Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Viszlát 7 GHz, mi sem találkozuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) komputerdell


komputerdell
csendes tag

növelhetik a gigahertzeket de inkább szoftver fronton kellene már újítani, komolyan hány éve van 4+ szálas processzor? és még a mai napig alig alig támogatja pár program a 2nél több szálat? nevetséges. :U
lehetne 1ghz is ha tényleg kihasználna 8 szálat.

(#3) kpal


kpal
veterán

Házikó pofás. :)

(#4) eldiablo válasza komputerdell (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#5) =Mentor= válasza eldiablo (#4) üzenetére


=Mentor=
őstag

Majd akkor kéretik menőzni, ha egy 7 Ghz-es procira elég lesz egy sima passzív rézhűtő :)

(#6) joysefke válasza =Mentor= (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem a Speedtest.net a Telekomos LTE mobilnettel a 13. kerületben most első nekifutásra 33,5 második nekifutásra pedig 47,35Mbps-t mért.

[ Szerkesztve ]

(#7) eldiablo válasza =Mentor= (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én itt semmilyen mentőzést nem láttam, de lehet nem ugyan azt a cikket olvastuk.

(#8) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A retró játékokról alig tudtam leakadni :DD

Wasabi...

(#9) edward2


edward2
addikt

Magyar mobilnet sebességhez:

Szerintem azt is érdemes lenne nézni mennyi felhasználó csüng azon a hálózaton. Nálunk elég röhejes a mobilnetet használók száma.

Pl a spanyol sebesség szerintem sokkal komolyabb eredmény mivel ~25millió felhasználó csüng a neten miközben itthon ~2.5millió...

(#10) schawo válasza edward2 (#9) üzenetére


schawo
titán

:)) baromság

Több felhasználó, több árbevétel, több infrastrukturális fejlesztés, azonos esélyek a gyors netre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) bdlackoo


bdlackoo
tag

ez az uj bemondo motyog. alig lehet erteni amit mond :( . mi lett a regivel?

dinosaurs are jesus ponies

(#12) edward2 válasza schawo (#10) üzenetére


edward2
addikt

Tehát a magyar mobilszolgáltatók a világ legjófejebbikei? Ne vicceljünk már. Meg otthon van akkor a kánaán. Kár, hogy mindenki megy a fos nyugatra ahol még a mobilnet se megy...

(#13) CsonkaImo válasza bdlackoo (#11) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én nem akarok megsérteni senkit sem, és tisztelem a Prohardver munkáját, de nem mindenki született kommentátornak. Nekem a régi sem tetszett annyira, de Ő hozzá képest is visszalépés. Persze ez csak az én véleményem. Még egyszer hangsúlyozom: mindenféle rossz szándék nélkül írom ezt. :R

(#14) gabyka válasza CsonkaImo (#13) üzenetére


gabyka
aktív tag

...hanyatlik a Ph!...egy ideje...

:)

(#15) Skynet258 válasza CsonkaImo (#13) üzenetére


Skynet258
veterán

Én elsőre azt hittem beteg, azért ilyen. Aztán hallgattam, és olyan érzésem volt, hogy mindjárt sírva fakad vagy nem tudom. ;] Szóval igen, valamit kéne kezdeni a szituval, ez a minőség nem annyira PH!... :U

https://geekpulse.hu

(#16) Daywalker


Daywalker
addikt

Mielőtt nagyon átcsap fikatengerbe a kommentelés, szeretnék helyzetjelentést adni arról, hogy mi is ez az egész dolog. 2016-ról azt írtuk, hogy a videó éve lesz, de akkor legyen a kommunikáció éve is.

