Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wintikek


wintikek
tag

Engem érdekelne a folytatás, képekkel, mindennel :)

(#2) szcsi


szcsi
tag

Egy észrevétel amivel én a HTPC új tévészekrénybe kötlöztetésekor szembesültem: Ha búg a venti vagy valamelyik HDD azt a faforgácslap szekrény szépen fel is fogja erősíteni.
Murpy meg azt jelezte, hogy tök mindegy szerintem hol lenne jó helye a routernek... :U

Neked több szerencsét a fenti két tételhez és várom a folytatást! :D

[ Szerkesztve ]

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#3) alcsa


alcsa
senior tag

Jaja, jöhetnek a képek!

(#4) sutszi


sutszi
veterán

:C Hajrá! Jöhet kép, infó minden...

A kutyin 10 percig nevettem... Ehhez a képhez számos jó szöveg menne: ;] :DDD
"Nem én sz.rtam a szőnyeg közepére."
"Nem én téptem szét a párnákat."
"Nem én ettem meg a csirkét az asztalról."
...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) v.tom válasza szcsi (#2) üzenetére


v.tom
őstag

Tök jó észrevétel a venti rezgésének felerősítése. Ettől félek én is, ezért írtam is, hogy beépítőkeretbe szeretném alapvetően tenni, ami egyrészt egyszerűsítené a cserét (ha esetleg kell), másrészt pedig rezgéscsillapító gumiszárakkal tudnám őket rögzíteni a csavarok helyett. Sajnos nem találtam jó megoldást erre, de ha valakinek van, az ne tartsa magában, még nem kezdtem bele a szerelésbe :D

(#6) UnA válasza v.tom (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem is az előszobában van egy dobozom, de
(1) nem ilyen elegáns, csak négy oldala van :)
(2) a szellőzést úgy oldottam meg, hogy egy könnyű bambuszroló van az elején ajtó helyett

De elfért benne benne NAS, modem, router, telefon és csengő...

(#7) sanzi89


sanzi89
addikt

Jobban járnál egy normális rack szekrénnyel, szerintem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) v.tom válasza sanzi89 (#7) üzenetére


v.tom
őstag

Én is gondolkodtam ezen azt opción, de két oknál fogva meghiúsult (én is a rack szekrényt preferáltam volna).

A lakásban van egy tárolóhelyiség, oda akartam tenni eredetileg minden, mert ott nem zavar senkit egy szekrény még akkor sem, ha mondjuk zajos (ha netán felbővítem a NAS-t sok lemezre). Viszont oda kellett volna vinnem az összes falikábelt, ami nagyon nagy meló, talán majd egyszer, a következő nagyobb lakásfelújításnál...

A második ok, hogy szeretném a WiFi AP-t is beletenni, viszont a fém rackszekrény le fogja árnyékolni. Vannak speckó műanyag rack-ek pont emiatt, de anyagilag valószínűleg sokkal jobban jövök ki a fabútor megoldással, és nem lesz a lakásban egy "oda nem illő tárgy".

(#9) v.tom válasza UnA (#6) üzenetére


v.tom
őstag

Hát hogy mennyire lesz elegáns, majd kiderül a végén, lehet hogy csak elképzelés szinten szép, de a vége gányolás lesz (remélem azért nem). :D

(#10) donmackó válasza v.tom (#5) üzenetére


donmackó
őstag

És ha kibelezel egy régi ventit, és azt használod keretnek? Kiszeded a közepét és azt csavarozod a szekrényhez, gumiból vágott alátét is mehet a keret és a szekrény közé. Majd ehhez mehet szilikon fogatóval a rendes venti. Én így csinálnám.

Release the cable hounds!

(#11) sanzi89 válasza v.tom (#8) üzenetére


sanzi89
addikt

Én a kazánház felújítással együtt az összes UTP/COAX/optika kábelnek véstem be csövezést a falba, hogy végre ide kerüljön minden egy rack szekrénybe. Nem sokkal később ide került át az IP kamera rögzítője, a router, switch. POE-s AP-t pedig kétoldalú ragasztóval felraktam a rack szekrény oldalára, 2 éve meg se mozdul. Plusz egy közepes ház WiFi lefedéséhez sem árt több AP, szóval már csak emiatt sem probléma szerintem a fém rack szekrény. Valóban nem abba kell tenni, de mi akadályoz meg benne, hogy a tetejére, oldalára, másik helyiségbe tegyem?
Nálunk is egy AP a ház egyik végében a rack szekrény oldalára ragasztva, a másik a ház másik végén az egyik szobában, és így a házban jó a lefedettség.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) dew28


dew28
aktív tag

Es abban a tarolohelyisegben, ahova pakoltad volna a cuccokat, vagy a kozvetlen kozeleben akad coax, es legalabb egy cat5? mert akkor siman csak osszefuzod egy poe inputos switchel az ajto feletti cat5oket, es se a szekreny nem lesz ott, se aramot nem kell felvarazsolnod.

