Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Időváltozások? Valamilyen még ki nem kúrált, észre nem vett betegség..., rossz táplálkozás...?
Javulást egyébként!

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nem lehet h azért mert beteg vagy? Az előbbi topicban pont azt beszéltük, hogy már 2 hete szarulvagy =/

(#3) csimav válasza Dany007 (#2) üzenetére


csimav
senior tag

Az véletlenül nem én vagyok? :D

Amúgy én se tudok aludni :(

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Altatót ugyan nem javaslok, de érdemes lehet kipróbálni valami nyugtató hatású teát. Lehet kapni kifejezetten ilyen gyógyteákat.

***

(#5) Dany007 válasza csimav (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, sorry! :B
Keverem az avatarokat... :U

(#6) Rive


Rive
veterán

Egyrészt van valami 'Nervenpflege' nevezetű nyugibogyó.

Másrészt a lelki problémáidat nem biztos, hogy te magad észreveszed másból, mint, hogy rosszul alszol és hülyeségeket álmodsz...

Harmadrészt meg évszak/időjárásváltozás környékén az efféle előfordul magától is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Én furcsamód azt vettem észre, hogy délután jobban alszok mint este. Más dolog, hogy délután is van egy álmos időszakom, ahogy este is. Furcsa mód, délután ledőlök, és 2 perc múlva már alszok is... Jól ébredek stb...
Este meg... Hiába érzem, hogy álmos vagyok, lefekszek és vagy fél órát forgolódok... Persze annyira talán nem vészes mint nálad.
Igyál meg 3 doboz sört lefekvés előtt! Engem 2 is mindig elálmosít, de legyen 3, hogy biztosra menjünk :)

(#8) whiz


whiz
aktív tag

Hát, nem tudom... időjárásra nem vagyok (legalábbis nem voltam eddig) érzékeny. Érdekes, néha délután viszont akkorát tudnék aludni. Vagy néha melóhelyen leszek olyan álmos, mint az atom, néha le is teszem a fejem pár percre. Na szerintem ilyenkor tudnék durmolni egy jót, de hát nem lehet...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

én az utóbbi években kb 2szer annyit alszok, mint régebben... amikor otthon laktam, úgy aludtam évekig, hogy szólt a zene is... kb 4órákat aludtam átlagban... mostanában meg 6-8órákat simán alszok... kávét max 2-3at iszok 1nap... de van, hogy 1-eket...
sokan mondtak olyat, hogy ha nem bír az ember aludni, akkor előtte mozogni kell... na, mármost ez alvás előtt nem a legjobb ötlet, mert mozgás/sport közben felmegy az adrenalintermelés és az meg pont meggátol abban, hogy elaludj :)
én inkább azt javaslom, hogy alvás előtt pár órával 1 jókis zöld tea+ginseng keverék (én attól egy időre kicsit felpörgök, de 2-3órával később rámjön a fáradtság) vagy alvás előtt nekem a tej/kakaó/sör/bor is használ... pl néz az ember valami gagyi műsort, ami alapból fárasztó és megiszik 1-2pohár jófajta vörösbort, majd lehet jót aludni :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) whiz


whiz
aktív tag

Sört/bort nem szeretem, de a löttyöket többen mondjátok, kipróbálom majd hátha segít valamit. :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11) #43960832


#43960832
törölt tag

Én a mozgást ajánlom, nekem mindig bevált. Ha nagyon nyűgös vagyok, lemegyek futok egy fél órát a parkban, és kellemesen elfáradva érek haza. Ezután egy jó zuhany és alszol mint a bunda. ;)

(#12) D1Rect válasza #43960832 (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Mozgás + rendes kaja. :K
Esetleg nincs meleg a szobában ahol alszol?

(#13) mephi666


mephi666
nagyúr

amúgy egy csaj is jó megoldás lehet :) szex közben jó sok kalória is elég és el is tud fáradni közben az ember :) jól esik utána az alvás... ha meg nincs csaj, akkor is ott van "emma, emmeg hónap" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) whiz válasza D1Rect (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

Alapvetően hűvösben szeretek aludni, de az elmúlt napokban volt mindenféle, egyikben sem sikerül valami jól. És úgy kajálok, mint eddig, tulajdonképp semmi változás nem történt az életemben. :F
mephi666: egy jó csaj nem lenne rossz, de /pill az nincs. :(

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem tudom, hogy hallottál-e róla, de a napfény hatására, (különösen, ha a térded alatti részen, hátul éri a fény a bőrt), akkor egy bizonyos MELATONIN nevű hormont termel a szervezet, ami az elálmosodásért felelős. Gyógyszertárban is kapható.Általában recept nélkül .

