persze a mi tetszene az min egy jó tükrös Cannon EOS 60D sorozatból ami tud 1080p Videót csak ott 2xennyibe kerül minimum. 180+ezer....

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab


dabadab
titán

A wifit miért nem lehet normálisan megoldani? Miért csak mindenféle szerencsétlen okostelefonos cuccokkal működik együtt, az miért nem megy, hogy egy gombnyomásra átküldi a képeket a PC-re, ami mégiscsak az egésznek az értelme lenne?

DRM is theft

(#8) .mf


.mf
veterán

Förtelem. Mókusvakítás. Sosem értettem az ilyen ultragigazúm gépeket. Hangyányi szenzor, s mellé olyan tele vég, amit még komoly állvánnyal is nehéz kihasználni, nem mellesleg a kép már olyan lágy ott, hogy Cocolino-reklám is megirígyelhetné...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) MZperX75 válasza .mf (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez nem újdonság,nem is tudom miért vagy meglepődve ;)

(#10) Jim Tonic válasza dabadab (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, ez valóban nagyon hiányzó dolog. Lementené a tartalmat a gépre, majd törli az SD kártyát, és kész.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) .mf válasza MZperX75 (#9) üzenetére


.mf
veterán

Neked szövegértelmezési nehézségeid vannak? Nem ez az első eset, sőt, általában ez szokott a helyzet lenni. Válts már át write-only módból és olvasd is el, kérlek. Már a hsz-emben implikálva van, hogy nem ez az első, s nekem nem evvel a konkrét darabbal, hanem az egész kategóriával van bajom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) nord_ válasza .mf (#11) üzenetére


nord_
veterán

Nem értem, miért vagy felháborodva, egyetértett veled...

(#13) MZperX75 válasza .mf (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

;)

(#14) Jim Tonic válasza .mf (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D Most aztán jól lebaltáztad, hogy egyet mert érteni veled...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) konigjanos


konigjanos
senior tag

nem kell bántani a gépet, amíg nem tudjuk, mekkora a szenzor. tudjuk?valaki írja már ki...

(#16) .mf válasza nord_ (#12) üzenetére


.mf
veterán

Ó öregem, itt senki sem tud szöveget értelmezni?
Azt írta, hogy nem újdonság, tehát azt sugalmazva, hogy nekem új. De már előtte írtam, hogy ilyen (és ehhez hasonló) gépek, tehát tisztában vagyok, hogy vannak még ezen kívül is ilyenek. Komolyan már, most trollkodtok?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Freddy76 válasza .mf (#16) üzenetére


Freddy76
addikt

Te nem tudsz szöveget értelmezni. Nekem legalábbis úgy tűnik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18) nord_ válasza .mf (#16) üzenetére


nord_
veterán

Így van, minden hülye szembe megy az autópályán, csak te haladsz jó irányba. :))

(#19) scarabaeus válasza konigjanos (#15) üzenetére


scarabaeus
őstag

Valamiért titkolózik a marketinganyaguk, de a valós és 35 mm ekv. fókusztávolságok aránya és így a crop factor 5,6, a szenzor tehát 1/2,5" az antik méretbesorolással, de inkább egyszerűen 5,76 mm x 4,29 mm nagyságú.
Ezen van 16 megapixel.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20) .mf válasza Freddy76 (#17) üzenetére


.mf
veterán

+nord
Erre már tényleg nem tudok mit írni, csak azt, hogy direkt nem értitek jól.

8: "Sosem értettem az ilyen ultragigazúm gépeket."

--> ilyen + legfőbb tulajdonságuk + tbsz, azaz kategóriaként beszélek róluk

9: "Ez nem újdonság,nem is tudom miért vagy meglepődve"

--> feltételezi, hogy eddig nem tudtam volna a kategória létezéséről (sőt, már lőttem is ultrazoom bridge-dzsel)

11: "Már a hsz-emben implikálva van, hogy nem ez az első, s nekem nem evvel a konkrét darabbal, hanem az egész kategóriával van bajom."

--> ehhez kell még kommentár? Szerintem világos, mint a Nap. De lehet közhelyekkel jönni. A mindenki hülye, csak én helikoptert ne felejtsétek ki. :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Freddy76 válasza .mf (#20) üzenetére


Freddy76
addikt

"Irónia", azt hiszem ez lehet a megoldás...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22) kriver válasza konigjanos (#4) üzenetére


kriver
tag

1/2.3" BSI CMOS van benne. Egyébként itt a teljes spec.
Képminőség továbbra is alsó közép szintű.
Biztosan lesz lehetőségem kipróbálni, de előre félek egy újabb csalódástól. Mióta a Fujifilm elhagyta a saját SuperCCD megoldását, csak középszerű képminőséget produkál. Sajnos még a HS széria is gyenge. Pedig a manuális fókusz, és az ergonomikus (és szép) váz miatt kár. Fujit csak az X szériától ajánlott venni. A Nikon, és Canon, de már a Panasonic TZ széria is lekörözi képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#23) konigjanos válasza kriver (#22) üzenetére


konigjanos
senior tag

tudnám, miért nem tesznek bele egy aps-c szenzort, mint a samsung az nx-1000-be...csúcsgép lenne...

(#24) scarabaeus válasza konigjanos (#23) üzenetére


scarabaeus
őstag

APS-C közepén kicsike világos folt nem lenne csúcsgép.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) konigjanos válasza scarabaeus (#24) üzenetére


konigjanos
senior tag

ezt nem értem...

(#26) dabadab válasza konigjanos (#25) üzenetére


dabadab
titán

Ahhoz, hogy ez a zoom beleferjen ekkora meretbe, az kell, hogy a vetitett kep kicsi legyen. Ha nagyobb kepet akarnal, akkor hosszabbnak kellene lennie az objektivnek, nagyobbnak a lencsenek, stb, stb, egy APS meretu erzekelohoz (aminek 1,6-os cropja van, ha jol emlekszem) valami ilyen szornyeteg kellene az ~1000 mm-hez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) kriver válasza dabadab (#26) üzenetére


kriver
tag

Pontosan.
De inkább lenne nagyobb érzékelő, és harmad ekkora zoom. Mit ér vele a Fuji, ha a végállásban egy kásás összemosott festményt kapunk? Ragyogó napsütésben sem lehet egy éles (nem szoftveres után élesített) fotót készíteni. Érdekes módon ezzel a szenzormérettel a Nikon sokkal jobban megoldotta a P5xx szériát.

[ Szerkesztve ]

(#28) nord_ válasza kriver (#27) üzenetére


nord_
veterán

Ezt a sírást... A Fujinak az 1x-es zúmtól eddig a gépig rengeteg változata van. Nagyobb érzékelő kell kisebb zúmmal? Ott van a palettán, csak körül kéne nézni.

(#29) scarabaeus válasza kriver (#22) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ja, nézem, én meg 1/2,5"-et tippeltem - mondjuk ahelyett, hogy mint mindig, végigszámoltam volna mindent, akkor csak egy crop factor táblázatban néztem meg az arányt, és hát, a táblázatok egymással se egyeznek :)

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.