Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) PuMbA válasza sad_Vamp (#200) üzenetére


PuMbA
titán

Biztosan a 2010 miatt, mert a Windows 10-nek az Office 2016 a "párja" és gondolom erre figyeltek, hogy az első helyen hozza mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#202) junior11 válasza PuMbA (#199) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is így van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#203) tom_tol válasza sad_Vamp (#200) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem hiszem. Nekem 2007 van. Egy karaktaer, "w"-wordpad, két karakter "wo"-word 2007.
Ez kivételesen jól működik 1607

(#204) Syl válasza schawo (#197) üzenetére


Syl
nagyúr

>A magyar tízes angolul és magyarul egyaránt keres, a többi ilyet nem tudott.

Cseszhetem, ha én dokumentumra, képre, zenére, filmre stb. keresek, akkor csak bámulom az üres találati mezőt és kezdhetek kattintgatni az egérrel...
A hetes legalább egyszerre, egy helyen mutatta a talált programokat, dokumentumokat stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#205) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Egyetlen komoly probléma van a win10 erőltetésével, az hogy erőltetés

Aki megvette a w7 et w8 akármit az ms megígérte adott időre a támogatást, nekem ez azt jelenti hogy amíg pc kompatibilis az adott időben kiadott hardver addig azt biza támogatni KELL.

Az user döntése hogy vált addig vagy sem, mondok egy ordító példát
Elmész biztosítást kötni amiért a biztosító vállalja hogy a kifizetett forintodért 2020 ig bármilyen baj történik veled "supportol" ennek ellenére te eltöröd a lábad és nem kártérítést akar adni a biztosító hanem hozzád vág egy kekszet mondván Ő jobban tudja neked erre van szükséged nem a pénzre.

Az erőszak az undorító, én is w7 et használok, nincs szükségem a csilli-villi gányokra amit a w10 nyújt
Megdöbbentelek, muter fater gépein mai napig xp van, miért? mert tökéletesen tudnak rajta internetes tartalmat fogyasztani, zenét hallgatni, nekik magyarázd el hogy aimp meg firefox mekkora nagy élmény lesz w10 el hisz új gépet is kell venni alá meg szívathatnak felváltva hogy ugorjak már át a város másik felére nap mint nap mert valami ablakok ugrálnak fel folyamat és nem szól a zene

köszike MS sikerült alulmúlnod magad

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#206) FunPro válasza sad_Vamp (#193) üzenetére


FunPro
senior tag

Akkor most egy kicsit szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Én nem akarok mindenkit áttolni win 10-re, még csak nem is istenítem a win 10-et. A Win 7 egy kiváló operációs rendszer, ahogy az XP volt a maga idejében. Régi rendszereken mindenki nyugodtan használja (és használhatja) egészséggel!

Nekem azzal van a bajom, hogy az emberek még 6 év múlva esedékes hardvereken is a 2009-es Windowst akarják használni. Ezért írtam a 4K filmnézést is. Megtudod nézni a 15 éves CRT TV-n a legújabb 4K filmeket is (a képet megjeleníti), de van értelme? Az logikus, hogy megveszed a legújabb lejátszót, amit aztán rákötsz a 15 évvel ezelőtti TV-re?

És a probléma itt kezdődik. Mindenki elvárja, hogy a legújabb hardver fusson makulátlanul, de azt is elvárják, hogy legyen kompatibilis a Windows 7-el, a Windows 8-al, és a Windows 10-el is. Aztán amikor mégsem teljesít úgy ahogy kéne, akkor hőbörögnek, holott lehet, ha csak Windows 10-re kéne koncentrálni, már jobb teljesítményt kapnánk.

Ezért írtam:
Aki a legújabb hardvert veszi, az ne akarjon win 7-et/8-at. Aki pedig win 7-et/8-at akar, az ne vegye meg a legújabb hardvert. És ezzel kvázi spóroltunk kb. 6 évet. Mert végeredményben úgyis oda lyukadunk ki, hogy a régi hardvert nem támogatja az új OS.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#207) devast válasza sh4d0w (#185) üzenetére


devast
addikt

Pár nagyvállalatnál (magyar leányokkal) 2017 végén megszűnik a win7/8 támogatása és csak 10-et fognak támogatni. Én azt mondom, hogy jópár helyen megy az átállás, és mint a tűzhöz közeli állíthatom, hogy elég probléma mentes. A telepítés/upgrade sokkal sokkal egyszerűbb mint 7-nél. Behúzza magának a drivereket update-eket és kész. Működik. Jahogy vannak olyan 10-15 éves hardverek amik nem működnek ? Nincs hozzá driver ? Bazz ez informatika, nem egy kapálógép. Nem várhatod el egy consumer vagy small business eszköztől sem, hogy gyártója krisztus második eljöveteléig támogassa.... és itt visszakanyarodtunk a támogatásig. Ha körbenézel a consumer piacon telefonokat, tableteket, tévéket AUTÓkat meddig supportálnak a gyártóik, igazából az ms a saját support policy-jával igencsak előkelő helyen van.
Ha valamid "működik" és nem kívánsz ezért hozzányúlni az is megoldás természetesen. De akkor húzzál burkot köré, és fogadd el, hogy az ezután egy autonóm rendszer ami körülötte a világgal korlátozott módon és/vagy veszélyesen tud csak kommunikálni. Van pár ügyfélnek sok ipari gép NT 4.0-val is, 2017-ben. Működik ? igen, működik. De csak arra amire való. Ha elromlik? "Fekete doboz" ipari PC (talán pentium 100?) ki belőle, másik be csillió forintért és megy tovább.

