Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi1979


Misi1979
őstag

Üdv, jó cikk!

Viszont én kiegészíteném pl azzal, hogy óva inted az olvasót, hogy Kínából rendeljen olcsón nagy kapacitású pendrájvokat.. vagy nem is kell messzire menni ehhez, itt, a hardveraprón is rendszeres időközönként felbukkan 1-1 sokszáz gigás pendrájv párezerért..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#2) bb0t válasza Misi1979 (#1) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi! :R

Meg a javaslatot is, jó ötlet bele lehetne írni valóban a bóvli darabokat is meg esetleg a nagyon nem javasolt beszerzési formában. Ment egy privát is! :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3) Kalandor válasza Misi1979 (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak azt gyorsan töröljük is, ennyi a különbség :)

(#4) jookomak


jookomak
őstag

Jó cikk, köszönet érte. Pont most akarok pendrájvot venni, azt hiszem a kingston dtr lesz a nyerő.

(#5) Tutu7030


Tutu7030
veterán

1 perc 70 mp ?:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) Mr President válasza Tutu7030 (#5) üzenetére


Mr President
senior tag

Nekem is ez szúrt szemet :D

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#7) csibe1


csibe1
addikt

Azt hittem teszt is lesz,nem csak egy leírás.
A legolcsóbbakat tényleg csak az vegye meg aki kisebb dokumentumokat tárol rajta.
A Kingston G3-as szériája egy vicc kategória,majdnem kivágtam az ablakon olyan tetű lassú.
A G2 egy fokkal jobb,de még messze van a jótól.
A 3-4 éves Corsair simán állva hagyja,és nem csak írásban.
Az Elite tényleg jól megy USB 2.0 alatt is,és a DTR400 is jól teljesít.
A DTR500-as viszont lassabb a 400-asnál,de még bőven jó.
Egy Verbatim 32GB-ost vettem még,egész tűrhető 8MB/s írási sebességgel,filmekhez megteszi.

USBDeview
Ezzel a programmal is le lehet tesztelni a pendrive sebességét,és fel is lehet tölteni a netre.

Itt vannak az eredmények.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8) bb0t válasza csibe1 (#7) üzenetére


bb0t
senior tag

jookomak: :R Azért ha még lenne kérdésed nézz be a "Milyen pendrive-ot vegyek?" topikba, de vigyázz mert nagy az esély hogy a többiek rábeszélnek egy Sandisk-re. :DD ;]

Mr President + Tutu7030 : az 1 perc 70 mp javítva, köszi! :DDD

csibe1:
Ha tesztek érdekelnek akkor nézz körül itt

Nem a 2.0 G3-ról van szó, amiket írsz ha jól látom 2.0-ok kivéve talán az elite-et. Az eredmény tábla amit belinkeltél kicsit furcsa, elite-nél pl 16MB/s-et ír, én magam ezt a típust használom és 30 alá még nem esett be a sebessége. Majd megtanulmányozom jobban látom, hogy a Sandisknél is elég sokféle eredmény van.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#9) joecontra


joecontra
addikt

Jó kis írás, köszi. :R

Üdv,
J

(#10) bb0t válasza joecontra (#9) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11) csibe1 válasza bb0t (#8) üzenetére


csibe1
addikt

A Sandisk az egy érdekes cucc.Fél éve másoltam rá,hát levert a víz mire végzett.
Sandisk Cruzer volt ha minden igaz,csodálkoztam is,hogy mi a fene van vele,miért olyan lassú.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12) bb0t válasza csibe1 (#11) üzenetére


bb0t
senior tag

A 16 gigás verziójától én óva intek mindenkit mert közel sem hozza a várt eredményeket, viszont a srácok szerint a 32/64 gigás változatokkal nincs baj, bár korábban már néztük, hogy azok is kevesebbet hoznak mint amennyit a szekvenciális teszt mutat. Én magam ezért is preferálom a Kingstont mert megbízhatóbban hozza azt amit ígérnek róla.

De persze a lassúságnak is ezer oka lehet, volt olyan akinek pl nem volt fent a 3.0 driver.

Ugyanakkor számomra óriási rejtély még mindig ez a pen legjobb az lenne ha le tudnám tesztelni mind a 16,32,64 gigás változatot is. ;]

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Az ADATA N005 Pro-ról írt adatok nem tudom honnan származnak, de falsok. Nekem 32 gigás van, szekvenciális írás/olvasás esetén hozza a 80/180 MB/s sebességeket.

