Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace owner


Ace owner
addikt

Ez így konkrét. Ára?

Galaxy Fold 4

(#2) tjb007 válasza Ace owner (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

59990 forint (bruttó), persze üzletekként eltérhet.

(#3) Tyren válasza tjb007 (#2) üzenetére


Tyren
aktív tag

Ez nem is rossz ajánlat.... Ennyiért, ilyen tudással eléggé vállalahtónak tűnik.
Várom a tesztet.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#4) leslieke válasza tjb007 (#2) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Korrekt ár. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) Ace owner válasza tjb007 (#2) üzenetére


Ace owner
addikt

Hmm.. :C

Galaxy Fold 4

(#6) Tyren válasza Ace owner (#5) üzenetére


Tyren
aktív tag

Sose gondolkoztam még tablet vételen, de most komolyan megfordult a fejemben...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#7) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz, megfontolandó vétel!
A 4:3 méretarány nem nagy hátrány?
Miért nincs a wifiben n-es?

(#8) pumpedlix


pumpedlix
tag

A HDMI hiány elég súlyos, de maga a tablet elég tetszetős, nálam még mindig az xTab 70i vezet ár/érték arányban

(#9) debrejo


debrejo
senior tag

Végre elérték a (vállalható) 10"-os táblák azt az árat ami nekem is belefér :) A bt-ért viszont kár, vezeték nélküli bt füles így kilőve. BT adapterrel vajon működne?

(#10) Integra válasza pumpedlix (#8) üzenetére


Integra
titán

miért súlyos hiány? mihez kell egy ilyentabletre hdmi? csak úgy kérdezem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) kelzsoca válasza Integra (#10) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem arra gondol, hogy arra alkalmas TV-vel így nem lehet összekötni a gépet.

https://vertigostore.eu

(#12) pumpedlix válasza Integra (#10) üzenetére


pumpedlix
tag

Tv-re kikötni ha épp filmet támad kedvem nézni nagyobb képernyőn és mondjuk nincs nálam laptop vagy asztali gép, de ez csak egy ok :)

(#13) Integra válasza kelzsoca (#11) üzenetére


Integra
titán

ja, ez kimaradt, persze, jogos :)
bár ilyen kevés memóriával még ha bővíthető is.. ezek a tabletek szerintem sokkal inkább budget kategória, netezni aztán ennyi. és arra meg a hdmi nem feltétlen szükséges. aztán majd ha egy év múlva jön a 200-as tablet, akkor azon valszeg lesz. minden évben valami pluszt raknak rá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) tjb007 válasza NoMagix (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hátránynak nem nevezném, inkább úgy mondanám, hogy megvan az előnye (netezés, ebook stb.) és a hátránya is (filmnézés, néhány játék).

(#9) debrejo

Attól függ, hogy bele van e forgatva a kernelbe a driver és a ROM -ba a támogatás.

(#13) Integra

Akár 2TB -os merevlemezt is tudsz rá kötni, szóval a memória (vagy inkább tárhely) nem akadály :)

(#15) kelzsoca válasza Integra (#13) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az összes WayteQ tableten van HDMI és Bluetooth is, csak ennél a gépnél maradt ki mindkettő.

https://vertigostore.eu

(#16) gybazsi


gybazsi
senior tag

Elég korrekt ajánlatnak tűnik, várjuk a tesztet.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#17) tlac


tlac
nagyúr

az ebben lévő cucc:
RK2918 1GHz Cortex A8 Core with neon & 512KB cache, OPENGL ES2.0 és OPEN VG támogatás, hardveres Adobe Flash Player 11 gyorsító

jobb vagy gyengébb, mint a korábbiban lévő?
AML8726-M Cortex-A9 1 GHz CPU, ARM Mali-400 3D GPU, NEON SIMD co-processzor

[ Szerkesztve ]

(#18) tjb007 válasza tlac (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem gyengébb és nem is erősebb.
Mindkettőnek megvan a maga előnye.

