Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dbius


dbius
veterán

Hát nem tudom... ekkora méretbe és árba egy optikai meghajtó simán beleférhetne... :U

Kinézetre viszont nem tűnik rossznak: :K

(#2) Jadro


Jadro
veterán

Elindult ez a netbook őrület aztán lassan kiderül hogy ez kevés. Egyre feljebb tornázzák a kijelzőt és a belsőt is. Egyszercsak hopp, máris nem netbook hanem notebook. :) Persze közben szép pénzek folynak be.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3) X@b3e válasza Jadro (#2) üzenetére


X@b3e
addikt

Na igen, a Dell XPS 1330 is potom 1,8kg, 13" kijelzővel, de echte c2d, nV8600 és 3Gb ram társaságában már igazi hordozható megoldás mindenre

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4) budo82 válasza X@b3e (#3) üzenetére


budo82
tag

Emlékeim szerint a XPS 1330 csak NV 8400M GS-el kapható, 8600-sal nem. De persze már az is elég...

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#5) ngabor2 válasza dbius (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van 2 notim is, dvd-meghajtóval. eddig összesen kb. 3x volt használva. ha nagyon akartam volna, megoldom nélküle. netbookba teljesen felesleges optikai meghajtó, csak a helyet veszi el, és extra fogyasztást jelent. mi az, amit nem tudsz optikai nélkül megoldani?

amúgy ha vennék ilyet (ennek már rendes méretű a kijelzője), valszeg első körben a vinyót cserélném le ssd-re, vagy egyszerűen kivenném, és egy sd-ről menne a cucc. a lényegét ezeknek a gépeknek a mozgó alkatrészek száműzésében látom. másfél kiló... határeset, de ekkora méret mellett elfogadható. via nano: no arra meg kiváncsi lennék, különösen a linuxos támogatottságára.

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Kar, hogy ilyen draga.

(#7) dbius válasza ngabor2 (#5) üzenetére


dbius
veterán

személy szerint számomra szükséges az optikai meghajtó egy gépbe. A netbookok főként ezért esnek ki a látókörömből.

Sokszor használom az optikai meghajtót(kat), és annak ellenére, hogy vannak nagy méretű pendrive-ok, nálam szükségszerű a jelenléte.

Ebbe viszont (tekintve hogy ez inkább subnoti, mint netbook) már illett volna belerakni egyet...

(#8) ngabor2 válasza dbius (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy subnoti, vagy netbook... ár alapján valahol a kettő között. de mivel nincs benne optikai, ezért inkább netbook :D

(#9) Male


Male
nagyúr

Na, ez már tetszetős darab :)

dbius: Ezek főleg hordozásra vannak, menet közben meg ritkán van az embereknél egy kupac lemez. Ha meg mégis igy akarja valaki használni, vehet kisméretű külső DVD-t.

(Nekem sincs a notiban ODD, és oprendszer telepítésen kívül még soha nem éreztem, hogy kellene. A notivinyól elég nagyok ma már az adatoknak, ISO-ban meg fel lehet másolni pár DVD-t, ami kellhet... amiket amúgy cipelnél magaddal.)

(#10) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

szép szép de mégid csa egy Via dobog benne :( valami AMD platformos netbook-on is gondolkozhatnnak már a gyártok és/vagy az AMD, ne csak az intel fejje meg a jónépet, mondjuk tény hogy az atom elég atom :) Péntek óta van egy Wind is nálam és nem is rossz kis dög (2Giga memos fekete).