(#14) jookomak válasza Ereshkigal (#13) üzenetére


jookomak
őstag

A cikkben a 16-os verzió van említve, ahogy látom, az lassabb.

(#15) Ereshkigal válasza jookomak (#14) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rendben. Figyelmetlenül olvastam.

(#16) Braddock


Braddock
őstag

Még megvan az első képen szereplőhöz hasonló Pendrive-om :) 8 Mb.

(#17) ronson


ronson
őstag

/Nekem van egy ADATA C008/16GB USB2-es pendrivom ami 16-17MB-os írásával megközelíti az USB3-asok alját.

(#18) dfdfdf válasza ronson (#17) üzenetére


dfdfdf
őstag

Szép aláírás! :C

(#20) kromatika


kromatika
veterán

jó írás.éppen usb vásárlás előtt állok.azt hiszem nekem a Kingston DT R3.0 lessz a befutó.köszönöm a cikket,.

(#21) Ati1979


Ati1979
veterán

Köszi, jó cikk lett.

Nekem az álom pendrive a Kingston hyper x, persze csak a 64gigás verzió.
A nagyobb kapacításúak sajnos embertelenül drágák. :(
Talán majd idővel megy le az ára remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#22) bb0t válasza Enszuke (#19) üzenetére


bb0t
senior tag

A nagyobb kapacitásúakkal nincs is annyi kétségem mint a 16-ossal kapcsolatban. És ott még a HDD sem limiteli be a sebességet mert mindössze 60 MB/s-et kéne hoznia.

kromatika: ha minimális összegből akarja az ember kihozni szerintem ez egy tuti választás. :K

Ati1979: Én is így vagyok vele csak ha belegondolok, hogy annyi pénzért már vehetek egy ssd-t rendszermeghajtónak akkor be kell látnom, hogy egy pendrive-ra nem költhetek ilyen sokat. :(((

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a cikket. Pont kell egy pen, így a Kingston DT 3.0 16GB mellett döntöttem - ez is kiszolgál majd egy pár évig. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#24) Ati1979 válasza bb0t (#22) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van. Csak amikor ránézek a hyper x-re rögtön elfog a beteges birtoklási vágy. :)

Ilyen beteg gondolat, hogy: instant get. :D

A 64gb-os azért még valamennyire emberi áron van azért szerintem.

(#25) bb0t válasza Ati1979 (#24) üzenetére


bb0t
senior tag

26 ezer IPON-on. 64 gigát választanál ennyiért vagy 1 tb-ot 2,5 colon? :O

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#27) bb0t válasza Enszuke (#26) üzenetére


bb0t
senior tag

Na ja, ennek fényében nem igazán süthetjük rá a hyper x-re a best buy plecsnit. :(((

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28) Ati1979 válasza bb0t (#25) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze, hogy az utóbbi egyértelmű. Amúgy minél kisebb valami annál drágább. Nekem van egy 1,8-as 250gb-os kis toshiba vinyom ami bőven drágább volt mint egy 1tb -os 2,5-ös. (és nem is cserélném el egy az egybe dacára a közel 4*-es tárhelynek. )

Visszatérve erre, max. akkor éri meg ha pénz nem számít, és természetesen nem indokolt az ára amiért adják. 20 alatt egy kicsivel talán oké lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29) bb0t válasza Ati1979 (#28) üzenetére


bb0t
senior tag

Persze egyértelmű, hogy azért drágább, (na meg mert mozgó alkatrészektől mentes, szinte ssd) és megértem hogy nem cserélnéd le az 1,8-t, de egyszerűen nem engedheti meg magának az ember, hogy azt vegye más hasznos cucc helyett. Persze ha a pénz nem számítana én sem vacakolnék :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#30) lehella


lehella
senior tag

Skacok az alaplapomon csak hátul van USB 3.0 kivezetés, szeretném hogy elöl, elérhető helyen is legyen egy kábellel elővezetve, kérdésem az, hogy létezik külön USB 3.0-s hosszabbító kábel, ami tartja az USB 3 sebességét, vagy a kábelek között nincs különbség, és használhatom a "nem kék" csatlakozósakat is ugyanúgy, egyforma sebességet tudnak a hosszabbítók?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#31) Ati1979 válasza bb0t (#29) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor én sem, és megvenném a 128gb-osat egy az egybe. :) (a 256-osat csak akkor ha már tényleg nem tudnám hova tenni a lóvét.)

