Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Vakegérke válasza Neil Watts (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, őszintén mondom, értékes számomra mindaz, amit mondtál. Tisztelettel meg is köszönöm. :R

Azonban láthatod, hogy hárman voltatok mindössze, akik egyáltalán szót vesztegettetek soraim értékelésére.

Nem vagyok sikerhajhász, de úgy tűnik, hogy vakvágányra siklott próbálkozásom.
No persze nem vártam tapsvihart, és pusztán az ösztökélt, hogy talmida dicsérő szavait nem hagyhattam "maradandó" válasz nélkül.

Szükségem van a szavak szabad használatára. Nincs gát, és ha úgy ítélem meg, hát akárhány szavas sor után egyetlen szó következik, de az rímel.
Célzok ezzel arra, hogy szóvá tetted a sorhosszúságot.

Mondok valamit. Van egy vicc, talán ismerős.
Az állatok építenek egy közös budit az erdőben. Reggelre ki van törve az ablaka. Nagy a felháborodás, méltatlankodnak az állatok. Ki lehetett a galád?
- Az úgy volt, - mondja a nyuszi, - hogy erre sétáltam, egyszer csak berántott a maci, kitörölte velem a fenekét, és kivágott az ablakon.
Balhé ezerrel, ledorongolják a macit, megcsinálják az ablakot.
Másnapra az ajtó hever a földön pozdorjaként. Hát ez meg ki volt, ezt kérdi minden állat felháborodva.
- Az úgy volt, - mondja a farkas, - hogy mentem volna vadászni, de a maci berántott, kitörölte velem a fenekét, aztán kivágott ajtóstól.
A maci kénytelen elviselni a szidalmakat, az ajtót helyre állítják.
A következő napon romokban az egész budi. Ilyen nincs, baromi mérgesek az állatok. Ki tehette?
- Az úgy volt, - mondja a süni, - ...

Tudod, ezt a viccet szándékoztam rímes formába önteni. Már meg is volt az egész a fejemben.
Lelkesedésem lelohadt. Nincs miért, nincs kiért.

Nem nekem való a verselés.
Nem nektek való a verselésem.
Talán tudok rímeket faragni, ám ha teszem, csakis szabadon. Tükrözze mondandóm gyenge kísérletem, amely nem tesz költővé, csak azt mutatja, hogy nem tisztelem a sorhossz szabályokat, kötetlenül akarok csapongani.

Vagyis nem akarok. Legalábbis a versek világában. Elég volt ez a próbálkozás ahhoz, hogy kiderüljön, semmi keresnivalóm nincs errefelé.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.