(#208) sh4d0w válasza devast (#207) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egyertelmu, hogy mindenhol nem varhato el, de amit itt leirtal, nem mond ellent a Win10 piaci reszesedeset illeto tenyeknek. Ellenben amit en tapasztaltam igazan nagy IT multinal, ott az tortent, hogy 2000-ben meg a Windows 95 volt a standard platform, 2001-ben valtottak W2K-ra, soksok evvel kesobb WXP-re es 2014-ben kezdtek a W7 rolloutot. Mindezt nem lustasagbol, hanem mert a vilagon mindenhol jelenlevo cegnek millionyi kulonbozo hardverkonfiguracioja van, kulonbozo szoftveres igenyekkel, belso fejlesztesu alkalmazasokkal, amelyeknek ha torik ha szakad, mukodniuk kell. Mind a validalas, mind a fejlesztes oriasi penzeket es idot emeszt fel, marpedig nem fogjak kidobalni a penzt az ablakon a Microsoft kedveert.

A fenti peldaban en egy worldwide multirol beszeltem, holott nagyon sok ilyen van, akik ugyanilyen metodus menten csinaljak a sajat uzletuket - na oket nem sikerult a Microsoftnak meggyozni arrol, hogy a W10 jo rendszer es megmondom oszinten, ha tovabbra sem hallgatjak meg az igenyeket, akkor ez a jovoben sem fog megtortenni.

https://www.coreinfinity.tech

(#209) devast válasza sh4d0w (#208) üzenetére


devast
addikt

Mert ezeknél is mindent kockázat, ill költség mentén döntenek el. Ha úgy gondolják, hogy a jelenlegi rendszer megtartásával keletkező problémák, kockázatok költsége jelenleg kisebb mint a váltás és az új rendszer bevezetésével járó kockázatok és költségek, akkor nem fogják megtenni. Ha majd a mérleg billen a másik oldalra akkor elkezdik a váltást. Hogy nagyon puritán módon fogalmazzam meg, nem elébe mennek a problémáknak, hanem megvárják amíg nyakig ér a sz*r és akkor kezdenek majd el kapálózni hirtelen. Így is lehet csinálni.... sok ügyfél csinálja így. :)

[ Szerkesztve ]

(#210) gduck válasza FunPro (#206) üzenetére


gduck
addikt

+1

(#211) King Unique válasza devast (#209) üzenetére


King Unique
titán

Amikor a 7-es supportja kb. 2 év 9 hónap múlva véget ér, akkor meg majd kuncsorognának további támogatásért...Pedig már a megjelenésekor ismert volt az 5+5 éves terméktámogatási idő. Ahol meg még csak XP-ről állnának át, ott van ahol már nem is számolnak vele pl. ezen cikk alapján. Illetve a mostani húzás miatt lehet a 8.1 helyett is inkább 10-es lesz végül. Bár előbbi is jó rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#212) mbalint987 válasza FunPro (#191) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem próbálok, mert nem arra van. Arra ott a nappaliban lévő LG 42LF652V, az pont tudja ezt. Akinek kellenek a Windows 10 új funkciói, azok telepítsék azt. Szívük joga. Úgy, ahogy a Microsoftnak is szíve joga a Windows 7 támogatását nem meghosszabbítani. Sőt, lehet ez a legjobb döntés.

De! Amit vállaltak azt teljesítsék is! Ha vállalták, hogy ez az operációs rendszer 2020-ig kapni fogja a biztonsági frissítéseket, akkor kapja, attól függetlenül, hogy a számítógépben milyen a rendszerrel kompatibilis processzor csücsül.

Nem is értem, hogy mit vitázunk ezen egyébként. Vállalták, hogy támogatják? Igen! Akkor mi a kérdés? Ha én Windows 7-et akarok használni, akkor azt akarok használni a támogatásával együtt. Azért mert kifizettem! És pont, nincs kérdés. Nem lehet azt megtenni, hogy azt mondjuk, "hát bocsi, akkor nektek most vége van a támogatásnak, megszívtátok".

De ha már itt vagyunk. Mondok neked egy példát: kisvállalkozás vezetője vagy, és jó áron hozzá tudtál jutni egy célszoftverhez, ami kell a munkához. Elmondták neked, hogy a program Windows 7 alatt fut csak, mert valami ősrégi API-t hajt. Nem baj, 2020-ig jó lesz, akkor meg majd veszünk egy másikat. Felrakod az új gépre, mindenki boldog, erre közli veled az MS, hogy bocsi, mostantól nincs frissítés, válts Windows 10-re. Pénzed nincs, és soha nem is volt Windows 10-kompatibilis, egyébként méregdrága célszoftvert venni, szóval vagy eladod az új (!!!) gépedet, és cseréled egy régire, vagy felveszel hitelt, és megveszed a csili-vili új célszoftvert. Csak én érzem ezt bicskanyitogatónak?

És ne tereljük el a témát Windows 7/8(.1) vs Windows 10 kérdéskörbe, mert az egy teljesen más tészta.
Itt arról van szó, hogy mennyire etikus ez a döntés, vagy nem. És véleményem szerint nem, nem az, sőt nagyon etikátlan.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#213) Clay válasza mbalint987 (#212) üzenetére


Clay
senior tag

Megint nem teljesen jó, amit írtál. Pont arról van szó, de ez már sokszor le lett írva, hogy aki nem akar váltani és jó neki a régi gépe, kapni fogja a támogatást, de ha új gépet veszel, akkor csak a w10 a támogatja a frissítéseket az új cuccon...