(#19) Rusi válasza tlac (#17) üzenetére


Rusi
senior tag

A tesztből majd ez is ki fog derülni, miután lefuttattam a benchmark progikat rajta (bár a 100S-nél csak az AnTuTu és a Linpack volt hajlandó települni és futni, a 100is-re már mindegyiket fel tudtam tenni a Play Áruházból).

Mobilaréna (2010-2017)

(#20) atike


atike
nagyúr

Hmm... Érdeklődve várom a tesztet.

(#21) blash válasza kelzsoca (#15) üzenetére


blash
tag

Kár, hogy a gps is kimaradt :<

(#22) crue válasza Rusi (#19) üzenetére


crue
őstag

Nem hangzik túl izmosnak a hardver. Meg tudja hajtani rendesen a gépet?

(#23) kelzsoca válasza blash (#21) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Bluetooth hiánya miatt külső BT-os GPS-el sem lehet összelőni, mint testvéreit (xTAB-100, xTAB-100S)

Viszont ez egy ~10"-os tablet, nem éppen navigációra van kiélezve :)

https://vertigostore.eu

(#24) tjb007 válasza crue (#22) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen meg tudja hajtani, ha nem tudná akkor forgalomba sem került volna, persze 60000 forintért senki se várjon tőle Asus Transformer Prime teljesítményt.

(#25) delbarta


delbarta
senior tag

Én az akku használati idejére lennék nagyon kíváncsi. Mondjuk film lejátszás (normál xvid rip) 80% fényerőn végtelenre állítva, mennyi idő után kapcsol ki 100%-ról?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#26) Polllen válasza Integra (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

xTab70-t tv-re kötve is használom, pendrive-ról vagy mobilrackről megy a film, egér+bill kombóval vezérelve.;)
(sztem jobb, mint külön egy mediaplayer a tv-hez)

A hdmi hiánya miatt nálam már bukta is ez a masina, pedig nem lenne rossz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) prolad


prolad
őstag

Tetszetős,a proci +gpu viszont kíváncsivá tett.Ha jól emlékszem a galaxy cover-ben is ilyen gpu volt és ott nem muzsikált túl jól.

(#28) vicze válasza tjb007 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Már néztem pár napja és nekem a AML jobbnak tűnik, mik a hátrányai?
Mert ugye a SoC váltás miatt nincs BT és HDMI se. :( (BT-t nem hiányolom, de HDMI azért jól jön.)

(#29) Wilika


Wilika
aktív tag

Ez a hardveres Flash gyorsítás mit tesz? Kicsit olyan kamu reklámszövegnek hangzik. :S Persze ítélni nem akarok, mert nem tudok sokat a témáról.

Amúgy Ezzel nem jár jobban az ember? Persze, az akku az feleakkora, viszont fémházas, kicsit feljebb is van hangolva a proci, a Mali400-ról meg már hallottunk.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#30) prolad válasza Wilika (#29) üzenetére


prolad
őstag

Találkoztam egy ilyennel veletech-en és Mali400 vagy sem, nem volt egy sebességbajnok.

(#31) Polllen válasza Wilika (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ki kell próbálni mindkettőt, én most a concorde-ra szavaznék.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) tjb007 válasza vicze (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem a SoC váltás miatt nincs benne BT meg HDMI hanem azért mert nem került bele.
Kicsit gyengébb a processzor de ez igazából csak szintetikus tesztekben jön elő, a GPU az kb. "egál" viszont jóval támogatottabb mint az AML.

(#33) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó ára van, tetszetős.

