Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sotho


Sotho
őstag

Ha jó is lesz, a marketingeseknek sikerült egyből a gagyi kategóriába tenni ezzel az elnevezéssel.

(#2) Fücsök007 válasza Sotho (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem az emberek jó részét nem fogja érdekelni a név. Viszont annak jobban örülnék, ha lenne belőlük 2,5 hüvelykes méretben is.

(#3) .mf


.mf
veterán

"WD Re"

Konzisztensen el van írva, WD RE, RAID Edition.

Az árazás megint elborult. Aztán erről az x%-kal alacsonyabb fogyasztásról nehogy megint kiderüljön, hogy csak a fordulatszámmal trükköztek (ld. "Intellipower", 7200 helyett fix 5400 és mellé marketing mis-másolás és mellébeszélés).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) schawo


schawo
titán

hdd a legújabb ddos szoftver?

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát nekem anno volt egy 500-as Raid-os winyom. Aszem kb 4-szer kellet gariztatni. 40.000 ért vettem itt a Ph-n, boltban még nem is lehetett venni se nagyon.
Szóval hajrá!!! Hátha ez tényleg jó... ;) ;) ;) ;)
zombinorbi: Vágom.. De akkor csak fél évet kell neki kibírnia napi 1 bekapcsal? Sőt volt olyan ami csak 3 hónapot bírt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6) #29810176 válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


#29810176
törölt tag

Ez folyamatos terhelésre van nem ki be kapcsolgatásra...
Ha nasban/szerverben van meg sem szólaltam.

(#7) Amacs válasza #29810176 (#6) üzenetére


Amacs
aktív tag

Értem én, hogy folyamatos üzemre gyúrnak rá az adatközpontos hdd-k esetében, de nehogy már ez azzal járjon, hogy kiveszik belőle a ki-bekapcsolgatást elviselni képes energiát :D
Főleg ne ilyen árban :D
Tehát csak arra akarok célozni ezzel, hogy legalább olyan jónak kell lenniük normál használatra is, mint a fele-harmadannyiba kerülő társaiknak, csak e mellé még bejön a képbe az is, hogy jobban bírja az adatközpont specifikus terheléseket, mint például a 0-24 üzem, a folyamatos rázkódás, a hot-swap okozta sokkok, és a többiek.

(#8) #29810176 válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nem értem ezt, hogy csinálhatják meg....
Ha tényleg ilyen "instabil" ki veszi meg?

(#9) #16939776 válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hiába nem állítják le a szervereket napi 1x-er :U

Nálam 4db RE4 megy darabja ~28000 órát(3,2 év) ment, eddig ~160 indítással 7 LCC-vel

(#10) gyulank


gyulank
addikt

Miért úgy csinálják a multifunkciós készülékeket, hogy ha egy funkció elromlik, az egész használhatatlan?
Pl. ebben a NAND, vagy nyomtatóban a nyomtató.
Olyan, mintha a svájci bicskából eltörne a fogpiszkáló, és ki kéne dobni az egészet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11) Reggie0 válasza gyulank (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Honnan veszed, hogy hasznalhatatlan lesz, ha elszall a NAND?

(#12) berVi válasza .mf (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Az irasmodot talan hadd dontse mar el a gyarto. Marpedig a WD konzisztensen Re-nek irja, nem RE-nek.

[ Szerkesztve ]

(#14) atike


atike
nagyúr

...hogyha nékem sok pénzem lesz... :DDD

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo cucc, de az itthoni ganyolt szerverembe a red is boven jo, sot. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) #Chris válasza Sotho (#1) üzenetére


#Chris
tag

Adatközpontokba nem marketing alapján választanak merevlemezt...

(#17) #16939776 válasza 7Heads Drago (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mechanika bírja a 600.000 parkolási ciklust, de magától nem parkol, szándékosan. A 7200-as motor mellett elhanyagolható mennyiségű energiát igényel a fej pozícióban tartása, nincs értelme takarékoskodni.
A parkoló villa használata azzal jár, hogy kopik a rámpa, de a lemez térbe kerülő por nem szerencsés. illetve nem reagál pár száz ms-ig a beérkező kérésekre a lemez, ami szintén nem megtengethető, így nincs engedélyezve.
Arra is fel van készítve, hogy öt éven keresztül a tányér fölött legyen a fej, nem lehet belőle probléma.

