Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Lelőtték a koreaiak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Zeki


Zeki
nagyúr

Megy a ködösítés, miközben már teszi a dolgát.

(#3) jonnyjoker01 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C :R

Üdv. Johnny

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

trumpot nem kérdezte még senki Twitteren a témában?

(#5) vzozo válasza Zeki (#2) üzenetére


vzozo
senior tag

Egyrészt +1 erre, másrészt egy csomó sajtóanyag a WSJ-es Andy Pasztor cikkére hivatkozik, mint "forrás", miközben a fickó habzószájú SpaceX hater, és gondolom minden leütés után magához nyúlt, hogy újra rosszat írhat...

(#6) Geller72 válasza Zeki (#2) üzenetére


Geller72
veterán

..sokkal inkább valószínű.. ;)

(#7) macskea válasza #06658560 (#4) üzenetére


macskea
őstag

LoL

De sajnos akár igaz is lehet.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon volt rá biztosítás? Ha igen, kivel lehet kötni ilyenekre?

(#9) tailor74


tailor74
őstag

Simán működik, ez a hír meg csak terelés.☺

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) zolee5016


zolee5016
őstag

konteo on
A semmi nem tűnik el..egyszerűen nincs és kész...
Valahová kellettek dollármilliárdok,és egy túlméretes konzervdoboz volt az álca...
konteo off...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) lev258


lev258
veterán

Mivel találgatni úgyis lehet és talán sosem lesz hivatalos közlemény az ügyben, ezért vegyük át az eddigi spekulációkat.
Én két fő okkal találkoztam eddig a hírforrásokban.
1) A második fokozatról nem vált le az eszköz és azzal együtt elégett. Ebben az esetben utalások vannak arra, hogy a hiba nem a SpaceX miatt történt, hanem a műhold gyártójának saját rögzítője (más esetekben a SpaceX sajátját használják) nem oldott le.
2) A műhold megfelelően levált, meg is kezdte a keringést, de valamilyen műszaki ok miatt letért a pályáról/elérhetetlenné vált/működésképtelen lett. Ebben az esetben valószínűleg még nem zuhant le és talán észlelhető is lesz egy darabig.
Eddig az információk arra utalnak, hogy a SpaceX részéről ez egy papírforma szerinti küldetés volt, nem ők tolták el. Meglátjuk, a későbbiekben bővül-e a pletykák sora.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) Ribi válasza vzozo (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha jól értem a katonaság fellőtt egy műholdat és több infót nem mondtak róla, mert pórnépnek nincs sok köze hozzá.
Erre a haterek elkezdtek hülyeséget ontani magukból és cikkeket gyártani.
És ez ma a bulvár. Faja. :O

(#13) dajkopali válasza Ribi (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

ez így túl leegyszerűsítő, és elsiklik a lényeg fölött
- az űrkutatási technológiák - nem lehet Musk szerepét eléggé hangsúlyozni, de nem csak róla van szó, sőt - az utóbbi évtizedekben kikerültek az állami monopólium alól, és ez nagyon fontos minőségi változás
- a SpaceX megmutatta, hogy lehet másként (pl. olcsóbban) csinálni
- az amerikai kormány nem volt rest igénybe venni ezt a szolgáltatást
- ez viszont azzal járt, hogy nagyobb nyilvánosságot kapnak a projektek, nem csak Mojave-sivatagban robbantgatunk
- és a legfontosabb: nagyon nem mindegy, hogy a SpaceX hibázott, a műhold gyártója, az előkészítő csapat, vagy valami egész más történt - netán nem történt semmi
a lényeg az, hogy ez egy fontos esemény, még akkor is, ha csak duma van róla

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) Braddock


Braddock
őstag

Akkor, ezért találtam reggel a kertben egy összetört Teslát. :F

(#15) Ribi válasza dajkopali (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát megint csak leegyszerűsítve a dolgot:
"Az űrkutatási technológiák ... az utóbbi évtizedekben kikerültek az állami monopólium alól."
Ezt Musk jól ki tudta használni.

"netán nem történt semmi" Fellőttek 1 műholdat és annyi.
A többi fellőtt műhold miért nem fontos esemény?

Musk egy jó üzletember és beletenyerelt egy drága üzletbe.
A cikk lényege, hogy mindenki konteókat gyárt, a semmiről, mert akkor lehet ezt csinálni ha kevés az infó.
Semmi fontos esemény nem történt.

(#16) Dudikoff válasza dajkopali (#13) üzenetére


Dudikoff
csendes tag

Ha jól értem ez a cikk arról szól, hogy vagy történt valami vagy nem :F

(#17) dajkopali válasza Dudikoff (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

igen

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) dabadab válasza Fred23 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Műholdakra szokás biztosítást kötni, mert elég nagy a valószínűsége annak, hogy gond lesz - mondjuk az simán lehet, hogy titkos katonai projekteknél ez kimarad.