(#34) tsaby76


tsaby76
aktív tag

Én egy ilyet hajtok 2hónapja OEM változatban, nagyon hálás kis dög, a kijelzője nagyon rendben van, a fém ház jó minőségű, az akksi 2-3 erős estét kibír, a sebessége is vállalható, néha androidosan magábafordul.XDA-n sok cucc van rá, népszerű gép, jelenleg 4.0.4. ICS van rajta, az 58k-s hazai árat nagyon megéri.Jelenleg ezzel a géppel írok.:-)

(#35) tsaby76


tsaby76
aktív tag

Kiegészítésképp még annyit, hogy a kijelzőt 15-20% fényerővel használom, mert nagyon nagy a fényereje, napsütésben is jól olvasható, betekintési szöge "IPS-es", egyébként úgy tudom LG panel van benne, szét is szereltem, a belső rendezett, nem egy összetákolt dzsunka...vékony letisztult elegáns kis gép.A kamerák kiábrándítóak, bár nem is használom, csak kipróbáltam, de a frontkamera szerintem még videochatre sem jó, bár működik, de a képe pocsék.Az enyémen custom rom van amibe integrálva van az ntfs olvasás is otg eszközről.Röviden ennyi, várom a tesztet...:)

(#36) Tyren válasza tsaby76 (#35) üzenetére


Tyren
aktív tag

Nagyon remélem, hogy lehúzzák a tesztben, mert különben állhatok neki durván spórolni egy ilyenre :O

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#37) tsaby76 válasza Tyren (#36) üzenetére


tsaby76
aktív tag

Kezdhetsz durván spórolni, tényleg jó kis gép, én baromi sokat használom és nem bántam meg a vásárlást.Én még kínából vettem, de nem sokkal olcsóbban...ennyiért hivatalos hazai forrásból piszok jó vétel...:)

(#38) klepto


klepto
addikt

Mikorra várható a tablet részletes kivesézése?
Megoldható lenne a tesztben a Skype kipróbálása headsettel is, és pár játék, köztük legalább 1 igazán gépigényes 3D-s játék futásának tesztelése?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39) JoeYi


JoeYi
őstag

Kis mini teszt/vélemény tőlem:

Tegnap elmentem a Speedshopba hogy közelebbi ismeretségbe kerüljek a tabletekkel. Ennek folyamányaként az xTAB 100is-t is jól megböködtem.

Első képernyő kioldásra szörnyen akadt. Ez azért volt, mert aktív háttérkép volt beállítva (az a faleveles vízfelület, ami hullámzik ha hozzáérsz). Miután beraktam egy sima képet háttérnek egyből röcögés mentes tempóra gyorsult.

Netezés: a gyári webböngészővel néztem meg az index.hu-t. Elég lassan töltődött be a lap (több mint 30 sec), viszont miután bejött, gördülékenyen lehetett navigálni rajta, a pinch to zoom is frankón ment. Az oldal alján található indavideókból is elindítottam egyet. Az sajnos elég lassan kelt életre, és akkor is csak akadozva játszódott le. Azt nem tudom persze, hogy mindez nem-e a lassú internetelérés miatt volt-e.

gmaps: tökéletesen működött. Röcögés nélkül lehetett több ujjas parancsokat adni (zoom, forgatás, bedöntés). Persze GPS nincs a gépben, így max otthoni útvonaltervezésre, utcakeresésre van értelme.

játék: a jewels deluxe és az angry birds space-t raktam fel. Mindkettő kifogástalanul ment. Nem volt baj se az érintő képernyő reakcióidejével, se a játékélmény folyamatosságával.

kijelző: szép színek, tökéletes betekentési szögek. Ennél többet nem tudok mondani róla. Próbáltam csomót találni a kákán, de semmi olyan negatívumot nem tapasztaltam ami akár említésre méltó is lehetne.

végül benchmark: nem általlottam lefuttatni a quadrantot sem. Az eredmény:

Total: 1667
CPU: 1322
Mem: 3154
I/O: 2562
2D: 233
3D: 1063

Nem egy izmos vas 3D-ben. A labirintus az gördülékenyen futott, de a bolygós teszt csak 21-23 FPS-el ment, érezhetően akadozgatott.

