Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Whao nice , gratula pofás kis gép lett ;) mennyibe fájhat ez itthon ?

(#2) sto1911


sto1911
veterán

Gratula, de johetne az egesz geprol kep, hogy hogyan is nez ki, biztosan nagyon szep.
Ha ganyolos vizhutest akartok latni, akkor nezzetek meg az enyemet!

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

A házban meg voltak a furatok előre a radinak?!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) forrest85


forrest85
senior tag

Gratula, szép kis darab! Videókártyát is hűtsd le és jöhet a tuning. :DD
"Ja és tartsd szárazon a puskaport!" :DDD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#5) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Tetszetős konfig .... a ház meg mint tudjuk nagyon elegáns .... :)
És a CPU blokk is szép darab .
Gratulálok !

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#6) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Gratulálok, jó volt végigolvasni. Én is sokszor gondoltam már a vízhűtésre, de valahogy mindig elment tőle a kedvem. Most ismét felkeltette az érdeklődésemet a dolog. :)
A Liquid ThermalPad itthon is elérhető, vagy csak külföldön lehet hozzájutni? Mi a véleményed róla? Van annyira hatékony, mint egy jobb minőségű paszta?

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Kicsit csalóka a kép. Jól látom, hogy a tartály miatt nem tudod visszarakni a ház oldalát?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Tényleg szép lett a végeredmény.(remélem ezt nem érted már félre :D )

Egyébként a DDC Plus-t zsír újonnan vetted, csak használt áron.
:))

(#9) CoolFish


CoolFish
csendes tag

Sziasztok! :)

Van nekem egy Sapphire 4850X2-es VGA-ám, és erre szeretnék vízhűtést, mert kicsit melegszik a drága :D Tud valaki ajánlani rá hűtést?

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#10) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Frankó házikó(hisz venni akartam ;] ), és igényes írás. Bár a cím megtévesztő, mivel inkább szubjektív, munkamenet leíró jellegű, én pedig egy kis okosítást vártam. De nem kötekedni jöttem, örültem, hogy elolvastam :) Most már csak a többi sütnivalót kell vízre kötni. Legalábbis én úgy lennék vele, hogy mindent vagy semmit :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11) D1Rect válasza CoolFish (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Be lehet vizezni, de többe lenne kb. mint maga a kártya, sztem nem éri meg.

(#6) ATtIs_80: Lehet kapni itthon, de ahogy olvastam, egy jobb paszta odaver neki.

[ Szerkesztve ]

(#12) ATtIs_80 válasza D1Rect (#11) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi a tippet! Náluk még nem néztem, pedig már jártam náluk.
Laing DDC ügyben pedig megy egy privát. ;)

(#13) CoolFish válasza D1Rect (#11) üzenetére


CoolFish
csendes tag

ok, köszönöm szépen a segítséged :))

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#14) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Jok a fotok, milyen geppel keszultek?
Egyebkent en nagyon szeretem az ilyen kis melysegelesseggel keszult fotokat, de egy ket kepnel (pl a tapkabel harisnyazosnal) celszerubb lett volna ha szukited a blendet, a nagyobb melyseg elesseg miatt. Igy sok lenyeges reszlet elveszett bizonyos kepeknel.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kérdés, mennyire megy fel terhelés alatt a CPUd? Mennyit költöttél a komplett vízhűtésre?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

most perpill téged utállak a legjobban, épp letettem a vízhűtéses vágyaimról:D erre megint ráfeszültem. kösz... :W De jó írás és a képek is faszák.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17) alcsa


alcsa
senior tag

Tetszett a bemutató, köszi.

Még mindig azon csodálkozom, hogy hogyan romlott el 3 memória szlotod, és a 4ik még müködik?

(#18) #56573440


#56573440
törölt tag

uhh egy pillanatra azt hittem a liquid pro-t használtad:D de szerencsére nem, az elég kellemetlen meglepetéseket okozott sok embernél, főleg amikor mondjuk vga blokk lerántotta a memóriák egy részét a kártyáról vagy a gpu-t:D

egyébként a rendszer szép. gratulálok hozzá, gondolom zajszintben és hőmérsékletben is azt hozta amit vártál :K

(#19) jones965


jones965
Modder

Üdv a vizes táborban. :C
Az írás egyszerű, de lényegre törő. Fotókat tolhatnál még a gépről.