Hát igen sajnos ez így igaz.

Különben az 1,8" azért jó (még ha lassab is) mert ráfér egy az egybe a laptopom kéztartójára. Szóval fájmozgatásra majdnem olyan jó nekem asztali gép és laptop között mint egy pendrive. Viszont annál sokkal több fér rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) bb0t válasza lehella (#30) üzenetére


bb0t
senior tag

Direkt 3.0 hosszabbítót kell venned, ha 2.0-val vezetnéd előre akkor csak a 2.0 sebességét tudnád kihasználni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33) bb0t válasza Ati1979 (#31) üzenetére


bb0t
senior tag

A 32 gigát még egész biztos, hogy ki tudnám használni még a 64-eset is, de a 128 nekem már lehet, hogy sok lenne, ezen még el kell gondolkoznom. :D Alapvetően filmeket, sorozatokat és néhány dokumentumot szoktam tárolni rajta.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34) Ati1979 válasza bb0t (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

Én ki tudnám, mert a wav zenéimet tartom a kis vinyón. Azok meg eszik a helyet rendesen. Szóval nekem jobb lenne a 128-as. Csak brutál drága. Amúgy: [link]
Ez az igazán durva. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) bb0t válasza Ati1979 (#34) üzenetére


bb0t
senior tag

Jaja néztem, még kommenteltem is alá, mert a cikk az 512-ről beszél, de van ennek 1 terrás változata is.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#36) Ati1979 válasza bb0t (#35) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja azt nem vettem észre. :) 1tb az már nagyon durva...

(#37) lehella válasza bb0t (#32) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, nem tudtam!

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#39) bb0t válasza Macika.37 (#38) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#40) jookomak válasza Ati1979 (#34) üzenetére


jookomak
őstag

Miért nem teszed flac-ba a zenéid? Veszteségmentes, de kisebb helyet foglal, viszont nem minden, bár egyre több eszköz tudja lejátszani.

(#41) Ati1979 válasza jookomak (#40) üzenetére


Ati1979
veterán

Egyszerű a válasz. :)
Most a wave1 telefonom használom zenehallgatásra, ami nem támogataja flac-ot. Így muszáj átkonvertálnom a minden letöltött flac zeném wav-ba.
Most veszek majd ha minden igaz (nem könnyű beszerezni sajnos) egy F series sony walkmant. Ott native flac support lesz és onnantól fogva nem kell a wav álományokkal bajlódnom.

(#42) tntmax


tntmax
aktív tag

Cikk 2. oldal alján utolsó képen a "title": Kingston Hyoer X

Egyébként tetszett a cikk!

(#43) Brogyi


Brogyi
senior tag

DT111 valóban jó ár/értéket képvisel. 32GB-os választottam a szerveremhez. A rendszer teker róla. Kíváncsi vagyok mikor dől be az egyik. 5 évet ígér a gyártó. Azt hiszem én ki is fogom használni. :)

(#44) trance89 válasza Ereshkigal (#13) üzenetére


trance89
őstag

én is egy ADATA N005 Pro boldog tulaja vagyok tavaly decembertől és azt kell mondjam nem kapható ennél jobb ár/érték arányú USB3 a piacon :K
nincs 3-as USB portom, csakis 2-esen használom és így másolok rá mindig stabil 28 MB/s-al
amúgy itt egy teszt a 32GB-os verzióról, ez alapján döntöttem anno az N005 mellett, nagyon jó választás volt: [link]
a legelső pendrive-om egy 256 megás szintén ADATA volt, kb 8 éve vettem és a mai napig megvan és tökéletesen funkcionál:

az évek során csatlakozott hozzá egy 4 gigás Transcend, 8-as Corsair Flash Voyager, 16-os EDGE GoodDrive és egy 16-os Kingston DataTraveler 100
az utóbbi 2-t használtam csak rendszeresen mert egyedül azok hozták a 12 MB/s-es írási sebességet ezért aztán a Kingston háza táján kezdtem nézelődni amikor eldöntöttem hogy itt az ideje hogy vegyek egy 3-as pent, csakhogy a Kingstonok sebességtesztekben csúfosan alulmaradtak a hasonló árkategóriájú ADATA-k mellet ezért aztán érthető volt miért az utóbbi márka mellett döntöttem