ODD ről csak annyit hogy netezéshez télleg nem kell de ha már telepíteni akarok bármit is akkor kell. én a laptopra csak jogtiszta dolgokat rakok amik CD/DVD-n jönnek ;) bár nekem sincs benne mindíg ODD pl most is a 2. vinyó csücsül a helyén :) hogy megfejelje a 80-as vinyót egy + 160 gigával :) tudom ez a megoldás egy nagyon kis (csak látványosan kicsi valójában jelentős) rétegbe szánt notebookoknál megoldott de azért előfordul :)
Mivel én munkára használom így sokszor kell az ODD.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#11) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Végre valaki nanoval, jeee :)
Atomosat mostmár elvből sem vennék :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) Male válasza Borgi (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a Nano nem éppen gyenge proci.. teljesítményben elég rendesen veri az Atomot ;)

...és menet közben telepíted őket? Csak mert vagy otthon vagy munkahelyen inkább, de ott meg simán elfér az asztalon a külső DVD.
(attól, hogy jogtiszta, még telepítheted ISO-ból :) )

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az akkidőre kiváncsi leszek, remélem nem 1-2 óra, hanem legalább 4. akkor már azt mondom, megéri.

(#14) atesss válasza Male (#12) üzenetére


atesss
addikt

Az 1080p-s mkv-kat elvinné ? Mert azt azért kétlem.
Viszont milyen integrált VGA van benne, arról nem tudtok valamit ? Mert az már könnyen lehet, hogy elviszi.

Nekem ez az egyetlen bajom az Atommal, kétmagosat meg nem igazán akaródznak kiadni netbookba, ahogy az új (Pulsebo vagy hogy is hívják ?) Intel chipsettel sem. Vagy az még nincs is kész ?

A másik gond meg a 10" kijelző, de a Dell Inspiron Mini 12 után itt egy újabb versenyző, talán lesz nemsokára másnak is.
És talán valaki megoldja a még fennálló 1-2 kisebb "problémát" is :
- a Dell-ben 1,8" vinyó van, ami lassú és kicsi. Ebben a Samsungban milyen van, mert nem írják egyértelműen, csak azt, hogy "hagyományos" ?
- Gigabit LAN hiánya, ami tényleg filléres dolog, úgyhogy ezt végképp nem értem. De arról sincs szó itt, hogy ebben milyen is lesz.
- Részben pótolhatja is az előzőt akár : Express Card kártyahely. Vagy pl. E-SATA kártyát lehet beletenni. És akkor mégkevésbé kell az Optikai megh.

Viszont az 1,5 kg súly már kicsit sok, normál 12" notebookot (Optikaival) lehet már kapni 1,8-1,9kg-osat.

(#15) cizoe válasza atesss (#14) üzenetére


cizoe
őstag

A Via Nano-k mellett VIA Chrome9 HC3 van integrálva (vx800 a chipset).

Mpeg4-et, divx-et hardveresen gyorsít, ilyen 1080as cuccokat nem hinném. Bár sose lehet tudni. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Male válasza atesss (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Tömörítés függő, de ha ezzel vagy ezzel a chipsetjükkel szerelik, akkor nem reménytelen az 1080p.

Na, addig kerestem a linkeket, míg cizoe megelőzött :B

[ Szerkesztve ]

(#17) ngabor2 válasza atesss (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az int. videót már írták előttem, Chrome9.

a hagyományos vinyó jó eséllyel 2.5"-ost jelent.
mint többször mondva lett, ez nem subnoti, amiatt felesleges bele a gigabites net. akkor is, ha filléres. és ugyan ezen ok miatt nincs express card se benne. valszeg mini-pcie foglalat van, de abban csücsül a wlan/bt kártya.

ha mindazok benne lennének, amiket írsz, akkor az már nem netbook lenne 130k-ért, hanem subnoti 200-ért. és nem amiatt, mert annyival többe kerül az előállítása, hanem azért, mert extra dolgok vannak benne, ami már a subnoti kategóriába teszi, tehát drágább.

(#18) atesss válasza ngabor2 (#17) üzenetére


atesss
addikt

A Gigabites net pont az optikai hiánya miatt lenne jó.
És ugyenez igaz az E-Sata-ra is valamennyire.

Mondjuk ha a 2 közül az egyik benne lenne, akkor már nem kell ExpressCard, mert minden mást (amihez nem kell USB-nél nagyobb sebesség) meg lehet oldani az USB-ről (pl. Tunerkártya stb.)

(#19) atesss válasza cizoe (#15) üzenetére


atesss
addikt

A "szokásos" x264-es 1080p-s MKV-kről lenne szó.
Hát amit írnak abból nem derül ki, mert ugyan MPEG4 alapú, de azonkivül szerintem más is kell hozzá, hogy vigye.