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#214) Syl válasza Clay (#213) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig nagyon is jól mondta! Ha egyszer megvette a Win7-et, amire az MS vállalta, hogy X ideig adja a frissítéseket, akkor addig a bizonyos X dátumig teljesen mindegy milyen rendszeren használja.

Nagyon nem akarjátok érteni ezt a problémát. :(

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#215) PuMbA válasza Syl (#214) üzenetére


PuMbA
titán

A Windows 7 normális supportja 2015 Január 15-én lejárt, azaz szerintem ettől a dátumtól kezdve megjelent hardvereket nem köteles támogatni :) Valami ilyesmi lehet az EULA-ba, hiszen anélkül nem tudná jogilag megtenni ezt a lépést.

[ Szerkesztve ]

(#216) mbalint987 válasza PuMbA (#215) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Jogilag nem támadható döntés =/= etikus döntés. Illetve ez a Microsoft hivatalos álláspontja a támogatási időszakokkal kapcsolatban.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#217) IstvánLászló válasza mbalint987 (#212) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeg elolvastam az összes hozászolást, mert érdekel hogy most mi a helyzet.

A szavaidat be is idézem, "De! Amit vállaltak azt teljesítsék is! Ha vállalták, hogy ez az operációs rendszer 2020-ig kapni fogja a biztonsági frissítéseket, akkor kapja, attól függetlenül, hogy a számítógépben milyen a rendszerrel kompatibilis processzor csücsül." , igen ebben igazad is van.
A Windows 10-nek a támogatása is érdekes hogy 2025-ig tart és ennyi.
A téma Windows 7 és 8.1 és most ez a fontos, itt mindenkinek is ez a fontos hogy kifizette az árat és pont.
A véleményed szerintem korrekt és érthető, részemről köszönöm a munkádat és mindenkiét.

(#214) Syl
+1

(#218) Clay
Nagyon nem akarod érteni ezt a problémát. :K

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#218) Clay


Clay
senior tag

Igen, de ha hardware-t cserél alatta, még mindig ingyen frissítheti, többen is írták, hogy jók a w7-es kulcsok a w10 telepítőjéhez. De ha ennyire ragaszkodunk software oldalon a "régenjobbvolt" cuccokhoz, akkor, hogy várhatnánk el azt, hogy a vasat is fejlessze valaki. Már több processzor fejlesztés is megbukott azon, hogy egyszerűen nem voltak rá olyan progik, amik kihasználták volna a benne lévő újdonságokat. Még mindig az x86-os architektúrát erőltetik software oldalról, ami aránytalanul megbonyolítja és megdrágítja a procik tervezését és gyártását, de ugyanitt lehet GPU oldalról is beszélgetni. Nézd meg a telefonok mekkorát fejlődtek pár év alatt, ahol az új architektúrára írják az op. rendszert, és a régiekre fel se lehet rakni és persze frissítés sincs rá, de ezt mindenki benyeli, pedig egy telefon csere se olcsó. De azért ragaszkodjunk a régi megszokott rendszerekhez és átkozzuk a fejlesztőt mert fejleszteni mert. Ha valaki a régit akarja használni tegye, de akkor minek alá új cucc, amikor azt nem fogja tudni kihasználni és akkor azon is idegeskedhet, hogy minek váltott, mert most meg még rosszabb lett minden.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#219) Mercutio_ válasza schawo (#182) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rendes zenész nem Mac-et használ? :U

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#220) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

+1

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#221) schawo válasza IstvánLászló (#217) üzenetére


schawo
titán

A Win10 támogatási időszak a vásárlástól (frissítéstől) számított 5+5 év. Aki 2015-ben vásárolt, annak tart 2025-ig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#222) IstvánLászló válasza schawo (#221) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt segítségedet.
Tisztelettel.
István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#223) mbalint987 válasza Clay (#218) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mindössze az előző hozzászólók álláspontját tudom megerősíteni: nem érted a problémát! Azt ajánlom, hogy nézd meg, hogy mi a téma címe, nézd meg hogy mit ír a kapcsolódó cikk, és utána kezdjük elölről.

Csak hogy értsd a lényeget: (tegyük fel) írok egy programot, te megveszed úgy, hogy ígérem, 2024-ig támogatom is, majd közlöm, hogy mostantól (2017-től) a Core i7-4XXX (profilod információiból sejtve a processzorodat) processzoron futtatott példányok nem kapnak frissítést. Helyette vedd meg az új programomat, ami viszont drágább, de többet is tud. Helyesen jártam el?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#224) schawo válasza Mercutio_ (#219) üzenetére


schawo
titán

Használok Maceket is, de az tényleg egyre szarabb. Amikor a win alatt tökéletesen működő hardvereim (közötte sokezer dolláros szintetizátormodulok) jó részét nem tudom szóra bírni Yosemite fölött, az kiakasztó. Amikor pedig a drága pénzért megvásárolt Apple Logic szoftver legfrissebb változata is csak Yosemite-ig működik rendesen (hivatalos Apple álláspont: mindenki kinyalhatja), az vérlázító.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#225) King Unique válasza IstvánLászló (#217) üzenetére


King Unique
titán

"A Windows 10-nek a támogatása is érdekes hogy 2025-ig tart és ennyi."