Tehát: próbálunk egy ütősebb videós rovatot összehozni, és a heti összefoglalóban lévő videó egy "alpha", egy koncepció, egy gyakorlótér. Nevezzük akárminek, ennek az a lényege, hogy kipróbáljunk dolgokat, és a szerzők, akik eddig csak írtak, kipróbálják magukat másban is. Ergo olyan emberekről beszélünk, akiknek ez előtte nem volt kb. soha feladatuk, így érthető, hogy ha nem riporternek születtek, vagy nem annak készültek. A PH sajnos nem köztévé, és nem is az a bizonyos másik tévé, nem állami milliárdokból gazdálkodó vállalkozás, így nem fogunk tudni profi, nagymellű riportereket összeszedni (de nem akarok politizálni és a köztévé katasztrofális indulására utalni...avagy hogyan lehet milliárdokból is rosszat csinálni).
Ergo nekünk itt és most kell megtanulni 30+ éves fejjel, lényegi segítség (úgy értve, hogy beszédtréning stb) nélkül tévéképesnek lenni, először hangban, majd megjelenésben is. Abban szerintem egyetértünk, hogy ez egy hosszú folyamat, és az ehhez szükséges készségek elsajátítása időbe telik, de fejleszthető. Mindenkinek meg kell találnia a hangját. Ezek a háttérben zajlanak....de! De most úgy hozta, hogy ezt kellett kitenni, nem a szokásos hangot, akit mellesleg szintén csomó kritikát kapott (pedig évek óta csinálja azt, amit csinál). Különösebben ezzel nem fogunk tudni mit kezdeni, mert nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek.

A legfontosabb: lesznek még bénázások. Ha tehetnénk, kiadnánk egy profi stúdiónak az egészet, és akkor az tényleg pro lenne, csak hát lássuk be, nem abban az országban élünk, ahol erre bárkinek fussa az IT sajtóban. Viszont minden tőlünk telhetőt megteszünk. Tudjuk, hogy a mostani olyan amilyen, tisztában vagyunk vele, nem vagyunk mi sem komplett bolondok, szóval nem kell 20x leírni, tudjuk, nem is akarjuk védeni. Köszönjük a normális kritikákat, de a lap ócsárolását (a szokásos színvonalcsökkenős frázisokra utalok) mellőzzük, ha kérhetem, mert azzal nem jutunk előrébb. :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) TomMusic


TomMusic
őstag

A Creative hangcucc megtetszett, szívesen elfogadnék egyet. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18) SylverR válasza TomMusic (#17) üzenetére


SylverR
senior tag

A Creative-ot bojkottálni kellene. Véglegesen. Hogy tönkre menjenek. Elég volt az EAX fiaskóból, nem kérünk többet. Bezzeg a 3dfx meg az Aureal tönkrement. Akik hoztak valami újat. Ez a majom cég meg még most is élősködik, és van aki vásárol tőlük... Marhajó. :((( :(

Nem!

(#19) schawo válasza SylverR (#18) üzenetére


schawo
titán

2016-ban ezen agonizálni meglehetősen vicces.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) #65675776 válasza schawo (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem vicces. Mai napig érződik a hatása. Emiatt nem tart sehol sem a 3D hangleképzés. Az EAX utolsó verziója sem ér még a közelébe sem az A3D 2.0-nak, miközben az Aureal a végnapjaiban már az A3D 3.0-t is publikálta, ami igen komoly előrelépést jelentett a 2.0-hoz képest. Ez utóbbi is a Creative tulajdonába került. Szóval megvolt mindenük, hogy kiadják, akár EAX13.234.12 néven, de nem tették. Helyette erőltették a saját moslékukat, ami semmiféle valós térleképzést nem végzett soha, ellenben az A3D-vel. Szóval nem is volt olyan nagy érvágás, hogy a MS Vista-tól kezdve nem engedte a dolgot.

Az a probléma, hogy az Aureal-lel és a 3Dfx-szel azok a cégek vesztek el, amelyek innovatívak voltak. Helyettük maradt az, akinek kb semmiféle fejlődés nem volt érdeke, és nem foglalkoztak soha érdemben a célközönség igényeivel.

MÁS: Az LTE nagyon jól mutatja, hogy nem sok szükség van még adatátviteli szempontból az 5g-re. Még ennek is csak a töredékét képes kihasználni bárki is. Még a szingapúriak is csak az elméleti határ ~12%-ánál tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#21) #02683648 válasza Daywalker (#16) üzenetére


#02683648
törölt tag

Én a lapot sose ócsároltam (a MA, PH! részt legalábbis, a többit nem is olvasom), a fórum bizonyos részein viszont tényleg zuhan a színvonal. (amiről nyilván nem a cikkírók tehetnek)
Bár ez az általam látogatott részek közül a mobilos topicokra igaz főleg.

