Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Úgy látom, hogy ez a blokklánc a jövő csodatechnológiája, ez mindenre jó lesz majd egyszer. Most még nem tudjuk, hogy mire jó, de egyszer majd nagyon jó lesz valamire.

Ez olyan, mint a grafén. Amikor felfedezték, akkor még nem tudták, hogy mire lesz jó. Igaz, hogy most, 25 évvel a felfedezése után se tudjuk, hogy mire lesz jó, de azért még nagyon jó.

Összevetésképpen tudom mondani a tranzisztort, azt az 1948-as szabadalmaztatása után pár évvel már kereskedelmi forgalomban árulták :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) Penge_4 válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

Kihagytad a Higgs bozon-t. :D

(#3) emelhu válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


emelhu
aktív tag

https://goo.gl/jKTKTX

Egy gyártástechnologiában kezdetleges anyagról beszélsz.
Egy a jelenlegi ipari termelésen túlmutató, teljesen más technologiáról.
Az anyag fizikai tulajdonságai nagyon nem képezik vita tárgyát.
Az az objektív valóság.
Vagyis ha kiépül a technológia és ömlik bele a pénz, na akkor érdekes változások jönnek.
A nanotechnologia még gyerekcipőben jár, de létezik, lesz belőle valami.

(#4) Kékes525 válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

"a blokklánc a jövő csodatechnológiája"

Ez az egyedüli, de nagyon jelentős újítása a bányászatnak.

"Most még nem tudjuk, hogy mire jó, de egyszer majd nagyon jó lesz valamire." :N

Nem, már most is tudjuk. Minden olyan műveletnél, ahol a gyors és pontos hitelesítés a cél. A blokklánc az internethez hasonló jelentőségű lehet

"A blokklánc minden olyan hálózatot átformálhat, amelyben hiteles, megbízható és megmásíthatatlan nyilvántartásokra van szükség."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Fasza ez a blokklánc :)

Ha már a felhasználási terülteket nézzük, kezdjük a szabályozást azzal , hogy a kriptovalutáknak is legyen kötelező aranytartalékuk mint az országok által kibocsátott pénzeknek.
(most a bankok által utalgatott, valós fedezettel nem rendelkező pénzeket ne vegyük figyelembe :D )

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) haxiboy válasza nullpoint (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Mert szerinted bármelyik országnak van akkora aranytartaléka (vagy bármi) mint amennyi készpénzt kibocsát? Hagyjuk már ezt a dumát hogy "mi van mögötte".

A kripto pénzek pont azért vannak ott ahol mert függetlenek mindentől. És nagyon remélem hogy néhány éven belül megtízszerezi a kapitalizációját.

Mindig ezt mondogatják

$5 - De hát nincs mögötte semmi
$50 - De hát nincs mögötte semmi
$11k - De hát nincs mögötte semmi
$22k - De hát nincs mögötte senki
Ha meg esik egy kicsit akkor meg "vége a világnak, vége a cryptoknak, örökre befellegzett minden ilyesminek".

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) Blazs120gl válasza haxiboy (#6) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

A blokkláncnak mint technológiának és rajta működő tokeneknek nincs semmi közük egymáshoz.

Amikor valaki tokent vesz, azzal nem válik a blokklánc technológia befektetőjévé, csak részt vesz egy fogadásban, hogy később az adott token többet fog érni és haszonnal adhat túl rajta. Az árfolyam csupán ezt a várakozást tükrözi. Pl. olyan várakozásokat, hogy ha egy bank egyszer használni fogja az én coin-omat, akkor egyszer csak igazi pénzzé válik a coin-om. :U

Ha a pénzügyi mainstream úgy dönt, hogy felhasznál ilyen technológiát (ahogyan erre már több példa is van), abból a korai beszállók nem fognak semmit profitálni. Több coin is teljesen azonos blokklánc típus (pl ether) működik, mégsem lehet 1:1-ben átváltani a különböző ether alapú tokeneket. Nemhogy még a hitelpénzt megteremtő banki rendszer legalizáljon privát token-eket.

Ebből a szempontból igenis érdekes lehet, hogy 'mi van mögötte' (mi nincs mögötte).

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyébként a blokklánc tech. használható lenne egy választás full elektronikus lebonyolításához? Mivel ugye visszafelé módosítani nem lehet a dolgokat, ezért szerintem ezzel a részével nem volna gond.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) TomMusic


TomMusic
őstag

Szerintem ez csak lépcső a fejlődésben. Egy idő után ez is ugyanolyan elavult lesz, mint bármi más... Bár én jobban aggódnék az erőforrásigénye miatt... Ha azt nem sikerül megoldani (de nem vagyok otthon a témában, lehet a blokklánc technológia önmagában nem erőforrásigényes), akkor az egész csak egy drága kísérletként felfogható, gyakorlatilag nulla hasznossággal.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.