A 10-esnél eleve különféle branch-ek vannak, ahol LTSB-ben a 1507-re van megadva a 2025-ös dátum. Szóval az újabb és újabb buildek támogatása ugyanezen ágon már hosszabb lesz. A többinél meg ott a folyamatos build upgrade lehetősége.

(#226) Clay válasza mbalint987 (#223) üzenetére


Clay
senior tag

De értem és a témához kapcsolódóan írtam le a véleményem. A hozzászólások egy része ment mellé. Jobbahétmintatíz, nehogymámegaszondjáknekemhogyválcsakwindózt, merakkorisjobbahét, aszéttvíkeltxpalegjobb...

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#227) SP4C3 válasza Clay (#226) üzenetére


SP4C3
veterán

Maradj már!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#228) FunPro válasza mbalint987 (#223) üzenetére


FunPro
senior tag

Na várjál!

Te most a Microsofton akarsz leverni valamit, ami elsősorban felhasználói hiba.

Olyan nem történt, hogy egyik napról a másikra eldöntötték, hogy akkor mostantól ez a cucc nem kapja a bizonyos frissítéseket.

Egy ideje köztudott, hogy az új generációs hardverek nem támogatják a Winodws 10-nél régebbi rendszereket. Én azt hittem, hogy már a skylake-től kezdve nem garantált a támogatás, ugyanis már annál pedzegette, az MS hogy innentől csak a Windows 10 játszik.

Szóval a jelenlegi felállásban az történt, hogy az emberek bevásároltak az új generációs kabylake-ből/ ryzenből, amiről a Microsoft kijelentette, hogy Windows 10-nél régebbi rendszereken nincs support, most meg reklamálnak, hogy "mi az anyjuk köcsögéért nincs támogatva a Win 7/8".

És ezt a részét ismét csak ismételgetni tudom:

Hol van itt a probléma?

Miért halogatjuk az elkerülhetetlent? Miért várjunk meg a 2023-at az egységes rendszer kialakításával, amikor már elkezdhetnénk ma? Miért csesszünk még el 6 évet?
Miért épít valaki olyan rendszert Windows 7 alá, amivel nem kompatibilis a Windows 7?
Miért vesz valaki Windows 10 alá való hardvert, ha nem kell neki a 10?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#229) Syl válasza PuMbA (#215) üzenetére


Syl
nagyúr

>A Windows 7 normális supportja 2015 Január 15-én lejárt, azaz szerintem ettől a dátumtól kezdve megjelent hardvereket nem köteles támogatni

Igeeen? Akkor a '15 végén, '16 elején megjelent Skylake CPU-kat hogyhogy mégis támogatják? :U
Egyébként meg nem driver-, hanem biztonsági támogatásról van szó!
Mert azt ne magyarázza nekem senki, hogy KabyLake olyan forradalmi és fundamentális változást hozott a SkyLake után, hogy egy ilyen határt "kénytelen" meghúzni az MS.

(#224) schawo

>hivatalos Apple álláspont: mindenki kinyalhatja

Az Apple mindig is (na jó, az Apple II idejében még nem) egy patkány cég volt...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#230) jacint78 válasza FunPro (#228) üzenetére


jacint78
addikt

Miért halogatjuk az elkerülhetetlent? Miért várjunk meg a 2023-at az egységes rendszer kialakításával, amikor már elkezdhetnénk ma? Miért csesszünk még el 6 évet?
Miért épít valaki olyan rendszert Windows 7 alá, amivel nem kompatibilis a Windows 7?
Miért vesz valaki Windows 10 alá való hardvert, ha nem kell neki a 10?

Talán azért, mert a W10 még problémás és idegesítő is a hülyeségeivel... Kijön hozzá egy újabb verzió amiben nem történik semi csak értlemetlen baormságokat raknak bele, mint a 3D paint, de a start menüt még mindíg nem lehet testreszabni, jelen állapotában pedig kasztrófális...

type your text here..

(#231) Clay


Clay
senior tag

Amikor először telepítettem XP-t elég sokan óvtak a rendszertől, mert akkor meg a 95-öt tartotta mindenki istenkirálynak, vagy max 98. XP-t csak akkor ha játszani is akarok, mert minden másra jobbak az előző rendszerek. Most kísértetiesen hasonló a helyzet, csak sokkal jobb az internet és az internetes hozzászólások több emberhez eljutnak.

Szerk.: XPSP2 hasonló szitu - lelassíccsaagépetééérted :DDD

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#232) jacint78 válasza Clay (#231) üzenetére


jacint78
addikt

Ez elég érdekes, épp a 98-at kellett akkoriban használni a játékokhoz, mert a fele nem indult el XP-én (NT)... Nálam két windows volt akkoriban a gépen a 98-on játszottam, minden másra ott volt az XP, mert sokkal stabilabb volt ugye.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#233) King Unique válasza jacint78 (#230) üzenetére


King Unique
titán

Mért, mit akarsz annyira testreszabni a Start menüben?
Egyébként a 7-es féle se nagy szám és aki már próbált külső programokat, az tudja, hogy a Classic Shell és társai magasan verik az utóbbit is... Ja, és egyébként ingyenes és felrakható 10-re is, ha valakinek annyira nem felel meg a gyári...Plusz 8.1/10 a Start gomb jobbklikkes menüje megint hasznos dolog, sőt.

Amúgy meg a hagyományos Start menü és az abban való turkálás inkább kényelmetlen, mint kényelmes...Legalábbis számomra igen. Ezért tetszett már jobban a 8.1-ben is a kezdőképernyő, meg oda mappák, programok stb. csempéit is ki tudtam rakni. A 10-esben lévőben szintén lehet, illetve van full screen mód is, ha valakinek a 8.1 megoldáshoz hasonló kell.