[ Szerkesztve ]

(#22) Elmör


Elmör
senior tag

Ahogy a youtube-on is írtam, megnézem mindig az összefoglalókat, mert nekem bejönnek, van egy kis ilyen, egy kis olyan benne, csak annyi lenne a lényeg, hogy más hangú ember kellene. Tehát az elsővel sem az volt a gond ahogy mondta, hanem neki egyáltalán nem olyan a hangja ami eléggé figyelemfelhívó vagy érdeklődés fenttartó vagy nem is tudom hogyan írjam, de aki most volt sajnos ő még rosszabb. Nekem sem jó a hangom ilyenhez, nem is tenném meg, hogy alámondok. Valaki ismerős biztos van, biztos aki ráfordít max fél órát, hogy felmondja a cuccot. Én drukkolok, hogy legyen. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#23) schawo válasza #65675776 (#20) üzenetére


schawo
titán

Volt 2db Aureal hangártyám akkoriban, ezzel tökéletesen tisztában vagyok. A lamentálás megfelelő lett volna 10 évvel ezelőtt. De mivel az egész eseménysor óta olyan sok víz lefolyt a Dunán, hogy a mai állapotra már semmilyen hatással nincs. Ha a népet valóban érdekelte volna a téma, akkor lett volna másik cég, aki megvalósítja. Ehelyett a nép annyira leszarta, hogy már az EAX sincs sehol 10 éve. Erről nem a Creative tehetett, kinyírta azt mindenki, aki hozzáfért. Microsoft, ASUS, Realtek, AMD stb. Mára a Creative csak a hangkártyapiac apró szegmensét birtokolja (talán ha 5%), nem rajtuk múlik, hogy van-e 3D hangzás, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) #65675776 válasza schawo (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

A vásárlók nem leszarták, hanem nem volt választási lehetőségük. A Creative meg nem élt a piaci fölényével és penetrációjával, hanem visszaélt vele, a fejlődés visszafogására használta csak (elvégre így nem kellett komoly összegeket fektetni R&D-be). Tisztára, mint manapság az nV. A fő különbség a kettő között, hogy a Creative emiatt elveszítette kb a teljes hangkártyapiacot, mert semmi olyasmit nem tudott felmutatni, amit egy átlag integrált megoldás ne tudott volna. Aki pedig tiszta és pontos hangzásra vágyott, az eleve nem tőlük vásárolt, hanem inkább egy ICE/VIA Envy24 vagy C-Media Oxygen chipes kártyát vett. A Creative már kínjában eladta másoknak is a chipjeit, csak éppen szinte a kutyának sem kellett. Ha lett volna folyamatos fejlődés, és lett volna értelme bárkinek is EAX-os hangkártyát venni, akkor nem halt volna el a piac. Az utolsó EAX-ok sem tudtak kb semmivel sem többet, mint a bárki által szabadon használható A3D 1.0, vagy aszintén szabadon használható EAX 1 és 2. Ez utóbbiakat meg kb az összes integrált hangvezérlő tudja. Már elég régen túllépett még a Sensaura is az EAX-on.

Persze lehet mondani, hogy mitsem ér az egész, ha a játékok nem támogatják. Erre egy nagyon egyszerű válasz van: a játékokba a fejlesztők kb abban a pillanatban hagyták abba a 3D hangleképző API-k implementálását, hogy megszűnt az Aureal létezni. EAX-ot nem volt értelme licencelni, mert egy véregyszerű hulladék volt, amit már az akkori PC-k is képesek voltak aránylag kevés teljesítményvesztéssel sw-esen számolni.

A négy felsorolt cég közül csak a MS felelőssége igaz, elvégre ők nem engedték Vista óta a közvetlen hozzáférést. Nagy visszhangja nem lett a dolognak mert addigra már kb senki nem is használta. Az AMD-t meg miért hibáztatod? Pont ők azok, akik újra felkeltették a lehetőséget. Az, hogy megint lesz rá lehetőség szabályos formában is (a TrueAudio kerülőmegoldást alkalmaz), csak és kizárólag nekik köszönhető. A MS ehhez kb csak asszisztál, ahogy a low level API-k újonnani létrejötte sem nekik köszönhető eredendően, haem szintén az AMD-nek.

(#25) schawo válasza #65675776 (#24) üzenetére


schawo
titán

Ott volt az ingyenes szoftveres A3D lekpező (már nem emlékszem a nevére), amivel hangkártyafüggetlenül működött az A3D mindenen, mégsem kellett senkinek, nem jöttek szoftverek, semmi. Akkoriban én is vertem a fejem a falba, de ennyi. Sőt, idővel az EAX sem kellett senkinek, kutyát sem érdekelte az egész 3D hang mizéria a pár Aureal kártyatulajdonost leszámítva. Mondom, nekem kettő Vortex kártyám is volt (egy Turtle Beach Montego Vortex 1 és egy Dimanod MX300 Vortex 2) De beláttam, hogy ha mást nem érdekel, én nem tudom megváltani a világot.