mod: nyilvan igy az uplinked 1Gbps lenne, de ketlem, hogy ki lenne hasznalva a leirt allapotok eseteben

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#13) #90088192


#90088192
törölt tag

Szia

A Coaxra van megoldás, ne kelljen a sugár miatt aggódni. Van 90 fokos F csatlakozó toldás. Mindenre is jó.

A venti zúgás, pedig egyszerűen csillapítható, a szekrény saját frekvencia eltolásával. Be kell rakni egy már merevítést, ahova elfér, keresztbe/hosszába az oldal lapokra. :R

(#14) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

2 éve újítottam a panelt, akkor én is már mindent falban vittem.
Nem tudom nálad milyen hőmérsékleten vannak, de nálam egy beépített szekrény felső részén foglalnak helyet az alábbi alkatrészek, és passzívan mennek, nulla problémával.
Gondolkodtam én is rack szekrényen de mivel ez konyhában van csúnya lett volna, így maradt ez a megoldás.
- MikroTik CSS326-24G-2S+RM
- Mikrotik RB450Gx4 + gyári ház
- Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT (hAP-AC)
- Épített ipari szünetmentes ( AD-155A + 12V 12AH akku)
- T-s Sagemcom f@st 5655v2

Jó pár évet dolgoztam olyan munkahelyen, ahol vezeték nélküli internetet szolgáltattunk, és tapasztalatból mondom, elhagyhatod a hűtést. Igaz mi Mikrotik, és Ubiquiti eszközöket használtunk a bázisokon, ezek azért nem feltétlen olcsóak, és a Mikrotikhez némi tudás is kell mert nem olyan egyszerű a beállítása mint egy TP-Link cuccnak, de azért nem is rocket science :)
Nálam ilyen hőmérsékletek vannak jelenleg is, a full zárt szerkényben.

hAP_AC:

RB450Gx4

CSS326:

És ide került beépítésre:


[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#14) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah látom viszont lesz egy HP gép is, akkor célszerű valami nyílást tenni rá mégiscsak.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16) Diabolis


Diabolis
tag

Rezgéscsillapításként nekem beállt az autóba való gumiszőnyeg. Kivágtam, lyuk a közepébe, és lett gumialátét. Nem szép (fene sem vagdosta kör alakúra), de legalább csúnya :D Viszont a venti alá szerintem pont megteszi.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#17) LustaDick123


LustaDick123
tag

Azt hittem LackRack lesz a megoldás: https://wiki.eth0.nl/index.php/LackRack :))
Várom a végső képeket én is!

(#18) v.tom válasza Shkiz0 (#15) üzenetére


v.tom
őstag

Szia, köszi a tippet, és így van, a HP gépben lévő lemezek állapotát szeretném óvni. :)
Időközben megjött egyébként a szekrény, ezért elkezdem írni és dokumentálni a tapasztalataimat.

A szűkös időmet tekintve valószínűleg nem 5 perces folyamat lesz, de igyekszem, jó itt olvasni az érdeklődést, és a sok különféle tapasztalatot hasonló témában.

(#19) v.tom válasza LustaDick123 (#17) üzenetére


v.tom
őstag

Nem rossz megoldás a lackrack, ráadásul egészen véletlenül pont van egy ilyen lack asztalom, de nálunk minden kábelt kötelező jelleggel el kell rejteni. Az a tapasztalatom, hogy ha egy kábelt valamiért valahol otthagyok, rövidesen az enyészeté lesz, vagy valami katasztrófa történik miatta :D

(#20) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Hasonló dilemmával találkoztam nemrég, pontosan a home office miatt. Végigrágtam a lehetőségeket és végül vettem egy 10"-es racket, patch panelt, switchet, belehajítottam a hálózati tárolót és a kamerarendszer rögzítőjét. Vettem 200m tömör, árnyékolt Cat6 kábelt és bekábeleztem a házat. Szerencsére aki építtette minden helyiségben hagyott üres fali aljzatot így volt hova behúzni kókányolás és faragás nélkül.
A 10"-es switch kihívás volt, elég ritka. Jelenleg csak a Zyxel GS1100-16 elérhető, de polcra be lehet tenni a Netgear GS316, TP-Link SG116 és hasonló példányokat.
A routerrel nekem is az árnyékolás volt a problémám, így azt kitettem az ablakba és onnan van kábellel a switchre kötve, szintén fali RJ45 csatlakozón keresztül.
Én is agyaltam IKEA-s szekrényen, de szerencsére szépen összejöt minden nélküle. :)

Itt még félkész állapotban, asztali switch, 6 kábel.