Hát akkor próbálok tesztet nézni róla, hátha már van valamiben. Elvégre áprilisban megjelent. :U

Male : Hát a tömörítés szerintem eléggé "szokványos", ahogy írtam fent, úgyhogy ha a hardver lehetőséget ad, gondolom rövid időn belül megjelenik ezt kihasználó program.

(#20) cigam


cigam
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy a samsung hivatalosan nem forgalmazza nálunk a gépeit, így magyar bill.kiosztás sem lesz hozzá.

Egy 12"-os ismeretlen felbontású kijelzőt, nem feltétlen az 1920x1080-as felbontású fílmek nézésére terveztek.
(A dell mini 12-esének is csak 1280x800 a felbontása, az nc10-nek meg 1024x600)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21) .mf válasza atesss (#14) üzenetére


.mf
veterán

A ránézésre 1280*800-as képernyőn pedig annyira fog kelleni a FullHD :P
mkv = konténer-formátum, semmit nem mond a benne lévő videó kódolásáról -- kb annyira semmitmondó az mkv, mint az, hogy milyen mintájú csomagolópapírban van az ajándék :P

Kétmagosak csak nettopokba kerülnek. Ha nagyobb teljesítmény kell, vegyél mobil C2D procis notit -- nem a nagy teljesítmény a netbookok lényege.

Poulsbo kész van, néhány UMPC-ben és MID-ben már fel is tűnt, van benne hd-gyorsító videó-dekódoló, de intel lusta drivert írni hozzá, és inkább a 945G-s készletüket söprik ki előtte.

---

Ennek a gépnek nem sok értelmét látom, hacsaknem nagyon sokáig bírja akkuval. Nagyobb, nehezebb, drágább.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Male válasza atesss (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Azért tömörítés függő, mert MKV-t írtál... az meg csak egy konténer formátum, sokféle tömörítésű anyag lehet benne.

h264-el szerintem nem megy, de DivX vagy VC1 esetén várhatóan igen.

(#23) edward2 válasza Jadro (#2) üzenetére


edward2
addikt

marhára nem kevés csak évente ugyanazt a modellt eladni képtelenség lenne.

(#24) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy SSD-vel szerelve eléggé kompakt kis gépecske lenne ez. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25) X@b3e válasza budo82 (#4) üzenetére


X@b3e
addikt

Rosszak az emlékeid ;)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#26) venember83


venember83
nagyúr

Ez már belépő subnoti kategória méret és ár alapján, ha az anyagok minőségére is adtak, akkor már nem rossz megoldás netbookok helyett. Meg ez ki is néz valahogy, ellentétben az eddigi netbookokkal.

(#27) Billu válasza Male (#12) üzenetére


Billu
aktív tag

Azért a Nano nem éppen gyenge proci.. teljesítményben elég rendesen veri az Atomot

Azért azt ne felejtsük, hogy az Atom vs. Nano tesztekben egy 1800Mhz-es nano-t teszteltek egy 1600Mhz-es atommal szemben.
Ez pedig csak 1300Mh-en ketyeg.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#28) grandtour2 válasza .mf (#21) üzenetére


grandtour2
tag

egy Thinkpad X60 a maga GM950-el szaggatás mentesen tolja mplayerrel a blueray imageket full HD felbontásban, pedig nem mostani technika :-) -off - juhhe nem kell venni kurva draga PATTOGATOTT KUKORICAT, es mindezt sima VGA kabelen tolja......

be kell ilyet szerezni olcsóért és venni hozzá új akkut..

[ Szerkesztve ]

(#29) atesss válasza .mf (#21) üzenetére


atesss
addikt

Nem is azért mondtam, hogy kellene arra a képernyőre a FullHD....
Csak hogy ha letöltök valamit, azt viszont FullHD-ben tenném, és átkonvertálni külön ehhez minden egyes filmet, az eléggé körülményes, és sokáigi is tart.
Meg akár tudnám használni "médialejátszóként", azaz egy LCD TV-re kötve már jóljönne a FullHD. Mondjuk ehhez a HDMI se ártana, de ha nincs megteszi azért a VGA is.

