Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Touch screen-es tv :P

(#2) Muton


Muton
addikt

akkor lassan egyel nő azon Apple termékek száma, amelyekre soha sem fogok beruházni ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) nebulo


nebulo
tag

Keservesen egy helyben topog ez az egész okos-net-TV dolog, hiába erőltetik a gyártók. Arra gondolok, hogy egy PC-s élményt nagyban megközelítő, megbízható kiegészítő vagy TV készülék nincs, mert valami technikai vagy szolgáltatásbeli (vagy mindkettő) hiányosság mindenhol mutatkozik. Az Apple pedig - aki joggal remélhetően műszaki és szolgáltatási oldalról szuper készüléket gyár majd - üzletpolitikája miatt fog komoly megkötéseket alkalmazni a felhasználókkal szemben.

LCD TV + HTPC én azt mondom, vagy 5 évig még biztosan.

(#4) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

egy internetes tévé alapjaiban forgatná fel a hagyományos kábeltelevíziós piacot.
Azt kétlem, ugyanis én is használok PCn TVnéző progikat/honlapokat, mégsem váltotta ki teljesen a kábelTvt. Ha ingyen szórják a szart az senkinek sem kel, ha más fizetős adókat adnak ingyen az meg jogi kérdéseket vet fel, a kábelTv meg lényegében annyira kiépült már hogy fizetős adókat lényegesen olcsón adnak. Persze lehet benne jövő, de hát kétlem hogy ezt az alma fogja megozzni jövőre.

(#5) enginev3.0 válasza Tarkov (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

És abban mi lesz? a bemondó helyett te fogod a mikrofont vagy mi?

Eddig se néztem tv-t, ez után se fogok. Pedig múltkor kaptam egy tv-t hogy legyen a szobámban, azóta is másik szobában van :D

Undorító műsorokat nézze az aki akarja :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) lgb


lgb
tag

Es akkor ha mar ugy is szerepelt "mint a GoogleTV", akkor ezuttal nem fogjak azt allitani, hogy ok talaltak fel a spanyviaszt is, es minden ami picit is hasonlit legalabb funkcioban azt be kell perelni? :)

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy miben különbözik ez egy manapság átlagosnak számító Smart TV-től? Azon is lehet internetezni. Majdhogynem teljesértékűen. Böngészővel, külön appokkal felszerelve. És természetesen app letöltési lehetőséggel.
Akkor ez mivel tud többet? Beépítik a Siri-t? Elképzelhető, de attól még nem áttörés.

Azért kíváncsi vagyok. Tudnak pozitív meglepetést is okozni az Apple termékei.
Egyedül az árszabásra leszek kíváncsi...
Mert ha csak az eddigi termékeik árából indulunk ki, akkor a TV-nek - aminek amúgy is magas ára van más gyártónál is - biztos, hogy piszkosul magas lesz az ára.

Ma egy belépő szintű 107-es 3D-s LG smart TV-t lehet kapni ~ 200-ért. Akkor gondolom az Apple cucca ennek többszörösébe fog kerülni.

Egyébként én is HTPC-t használok TV-nek. Az van rákötve az LCD-re. Van benn TV tuner, 2 magos intel, 2,5TB vinyó, meg GTX9800 VGA. Így gyakorlatilag bármire tudom használni a gépet egy nagy kijelzőn. És egyben házi multimédia központként is szolgál. Sőt, ha akarom dolgozhatok is rajta. Mi kell ennél több?

[ Szerkesztve ]

(#8) .tnm válasza Dany007 (#7) üzenetére


.tnm
addikt

Egyszerűen mindegyiknél jobb. Ha esetleg mégse, akkor is. Az meg irreleváns, hogy semmit se tudni még róla: pár hónap múlva több ezren fogják bebizonyítani Neked! :))

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) Fecow


Fecow
aktív tag

Kíváncsi vagyok, mi változott kicsit több, mint 1 évvel ehhez képest. Persze ez még mindig csak pletyka, szóval nem biztos, hogy így is lesz.

Nyergeld meg a nagyot

(#10) johnny_gold


johnny_gold
tag

Miben fogadunk, hogy:
-semmi olyat nem fog tudni, amit bármelyik konkurens ne tudna már most
-sok dologban jóval rosszabb is lesz, mint sok mai konkurens
-mégis legalább másfélszer drágább lesz a legdrágább konkurenseknél
-mégis tömegek fognak érte sorbaállni
?

:))

(#11) jFox válasza Dany007 (#7) üzenetére


jFox
őstag

Pár hete egy barátom vett ilyen SMART tv-t. Hát azon netezni a távirányítóval.... elég gyászos dolog. Vagy valamit rosszul csináltunk? A beépített tartalomkezelő viszont jó. Van egy csomó 3D-s videó, stb.