[ Szerkesztve ]

(#234) Clay válasza jacint78 (#232) üzenetére


Clay
senior tag

Volt olyan is, a Max Payne-hez kellet az XP patch :))

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#235) jacint78 válasza King Unique (#233) üzenetére


jacint78
addikt

A nagy menük feleslegesek meg az ostoba betük is közben, ráadásul az ikonok és a mappák is össze vannak keverve. Az kész vicc, hogy nem lehet úgy beállítani, hogy az elején legyenek olyan menük amiket magad raksz bele és legyen benne külön programok menü (kivéve a legutóbb hozzáadott baromság még a 1511 verzióban), ha olyat keresel amit nem használsz gyakran. A csempés megoldás különösen értelmetlen és feleslegesen foglalják a helyet.

Az ilyen klasszik sell és haosnló baromságokat hanyagolom inkább, tákolmányok.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#236) schawo válasza jacint78 (#230) üzenetére


schawo
titán

A start menü abszolút testreszabható. Ez nem azt jelenti, hogy úgy néz ki, mint Win7 alatt tette, és soha nem is fog úgy kinézni, erre kár várni. Közlemény microsoft helyett: úgy se fog kinézni, mint win3.1 alatt, ha esetleg valaki még ilyenre várna.

CU óta van programcsoportosítás is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#237) King Unique válasza jacint78 (#235) üzenetére


King Unique
titán

A csempés megoldásnak azért van értelme és sokkal kényelmesebb onnan indítani a kategóriákba rendezett programokat. Meg van ám a Start menüben minden alkalmazás, legutóbb használt stb. csoportosítás is. A betűk szerinti keresés hasznos és egyben látványos az animáció is stb. Persze, ha valaki jobban szeret a hagyományos menüben turkálni, meg a tálcára kitűzhető ikonok limitációja miatt az asztalt full telepakolni és teleszemetelni ikonokkal, hát tegye! :DDD

Meg ez a fentebb említett menü már önmagában baromi hasznos és kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#238) FunPro válasza jacint78 (#230) üzenetére


FunPro
senior tag

"W10 még problémás és idegesítő is a hülyeségeivel"

Erre két dolgot tudok mondani.

Egyik, amit már vagy 5x leírtam:

Ha egy rendszert kéne fejleszteni 3 helyett, gyorsabban menne a javítás, és jobb lenen az eredmény.

A másik:

Mindent el kell kezdeni valahol. A Windows 10 koránt sem használhatatlan. 2020-ban és 2023-ban is ugyanez az "idegesítő hülyeség" lesz az egyetlen alternatíva (feltéve, hogy nem tér észhez a linux). Miért várjunk 8 évet arra, hogy teljes gőzzel csak az újra koncentráljunk?

Amúgy én már windows 7 alatt sem használtam tradicionálisan a startmenüt. Amióta beírhatom a program nevét, azóta nem keresgélek 20 percet a mappák között.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#239) azbest válasza FunPro (#228) üzenetére


azbest
félisten

"Miért halogatjuk az elkerülhetetlent? Miért várjunk meg a 2023-at az egységes rendszer kialakításával, amikor már elkezdhetnénk ma? Miért csesszünk még el 6 évet?"

Az orvostudomány jelenlegi állása szerint mind meghalunk... hát minek akkor levegőt venni?

6 év egy cég életében nagy idő, Nem fognak minden divat szerint variálni. Ez a fél évente új windows 10 kiadás sem a cégeknek szól, hanem a pistikéknek, akik ingyen tesztelők lettek az ms-nél. Nagyobb cégeknél nem fogják folyamatosan a saját farkukat kergetni, csak mert az ms éppen eszeveszetten rohan előre azután, hogy előtte meg 5-10 évente volt váltás.

Teljesen mindegy, miért akarnak az emberekt nem 10-et használni. Ha van licenszük 10 előttiből, még hivatalosan támogatott rendszerre, akkor az ms bekaphatja, mert arra szerződött hogy még jár hozzájuk biztonsági frissítés.

Tisztára olyan ez a helyzet, mint pár éve az egyik biztosító társaságnál itthon. Volt egy szerződés régebbről, ami még olyan volt, amiből nem lehetett egyoldalúan kihátrálni. Persze nekik ez nem volt kifizetődő és szabadulni szerettek volna az ilyen ügyfelektől. Bizony, régen még nem lehetett csak úgy kirúgni azokat az ügyfeleket, akiket nem lehetett megfejni.

Előbb csak felejtettek éves csekkeket küldeni, hogy aki elfelejti, azt fizetési késedelemre hivatkozva kirúghassák. De a keménymag személyesen kért csekket a határidő előtt. Így ment 2-3 évig, aztán elkezdtek fenyegetőzni, hogy meg fog szűnni, nem érdemes befizetni a díjat, de most jó fejek, adnak 5000 forintot, ha aláírják a felmondást. Persze nem tehették ezt meg, aztán később 10 ezret kínáltak a megszűnéssel fenyegetőző levélel. Majd 20 ezret... nem tudom meddig mentek el, azt hiszem 30 körülig is elmentek (éves díj valami 2-3 ezer volt és cserébe orvosi ellátás napjaira pár száz forintos napidíjat kellett fizetniük és bőven ki volt használva ez sajnos. Szóval az ügyfeleknek megérte).

