Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) naot válasza hcl (#17) üzenetére


naot
tag

1996 óta az informatika az MTA szerint önálló tudomány.

A mostani rendszer legnagyobb visszássága éppen az emelt érettségiben van. Szerencsétlen középiskolásokkal benyalatnak mindent, aztán egyetemen az első félévben szintre hozó van, plusz a következő félévek alapozó tantárgyai.

Tavaly a ponthatárok nagyon alacsonyak voltak, és számítok rá, hogy most is azok lesznek, mivel a sulik a diákok létszáma után kapják a lét, ezért az az érdekük, hogy minél többet felvegyenek. Az eredetileg kigondolt közép-emelt rendszer romokban áll, mivel az emelt csak egy-két nyelvi karra szükséges, máshol elég a közép is, noha a terv az volt, hogy emeltet kell tenni minden zsírosabb helyre.

Szerintem a legjobb vesződés/eredmény arányt a két közép + nyelvvizsga kombó adja.

Nem tudom, hogy kell-e mondanom, de a legjobb oldal a témában a felvi.hu. Ott a szakirányoknál korrektül le van írva, hogy ha ez és ez akarsz lenni, akkor nagyjából ilyen melókat tudsz majd végezni. Játékfejlesztő esetén véleményem szerint a legegyszerűbb a játékfejlesztő cégeket megkérdezni, hogy milyen végzettséget várnak el.

(#18) leviske:

Nem vagyok benne biztos, de emlékeim szerint igen, mivel a kötőjel kiírtja a pontot, cserébe viszont jelölni kell, hogy sorszámnévre gondolunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.