Kíváncsian várom a befejezését a munkádnak, nagyon ígéretes. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#21) fatpingvin


fatpingvin
őstag

érdekel hová fog ez fajulni :)

az én megoldásomnál minden bizonnyal elegánsabb... az asztali gép van egy 4U rackben, ugyanitt egy 16 portos buta gigabit switch, az egésznek a tetejére ráhányva egy vékonykliensből épített router... a switchből megy egy egészen szolid kábelkorbács az előszobába ahol az előszobaszekrény tetején laknak a szerverek... az egész úgy néz ki mint egy tál spagetti, főleg hogy az asztalimból is indokolatlanul sok mindenféle kábel jön kifele.

mit mondjak, az elegancia nem szerepeltr a rendező elvek között amikor ezt a förmedvényt összeraktam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) v.tom


v.tom
őstag

Update:
A hétvégén megérkezett pár kivétellel minden eszköz, ami kell, ezért lépésről lépésre a héten nekiállok összeszerelni. Valószínűleg nem fogok vele végezni a héten, de azért igyekezni fogok összehozni. :)

(#23) Oldman2 válasza fatpingvin (#21) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy fotót szívesen látnánk a "spagettidről"...
:C

(#24) haiiro_o


haiiro_o
tag

Találtam egy [ilyen] be építőt, bár elég drága. Szerintem az a legegyszerűbb, ha kicsivel nagyobb lyukat csinálsz mint maga a venti kerete. Körbe tekered egy gumi belsővel, vagy vékonyabb szivacsal és beszorítod a helyére. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Viktor S


Viktor S
csendes tag

Venti vezérlésre egy hő szenzor - arduino nano - relé (vagy venti vezérlő)? Könnyen össze lehet rakni és Kínából olcsón itt van.
(Vagy esp8266 és később rá tudod pl mókolni, hogy a szerver kapcsolgassa wifin)

(#26) fatpingvin válasza Oldman2 (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

azon ne múljék, hát :D

a 4U magas iStar házikóban lakik az asztalim. a switch tetején az állványon a fémtepsi a router, a wifi AP nem látszik a képen. a spagettit remélem nem kell magyaráznom :D ja és pacsi annak aki kitalálja miből van a rack :P

alant az íróasztalom, a monitorból kiderül (a párja nem fért a képre, a káosz kisebb léptékben ugyan de folytatódik még jobbra is)

most eléggé le van csupaszítva, amikor sokminden van egyszerre üzemben ennél lényegesen vállalhatatlanabbul néz ki. ja, és a szerverek ugye nem itt vannak hanem az előszobában (nem lehet tőlük aludni, legalábbis a barátnőm szerint)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) fatpingvin


fatpingvin
őstag

parkolópályára került a projekt? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) v.tom


v.tom
őstag

Kedves érdeklődők, sajnos kicsit parkolópályára került a projekt az eredeti blogpost megírása óta, de elfeledve nem lett. A következő két hétben összeállításra kerül a doboz. :)

(#29) wintikek válasza v.tom (#28) üzenetére


wintikek
tag

:C

(#30) Shkiz0 válasza v.tom (#28) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lesz ebből valami? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31) wintikek


wintikek
tag

?

(#32) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Tudom, tudom...

Jó hír: már írom a folytatást. A megjelenés a héten várható.
Köszönöm szépen mindenkinek az érdeklődést és a bíztató kommenteket, nem gondoltam volna, hogy rajtam kívül bárki mást is érdekel, amit csinálok. :R

v.tom

(#33) dabadab


dabadab
titán

A fali csatlakozókhoz: a Legrandoknál nem kell krimpelni, hanem simán kézzel be kell dugdosni az ereket a megfelelő lyukakba és rányomni a lezárómechanikát, ennyi, nem kell hozzá se szerszám, se semmi.
szerk: izé, most látom a dátumokat, lehet, hogy ezt azóta már tudod :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) v.tom válasza dabadab (#33) üzenetére


v.tom
őstag

Szia, köszi a tippet, a jelenlegi cikk folytatásában részletesen kitérek pont erre a kérdésre is ;)
Volt egy jó köröm az önmetsző mechanizmussal...

(#35) v.tom


v.tom
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.