(#45) bb0t válasza tntmax (#42) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi, javítottam ;)

Brogyi + trance89: Mindkettőtöknek azt tudom mondani valóban jók ezek ha nem számít az írási sebesség. (Bár azt nem tudom, hogy a N005 16-os vagy 32-es, de a 16 gigásnak nincs valami jó írási sebessége.) És a Kingstonoknak lehet, hogy nincsenek hangzatos ígéreteik, de hozzák is ami rájuk van írva nagyobb hatékonysággal mint az a-data, de ezt a cikkben is írtam szóval csak ismétlem magam :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#46) GIJoe


GIJoe
addikt

Tegnap előtt kaptam kézhez az A-DATA 16GB USB 3.0 Superior S107-em potom 3700 Ft ért mindenkinek ajánlom!

(#47) jookomak válasza GIJoe (#46) üzenetére


jookomak
őstag

Megírnád, hogy egy xvid fájl másolása vinyóról a pen-re milyen sebességgel történik?

(#48) GIJoe válasza jookomak (#47) üzenetére


GIJoe
addikt

letesztelem, csak hétfőn, mert benéztem h van USB 3.0s portja a kis htpcmnek, cégnél van usb 3as vas...

(#49) trance89 válasza bb0t (#45) üzenetére


trance89
őstag

elejétől fogva a 32-esről beszéltem ami benne is van a szövegben, csak értelmesen kell elolvasni

Hangsúlyozom ezek a pendrive-ok kizárólag az olvasási sebességük miatt emelkednek ki, írási sebességük csak minimális ízelítőt ad a 3.0-ból. A Kingston családnak azonban ebben a kategóriában is van versenyzője a DT Elite személyében, melynek olvasási sebessége (70 MB/s) ugyan elmarad az A-datákétól, de 30MB/s-os írási sebességével – amit stabilan hoz is – méltó ellenfél lehet.

azért dícsérik minden tesztben a hasonló Kingstonokkal ellentétben? (cca 50MB/s írás, a 64-es 80 MB/s), ha szerinted ez lassú mutass egy olyan 32 gigás Kingstont ami hozza az 50/180-as sebességet ennyi pénzért: [link]
és igen ez is stabilan hozza azt ami rá van írva, sőt olyan teszteket is láttam amiben még több megával túlszárnyalták a megadott 50/180-as értéket, a DT Elite-et ezzel egy szinten említeni pedig vicc

[ Szerkesztve ]

(#50) bb0t válasza trance89 (#49) üzenetére


bb0t
senior tag

"(...) megadott 50/180-as értéket, a DT Elite-et ezzel egy szinten említeni pedig vicc"

Kicsit benézted, én mikor a az S102-ről a N005-ről és az Elite-ről beszéltem akkor nem a 32 gigás változatokat vetettem össze hanem a 16 gigásokat. - "ami benne is van a szövegben, csak értelmesen kell elolvasni"

"Ezek az adatok a 16 gigás kivitelekre vonatkoznak. Mindössze 5-7 ezer Ft között beszerezhetők. 32 gigás változatait pedig már 8-10 ezer Ft körül megvásárolhatjuk, valamivel jobb értékekkel ráadásul."

Az Elite-et egyébként azért vettem ide, mert nálam elsődleges prioritás az írási sebesség ami az Elite-nél 8-9 MB/s-mal nagyobb mivel stabilan hozza a 33 MB/s-et és mindössze 6 ezer forint.

Hogy mutassak olyan Kingstont? Ugyanezen elv alapján mint amit fent kifejtettem én az Ultimate G2-t venném aminek nincs feleslegesen nagy olvasási sebesség mert "csak" 112 MB/s ellenben 75 MB/s az írásija tehát 25 MB/s-et ráver a N005-re szóval én inkább ezt venném.

Miután már a 70 mega is brutálisan gyors olvasásban ezért ettől a szinttől már csak az írásra koncentrálok. Persze ezt nem kell elfogadni, de ha már írsz valamit legalább figyelmesen olvass és azt kritizáld ami ténylegesen a cikkben van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.