Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

orulunk neki, akkor most mehetnek a kisebbek arai lefele.

hüllő

(#2) TESCO-Zsömle válasza gyiku (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az nem éri meg. Az árakat növelni kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) atti_2010 válasza gyiku (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ennek akkora árat biggyesztettek hogy véletlenül se zavarjon a kisebb módéleknél.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) McDog


McDog
aktív tag

Ilyenkor belegondolok, hogy jó hogy 5 év gari van rá, de ha az embernek, vagy cégnek elveszik 4 TB adata, akkor hogy kap gariba egy másikat lesz a legkevesebb

[ Szerkesztve ]

(#5) bugizozi válasza McDog (#4) üzenetére


bugizozi
őstag

Fontos adatot minimum 2 helyen kell tárolni ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6) GIJoe válasza McDog (#4) üzenetére


GIJoe
addikt

na még x1.

(#7) Kov1024 válasza McDog (#4) üzenetére


Kov1024
tag

Hát a gyártó erre azt mondaná, hogy ha kritikus adatot tárolsz rajta, akkor vegyél két 4 TB-osat és tükrözd RAID-be ;)

(#8) GIJoe válasza Kov1024 (#7) üzenetére


GIJoe
addikt

v RAID 5 min.

[ Szerkesztve ]

(#9) Uga


Uga
csendes tag

"árvízzel és nélküle is" - ritkán vigyorgok ekkorát gép előtt. Talált-süllyedt! :DDD

"Létezik egy általános igazság: mindenki hazudik. A változó csak az, hogy miről."

(#10) tragiQss válasza Uga (#9) üzenetére


tragiQss
tag

Homályosak az emlékeim: az az árvíz nem cunami volt? :)

(#11) tragiQss válasza McDog (#4) üzenetére


tragiQss
tag

Ha valakinek sok, fontos adata van, az készít róla mentést.
Ez idáig szép és jó, csak ott a gáz, hogy mégis mire?
A vinyó napi backupnak jó, de archiválásra nem.
A DVD kicsi, a BD drága (ami párszáz forint/darab áron kapható, az számomra kissé gyanús, máshol meg kb. annyiba kerül a BD, mint azonos kapacitású DVD-k össz. ára)

(#12) atti_2010 válasza tragiQss (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A cunami rég volt, ezt az árvíz kontójára írták de lényegében csak kigolyózták a Samsungot és hirtelen elkezdtek kartellezni, majd 10 év múlva megbüntetik őket.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) McDog válasza Kov1024 (#7) üzenetére


McDog
aktív tag

Igen fontos adatoknál normális esetben RAID. Csak az nem fér a fejembe, hogy ki az, aki kidob ennyi pénzt erre...

[ Szerkesztve ]

(#14) .mf válasza McDog (#4) üzenetére


.mf
veterán

Magára valamit is adó cég nem tart fontos adatot egyetlen helyen. Az itt emlegetett RAID sem megoldás, az is egyetlen gép egyetlen helyen, jöhet tűz, víz, villám, oprendszer-hiba, fájlrendszer-korrupció, véletlen felülírás, stb. Off-site backup - párhuzamos rendszer vagy tape.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Nagyon ira de az ára. Egy komolyabb elérési teszt is elférne.

(#16) noisia


noisia
aktív tag

3db 2 terás áráért adni 1 db 4 terásat azzz ..... munka!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#17) McDog válasza .mf (#14) üzenetére


McDog
aktív tag

Így van, azért találkoztam pár kis bolttal, pár főt foglalkoztató egyéb céggel, akiknél ez nem egészen jött össze... :U

(#18) wolfman


wolfman
veterán

Na ha eléri a 30e Ft-ot veszek egyet!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sose fog lemenni a hdd ár... :(((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) yarsley válasza atti_2010 (#12) üzenetére


yarsley
aktív tag

Nem tudom szerintem ezt a kartelezest lesz a legnehezebb bizonyitani, mert ket szereplos piacon eleg csak ha ovatosan csokkentik az arakat... (meg nagyon meg se kell beszelniuk, hogy mestersegesen felhajtsak mert az arviz miatt alapbol magasrol indult)

Amugy arra igazan kivancsi lennek, hogy a Samsung miert akkor adta el a HDD reszleget, amikor a piac eppen ujra fellendult...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#21) Silentfrog válasza yarsley (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sok-sok pénzért adta fel. :P

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az 5 év gari rendesen megdobta az árát nekem picit kevéskének tűnik évente 1 TB plusz jobb lenne ha dupláznának inkább a sós a lézeres meg a héliumos és társaik. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) Jim Tonic válasza GIJoe (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A RAID5 semmivel sem nagyobb biztonság, mint a RAID 1. Sőt... Csak az utóbbi sokkal pazarlóbb a tárhellyel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) bteebi


bteebi
veterán

Elég durva az ára. :Y Ennyiért már legalább 6 TB-osnak illene lennie... :( Ez itthon szerintem 80k felett fog rajtolni. Ehelyett már inkább vennék 2 db 2 terást, meg egy 3.-at tartaléknak ;].

#16: Az innovációt, a high end-et igenis meg kell fizetni :DDD.

#18: Hát arra még várhatsz egy darabig :(.

#20: Mert inkább az SSD-kre koncentráltak. És hosszú távon nézve szerintem igazuk volt, sajnos. Egy olyan megállapodást pedig egyébként se 2 nap alatt írnak alá, biztos hónapokig egyezkedtek.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) worxland válasza tragiQss (#11) üzenetére


worxland
addikt

Szalag.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) tragiQss válasza worxland (#25) üzenetére


tragiQss
tag

storno (amit eredetileg írtam)

Amibe egy meghajtó kerül, abból veszek tíz vinyót... :)
És akkor még nincs hozzá kazetta, ami gyűrődhet, átmágneseződhet stb.

