Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S e t h


S e t h
nagyúr

By the way, a Leica részvényeire volt bármilyen hatással a kooperáció?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ha valakiben megvan a kellő affinitás, akkor 6 év együttműködési idő alatt el tudja lesni a szükséges tudást.

És úgy tűnik, hogy a Huaweiben megvolt a kellő igyekezet, mert jelenleg a világ legjobb kamerával rendelkező telefonja, a Honor Magic4 Ultimate készülék már nem Leica komponensekkel készül, mégis lenyomja a Huawei P50Pro telefont kamera képességekben, pedig abban még a Leica adta az objektíveket..

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) Ricardo válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Legkésőbb a P60 megjelenésekor kiderül.

(#4) jacis


jacis
nagyúr

"a P50 Pro az utolsó a Leicával közösen fejlesztett telefon" - az a közös fejlesztés kimerült egy logo felbiggyesztésében :C

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) Shyciii válasza jacis (#4) üzenetére


Shyciii
veterán

Te már csak tudod...

(#6) Donki Hóte válasza jacis (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor is jól sikerült a telefon kamerája, elég hosszú ideig a legjobb kamerás telefon volt a piacon. Szóval ha ezt a Leica nélkül hozták össze, akkor le a kalappal előttük :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) LosBlancosRM válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Hogy lehetne valami a legjobb kamerás mobil, ha nem tud videót rögzíteni? :Y

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#8) Tocso1706


Tocso1706
csendes tag

Olvasva a dolgokat, sztem érdemes tisztázni valamit.
A leica együttműködés nem az jelenti, hogy maga a cég gyártja a huawei-nek az optikai egységeket. Lényegében megvett a cég egy licenszt, mely alapján ráírhatta a kamerára meg dobozra a cég nevét.
Ez az együttműködés azt jelentette, hogy bizonyos szenzor paramétereknek és képvilágnak kellett megfelelni. Fejlesztett a huawei, elvitte a leica-hoz, aki azt mondta, hogy erre nem adják a nevüket, állítsanak még ezen és ezen, majd mentek újra a céghez. Amikor stim volt minden, ráírhatták a P készülékre, hogy ez bizony Leica.

Ezért volt/van, hogy a huawei-en készült képeket instant lehet megosztani, mert gyárilag úgy vannak paraméterezve, hogy waoo hatás legyen ha ránéznek.

De ugyan ez igaz az atmos hangzásra, red kamera, dolby vision kijelzőre. Csak annyiban különbözik a szín vagy hangzás, hogy megfeleljen az adott szabványnak.

Nem szeretem a huawei képeit, mert túlszaturáltak és nem a valóságot fotózza, hanem ami baromi jól nézz ki, de ettől független el kell ismerni, hogy egy laikus kezében is ki..aszott szép képeket lehet lőni velük.

(#9) ambination válasza LosBlancosRM (#7) üzenetére


ambination
tag

Az enyém tud videózni.(P50 Pro)Lehet széria hibás amiatt?

(#10) Donki Hóte válasza LosBlancosRM (#7) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nyilván pontosan meg kellene fogalmaznod, hogy mit értesz azon, hogy nem tud videót rögzíteni a Huawei P50Pro telefon :K

Általános értelemben ugyanis tud videót rögzíteni, a DXOMark tesztje szerint ráadásul elég jól, hiszen 116 pontot kapott, amivel jelenleg a második az összesített ranglistán

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11) Donki Hóte válasza Tocso1706 (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fene tudja, azért ez a felirat egy Huawei telefon hátulján eléggé arra utal, hogy a Leica által gyártott objektív van a telefonba szerelve.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12) Ricardo válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Az utóbbi években nagyon sokat fejlődött kamera szinten a gyártó. Hogy ez ténylegesen mennyiben köszönhető a Leica-nak, azt csak azok tudják akik részt vettek fejlesztésben.
Majd most megtudjuk, mert ezután a saját lábukon állna. Én azért remélem, hogy tudnak ők maguktól is.

(#13) #96241664


#96241664
törölt tag

Nem tudom én mennyire volt ez több sima marketingnél, vagy ha ténylegesen a Leica gyártotta a lencséket, mennyivel különbek azok valójában a többiekétől.