Pontosan ezért írtam, hogy H264, azt hogy MKV, csak odaírtam mellé, tudom hogy az semmit se mond.

A nagy teljesítmény nekem nem is kell, egyetlen dolog kellene, az pedig a FullHD lejátszás.
És ennek már nem kell együtt járnia az erős procival, mivel mostmár a VGA eltudja ezt végezni. Csak úgylátszik ezt az Intel nem akarja észrevenni. :W

Hmm Poulsbo ügyben úgylátszik lemaradtam, vagyis sajnos ezekszerint a gyakorlatban nem nagyon. Hát igen, elöször az Intel és a gyártók is lehúzzák az első bőrt a netbook témáról, aztán majd szép lassan vezetik be az újat, hogy "lehessen lecserélni". :((
Ez mit jelent pontosan, hogy lusta drivert írni hozzá ? Ez attól még nem a lejátszóprogramot jelenti gondolom, hanem csak hogy egy MPC Home Cinema egyáltalán kihasználhassa ezt ? :F
Hogy hívják ezt a technológiát pontosan, ami csak pár lejátszóban ( én + még a VLC-ről tudok) van csak benne, a hardveres dekódolás kihasználása ?

(#30) atesss válasza Male (#22) üzenetére


atesss
addikt

Igen, H264 a lényeg.
Az nem jó hír, ugyanis ha már egyszer úgyis kódolnom kell, akkor már tökmind1 hogy 720p-re, vagy más codecre kódolom át. Már ígyis- úgyis vesződni kell vele, bár időben se mind1 azért meddig tart, de 720p-be gondolom mindenképp kevesebb, és legalább H264-ben keveset foglal.

(#31) atesss válasza ngabor2 (#17) üzenetére


atesss
addikt

Hát felőlem lehetne 200e is, csak az ~1,3-1,4 kg-ot ne lépje át...

Csak ilyet sajnos nem lehet kapni elfogadható árban, mert ezek mind 1,8-1,9kg-tól vannak. Ami azért nem mind1 szerintem.
Ami meg ilyen lenne, az nem 200e, hanem 400, vagy mégtöbb. :W

Van pl. a Toshiba Portege R500, abban ráadásul 1,8" vinyó van. Jó persze SSD-vel is lehet, de annak inkább meg se nézem az árát. :O

[ Szerkesztve ]

(#32) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez nekem tökéletes lenne, ennyiért, ha nem nagyon gagyi kopós az anyaghasználat... persze nem 120-130k körül lesz, mire ideér :U

de azt hiszem, ezt elfogadnám.

ja és lenne egy kérdésem: nem értek hozzá, ez a Via proc ez jo?? meghatja rendesen a gépet? (filmnézés, net, szövegszerkesztés)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33) .mf válasza grandtour2 (#28) üzenetére


.mf
veterán

:N Nem a 945G dekódolja ott, hanem az erős C2D proci. Nézd meg a proci-terhelést videó-lejátszás közben: ha nem a proci dekódolná, akkor 0-10% terhelésen menne a proci (amennyiben más program nem fut).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) .mf válasza atesss (#29) üzenetére


.mf
veterán

Hmm... talán egy kicsit tisztába kéne rakni a dolgokat.

HD lejátszásához vagy működő célhardver kell, vagy egy erős proci.
Ilyen célhardver pl. az Atinál a UVD, az nv-nél a PurevideoHD vagyhogyhíjják, és az intelnél is van a G45 4500M-HD verziójában, meg egy PowerVr-től licenszelt megoldás a Poulsbo / US15W chipben.
Viszont működik-e? Az Ati és az nv megoldása néhány kódolás-típussal és néhány lejátszóval (az általad említett kettőn kívül a fizetős powerdvd-vel, ha jól emlékszem) működik, a 4500HD-ról még nem olvastam ilyen tesztet, de amit az US15W-ről hallottam, azok szerint még nem megy.