Az bizonyos, hogy a folyadék csapágyazásnak többet árt az elindulás/leállás/elindulás mint a folyamatos üzem.
Nálam ugyan annyi a felpörgetési idő, most mint új korában volt.

Jóval több anyag, bonyolultabb fejmozgatás, és más hibajavító-logikával működő szoftver van bennük mint egy hagyományos HDD-ben, nem hiába "borzasztódrágák"

(#18) gyulank válasza Reggie0 (#11) üzenetére


gyulank
addikt

Onnan, hogy mindent így csinálnak. Honnan venném, hogy ezt nem?
Amúgy régen is volt ilyen kombiról szó, már akkoriba mikor kezdett terjedni az SSD.
Annál arra találták ki, hogy gyorsabban induljon a gép, meg a programok,
mert a gyakran használt fájlokat onnan olvasta be. Jó, csak valaki írta itt arra, hogy utána nem működne, szóval nem 100%, de miért működne, ha más se szokott?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#19) Reggie0 válasza gyulank (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Konkretan hol csinaltak igy? Pl. az SSHD-k rendben mukodnek hibas NANDal is.
Mi mas nem szokott mukodni?

(#20) Sotho válasza schawo (#4) üzenetére


Sotho
őstag

hddos hardveresen gyorsított (vagy lassított? :U )

Marketing : ha köcsög aki megveszi a terméknév egy darabot nem adnak el belőle. Szóval minden számít.

(#21) Lauda válasza #16939776 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy erdekes, inkabb semmitmondo ez a 600 ezres szam, hiszen ha arra terveztek, hogy 0-24 menjen es nem parkol, akkor soha az eletben nem lesz szukseg meg a 300 ezres load-ra sem. :D Eppen ezt nezegettem a purple vinyonal is, ahol szinten 300 ezer a load, vagy a blacknel. Utobbi asztali hasznalatra keszult, napi akar tobbszori ki-bekapcsolassal. Az a 600 ezer maximum arra jo, hogy latjuk milyen tartos a cucc.

A rendszervinyom egy WD740GD-00FLA0 raptor, 923 nap 14 ora mukodesi idovel es 5757 indulas/leallassal. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) bolic


bolic
őstag

WD RE3 winyóim vannak a szerveremben, kb. 2000 órát ment kb. 6-8 éve folyamatosan torrentezve is, most hibátlannak tűnik, inkább öregedési kerregtetést észleltem sajnos. :U :( Ha nincs forgalom a HDD-eimnek, persze nem kerregtetnek. Egyébként kiváló darab a WD Re/RE család!

Sokan nem ajánlgatnak a WD Green winyókat, pedig használom őket, jelenleg 13db! Csak figyeljenek oda, hogy a WD gyártó mire fog használni a Green winyók, jelenleg értelemszerűen kizárólag CSAK adattárolásra szolgálnak!!! Ez van, lehet hurrogtatni, de most WD Blue EZRZ lesz az utódja.

Ui.: Lehet privizni, mert innen nem olvasom tovább. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#23) lajos75 válasza bolic (#22) üzenetére


lajos75
senior tag

"2000 órát ment kb. 6-8 éve"

Kevés lesz az a 2000 óra :F

(#24) bolic válasza lajos75 (#23) üzenetére


bolic
őstag

Bocs, figyelmetlen voltam! Pontosabban kb. 2000 nap (egyik 2214 nap, másik 1886 nap), mióta fel lett telepítve a HDS.

Elnézést! :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#25) Proci85


Proci85
senior tag

WD RE vinyókat használok kb 10 éve. Még van WD RE (1)-es vinyóm is, már a számlálója kiakadt: uptime 65535 óra.
Átlagban 40-50-60.000 üzemórát bírnak szerverben és nem bánják, ha a sok párhuzamos I/O szétszadizza a fejet. Ezek erre lettek tervezve. Abszolút befutó nálam. Most is kb 50 db üzemel 320GB - 1 TB méretig. Van, hogy 16 db fut egy RAID 10-ben és kapják az ívet rendesen :) Idő előtt nem szokott kihullani a raidból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.