Az mindenesetre biztos, hogy pl a Honor V30 Pro képei elég jól rímeltek a Mate 30 Pro-ra Leica logótól mentesen is: [link]

(#14) doooo válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


doooo
veterán

" mert jelenleg a világ legjobb kamerával rendelkező telefonja, a Honor Magic4 Ultimate"

Szó sincs róla, hogy az lenne a legjobb a világon. ;) A DxO listája semmit sem ér, nem szabad abból bármiféle következtetést is levonni.
Az viszont érdekes, hogy még most is a Huawei részeként hivatkozol a Honorra is... nem fog ez mindenkinek tetszeni itt... :DDD

(#15) doooo


doooo
veterán

Ki lehetett volna egészíteni a cikket annyival, hogy mostantól a Xiaomi a Leica partnere (vagy fordítva; mindegy), és júniustól érkeznek a közösen címkézett készülékek...

(#16) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nekem nagyon tetszett amit a huawei csinált kamerás fronton, ha a leica-nak köszönhető volt ha nem. De szerintem az nélkül is meglesznek azért.
Szerintem a mi 11 ultra jelenleg is a legjobb kamerás fronton, ha ehhez egy kicsit is hozzá tesz a leica, akkor baj nem lehet. :K

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#17) Donki Hóte válasza doooo (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1. Ha felállít bárki egy listát sok-sok ember objektív véleménye alapján a világ legjobb kamerás telefonjairól, akkor a Magic4 Ultimate minden listában biztosan benne lesz a legjobb ötben. Nem mondom, hogy mindenkinél az lesz első, de akinél ez a telefon nincs benne az első ötben, az nem objektív.

2. A Honor még túl fiatal márka a saját fejlesztésekhez, a telefonjaik még egyértelműen a Huawei éráben kerültek kifejlesztésre.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) doooo válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


doooo
veterán

Sok embernek lehet objektív véleménye, de ezek nem a DxO oldalán fognak lecsapódni, és összeállni holmi közös konszenzussá. Sőt, az az egyetlen hely, ahol ilyen sosem történhet meg. Mindez persze nem jelenti azt, hogy nem lenne jó kamerában az említett készülék (vagy épp a szinte mindenben megegyező, de mégis jó pár ponttal kevesebbet kapó testvére, a szintén megegyező huaweies testvérekről most nem is beszélve).

A második pont meg sokkal egyszerűbb ennél (másfél év alatt már nem kifogás, hogy egyszerre tervezték őket, hisz normális esetben szó sem lenne ilyesmiről; nem is léteztek még azok a hardveres elemek, amelyek végül mindkét márka termékeibe belekerültek és belekerülnek most is). A megoldás az, hogy most is ugyanúgy közösen megy minden fejlesztés meg tervezés, mint eddig is.


Mellesleg még senki nem tesztelte a Magic 4 Ultimate-et a DxO-n kívül (ez önmagában beszédes az oldal működésének körülményeiről), tehát aligha lehetne más véleményeket olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#19) Wesiz válasza doooo (#18) üzenetére


Wesiz
tag

youtube-on vannak tesztek, tényleg jó a kamerája de lényeges különbségeket én már évek óta nem veszek észre telefonok közt.
a színképzésben (biztos lehet ezt szakmaibban is megfogalmazni) látok eltéréseket, nekem ezért a pixelek a favoritok, xiaomi/iphone/samsung színei nekem mind természetellenesek, túlszaturáltak, az iphone meg rendszerint emberi arcokra tesz egy elmosást mintha photoshopban retusáltuk volna a képeket.

épp emiatt nekem egy több éves pixel képei is jobban tetszenek mint a legújabb csúcs samsung/iphone stb.

(#20) Tocso1706 válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


Tocso1706
csendes tag

Ugyan az, mint a dji-os hasselblad "kamera". Ott sem az van, hogy elkezdett a hasselblad kamerát gyártani drónokba, mert nincs jobb dolguk. Simán megvették a licenszt hogy a kamera képvilága olyan legyen, mint egy hasselblad gépért, meg beleszólhatttak a lencsékbe.
Miután elfogadta a gyártó, dji már reklámozhatta is, hogy milyen menő kamerát kapott a drón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.