De hogy on is legyen: szerintem beleépítik az iTunes-t meg a Safarit oszt csókolom. :P És elkérnek ért 2x annyit mint mondjuk egy Samsung vagy LG okosTV-ért.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) Dany007 válasza jFox (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy gyászos : ) Dehát egeret csak nem adhatnak hozzá... Bár még az is lehet.
Az Apple majd gondolatvezérlést alkalmaz.
Igazából nem tudom mi lenne erre jobb megoldás, mint hadonászni a távirányítóval.
Tényleg max egy vez. nélküli egér.

Egyébként lehet, hogy az Apple beleszerel egy kineck szerű kamerát, mondjuk a Siri-vel együtt. És akkor így a dolgok nagyrészét lehet kezelni. Persze ettől még a böngészés nem lesz könnyebb.

MInd1, csak arra próbáltam utalni, hogy netezős, app letöltős tévé már régóta létezik. Ahogy médialejátszók is TV-re kötve, mondjuk egy XBMC-s kezelőfelülettel.
Tehát ha tényleg valami átütőt akarnak, akkor nagyon oda kell tenni magukat hozzá. Annyi nem lesz elég, hogy az iOS-t beépítik egy tévébe...

(#13) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Sőt appleTV is elég régóta létezik (már a 2. generációnál tartunk) ami nem lett egy bombaüzlet azért. Szerintem valamit gurítani fognak ami miatt a kijelzőt is muszáj integrálni, máskülönben egyszerűbb lenne a settop-boxot vonalat tovább fejleszteni.

(#14) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Ahogy a tablettel forradalmat alkotott az Apple, szerintem itt is megoldják, hogy a fogyasztók szeressék az iTV-t :K

essexboy

(#15) azbest válasza Dany007 (#7) üzenetére


azbest
félisten

Amennyire tudom a legtöbb smart tv szolgáltatás nem sok tartalmat ad, legfeljebb más ingyenesen elérhető médiaszolgáltatást használ (pl youtube). Pont azért nem nagyon sikeresek az online tv szolgálatások amit (#4) Csakénvagyok írt, nem tudnak megegyezni a kiadókkal, nincs mögöttük hatalmas és folyamatosan bővülő tartalomszolgáltatás.

Az apple szerintem nagyon ügyesen építi ezt. Előbb lett ipod, aztán amikor már elterjedt tettek mögé tartalomszolgáltatást, most meg simán kihozhatnak bármilyen médiafogyasztó kütyüt, az milliós nagyságrendű zene és film, app tartalmat kap azonnal. Persze ez nem ingyen van, hanem olyan áron amit a kényelemért és a választékért simán megfizet az amcsi célközönség.
De azt is el tudom képzelni, amit a zenék kapcsán nemrég indítottak: alacsony díjazásért a más forrásból származó zenéidet beválthatod a rendszerükben lévő jó minőségű változatra. Teszem azt nézel valamit a kábeltévén és a rögzítés nem azt jelenti, hogy ahol éppen belecsöppentél onnantól felveszed, hanem beazonosítja a filmet (youtube is képes ezt feltöltésnél megtenni) majd azt teljes egészében az apple videotékában elérhető változatban megnézheted később.

Minden esetre kíváncsi leszek, hogy mit hoznak össze (milyen dolgokat válogatnak és integrálnak össze, pozíciójukból adódóan milyen megállapodásokat tudnak nyélbe ütni a kiadókkal). Nálunk persze ezek sem lesznek még sokáig elérhetőek a jogvédelmi kiskirályok kapzsisága miatt.

(#12) Dany007: azért a multitaccsos egérszerű vezérlés egész érdekes lenne, már csak azért sem mert nem a képernyőt kéne karmolászni :DDD Nameg simán kinézem belőlük, hogy ipod, iphone lehet beviteli eszköz a képernyőbillentyűzetével. Egyik cucc eladásával ösztönöznek a másik cucc megvételére ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Trolluska


Trolluska
tag

Elnézést, kérhetném, hogy a TMSC-t javítsátok ki TSMC-re?? Mégiscsak a világ legnagyobb chip bérgyártójáról van szó...

(#17) leslieke


leslieke
Jómunkásember

több cég által is vizionált PC-tévé kombinációról is szó lehet

Ettől nem lesz semmi újdonság az alma tv-kben! Ilyen TV-k már vannak. Persze azokon nem ez a logó van, de így legalább a cég imádói vehetnek maguknak egy újabb drága kütyüt. ;] :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez csak nem a samsung smart tv re válasz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.