De, ha egy kvarc lámpát beszerzel, az is megteszi. Nem szabad 5 percnél többet kvarcolni, de nagyon jól helyettesiti a napfényt a borús időkben, és mellesleg az immunrendszert is erősiti. (Itt jegyzem meg, hogy bocsánat, hogy rendszeresen rövid i-t használok , de ezen a gépen nincs hosszú i. ....csak a laptomomat akarom kimélni, azért bénázok ezen..)

Valakitől azt hallottam, hogy lefekvés előtt lágy tojást eszik meleg mézes tejjel :DDD
Nem a komoly sport, de a friss levegőn való séta is jót tehet elalvás előtt.
(Én spéci a Bibliából meg egy jó könyvből szoktam olvasgatni alvás előtt.. ;) )

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) tibi666


tibi666
senior tag

lehet az oka stressz, vagy lelki probléma is.
én úgy fél évig eszméletlen rosszul aludtam. 2-3 órát is forgolódtam elalvás előtt, és mindig hülyeséget álmodtam.
mindegy volt, hogy ettem-e, vagy sem, ittam-e, vagy sem.

aztán szép lassan rájöttem, hogy ennek két oka van. az egyik, hogy lelkileg nem voltam 100-as. miután sikerült rendeznem a gondjaim, máris sokat javult a helyzet. aztán most elkezdtem edzeni. egy hosszabb nap után úgy dőlök be az ágyba, mintha fejbevágtak volna. az álmok megvannak, de kevésbé durvák, mint régen. és kipihenem magam.

elég mozgalmas hétvégén vagyok túl, ma be sem mentem dolgozni. 7kor felkeltem ugyan, de a mosakodás után olyan fáradt voltam, hogy inkább hagytam. gondoltam, hogyha 9ig felébredek, akkor bemegyek. hát nem sikerült. úgyhogy netezgettem, majd fél 12től mostanáig aludtam. :DDD ma intenzív edzés lesz, mert különben nem tudok majd este elaludni, és holnap újrakezdődik minden.

(#17) mephi666 válasza tibi666 (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt, hogy lelki bajok miatt én is rosszul aludtam... amit lentebb írtam, hogy huzamosabb ideig pár órákkal elvoltam, az is ilyen volt... rengetegszer voltam úgy, hogy este 10kor beestem az ágyba és 2kor már fenn voltam... vagy hazaestem piásan 5kor és 7-8körül már ébren voltam... nem volt jó dolog...

utólag mégegyszer átgondolva jó lehet még egy kis meditáció is... nem túl bonyolult szerintem megtanulni és akár fél óra ilyen állapotban lehet olyan pihentető, mint több óra alvás: lényegében ami ajánlott hozzá, az valami nyugodt zene meg egy sötét szoba... aztán kényelmes helyzetbe leülni, szemet lecsukni és teljesen kizárni a külvilágot... azt a legkönnyebb úgy elérni, hogy elkezd magában számolni az ember mondjuk 100-tól visszafelé és közben maga elé képzeli a számokat, mint mondjuk egy digitális kijelzőt... vagy szép faragott számokat :) (ezt nekem úgy magyarázták, hogy azzal, hogy számol az ember, az agyának az egyik felét foglalja el... a számok elképzelésével meg a másikat...) közben szép egyenletesen kell jó mélyeket lélegezni... komolyan nagyon frissítő dolog...
a rossz alvásnak még a stressz is lehet kiváltója... meg az, hogy az ember folyamatosan agyal hülyeségeken és emiatt nem bír elaludni... sokszor volt nekem ilyen, hogy teljesen ki voltam merülve, de nem bírtam nyugodtan aludni, mert folyton pörgött az agyam... :( félre kell tenni a sok sz@rt, mert hosszú távon közel sem egészséges a stressz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) talmida


talmida
Közösségépítő

Hogy vagy? Hogy aludtál? :F

IN GOD WE TRUST!

(#19) whiz válasza talmida (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

Pont úgy, mint eddig... :(

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.