Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Reméljük egy kis árverseny is lesz a dologból:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Egyszerű. FullHD esetében az OLED önmagában nem ad annyi pluszt, amennyivel drágább. De 4K-val kombinálva már megvan az a plusz, ami miatt hajlandóak lennének kiadni az extra pénzt az emberek.
De amíg ilyen drága minden, addig nem fogják kapkodni.

A másik ok, ami lehet, hogy a legtöbb embernek elegendő egy ledes FullHD. Aki már megvette, nagyon nehéz rávenni, hogy cserélje le valami másra. (pl. oledre)

[ Szerkesztve ]

(#3) flexxx2 válasza BiP (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

Dehogynem ad pluszt : kontraszt, mozgás, feketeszint (+vékonyabb, gazdaságosabb).
És a vicc az, hogy a 4k felbontásnál 55"nál normál nappaliban semmit nem érzékel már, de mégis ezzel fogják eladni majd :W

(#4) BiP válasza flexxx2 (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze, ad pluszt. A hangsúly azon volt, hogy nem ad _ANNYI_ pluszt.
Az legtöbb vásárló nem fog egy azonos felbontású, de százezrekkel drágább tévét venni csupán azért, mert kontrasztosabb, meg jobb a feketéje.
Amíg az átlag vásárló a TN-es monitorra is azt mondja, hogy "jó ez", addig az OLED önmagában nem nyomós érv.

Persze a 4K meg a nappaliból nézve valóban nem fog túl sokat jelenteni, de az már nem szempont :), hiszen mégiscsak jobban marketingelhető, és fogják is nyomatni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#5) M107


M107
addikt

:R

Lassan már külön tv szobát kell építeni, lakótelepi 40-65nm ez lehetetlen, hogy nézzük egy olyan 65-80" oled tv-n majd a tv adást ha lesz majd ilyen minőségi erős adatátvitel s nem 576i SD vagy némely jobb HD-s műsor.
S persze normális 300-250 ezres áron, 32-37-40-47-50" 4K felejtős e felett pedig kell a hely, és a nézési távolság is ami lakótelepen megoldhatatlan, persze diszkirimnáljuk őket költözzenek el de miért is ők nem lehetnek potenciális vásárlók,

Persze a szolgáltatókon is sok múlik. majd 5-10 múlva, addig meg érjük be a demókkal, s a BD-s anyagokkal.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) Televan74 válasza M107 (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem hiszem ,hogy áruk miatt egy ideig a lakótelepen lakók lesznek a célközönség. Bár a lakótelepi vérpista bácsik rácuppanhatnak még a dologra.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) wolfman válasza Televan74 (#6) üzenetére


wolfman
veterán

Azért az olajsejkek, milliárdosok, milliomosok, újgazdagok is kitesznek jó kis részt a vásárlóközönségből. Bár tény, hogy a középréteg van jelentős többségben.

Most vettem egy 55"-os FULLHD TV-t, itt már érzem, hogy kéne a 4K mert előbukkantak a pixelek. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) flexxx2 válasza BiP (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha én videofil lennék, akkor ezért fizetném a pluszpénzt, bármennyi is az, nem a 4k miatt. Ha meg gazdag akkor lehet a 4k is kellene hogy megvegyem. Kinek mi az ami drága. Ez egy új technológia, amikor a plazma bejött sokkal drágább volt mint egy projektoros tv, mégis vették, holott annyi pluszt az se adott az árához képest.

(#9) IG-88


IG-88
tag

Majd, úgy kb 5+ év múlva amikor már hasonló árban lesznek mint most a tv-k elgondolkodom egy beszerzésén. Nem tudom hazánkban lesz e rá majd tartalom meg ilyesmi... Másfél milla egy tv-ért azért durva..

(#10) BiP válasza flexxx2 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha videofil és/vagy milliomos lennék, hidd el, engem sem zavarna. De legtöbb ember nem esik bele egyik kategóriába sem. És gondolom a Samsung sem úgy kalkulált, hogy csak az a kevés ember fogja megvenni, hanem nagyobb célközönséget sikerül majd elérni vele, ami nem sikerült. Ezért gondolhatják csalódásnak.

(#11) M107


M107
addikt

:R

Csak nehogy az legyen mint anno a 3D-nél otthoni használatra. Meg amúgy is szép szép de a mozin kívül máshova felesleges, nem is terjed el annyira :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12) #06658560 válasza Televan74 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Lakótelepen" Mo-n is, de nyugaton pláne sok potenciális vevő lakik.