Arról fogalmam sincs, hogy hol lehet kötni, a Netrisken nem találtam :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) Geller72 válasza dabadab (#18) üzenetére


Geller72
veterán

Ha jól tudom, ketté van választva a kereskedelmi és a katonai jellegű műholdakra köthető biztosítás. De ezt is ki lehet kerülni, mert ha a műhold tulajdonosa nem is köthetne biztosítást egy katonai műholdra, a felbocsájtást végző cég magát a fellövést biztosítja. Mivel a fellövés sikerességét garantálnia kell a kliens fele. Az biztos, hogy ennek a költsége kissé több lehet, mint az én "egykettes" autóm éves díja. :D.

(#20) Lacok válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Nem ők hanem SzuperPutyin volt az.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) bambano válasza dajkopali (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Musk világfi, biztos méterben számol. az amcsi katona meg hagyományosan lábban.
oszt nem adta ki :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) vzozo


vzozo
senior tag

Update:

(#23) Ribi válasza vzozo (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez szerintem pont ugyan az mint amit eddig is írtak, hogy a Falcon mindent jól csinált. Utána pedig nem írják, hogy baj lett volna, azt sem hogy minden rendben van, hisz senkinek semmi köze hozzá, hogy mi történt.
Amire persze mindenki azt mondja, hogy biztos baj volt azért nem mondják, hogy minden ok. Ami szimpla feltételezés. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24) lev258 válasza Ribi (#23) üzenetére


lev258
veterán

Ez nem az első nem publikus küldetés. Az első híresztelések azért indultak, mert ebben az esetben nem volt hivatalos közlés arról, hogy "sikeres volt a küldetés". Ez utóbbi kijelentése semmilyen titoktartást nem sért, egyik fél oldaláról sem. Mégsem történt meg.
Később több lap is, nem megnevezett, kormányközeli forrásokra hivatkozva írta azt, hogy sikertelen volt a küldetés, kudarcot vallott.
Emiatt indultak meg a találgatások, pletykák.
Lehet azt mondani, hogy mindez ködösítés, hogy semmi különös nem történt, meg hogy ezzel lehet a legjobban leplezni a kémműholdat. De valljuk be, akit érint, az úgyis tudja, ha ott van, akkor meg nem tart sokból annyit mondani, hogy "pályára állt a madár".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#25) dajkopali válasza bambano (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

:C

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) vzozo válasza Ribi (#23) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez szerintem pont ugyan az mint amit eddig is írtak, hogy a Falcon mindent jól csinált.

Már ahol. A sajtó egy jelentős része a SpaceX-et hibáztatja, egyesek odáig elmentek, hogy "újabb milliárdos műholdat vesztett el a spacex" szalagcímekkel nyomulnak - amiből nyilván csak a kötőszavak igazak.

Nem csodálom, hogy kiadtak végül egy ilyen közleményt.

(#27) llax válasza vzozo (#26) üzenetére


llax
senior tag

A 2. fokozat megtette az 1,5 keringését, majd Kelet-Afrika felett elvégezte a ilyenkor szokásos, fékező gyújtást (deorbit burn), hogy azután Ausztráliától délre az óceánban végezze (a zónát előre kijelölték). Látványos jelenség volt, erről fotók is készültek. Azaz minden jel szerint a Falcon 9 elvégezte feladatát - nem csak a nyilatkozatok alapján.

Ez az indítás nem csak a titkossága miatt, de a hasznos terhet a 2. fokozathoz illesztő egység miatt is speciális volt. Itt nem a SpaceX sajátját (PAF), hanem hanem a műholddal együtt szállítottat használták. Ez azért lényeges, mert állítólag a műhold nem vált le a 2. fokozatról, ha tényleg ez történt, ahhoz a SpaceX-nek kevés köze lehet, a Northrop Grumman-nak már több.

(#28) Necroman_Mk2 válasza Zeki (#2) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A hír elolvasását követően nekem is ez volt az első gondolatom :U

(#22) vzozo Óh, újabb fellövések pár héten belül. Nice! Megpróbálom majd élőben nézni őket.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) llax válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


llax
senior tag

Óh, újabb fellövések pár héten belül. Nice!

Az egy hónapon belül várható SES-16 és Paz szintén kormányzati/katonai műholdak lesznek, mivel nem az USA-é, így már nem is annyira titkosak...

