Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vrmus


vrmus
csendes tag

A busszal való közlekedés egy élmény, bár néha ciki is lehet: pl. Egerbe utaztam főiskolára távolsági autóbusszal, és mivel nem volt hely, csak leghátul -ahol 5 ülés van egymás mellett-, középen, nos leültem.. majd elaludtam. Aztán álló ....szal ébredtem, kinyitom a szemem, körülöttem mindenki kényszeredetten vigyorog. Szintén buszon-elalvós-story: nagyon mélyen tudok aludni, engem valamiért a monoton zúgás elálmosít... busz nagyot fékez, felriadok: bakker, de jót aludtam, folyik a nyálam. :)

Más. Nyár van, tikkasztó hőség. Ablak mellett ülök egyedül, nő felszáll gyermekével. Leül mellém, kölök az ölében. Hisztizik, sír, közben rugdos a lábával. Eddig ok, hiszen még pici, nem tudja mi is lenne a helyes viselkedés a nagy sárgán. Hiszti megy tovább.. A nő fogja, és az egyik -amúgy termetes- kannáját a kis nyári ruhájából kiugrasztja, majd hangosan rákiált a gyerekre: "EGYEL!". Cseppsrác elhallgat, rácsatlakozik a szelepre, én meg: "Elnézést, de a következőnél leszállok!" felkiáltással menekülőre fogtam. :Y

A témához részemről ennyit: light-os történet, ilyen apróságok az én "környezetemben (Borsod-megye)" nem ütik meg a kiborulás szintjét. Sőt... izé..szóval na.. itt edzettebb a nép! :)

(#102) #20655360 válasza vrmus (#101) üzenetére


#20655360
törölt tag

Gondolom nem volt előnyös a külseje a csajnak. Egyéb esetben maradtál vna te piszok, mi? ;]

(#103) Vakegérke válasza vrmus (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A témához részemről ennyit: light-os történet, ilyen apróságok az én "környezetemben (Borsod-megye)" nem ütik meg a kiborulás szintjét. Sőt... izé..szóval na.. itt edzettebb a nép! :)"

Azt hiszem, nem lenne kedvem odaköltözni. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104) Wesder


Wesder
félisten

Szóval akinek hosszú a haja az csak rossz ember lehet? Ki talàlta eztet ki? :(((

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105) potyautas válasza Chaser (#92) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"meglepne ha lesz még nyugdíj mire mi odajutunk"
40 éve is ezt mondtuk, s még mindig van. Ha igaz, nekem már az ősszel lesz. (ideje lenne utánaérdeklődnöm)

(#106) #33253120 válasza Luck Dragon (#100) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hasonló volt nekem is. Szalagszakadás, akkor kaptam meg a járógipszet, meg a mankót.
Régi csuklós Ikarus, ahol hátul az utolsó balos keréknél több hely volt. Le is ültem. Mankót bevágtam az ülés, és a busz fala közé Következő megállónál felszáll két idősebb hölgy, az egyik besprintel az előttem álló üres helyre, ledobja magát, hátrafordul, és elkezdi mondani, hogy fiatalember magától nem veszi észre, hogy ott áll az az idős asszony, tessék átadni a helyet.
Udvariasan elnézést kértem, hogy én inkább most nem tenném, bajom van, majd inkább legközelebb. És csak mondja, egyre jobban.
Na jó van. Kivettem a mankót. Akkor picit kerekedett a szeme. Kikászálódtam a székből, és megkérdeztem az álló hölgyet, hogy ugye nem sértem meg azzal ha átadom a helyemet.
Nem akarta elfogadni.
Hát mondom neki, hogy nincs más választása, mert a barátnője olyan kellemetlen helyzetbe hozott, hogy én oda nem ülök vissza. Ott fogok állni az ülése mellett amíg el nem jön a megállóm.
Persze jött a duma, hogy nem látta, meg ilyesmi, én meg megemlítettem, hogy közöltem a problémás mozgásom, de nem érdekelte, akkor tessék elfoglalni a kiharcolt helyet mielőtt kárba megy.
Persze halál nyugodtan, tárgyilagosan, kicsit unottan.