Driver: a hw megfelelő működéséhez kell, pl. hiába van bármilyen erős videókártyád, ha nem telepíted a drivert, akkor nem fognak a játékok menni. Ugyanez itt: nincs még jó driver, hiába van ott a hw-es dekódoló rész, nem működik. Sajnos intel driverekben nem túl erős (ahogy grafikus kártyákban sem), pl. a dx10-képes G965-ös chiphez is fél-egy évvel a megjelenése után adták ki azt a drivert, amivel tényleg dx10-es lett...

Szóval ha működő célhardver nincs, akkor marad a proci, ami jelen esetben nem elég erős a fullhd-hez. Viszont a félhd (aka hd-ready, 1280*720) megy rajta -- nem elég neked a 720p, ha már úgyis warezolsz? ;] :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) atesss válasza .mf (#34) üzenetére


atesss
addikt

Az Intel 4500-ban, legalábbis az asztali verzióban úgytünik működik. [link]

Játékok tekintetében ennek milyen a sebessége az laptopban lévőhöz képest ?
A mobil verzió 533 Mhz-en fut a 800 helyett, de van más, ami különbség ? Persze a Ram asztali gépben gyorsabban járhat, de ezt kihasználná egyáltalán?
És olyan létezik, hogy 4500M a "HD" nélkül, mert ilyet írt valaki a linkelt ExDi-os oldalon, de szerintem ez hülyeség ?

Mert egy haverom akar nemsokára venni 15,4" laptopot 150k-ig, és egy türhető VGA azért jól jönne bele. Elvileg az ő igénye csak az, hogy Fifa08 elfusson rajta, de azért ha belefér árban, lehetne jobb is, akár csak a következő Fifára gondolva. :) Itt van egy Lenovo N500 Intel GMA 4500M -el, ennek szerintem nagyon jó az ár-érték aránya. De nézek még Ati 3450-el vagy NV 9300M-el szereltet is hátha van ebben az árban, mert a fenti PH teszt alapján is az azért gyorsabb lenne, nem ? (+ még a saját mem. miatt)

"Viszont a félhd (aka hd-ready, 1280*720) megy rajta "
Elégnek bőven elég lenne, de ha már FullHD-ben van meg valami, akkor nem akarok feleslegesen konvertálgatni, ez a gond ezzel.
Meg ha LCD TV-re kötöm rá, ott azért kellhetne FullHD is, és elvileg használnám is majd anyámnál, mert az ő laptopja is lassú erre (Celeron M 520) :F

Meg még egy ok miatt jó lenne a HD gyorsítás, bár ennek egy Atom fogyasztású proci mellett már lehethogy nincs értelme :
Hogyha a HD (pl. H264 1080p) lejátszást pl. egy Pentium Dual Core-os (1,66-1,8GHz) laptopban a VGA veszi át, az mennyivel növelheti az akkus lejátszási időt ?
Pl. egy X3100-as egy 1,8-as procival, szemben a fentebb linkelt Lenovo-val (4500HD-vel).

[ Szerkesztve ]

(#36) budo82 válasza X@b3e (#25) üzenetére


budo82
tag

Mondjuk azért te is tovább kattinthattál volna, a részletes spec.-ben már csak 8400gs szerepel. Egyébként én a .com-os oldalt néztem először... ;)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#37) grandtour2 válasza .mf (#33) üzenetére


grandtour2
tag

nem írtam, h a vga dekodolna. Azert hoztam fel példának, h egy régi chipsetes sima 32 bites Core Duo, sima vga kimenettel is elteker egy blueray imaget 1080p felbontásban.

És persze izom cpu-ból teszi az x60 őskövület is.

(#38) CSorBA


CSorBA
őstag

Itt van a notiról egy kicsit bővebb specifikáció:
http://www.slashgear.com/samsung-nc20-netbook-user-manual-released-1430350/

Pontosabban a user manualja :)
Nekem nagyon szimpatikus :)

(#39) edward2


edward2
addikt

első netbook ami igazán tetszik és 440euroért előrendelhető. nem rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.