Az AMD-t meg miért hibáztatod? Pont ők azok, akik újra felkeltették a lehetőséget. Az, hogy megint lesz rá lehetőség szabályos formában is (a TrueAudio kerülőmegoldást alkalmaz), csak és kizárólag nekik köszönhető.

A két és fél éve létező, és azóta folyamatosan eladott hardverekhez a mai napig nem voltak képesek egy api dokumentációt elérhetővé tenni. Csak a csókos haveroknak engedélyezett szoftvert fejleszteni a nyomorult DSP-jükre, azok meg mind leszarják, egytől egyig. Mi ez, ha nem átverés. Átverték a vásárlóikat, átverték a fejlesztőket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) #65675776 válasza schawo (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Persze, hogy nem érdekelte a fejlesztőket. Elvégre az Aureal-t már akkor kinyírta a Creative, amikor még csak éppen elkezdett volna terjedni az egész. Szóval amire lett volna értelme építeni, az már a kezdet kezdetén eltünt. Azt hitte a Creative, hogy a konkurencia kiiktatásával magának csinál piacot, de pont azt a részét szüntette meg a piacnak, amire szeretett volna betörni. Rúgtak egy hatalmas öngólt.

Szóval kb olyan, mint a magyarfoci enbéegy. A meccsek szarok (Creative), szóval a nézők (játékosok) sem mennek ki. Csak a magyarfocit kényszeredetten még közvetíti a tévé (fejlesztők). Utóbbi is szabadulna tőle, amilyen gyorsan csak lehet. Csakhát nyomás van rajtuk. Meg ugye most építettek egy halom stadiont (Windows), bár az értelmét ennek nem látja senki. Az igazi új stadion (Win10) legalább tényleg szükséges, elvégre ez ad lehetőséget a jobb és közvetlenebb játékra (fejlesztés, hw elérés). Csak sajnos lehet a fejlesztők pont ugyanúgy nem lesznek érdekeltek az új stadionban, ahogy a játékosok sem lettek semmivel sem jobbak az új stadionokban. De ez már a jövő zenéje.

(#27) schawo válasza #65675776 (#26) üzenetére


schawo
titán

Valójában sosem kellett semmilyen hardver az A3D effektekhez. Vortex kártyákon is szoftveresen futott, a hardveres maszlag csak az eladáshoz kellett. A baj az volt, hogy az idióta Aureal azt képzelte, hogy a szoftverük eladásának legjobb módja, ha azt egy hardverhez kötik, amit csak ők tudnak legyártani. Ma már tudjuk, hogy a hardvergyártás k..vára nem éri meg, az igazi üzlet a technológia licencelése. (Illetve mi tudjuk, csak épp az AMD nem (lásd True Audio)).

Tehát a Creative csak a hardvert nyírta ki, a szoftver továbbra is elérhető volt Sensaura Audio3D néven, csak mint említettem, a felhasználókat nem érdekelte, az akkoriban divatos filléres csipogókon nem jött át belőle semmi a 3D hatásból. Ezek az ócska csipogók nyírták ki a Creative-ot, nem a 3D hiánya. Ezeken a roncsokon senki nem hallotta a 3D-t, de a hangminőséget ugyanúgy nem. Ebből a nagy csomó szarból lett a Realtek. A többi történelem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) #65675776 válasza schawo (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pech, de a Sensaura-hoz semmi köze sem volt az Aurealnek. Egy teljesen más HRTF megvalósítás, ráadásul régebbi is, mint az A3D, ugyanis 1991-ben vált publikussá. Az Aureal 1995-ben jött létre.

A számítások egy része valóban a CPU-n zajlott, aminek elsődleges oka az volt, hogy akkori megoldásokkal nem lehetett egy kellően erős DSP-t integrálni egy hangvezérlőbe. Egyrészt a chip mérete lett volna elfogadhatatlanul nagy, másrészt a költségek. Mindemellett egy ilyen chip már aktív hűtést igényelt volna. Az A3D legnagyobb korlátja a lassú DSP volt. Ha csak az A3D 2.0 által támogatott hatvan elsődleges reflexiót akarnád számolni sw-esen, az még a mai CPU-k esetén is durva teljesítményveszteséget jelentene játékok alatt. (Az EAX meg ugye nem számolt semmiféle reflexiót, csak paraméterezett reverb-re volt képes még az utolsó változata is.)