Az ms is fenyegetőzik, visszaél, félrevezet, korlátoz, próbálja rávenni az ügyfeleket, hogy önként mondják fel a szerződést, mivel az ms nem tud kihátrálni belőle. Persze sokan bedőlnek ennek és tapsolnak hozzá.
Csak tudnám, hogy miért nem tudja valaki elviselni, hogy másnak más a jobb. DE mindig van aki meg akarja mondani a többieknek, hogy mit kellene tenniük, mert azt hiszik, ami nekik jó, az másnak is jó. Hát nem. Használjátok egészséggel és hagyjátok békén azt, aki meg mást szeretne.

"Ha egy rendszert kéne fejleszteni 3 helyett, gyorsabban menne a javítás, és jobb lenen az eredmény."
Ne zavarjon, hogy win10-ből több párhuzamos branchre kell támogatást adniuk jelenleg, mivel fél évente új windows-zal jönnek ki. Persze az ltsb-hez csak nagy cégeknek van hozzáférése. Szóval máris hamis az állításod. Ne vállalkozzál, ha ilyen mentalitással állsz hozzá a partnerekhez, hamar csődbe kerülhetsz, ha kényed kedved szerint rugdalod fel a szerződéseket.

[ Szerkesztve ]

(#240) mbalint987 válasza FunPro (#228) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Jobban utánanéztem (jobban mint bármelyik átlagos PC-várásló egyébként tenné ezt), és részlegesen igazad van. Az Intel tényleg jelezte azt, hogy a chipjei nem (feltétlenül) szeretik a régebbi Windows-okat. A különösen arcpirító az egészben az, hogy ez az egész tisztán szoftveres korlát, és egy patch segítségével azok is hozzájuthatnak a frissítésekhez, akiknek a gépük egyébként már nem támogatja azt.

"az emberek bevásároltak az új generációs kabylake-ből/ ryzenből"
Aki februárban vette meg a gépet (amikor az MS döntése még csak max. gondolatban létezett), akkor azzal mi a helyzet? Megvette a gépet, megvette hozzá a 7/8.1-es szoftvert, és csak pislog, hogy kidobott az ablakon 30-50k-t, mert a Microsoft önkényesen úgy döntött (ugyanis az alaplapjához driverek voltak, a rendszer futott, minden OK volt idáig).

És itt térnék ki a MS és az Intel nyilatkozatának különbségeire. Az Intel azt mondta, hogy a helyes működést a régebbi rendszereken nem garantálja (ami teljesen oké), az MS pedig azt mondja, hogy a helyes működést lehetetlenné teszi (frissítések hiányában). Látod, ez nem mindegy!

"Miért várjunk meg a 2023-at az egységes rendszer kialakításával, amikor már elkezdhetnénk ma?"
Mert a PC-iparág mind szoftveresen mind hardveresen mindig is fragmentált volt. Az így jelentkező problémákra a szoftver és hardvergyártóknak kell megoldást találniuk, és teszik ezt egyébként pár szoftver/hardvergyártó kivételével (ASUS H110-PLUS, még Windows 7-es driverek is vannak hozzá, pedig simán megeszi a Kaby Lake-t is).

Egyébként meg nem hiszem el, hogy a MS a Windows 7/8(.1) támogatása miatt nem tudja a Windows 10-et rendesen megcsinálni.

(#226) Clay: Mennyivel szebb lett volna, ha értelmes választ adsz a kommentemre. :(

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#241) jacint78 válasza King Unique (#237) üzenetére


jacint78
addikt

Az animáció nem érdekel, a legutóbb használt/hozzáadott baromságtól pedig szétmennek az idegeim. Felnőtt ember vagyok, tudom, hogy mit akarok gyorsan elérni és azok legyenek mindíg ugyanott, viszont ha egy programot elindítok amit havonta egyszer szoktam mondjuk annak semmi értelme a start menü legelején lenni. Ha valakinek ez tetszik, egészségére, engem az b@sz fel, hogy ma már semmit sem lehet beállítani, testreszabni, ha nem tetszik akkor kb menjen a francba a juzer és le van szarva. A programok mappa összekeverve pedig értelmetlen és irogatni sincs kedvem, az XP-és műhelygépemen minden annyival egyszerűbb.... Nálam sem a tálcán, sem az asztalon nincsenek ikonok, csak start menü van, most jelenleg tele csempével elfoglalja egy FHD kép harmadát, miközben az XP startmenüjében négyszer annyi program van ami simán elfér a HD ready kijelző nyolcadáb. Értelmetlen, ráadásul a csempék kifejezetten randák is...

FunPro

Pont leszarom, hogy mi egyszerű a microsoft-nak, de, ha ennyire nem megy nekik, akkor mi a francért erőltetik?
Azért nem érdekel az új, mert ahogy lenni szkott manapság rosszabb mint a régi, ráadásul a régi működött, akkor minek cseréljem le? Persze én lecseréltem a játékok és a W7 szétcseszett hálózata miatt, de ennyit még sosem anyáztam gép előtt, mint az egy év alatt amióta a 10-el kínlódok... Egy szimpla file társításba beleköt állandóan és kérdezgeti, hogy mivel nyitom meg, hiába pipálom be, hogy mostantól tegyen mindíg így. Ez a rendszer nem működik, nincs kész, nem szabadott volna piacra engedni!

type your text here..