(#20) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó lett a vízhűtés grat hozzá! A cikk is jó lett, nem túlkomplikált, lényegre törő. :R

(#21) ittakary


ittakary
nagyúr

Itt is gratulálok, remek cikk :) Bár elférne még egy pár kép pluszba :D

(#22) sirzollee


sirzollee
tag

:C nagyon szép fotók,remek cikk :R

(#23) Findzs


Findzs
addikt

szépen megcsináltad, igényes

de miért nem gariztad a lapodat a memória slotok miatt ?

az érdekelne engem is, hogy mennyibe került így kompletten ?

illetve jöhetne több kép is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24) Nippon


Nippon
őstag

Miután ezzel megvoltam elkezdtem a csövezést. Itt arra kell figyelnünk, hogy a pumpa hideg (radi által lehűtött) vizet szívjon be, én a következő sorrenden kötöttem be: Tartály->Pumpa->Blokk->Radiátor, és vissza a tartályba.

A bekötési sorrend amit leírtál jó, de csak arra kell figyelni, hogy a tartály vagy feltöltő port a szivattyú előtt legyen. Ez a feltöltés szempontjából fontos, a további elemek bekötésénél nincs sorrend, csak törekedni kell a lehető legrövidebb csövezésre.

A rendszerben a lévő víz hőmérséklete azonos, nincs hideg vagy meleg. Ezt javítsd ki!

(#25) Srodney


Srodney
senior tag

gratulálok én is!!!!
szép munka volt,gondolkodom én is de ez az írás adta meg az ihletet!köszi :C :R :R

(#26) zH.


zH.
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :R
Képek lesznek még.

@F34R:
Magyarországon blokk : 12k
Aqua-rol átszámítva:
Csatik: '10k
Radi: ~10k
Tartály: ~6,5k
Cover: ~6k
Pumpa: ~20k
Gyenge az euró. :D

@kleinguru: Igen.

@Viktor77: Igen. De egyébként sem raknám fel.

@KeNTaGoN: 1D Mark3. Annyira nem foglalkoztunk sokat a képekkel.

@Vikthor: Ma szeretném tuningolni kicsit, eddig nem nagyon volt időm.

[ Szerkesztve ]

just be

(#27) DEJVID válasza F34R (#1) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem fáj, fizetni kell érte...

(#28) stol


stol
addikt

HAaaaaaa ahaha :DDD

Nem tán véletlen a Te géped volt benn nálunk szervizbe? :DD

2. slotban árválkodó 4G/1333-as Kingmax ismerős ám ;]

Víz forgásirányát sikerült rendbe tenni?

Am. Jó a cikk.

GPU, VRM és MEM, valamint Chipset blokkok is könnyen kivitelezhetők.

Kell hozzá egy 50*50-es réz lap, ami 2mm vastag és vagy 2m réz fékcső, továbbá forrasztási és lakatos tapasztatalat. :D

VGA hűtésen agyalnék a helyedben.

(#29) albert8


albert8
addikt

Jó lett gratula :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30) dangerzone


dangerzone
addikt

Tuningolni szoktad a procit? Kíváncsi lennék, hogy vízzel mennyit tudsz kihozni belőle stabilan. :)

(#31) zH. válasza stol (#28) üzenetére


zH.
senior tag

De. :DDD
Igen , köszönöm. :R

@dangerzone: Persze, viszont ebbe a lapba már valószínűleg nem csak a memóriafoglalat rossz. :O 1.29V-ig bebootol,de akkor még a 3.8Ghz sem stabil. 1.3V felett windows loading screen után kékhalál memóriahibára hivatkozva. :O Próbáltam neki több féle feszt adni, VCORE-nak és QPI-nek szintén. 8-as szorzó,tehát a RAM 1333@1600 lett volna, szerintem nem ez volt a gáz.

[ Szerkesztve ]

just be

(#32) zH. válasza zH. (#31) üzenetére


zH.
senior tag

*1333@1520

just be

(#33) Zewa


Zewa
senior tag

Hm... Ez tettszik! Ügyes, ügyes! :)
A ház is szépa hütés is igényes. esetleg 1-2 paraszt kép jól jött volan még de végülis ami hiányzik azt el tudjuk sztem képzelni... ;)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#34) dangerzone válasza zH. (#31) üzenetére


dangerzone
addikt

Hmm. Hát sajnálom. Ha esetleg sikerül valami normális (-an működő) lapot beszerezni, akkor majd írhatnál lynnfield-es topikba az eredményeidről. Én várni fogom. :)

Addig is kitartás ;)

(#35) benedekco


benedekco
addikt

Ezt a Liquid metal pad nevű fóliát már tesztelte itt Bacsis. Elég rosszul jött ki, a meggyes joghurt lenyomja!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A radin nincs venti?