(#29) schawo válasza #65675776 (#28) üzenetére


schawo
titán

Valóban nincs hozzá köze, de transzlációt tudott A3D 3.0-ra is, és mégsem kellett kutyának sem. Az EAX reverb nem volt komoly, de még az se kellett senkinek sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) secretgarden válasza komputerdell (#2) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Pontosan.

(#31) DoxaM válasza #65675776 (#20) üzenetére


DoxaM
aktív tag

azért ezt elég nagy badarság állítani. kissé azt sugallod, hogy a 3dfx után (vegyük pl.) 2016-ig szinte semmit nem fejlődött a vizuális látvány és mintha a 3dfx egy csoda lett volna, a már akkor fél háznyi kártyájukkal. másrészről, szerintem nyugodtan összehasonlíthatod most a lehető legkomolyabb játékot 4k-ban, dx12-vel, egy 3dfx-es csoda grafikával. nyilván minimális lesz a különbség, hisz a gonosz monpolok legyalulták a szuperinnovációt és fagyasztották a fejlesztéseket. Komolyat lépett az elején a 3dfx, de ennyi volt bennük, el kell fogadni, h sajnos vannak lépcsők az életben és nem biztos, h mindegyik lépcső egy adott cégé.

a hangképzőkre annyit tudok mondani, hogy úgy látom, nem igazán tudod, h miaz az EMU, mondjuk én már rég nem foglalkozom játékos hangképzőkkel szigorúan, szóval ez a téma igazán mindegy, csak kiegészítésképp mondom, h anno a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező minőségi studió cuccok voltak (és nekem még mindig megvan :) )

(#32) DoxaM


DoxaM
aktív tag

egyébként viccesre sikerült a 4G-s "elemzés", én azért még odaírtam volna, hogy kedvenc fér3g szogáltatóink tolják a 4G-t, ellenben adnak 200MEGABÁJT limitet, csupán jófejségből azt is, hisz az pont passzol a 4G-s sebességhez is...olyan mintha, adnának egy sportkocsit 3 liter benzinnel egy hónapra.
ha meg veszel plusz gigabájtokat, akkor "véletlenül" NÉHA elkezd tölteni a telefonod 200-400 megát éjjelente, aztán elfogynak hirtelen a gigák is... (nem 1x volt egy bizonyos élénkszinű takonynál ilyen eset, hálistennek már otthagytam őket)

[ Szerkesztve ]

(#33) mepet válasza DoxaM (#32) üzenetére


mepet
addikt

azért ez beállítható ám... "Véletlenül" még sosem töltöttem le semmit mobilnetről. Nekem pl. bőven elég az egy gigás csomag is (még sosem fogyott el). Persze örülnék többnek ugyanennyiért, de ez talán csak azért van, mert az ember ilyen, az allyoucaneat étteremben is telerakjuk a tányért, akkor is, ha a negyede fér csak belénk...

Sztem akinek különleges, az átlagoson jócskán túlmutató igényeik vannak, azok fizessenek többet. Ilyen pl. a video-stream nézés, a folytonos youtube-ozás, torrentezés, stb. Lehet azzal érvelni, hogy ez már átlagos felhasználás a 21. században. De nem az. Az otthoni kábeles neten, ott átlagos. Mobilneten ez nem átlagos, miért is lenne az, mikor kb. mindenhol van wifi (ez pedig ugye az előzőleg kábeles netkapcsolatnak felel meg). Konkrétan átlagos esetben ez a helyzet:
-otthon van wifi
-melóban van wifi
-a téren, a parkban van wifi
-a plázában van wifi
-az étteremben van wifi
-a kávézóban van wifi
-az összes havernál van wifi
-a kocsmában van wifi

Tehát kb. marad az utazás és a kirándulás a természetben, ahol nincs wifi. Sztem aki utazás vagy kirándulás közben streamelni, torrentezni, vagy szoftvert frissíteni akar, az igenis fizesse ki a magasabb díjat. (Elvben még azt is hozzátenném, hogy még csak nem is etikus elfoglalnia az ilyen usernek egy a rendelkezésre álló sávszélt egy pl. videotelefonáló user elől, szerencsére ez már a 2G esetén is ki volt küszöbölve technikailag. [QoE, QoS])

És azt is hozzátenném, hogy konkrétan évek óta nem találkoztam azzal sem, hogy blokkolnák a net alapú hang kommunikációt, tehát már a hívásaim ~80%-át is ingyen intézhetem, csak a mobilnet havidíját kell cserében kicsengetnem.