(#242) King Unique válasza jacint78 (#241) üzenetére


King Unique
titán

Kikapcsolhatók benne a legutóbb telepített és gyakorta használt programok megjelenítése...Az XP szerteágazó, szétterülő, kibontogatós, egész képernyőt beterítő menüjét meg inkább hagyjuk...Egyébként meg nem nagyon fér el benne több program, illetve a kezdőképernyőre sokkal több program & mappa csempéjét ki lehet pakolni. De, ha az kell, akkor a Classic Shell is tudja az XP féle megjelenítést. De persze nem jó sem a gyári, sem a sokak által használt külső program, mert csak és megy a nyafogás... :W

Ennyi erővel lehet használni XP-t is, ha az annyival jobb volt...Bár nem hiszem, hogy sokan arra akarnának visszaváltani az újabbak után. Ha fizetnének érte, akkor sem használnám a mostani Windowsok helyett. Max. akkor, ha jó sokat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#243) Nekomajin válasza FunPro (#228) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Te még mindig nem érted, hogy a userek nem akarnak egy félkész rendszert használni évekig, amíg a MS összeszedi az erőforrásokat, hogy végre egy rendszerre koncentrálhasson? Nagyon szép, amiket írsz, egyet is értenék vele, ha a Win10 jó lenne. De nem az. Ezer sebből vérzik. És hiába ugráltok itt páran, hogy nektek milyen jó, a piaci részesedés nem ezt mutatja. Használjátok egészséggel, de ne várjátok már el, hogy majd mindenki telipofával mosolyogva rohan a boltba megvenni csak azért, mert a MS nem hajlandó több programozót felvenni.

(#244) FunPro válasza azbest (#239) üzenetére


FunPro
senior tag

"Ms bekaphatja, mert arra szerződött hogy még jár hozzájuk biztonsági frissítés"

És jár is hozzájuk a meghatározott időpontig. A microsoft az új generáció megjelenése előtt tisztázta, hogy nem lesz támogatás. Hogy ez mennyire támadható, azt majd a jogászok eldöntik. Valószínűleg bajuk nem fog belőle származni.

A cégeknek nem kötelesek átállni Win 10-re. Senki sem köteles átállni Win 10-re. Mindenki használhatja a Windows 7-et, akár évtizedekig is, ahogy azt teszik az xp-vel vagy régebbi rendszerekkel.

Semmi bonyolult nincs a dologban. Ha nekem Windows 7 kell, akkor én Windows 7-hez építek rendszert, a frissebb rendszereknek pedig meghagyom a frissebb OS-t. Ennyire egyszerű. Nem háborgok, hogy a nem kompatibilis rendszer miért nem kompatibilis.

#mbalint987

A Kaby Lake Wikipedia oldalán olvasható, hogy a Microsoft egészen pontosan 2016. Január 15.-én jelenetette be, hogy az új generációs processzorok nem lesznek támogatva. Azért már az sem most volt.

És pontosan a fragmentáció miatt gyenge a teljesítmény.
Stabilabb rendszereket lehetne kialakítani, ha a minden gépen, amiben kabylake/ryzen van, azon windows 10 fut, nemes egyszerűséggel azért mert nem kéne azzal foglalkozni, hogyan teljesít a processzor windows 7 vagy windows 8 alatt. Valamint a régebbi rendszerekre szánt időt is a Win 10-re lehetne fordítani. Akár egységesíthetnék a rendszereket Windows 7 alatt is, de miért ragadjunk meg a 10 évvel ezelőtti szinten?

Előbb utóbb ez be fog következni. Célszerűbb lenne előbb, de az emberek kiakarnak várni egy fölösleges 8 évet pluszba.

És én ezért tépem a számat már 2. napja.

# Nekomajin

Erre még mindig csak annyit tudok mondani, hogy a Microsoft nem egy profitorientált szemétláda, aki nem fog embereket felvenni azért, hogy nekünk jó legyen. Ha ez nem tetszik, gyorsan neki kell ugrani felturbózni egy jó linux rendszert.

És még egyszer:
Senki nincs kényszerítve, hogy vegye meg a legújabb kaby lake-et, ami erőforásaival hangyaf*sznyivla erősebb a sky lake-nél, cserébe nem támogatja a régebbi rendszereket. Vegyél skylake-et, használj Win 7-et. A kabynak meg hagyjuk meg a win 10-et, had induljon be a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#245) jacint78 válasza King Unique (#242) üzenetére


jacint78
addikt

Igen kikapcsolhatóak, de nem rakhatóak helyettük fix ikonok.... Nem azért mert csak, hanem mert bugos szar és az is szar egyébként... Fel nem tudom fogni, hogy miért zavar az téged, hogy mást zavar a windows primitívsége, talán a májkroszoftnál dolgozol? :W

Ha te annyira egy bites vagy, hogy tud valami amit tud és a beállításokat sem láttad még egy szoftverben sem az a te bajod, de tudod egyeseket zavar a beállítások hiánya, ha valami alapban szerencsétlenül van megcsinálva és ne nekem keljen már mindenféle bugos isten tudja miféle szoftvereket futtatni ahhoz, hogy értelmesen használható legyen... Ráadásul a windows-nak annó az volt a lényege, hogy egeret lehessen használni és ne kelljen parancsokat pötyögni, ma meg megint visszajutottunk oda, hogy egyfolytában gépelni kell, ha valamit meg akarok találni. :W

FunPro

Hagyd már ezt a 10 évvel ezelőtti, meg elavult szöveget, zsibbasztó. Ilyen alapon a sz@rás is elavult mert évezredek óta műveljük, mégsem találunk ki újat...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#246) IstvánLászló válasza King Unique (#225) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Windows 10-nek a támogatása is érdekes hogy 2025-ig tart és ennyi és ezt írtam.