(#13) flexxx2 válasza BiP (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem úgy kalkuláltak hogy a mostani ár 2-3 szorosáért adnak el egy jelentős mennyiséget, és abból fejlesztik a gyártási ktg. csökkentését. Aztán az LG belepiszkított az árcsökkentéssel, meg nekik kevesebb a gyártás is.
Kezdünk egy kicsit elbeszélni egymás mellett.
A lényeg ugyanaz: drága nekünk földi halandóknak, de rohadtul várjuk, (én meg főleg hogy a plazma meghalt) .

(#14) student válasza wolfman (#7) üzenetére


student
őstag

:Y elég sasszemü lehetsz milyen távolról nézted? mondjuk én "csak" 47"esre gyűjtögetek ;]

(#15) berVi


berVi
senior tag

Ize, ha az LG mar jon vele, akkor mi ezen a nagy durranas? Hogy Csamcsung lesz rairva?

(#16) wolfman válasza student (#14) üzenetére


wolfman
veterán

Túl közelről sajnos, már egy óra használat után fájt a fejem.
Kb. egy méterről nézem, mert az asztalon nem tudom hátrébb tenni, én meg hátrébb ülni mert akkor már a szoba közepén ülnék el nem érve a kezelőszerveket a gépen (mert ugye PC-re van kötve) de tervezem, hogy falra szerelem és így is nyerek kb. 20cm-t, de az se kivitelezhető egykönnyen mert egy kis polc van mögötte és nagyon le kellene tegyem, hogy felrakható legyen.
Nem vettem volna meg ha nem sikerül 130e-ért hozzájussak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Fine. Egyszer majd jó lesz. Ha egy nullát lehagynak a tervezett árából, akkor már rohanok is érte :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Ice&Lime válasza wolfman (#16) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Miért nem vettél kisebbet?

(#19) student válasza wolfman (#16) üzenetére


student
őstag

uhh az brutál kiégeti a retinád nem csodálom hogy pixeleket látod ekkora méretnél optimálisnak 230centire kéne ülnöd

TV Size to Distance Calculator

(#20) flexxx2 válasza Ice&Lime (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

Írta: "Nem vettem volna meg ha nem sikerül 130e-ért hozzájussak."
Ennyiért én is vettem volna, csak nem értem miért kell kézzel elérni a kezelőszerveket? Vagy nem a tvre gondoltál, akkor meg vegyél hosszabb hdmi kábelt

[ Szerkesztve ]

(#21) wolfman válasza Ice&Lime (#18) üzenetére


wolfman
veterán

Mert nagyot akartam, ez meg most jó árban volt. :)
Film nézésnél nincs semmi baj, mert kanapéról tökéletes, de tervezem, hogy játékokhoz is hátra ülök USB hosszabbítóval a kanapéra vagy valahova.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) Ice&Lime válasza wolfman (#21) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát jó nagy az biztos, asztalhoz egy normál méretű lenne a jobb. Mondjuk, kinek mit jelent ez..

[ Szerkesztve ]

(#23) Tigerclaw válasza wolfman (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Addig nincs igazán értelme 4k-s TV-t venni, amíg nincs rá 4k-s tartalom, hacsak nem akar az ember állandóan gyári demókat, meg amatőr produkciókat nézni a youtube-ról, alacsony bitrátával, vagy nem akarja magát átveretni a "4k Mastered" feliratos Blu-ray filmekkel és a Full HD anyagok felskálázásával. Igaz még marad az az opció, hogy saját maga készít 4k-s "filmet" egy kommersz kamerával.

Más szempontból, ha azt nézem, ma már a 4k-s TV-k ára bekúszott a megfizethető ársávba, de pár éves HD tévét lecserélni ezekre nem érdemes. Más tészta ha elromlik a TV, akkor egy 60 inches Full HD-s legyen vagy egy 40 inches 4k-s. (persze nem kell ekkora méret, csak azért ezekkel példálózok, mert a legolcsóbb 4k-s TV ma ekkora nálunk és az árából egy 60-as FHD TV-t lehet venni)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Duree


Duree
veterán

Ez egy remek árversenyhez vezethet,amin mi fogyasztók csak nyerhetünk.De igazából a legtöbb embert se az OLED se az UHD nem érdekli.Szerintem se ad annyival többet mint amennyivel többe kerül.

duree54

(#25) kkf válasza Duree (#24) üzenetére


kkf
aktív tag

most láttam akció közben egy 65-ös Pana UHD LCD-t. igaz focimeccs ment rajta, tehát a feketékről meg a fehérekről önmagában nem sokat tudok mesélni, de nagyon szép volt a kontrasztja, már tán meg is ütötte az otthoni Pana plazmám szintjét.
az OLED az 2016-ig tuti luxus cikknek fog számítani, de persze ha eljön az idő (i.e.annyi lesz, mint most egy high-end LCD :DDD ), akkor természetesen én is váltanék.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#26) kleinguru válasza kkf (#25) üzenetére


kleinguru
addikt

A mozgásmegjelenítés sem utolsó (főleg focinál és sportnál). Írod, hogy feketéről és fehérről nem tudsz nyilatkozni, de a kontraszt majdnem pana plazma (mondjuk nem említetted neked milyen van) :F