Szerintem nem olyan rossz a helyzet, mint első ránézésre.

[ Szerkesztve ]

(#34) DoxaM válasza mepet (#33) üzenetére


DoxaM
aktív tag

aha, hát nem tudom 200mb neked mire elég. egy sima index.hu 10-15 mega között van 1xi behíváskor....10x behívod és annyi, nem még, hogy akkor mindennap ránézel, esetleg más oldalt is nézel?! netán még kommenttelsz is...és azt is mindig újra betölti, ha pl. sűrűbb kommentfolyamos (blog,diszkusz)...és akkor face-ről még nem beszéltünk, vagy instáról vagy blogolásról és arról, hogy megnézel pár vicces videót...ezek úgy gondolom nem túl nagy eretnekségek a hétköznap...nem folyamatos 4k netflixezésről van szó, meg torrentezésről. hanem arról, hogy ami az alap előfizukban van korlát az vérlázítóan nevetséges még ÁTLAG USER szemmel is, 2016ban.
persze, ha te csak a simple freemailt nézed meg 1x hétvégente, operaturbómódba, akkor nem szóltam, de ez azért messze van az átlag felhasználástól már így 2016ban, ezt azért nem nehéz belátni.

az jó, ha te ilyen szuper ügyes vagy (végülis a 200mb-ba is beleférsz, szerintem akkor lehet 20mb is elég lenne ez alapján). sajnos mi ilyen rettenetesen hülyék vagyunk (ismerősömmel is volt ilyen, és akkor még nem is kutakodtam...). hogy úgy hagyjuk a mobilnetet és hajnal fél 5 kor alvásközben szimplán generál pár száz megát a teló a számlára magától, amit nem tudnak megmagyarázni. biztos csak véletlen egybeesés lehet, mert mióta váltottam ilyen még véletlenül sem fordult elő :(

(#35) hommeros


hommeros
őstag

Az a router :Y

Ez a mechanikus billentyűzet, most komolyan, kinek kell? Ez megint ilyen vedd meg ha igazi gamer vagy hype?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#36) mepet válasza DoxaM (#34) üzenetére


mepet
addikt

Utazás közben csak híreket szoktam olvasni (legtöbbször hírolvasó app-al, ritkán a web-en), interneten telefonálni vagy videotelefonálni. Hír olvasás közben néha becsúszik egy-egy rövidebb videó is. És igen, ez (általában) belefér párszáz MiB-ba.

A többi esetben, tehát mindig, amikor nem vagyok úton, akkor a telefonom a wifit használja. A fentieknél több letöltés igényű dolgot tudatosan ilyenkor végzem.

Facebook-ot nem használok, de asszem azt nem is számolja az adatforgalomba a szolgáltató. (Ebben nem vagyok biztos.) Ilyen diszkuszt vagy mit sem használok.

Én nem fizetnék egy Ft-al sem többet a több adatért. Ingyen elfogadnám persze, de nem fizetnék érte többet.

Az éjszakai párszázmegás forgalommal kapcs:
Ezt nem teljesen értem. A mobilnetet nem kell kikapcsolni. Ha be van kapcsolva a wifi, és elérhető is a hálózat, akkor a telefon automatikusan azt használja, nem a mobilnetet. Ha kikapcsolva felejted a wifit ÉS bekapcsolva felejted a mobilnetet, úgy már problémás lehet a helyzet. (Persze lehet, hogy ez nem minden készülék esetén alapértelmezett ez a normális viselkedés, annyiban biztos vagyok, hogy az összes iPhone esetében így van.) Vagy esetleg akkor tudok ilyet elképzelni, ha bekapcsolva a wifi és a mobilnet is, a wifi hálózatod pedig éppen nem működik valamiért (pl. befosik a router).

(#38) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Éllovas mobilnet mi, árban az utolsók vagyunk :(((
[Nevetségesen kevés mobilnetet kap a magyar]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.