Hát ennyi

[ Szerkesztve ]

(#40) kelzsoca válasza JoeYi (#39) üzenetére


kelzsoca
félisten

A "testvér" xTAB-100 ICS-el Quadrant alatt ezt hozza:

Total: 2341
CPU: 1907
Mem: 1849
I/O: 6226
2D: 538
3D: 1186

Ebben a gépben egy MALI-400-as gpu dolgozik.

https://vertigostore.eu

(#41) JoeYi válasza kelzsoca (#40) üzenetére


JoeYi
őstag

érdekes. Mondjuk ebben nem volt sd kártya, nemtudom ez hatással van-e az i/o pontokra. Meg volt egy olyan érzésem, hogy ezt a tabletet már napok óta bökködi boldog boldogtalan, és ráférne egy restart

(#42) tjb007 válasza JoeYi (#41) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek a bemutatópéldányom már csak ilyenek.

(#43) blueMerle


blueMerle
veterán

Megrendelve, szerdan kezhez is kapom :)

(#44) kelzsoca válasza JoeYi (#41) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért, szerinted én azzal teszteltem, vagy miből gondolod hogy volt benne SD kártya? :)
====================================

A Tablet egyébként a Rockchip saját (terméke) tablete.

Értelemszerűen Rockchip SoC került bele.

A Rockchip partnere a WayteQ mellett, többek között a Cube is, így ők is forgalmazzák (Cube U9GT) néven.

Több külföldi nagyobb fórum is foglalkozik a géppel:

xda-developers.com
slatedroid.com
4pda

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#45) tjb007 válasza JoeYi (#39) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából a processzormag is visszahúzza, ezeken a benchmark eredményeken jól lehet látni:

xPAD-70 @ ICS (AML-8726-M1)xTAB-50 @ 2.3.5 (Allwinner A10)

(#46) JoeYi válasza kelzsoca (#44) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor a myaudio series 9 is ilyen? Mert mindenben ugyanazt tudja + van hdmi.és az is csak 59900.

Ezeknek amúgy szabad/érdemes húzni a prociját?

A mellékelt oldalakon egyedi firmwarekről van szó, amik esetleg jobbak mint a gyrái? (mármint gyorsabb, gördülékenyebb?)

(#47) tjb007 válasza JoeYi (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nagy valószínűséggel igen.

"Ezeknek amúgy szabad/érdemes húzni a prociját?"

Amelyikét lehet azt szabad de nem biztos, hogy érdemes is.
Jelenleg a két legelterjedtebb/leginkább használt SoC az RK2918 (ami a 100is -ben is van) és az Allwinner A10/A13. Mindegyikben Coretx-A8 -as processzormag van amik max. 1,2GHz -et tudnak, ennél tovább egyiket sem lehet húzni. Jellemzően amikbe ilyen kerül azokban már a maximumon járnak, amelyikben nem abban fel lehet húzni de érdemes elgondolkodni azon, hogy ha tud magasabb frekvencián is járni akkor miért az alacsonyabbon megy.

"A mellékelt oldalakon egyedi firmwarekről van szó, amik esetleg jobbak mint a gyrái?"

Általánosságban elé lehet mondani, hogy igen, jobban de ezek a készítő szája íze szerint készülnek ami nem biztos, hogy neked is meg fog felelni.

(#48) JoeYi válasza tjb007 (#47) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi :)

(#49) Ace owner


Ace owner
addikt

Én már teljesen összezavarodtam Wayteq tabok között.. De ha egyszer eljutok oda hogy vegyek egyet biztos hogy WayteQ-et fogok..

Galaxy Fold 4

(#50) delbarta válasza Ace owner (#49) üzenetére


delbarta
senior tag

Azért én a helyedben ezt is megnézném: Concorde 9.7 IPS
Szerintem jobb lesz, ha egyszer végre megjelenik. :D

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.