BOlti körülmények között?:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27) #84221696


#84221696
törölt tag

Márcsak 4K tévéadások kellenének eme remek tévékhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) ƬΛЯΛ válasza #84221696 (#27) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Hát ezaz :K Már a sima fullHD-t is alig tolják át a coax-on :N

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#29) junkpod


junkpod
nagyúr

Nem tanulta meg a samsung a leckét: a képminőség csak nagyon keveseknek fontos, még olcsóbban is nehéz volt eladni a jobbat, ezért bukott a plazma.
Az embereknek varázsszavak és marketin bullshit kell, azt zabálják. Lcd-nél ez bevált. Ha nincs ilyen az oled körül csak a minőség, akkor max a régi plazmások cserélnek majd...

Box's don't touch!

(#30) junkpod válasza ƬΛЯΛ (#28) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tv adások sok elfér 1080i-ben és egyre több van.
De fhd-t még nem láttam koaxon...
Az egyelőre a lejátszók kategóriája.

Box's don't touch!

(#31) wolfman válasza junkpod (#29) üzenetére


wolfman
veterán

Azért ha lehet, csak pusztuljanak ki az "okos" funkciók.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) Monngoose


Monngoose
aktív tag

A jelenlegi UHDTV-kkel az a gond, hogy nem UHD TV-k!
Nálam legalább is egy TV akkor 4k-s, ha 4k-s tuner van benne. Ha nincs, akkor csak egy csak egy 4k-s monitor sima HDTV képességgel. Ráadásul jó részükön nincs HDMI 2.0 sem, ami 4k számára elengedhetetlen 60p-t kizárja.
A CEA a napokban rögzítette azokat a követelményeket, amiknek meg kell felelnie egy UHDTV-nek, hogy UHD-ként lehessen forgalmazni szeptembertől. Sajnos a "teljes" UHD-hez képest ez még mindig egy jócskán butított követelményrendszer, bár már legalább szerepel benne a HDMI 2.0 és a HEVC dekóder. De tulajdonképpen továbbra is csak felbontásban különbözik a HDTV-ktől és csak az ezekre jelenleg is kötelező Rec. 709-nek kell megfelelnie.

Ezzel szemben a "full" UHDTV specifikációja (Rec. 2020) szerint pl. a váltott-soros letapogatás a múlté, csak progresszív képfrissítés lehet, tartalmazza az összes eddigi szabványos „p” azaz progresszív képváltási gyakoriságot, így lehet 23,976p, 24p, 25p, 29,97p, 30p, 50p, 59,94p és 60p, sőt még akár ez utóbbi kétszerese, azaz 120p is méghozzá mindkét (4K és 8K) felbontásban. Ezt kiegészítendő a teljes UHDTV tökéletesebb színeket is nyújt. A Rec. 2020 színenként 10 vagy 12 bites színfelbontást ír elő.
Öszzehasonlításul a jelenlegi HDTV formátum (ill. a most elfogadott, lebutított UHDTV formátum) színcsatornánként csak 8 bites színfelbontású és a Rec. 709 specifikációban meghatározott színskálája a CIE 1931 színtérnek csupán 35,9%-át fedi le, míg a Rec. 2020 a 75,8%-át. És még sorolhatnám...
Szóval nálam csak az "igazi" UHDTV jöhet majd szóba és azt is nagyon meg fogom gondolni. Előtte tui lesz még egy sima OLED HDTV-m. :))

Más. Szerintem a Samsung az általa alkalmazott RGB OLED technológián csúszott el. Na meg a mohóságán: túl gyorsan fordult a nagyobb nyereséggel kecsegtető UHD felé. Pedig az LG-nek sem volt könnyű, ők is 35% körüli kihozatali eredményeket produkáltak OLED téren a kezdetekben, most pedig már 78 %-nál tartanak. Pedig az UHD-t sem hanyagolták el.
A magam részéről pedig inkább választanám a fehér OLED-ek + színszűrő technológiájú LG-t, ahol kevesebb a veszélye annak, hogy az egyszínű OLED-ek eltérő idő után "fáradjanak" el, mint az RGB esetében, ahol köztudott, hogy a kék színű OLED hamarabb megy tönkre, mint a másik kettő. Nagy valószínűséggel ez az oka pl. a Samsung SG 2-mnél latható határozott sávosogásnak (különösen egyszínű felületeknél látható nagyon), pedig még nincs 2 éves és kezdetben nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.