A következőnél leszálltak.

A buszon megtapsoltak.
:)

(#107) Vakegérke válasza potyautas (#105) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nyugdíjkorhatár táblázat

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#108) potyautas válasza Vakegérke (#107) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszi.
Azt tudom, hogy 5 hónap múlva leszek jogosult, de még eddig a kutya se szólt hozzám. Annyi kapcsolatom van a nyugdíjintézettel, mintha 20 éves lennék.

(#109) Chaser válasza potyautas (#108) üzenetére


Chaser
titán

úgy vannak vele addig még sok minden történhet veled...:D ;]
egyébként komolyan, elhiszem h 40 éve is kérdőjeles volt
de azóta elprivatizáltak mindent
egyre több szürke és fekete munkás van, nincs bevétel
egyre többen kimennek, nincs bevétel
ami van abból épül stadion meg kisvasút
és a nyugdíjasokat az aktív dolgozóknak kell(ene) eltartania
sok eu-s emberke is betelepült ide, viszont ők eü ellátás terén pont jól jönnek ki, mert mindig az adott ország rezsijét kell fizetni, ami eu-s viszonylatban itt kevés, lehet a legkevesebb, miközben pl német nyugdíjuk van
szóval innentől 30-40 év múlva hát nem tudom, és szépen lassan a korhatárt is mindig próbálják fentebb vinni
én úgy vagyok vele, gondoskodom én a nyugdíjamról, bár nem szeretnék megöregedni...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) Vakegérke válasza potyautas (#108) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Arra ne várj, hogy a Nyugdíjintézet szól. Neked, vagy a munkaadódnak kell intézni a dolgot. Ideje lenne elkezdeni, mert kevés már az idő őszig.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#111) Luck Dragon válasza #33253120 (#106) üzenetére

Szóval az ilyen idős emberekkel vigyázni kell, mert maga Chuck Norrisnak is beszólnak. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#112) sutykuru


sutykuru
tag

Nálam egy 50 körüli pasas viszi a pálmát. A mai napig nem értem, hogy miért kötött belém, hely volt, mellettem is és máshol is, megállt felettem és perceken keresztül mondta, hogy milyen csicska vagyok, hogy ülök és nem adom át a helyem.

(#113) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Idős néni felszáll a villamosra. Odaáll az egyik széken ülő gyerek mellé és elkezdi a gyereket bámulni. Gyerek megkérdezi: Nénike, maga azért néz így ennyire engem, mert szeretné, ha átadnám önnek a helyemet? Öreg néni: Na mit gondolsz, miért... Gyerek: És ön fiatalkorában átadta az idősebbeknek a helyet? Nénike: Természetesen, rengetegszer, de csak te vagy ilyen kis csökött agyú, hogy ezt illemből nem tudod. Gyerek: És gondolom a sok állástól már megfájdult a lába is, ugye? Nénike: Ne is mondd te kis pimasz, fáj minden porcikám a lábamban. Gyerek: Na látja, én önnel ellentétben előre is tudok gondolkodni, ezért nem adom át a helyemet!

(#114) Vakegérke válasza G-Guts (#113) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszer ez a gyerek is lesz öreg...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#115) G-Guts válasza Vakegérke (#114) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Hahaha. :DDD A lényeget nem írtam le. Ez nem egy megtörtént dolog volt. :) Ez egy vicc. :D

(#116) Vakegérke válasza G-Guts (#115) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudtam, de éreztem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#117) Chaser válasza G-Guts (#115) üzenetére


Chaser
titán

lehet akár megtörtént is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) Tamás88 válasza G-Guts (#115) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

(#119) G-Guts válasza Tamás88 (#118) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ez is jó volt. :)

Poénből el kellene játszania villamoson. ;] Persze csakis valaki beavatottal, a környező reakciók miatt. :B

(#120) Armahun válasza Tamás88 (#118) üzenetére


Armahun
addikt

[link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#121) hitvanyalak válasza #20655360 (#29) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

:W :W :W

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#122) Vakegérke válasza hitvanyalak (#121) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem csak tréfált. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.