Sajnos a komplett gépről sikerült olyan sötét fényképet készíteni, hogy semmi lényegi rész nem látszik. Bár valami vékony fénysáv, mintha derengene a radi alsó részénél

read-only mode on the forum

(#37) zH. válasza AtHoS (#36) üzenetére


zH.
senior tag

De. :)
Később majd még csinálok képeket, amin minden jól látszódik.

[ Szerkesztve ]

just be

(#38) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No és milyen venti van rajta?

CM 690 házam van és azért nem tettem a radit a ház tetejébe, mert ventivel együtt már nem fért el :(

read-only mode on the forum

(#39) zH. válasza AtHoS (#38) üzenetére


zH.
senior tag

Egyenlőre egy 12centis Thermaltake Wavx és az alap 14centis Cm venti.

just be

(#40) domi007


domi007
őstag

Sok elütést, fogalmazási problémát találtam az első részben, utána már csak felületesen olvastam, de esetleg átfuthatnád újra a cikket. :R :R

mod:
Pl. a tipikus egyelőre-egyenlőre probléma, ami itt az előző hszedben is látható.

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#41) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jól sikerült a csinosítás! Le a kalappal! :C

"alaplapomon 3 memória slot elromlott" <- hogy-hogy? mi tötént velük? :F

(#42) bubi92


bubi92
őstag

szivesen megnéznék egy kevésbé "művészi" képet az egészről:) :U

(#43) zH. válasza domi007 (#40) üzenetére


zH.
senior tag

Holnap, vagy ma este átolvasom. Próbáltam normálisan fogalmazni, 15 évesen annyira még nem megy.

@Boxi88: :R Ez elég nagy urban legend, nem tudom. :F

@bubi92 #26

[ Szerkesztve ]

just be

(#44) #16939776


#16939776
törölt tag

Gratula a masinához, a CM692-vel könnyű dolgod volt :))

Jól esett volna ha kicsit a szenvedős része is leírásra kerül, egy két számot is biggyeszthettél volna a végére.

:R

(#45) nyunyu


nyunyu
félisten

Semmi szokokut, akvarium?

Milyen kezdo vizhutes epito az ilyen?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szép lett.
Gratulálok! :R
Főleg, hogy 15 évesen belevágtál! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#47) schawo


schawo
titán

Grat szép munka!

Miért jó a vízhűtés, ha a házon belül adjuk le a hőt, ráadásul ventivel megtámogatva? Itt nő a fogyasztás, és a házon belül keletkező hő mennyisége is (18W vízpumpa). A leadott hangmennyiség is nő(het), mert duruzsol a vízpumpa, fúj a ventilátor, és a plusz termelődő hő miatt a házventi is több meleg levegőt kell hogy szállítson. (Legalábbis ezek a vízióim a rendszerről. :B)

Miért jobb ez, mint egy rendes hőcsöves CPU hűtő aktív szoftveres venti vezérléssel, méghozzá úgy, hogy általában nem is forog venti, és bordák passzívan teszik a dolgukat?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) zH. válasza #16939776 (#44) üzenetére


zH.
senior tag

:R

@yakuza.tora : :R

@schawo : :R
Házon belüli megoldás egyrészt szerintem szebb, másrészt nem kell kivezetni a csöveket, radiátort, nem is nagyon tudnám hova rakni, csak a ház oldalára, vagy a hátára. Venti a radi felett van, viszonylag alacsony RPM-en pörög és szívja el a meleg levegőt. A pumpa alatt van egy 2-3mm-s szivacs, szinte semmi hangja nincs. Régóta szerettem volna vizet, ezek után ha lehet soha többet léghűtés. :D
De teljesen megértem, aki a léghűtést favorizálja.

[ Szerkesztve ]

just be

(#49) marcus14


marcus14
tag

Jó írás, és szép lett a géped :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#50) D1Rect válasza schawo (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

"Miért jobb ez, mint egy rendes hőcsöves CPU hűtő aktív szoftveres venti vezérléssel, méghozzá úgy, hogy általában nem is forog venti, és bordák passzívan teszik a dolgukat?"

Mert ezzel a hűtés fogy el, nem pedig a fesz. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.