[ Szerkesztve ]

(#27) Angel1981


Angel1981
veterán

Na végre! Ideje volt, hogy a WD is meglépje a 4TB-os HDD-t!

(#28) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Laptop fronton csinálnának már valamit, pl jó lenne 2TB-t 9mm vastagságban vagy 7mm esben 1 TB.

(#29) bteebi


bteebi
veterán

"Ha már a lebegés szóba került, akkor érdemes megemlíteni, hogy a NoTouch technológia gondoskodik róla, hogy a fejek soha ne érintkezhessenek közvetlenül a lemezek felületével."

Már-már aszittem, hogy bifidus essensis ;]. Szerencsére a marketingesekre lehet számítani a fejlesztések során :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Jim Tonic válasza bteebi (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is ezen röhögtem. Vajon mennyit markolhatnak fel az ilyen remek ötletekért? :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Kiki18


Kiki18
őstag

"árvízzel és mélküle is" :C

(#32) ledgeri válasza bteebi (#29) üzenetére


ledgeri
nagyúr

NoTouch technológia

én is néztem nagyot...miez?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33) DraXoN válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Legközelebb már a forgó tányérnak is adnak valami "különleges" nevet és extraként felszámítják :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) SkodaDuda válasza yarsley (#20) üzenetére


SkodaDuda
tag

Mert megelégelte a korábbi ár-politikájának köszönhető veszteségességét.
:)

(#35) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Az utolsó mondat nagyon ott van. :))

(#36) Vazze_84


Vazze_84
csendes tag

A 2Tb-os black vinyók is 40-50k huf között tanyáznak a shopokban itthon. Ennek fényében a 4Tb nem olcsó de reális a ~80k-100k huf :) . Az olcsóbb green és többiből is biztos hoznak ki ekkorát csak idő kérdése.

A black sorozattal amúgy én maximálisan meg vagyok elégedve. Ilyeneket nyúzok egy jó ideje de mindenki másra esküszik :B

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7, I7-4790k,Enermax Platimax 1500W,G.Skill Ripjaws 1600 16GB kit,WD Caviar Black 2TB X3, OCZ Vertex 3 120GB, Asus BW-12B1LT x2, Dell U2711, Logitech Z-5500, Corsair K95, Logitech G9x

(#37) Gdi


Gdi
senior tag

"A Western Digitál ..." pretti hunglish :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#38) Zolee11


Zolee11
senior tag

Meeeeennnyi? :Y Hogy 340 dodó? Na jól van, akkor ilyet sem veszünk még 4-5 évig. :)
Nekem egy 640-es black a rendszerlemez és tökéletesen működik évek óta, igaz azt még a nagy özönvíz előtt vettem jóval jó áron. Azóta, hogy minden példányból csak 2-2 darabot sikerült kimenteni, azóta nem vettem egy merevlemezt sem (a családtagokat is beleértve).

no brain, no problem

(#39) JNashville


JNashville
senior tag

Greenben is jöhetne egy ilyen.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#40) forbence válasza Atom_Anti (#28) üzenetére


forbence
csendes tag

Jaja a laptop merevlemez fronton is léphetnének valamit, mert ott jócskán le vannak maradva, és az a baj hogy ezen a fronton csak az SSD-ket nyomatják....Ezért fogok én most Dual HDD-s laptopot venni.

Ami ezt a merevlemezt illeti az az ára. Fele ennyiért venném, de így leshetik.

Szerintetek melyik a jobb?
Egy Seagate 1 év garival, vagy egy WD 2 év garival. Ár, és méret azonos, csak most aktuális egy 3TB-os merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#41) nbg


nbg
senior tag

Ebben mennyi es mekkora tanyer van?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) pusszycat válasza forbence (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az aktuálist válaszd. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#43) Elemental válasza tragiQss (#11) üzenetére


Elemental
addikt

Miért nem jó a vinyó archiválásra?

(#44) dolezsal


dolezsal
tag

Western DigitÁl! Hát ez hatalmas! (BTW javítandó)

(#45) tragiQss válasza Elemental (#43) üzenetére


tragiQss
tag

Mert ha tönkremegy benne valami, akkor hiába sértetlen az adathordozó felület, többé nem férek hozzá.
Ugyanez DVD-re/BD-re nem igaz. Ott ha tönkremegy a mechanika, akkor veszek másik drive-ot, de az adataim megmaradnak.
Azt meg ugye nem kell mondanom, mennyire sérülékeny egy vinyó.
Arról nem beszélve, hogy pl. hiába külső diszk, ha vírusos gépre dugod, szopóágra kerülhetsz nagyon könnyen.

(#46) blaca83


blaca83
őstag

Többször csalódtam a WD-winyókban (külsőben és asztaliban is) úgyhogy az 100 %-ig biztos, hogy többet, vagy legalábbis pár évig nem lesz még a gépem közelében sem WD-winyó!!! :( :(

JNashwill : Főleg ne akarj Green szériát, mert az egyik leggyengébb minőségű cucca a WD-nek! :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#47) HXY


HXY
addikt

2.5"-ban mikor jönnek a 2TB-os modellek?

(#48) kromatika


kromatika
veterán

túlárazott,de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#49) pusszycat válasza HXY (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Külső az van WD. :K [link]

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#50) HXY válasza pusszycat (#49) üzenetére


HXY
addikt

És a 9.5mm-es változat? Notebookba gondoltam,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.