(#221) schawo
A kollégától korrekt segítséget is kaptam. :R

A szándékom hangsúlyozom, nem a w-10 degradálása, itt a w-7 és 8 a téma és szerintem ezt tudod és pont.
A lényeg nem vitatkozni akarok itt és oltogatni és okoskodni nem is áll a szándékomban és ez a fontos.
A szavaidat beidézem, "A többinél meg ott a folyamatos build upgrade lehetősége." , kérdezem ez most a lego kiállítás?
A lényeg, "különféle branch-ek vannak",ez engem nem is érdekelt idáig sem, mert jól el is vagyok a 7-el és köszöni de jól is van a gépemen.
Az újabb és újabb buildek támogatása ugyanezen ágon már a toldozása és foltozása is hosszabb lesz és itt a pont.
A W 10 Home 64bit OEM magyar ára: 37.990 forint és további verziókat nem is sorolom és pont.
A lényeg én bétateszer a pénzemért, hadd ne legyek és én döntöm is el hogy mit is vásárolok is meg.
Nagyon nem akarod érteni ezt a problémát, te és mások sem, de igyekszem is korrekten válaszolni.
A fontos egy gép összerakásánál az os egy fontos tétel, nem is mindegy és az ára és itt a pont.
Remélem semmilyen sértőt nem is írtam és számomra a beszélgetés a fontos a témában.
Köszönöm a segítségedet hogy írtál.

(#247) Nekomajin
+1
Tisztelettel.
István László

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#247) Nekomajin válasza FunPro (#244) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Tehát inkább vegyem 35-ért az i3-at a 17-es Pentium helyett, csak azért, mert az MS-nek olyan kedve van? Az AMD oldaláról még érthető a dolog, hogy egy teljesen új processzorhoz nem írnak drivereket, meg nem tesztelik, de azt nem lehet megmagyarázni, hogy a Kaby Lake-en miért kell tiltani szándékosan, mikor egyébként tökéletes fut minden. Bőven ráértek volna a következő nagyobb lépésnél, és akkor a Win7 is kap még 1-2 évet, meg a WIn10-et is ki lehet pofozni. És akkor nem kell használni a bugos szart, hanem lehet váltani, amikor végre jól működik.

(#248) King Unique válasza jacint78 (#245) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a bugost stb. mondod te, másoknak meg megfelel a gyári Start menü. Vagy, ha mégsem, akkor választhat számtalan ingyenes külső program közül és pár kattintással le van tudva a dolog. De nem, megy nyafogás ilyen pitiáner dolgok miatt... :W A kis kedvencben meg még ilyen menü sincsen és egy eszközkezelőt, lemezkezelőt is a pl. a Start menün túl a vezérlőpultból kell kiturkálni. Hát nekem meg az a kényelmetlen... Ja, és kereső van ám a 8.1/10-ben is, meg számítógép ikonra kattintva a kezelés. Szóval ilyen téren megint semmivel nem tud többet.

Amúgy, ha ennyire nem tetszik, akkor nem kötelező használni. A sok okosnál otthon úgyis le van tiltva a WU, szóval nekik aztán tök mindegy, hogy jön-e rá frissítés, vagy sem. Sőt, vsz még a 2020-as dátum sem mindenkinek tiszta és akár használhatja tovább a kedvencét, meg szaporíthatja a botnetet, amíg ki nem rohad alóla a hardver...

Egyébként meg pont nem és az ilyen feltételezések ultra gyengék... De persze a sok "okos" jobb híján csak ilyenekkel tud dobálózni, ha valaki más véleményen van, illetve ha már máshogy nem tud nyomatékot adni a mondandójának... :U

[ Szerkesztve ]

(#249) SP4C3 válasza King Unique (#248) üzenetére


SP4C3
veterán

Apropó botnet, így 2017-re mikibácsinak még nem sikerült egy normális 2 irányba kérdező tűzfalat összehoznia, nehogy könnyen kiszűrhető legyen a "telemetria" és hasonlók. :B :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#250) King Unique válasza Nekomajin (#243) üzenetére


King Unique
titán

Olyan félkész, hogy most is azt használom és az alól írok. De szoktam rajta dolgozni, tervezőprogramokat használni és meglepő módon működik. Sőt, netezni és böngészni is lehet, megy a Skype is. Milyen érdekes, nem is értem hogyan lehetséges ez, ha egyesek által annyira használhatatlan? Továbbá az egyik gépen épp most futott le egy AU - CU upgrade és érdekes módon ok minden, programok működnek, beállítások megmaradtak. Max. a 8GadgetPack nem indult el automatikusan, de az asztalra kirakott egy restore ikont. Arra kattintva pedig már az is ok. Ja, és ennél legalább fullos USB 3.0 támogatás van, a külső SSD max. sebességét is ki tudom használni UASP módban. Nem úgy, mint egyes régebbi rendszereknél...

Egyébként az átlag userek nem kis részénél meg ez megy: azt hallotta az ismerősétől, akinek egy másik ismerősének az ismerőse mondta, hogy azt a Windowst kell használni, mert csak az a jó...Aztán, ha majd a legújabb hardverekre már nem fog felmenni az a régi Windows, meg amúgy sem lesz már támogatása, akkor majd rohanhatnak a boltba...Bár nem feltétlen kell, mert az előtelepített gépeken már amúgy is a legújabb van / lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.