[ Szerkesztve ]

(#30) Silεncε válasza dajkopali (#13) üzenetére


Silεncε
őstag

"az űrkutatási technológiák - nem lehet Musk szerepét eléggé hangsúlyozni, de nem csak róla van szó, sőt - az utóbbi évtizedekben kikerültek az állami monopólium alól" - tehát ha én gondolnék egyet, szereznék pár milliárd dollár tőkét, akkor alapíthatnék egy Kft-t és simán lövöldözhetnék rakétákat a Hortobágy közepéről? :F

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza Silεncε (#30) üzenetére


dabadab
titán

"tehát ha én gondolnék egyet, szereznék pár milliárd dollár tőkét, akkor alapíthatnék egy Kft-t és simán lövöldözhetnék rakétákat a Hortobágy közepéről? :F"

Hortobágyra nem mernék megesküdni, de ha az USA-ban alapítasz céget, akkor Houstonból igen.

DRM is theft

(#32) llax válasza Silεncε (#30) üzenetére


llax
senior tag

tehát ha én gondolnék egyet, szereznék pár milliárd dollár tőkét, akkor alapíthatnék egy Kft-t és simán lövöldözhetnék rakétákat a Hortobágy közepéről?

A Hortobágy közepéről valószínűleg nem, alkalmasabb helyről igen. Feltéve, ha tényleg van néhány milliárd felesleges dollárod.
Musk nem saját zsebből finanszírozza a fejlesztéseket, hanem nagyobbrészt az USA kormányának pénzéből, a NASA-n keresztül (~közbeszerzés). COTS, CRS, CCDev2 pályázatain nyerve jutott néhány milliárd dollárhoz (több lépcsőben - közben bizonyítani is kellett), majd bejöttek a katonai műholdak is.
Kereskedelmi indításoknál az a kb. 60 millió USD / indítás talán még mindig veszteséges nekik, ha nagyüzemben megy az újrahasznosítás, akkor lesz egyértelműen nyereséges.

(#33) Németh Péter

A legjobb bulvárpletykát még nem írta be senki. Eszerint szó sem volt műholdról! A rakomány egy nehéz, tömör fémrúd volt ráheggesztve a 2. fokozatra. Az orrkúp le sem vált, mert az a hőpajzs volt. Egy kinetikus fegyverről van szó ugyanis. A második fokozat megfordult és belegyorsította az acélrudat az Indiai óceánba. Az hiperszonikus sebességgel be is csapódott. A keletkező lökéshullámot és magát az eseményt az eltűnt MH370 malajziai repülőgép kutatásának álcázott hajó és robottengeralattjáró flotta elemezte.

(#34) #33253120 válasza Németh Péter (#33) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ügyes. Nagyon ügyes. :C

(#35) Tidus válasza Németh Péter (#33) üzenetére


Tidus
addikt

Pszichiátria felülvizsgálaton fent akadna , aki ezt kitalálta.
A maláj gép roncsait már rég megtalálták.

(#36) Németh Péter válasza Tidus (#35) üzenetére

Az Ukrajna fölött lelőtt MH17-et találták meg. Az MH370-et, ami valószínűleg az India Óceánban van, még keresik. Pár napja kezdték el keresni megint.

https://index.hu/kulfold/2018/01/07/ujrakezdik_az_eltunt_malaj_gep_kereseset/

(#37) Tidus válasza Németh Péter (#36) üzenetére


Tidus
addikt

A malájt is, a dobozokat nem tudják felhozni olyan mélyen vannak.
Az ukrán sztorit is ismerem.

(#38) Silεncε válasza Németh Péter (#33) üzenetére


Silεncε
őstag

De buta vagy.. A maláj gépet az ufók vitték el... :W

(#39) Németh Péter válasza Tidus (#37) üzenetére

Nem találták meg, csak darabokat sodort a partra az óceán. Most indult újra a keresés 3 napja, linkeltem forrást is, de tele van vele a net.

https://index.hu/kulfold/2018/01/07/ujrakezdik_az_eltunt_malaj_gep_kereseset/

2018.01.07. 08:27

Újraindítja egy magánvállalkozás a csaknem négy éve eltűnt malajziai utasszállító roncsai utáni kutatást, írja az MTI.

Liow Tiont Lai malajziai közlekedési miniszter a hétvégén jelentette be, hogy az Ocean Infinity nevű amerikai kutatócég ajánlatot tett a keresés folytatására, amire a maláj kormány rábólintott. A társaság már nyáron megkereste Malajziát, de a tárgyalások csak most zárultak le.

A Boeing 777-es típusú repülőgép 2014 márciusában tűnt el 227 utassal és 12 fős személyzettel a fedélzetén. Az MH370-es járaton lévők hozzátartozóinak minden tiltakozása ellenére a keresést több mint ezer nap után, 2017 januárjában leállították a maláj, a kínai és az ausztrál hatóságok. A költségek addigra több mint 150 millió dollárt emésztettek fel.

[ Szerkesztve ]

(#40) bambano válasza Silεncε (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

majd ezentúl jobban meggondolják, hogy adnak-e beszállókártyát pataky atillának... :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.