Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

1GB RAM-mal jó gyors lesz az Android TV 4K ide vagy oda...

(#2) weiss


weiss
addikt

Az elektromos rollereken miért nem kötelező a fék, ha a biciklire kettő is kell?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) MrPetya19 válasza vicze (#1) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem is azon akadt meg a szemem.
Pedig ennyiért jó CC alternatíva lehet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4) Criminal017 válasza weiss (#2) üzenetére


Criminal017
őstag

Van rajtuk, hátul tárcsafék, "elől" villanyfék.

(#5) weiss válasza Criminal017 (#4) üzenetére


weiss
addikt

Igaz, félreértettem a cikket.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) Postas99 válasza vicze (#1) üzenetére


Postas99
senior tag

A hír nem a 4K-ról szólt

Az Amazon Fire TV Stick 4K 1,5Gb-os memóriával rendelkezik. És miden kínai szutykot halálba tipor. Tudni kell optimalizálni.
Nem adok sok esélyt ennek a koppintásnak.

A sima Fire TV Stick is tökéletesen működik ha valaki nem akar sokat erre költeni de minőség cuccra van szüksége. Néha akciózzák akkor 19EUR+posta (Németországból) hazajön a 4K 35EUR+ posta. ÉS AMAZON 2 év garancia van rá.

(#7) MrPetya19 válasza Postas99 (#6) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az nem android tv-t futtat, mint a cikkben szereplő.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) vicze válasza Postas99 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Arra céloztam, higy 4K nélkül is mocsok lassú lessz.

A FireOS sokkal korlátozottabb mint egy AndroidTV, amit gondolom még nem használtál, akkor tudnád milyen. 4éve használol pontosan tudom milyen és milyen HW kell alá, leginkább minél több RAM, ha csak nem 1db alkalmazást akarsz használni és mást nem.
A 2. Generációs Fire TV Stick HW-ja hasonló, az 4éves.

(#9) Schuler888


Schuler888
senior tag

"Meredes" ez ilyen kinai masolat mint az Adios cipo? :DD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#10) Schuler888 válasza vicze (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezek a CC koppintasok szinten megjelenitik a tv-re valo castolas lehetoseget ott ahol ezt a CC is megteszi? Nagyon elszalltak a CC arak, ezert elkezdtem alternativan gondolkodni

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#11) mjani1172 válasza vicze (#1) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez Xiaomi 1gb, az sokkal erősebb mint a többi. :-)
Igen, ezt itt hallottam.

(#12) csiki_92 válasza Schuler888 (#10) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Nekem Mi Box S-em van otthon, tökéletesen alkalmas cast-ra is. Gondolom ez a stick is ugyan úgy működni fog.

(#13) Postas99 válasza vicze (#8) üzenetére


Postas99
senior tag

Van otthon az új generációs. Nem érzem, hogy lassú lenne.
Igaz csak Netflix és HBO GO megy rajta.

A menürendszerét pedig bármelyik Tv gyártó átvehetné.

(#14) bollokcs80 válasza Schuler888 (#9) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"A 2008-as pekingi olimpia hivatalos sportszermárkája a Rebaok." :DD

B.Cs.

(#15) vicze válasza Postas99 (#13) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer talán leesik, nem a FireTV és a FireOS sebességével van gond, hanem az AndroidTV-vel sokadszorra.
Az AndroidTV-be csak nagyon minimálisan nyúlhat bele a gyártó.

(#16) axioma


axioma
veterán

A roller hegyre kaptatasi kepessege gondolom nem fok, hanem szazalekban 20...

(#17) Postas99 válasza vicze (#15) üzenetére


Postas99
senior tag

A cikk tv okositóról szólt, annak nincs köze az Android TV-hez, ebben nem fogsz csatornákat keresni a tv-hez és nem mented el a színbeállításokat sem. Pusztán csak azt akartam kiemelni, hogy ezzel az árazással még mindig nem vetélytársa a Fire TV Sticknek.
Amúgy van otthon Philips ami Androd TV rendszert futtat, hát xar.. De együtt élek vele.

[ Szerkesztve ]

(#18) Somatom válasza Schuler888 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ha képernyőtükrözésre gondolsz, akkor nem biztos. Telófüggő. Stock Androidon Marshmallow óta tiltott a Miracast. Ilyen teló csak CC -tal tud képernyőtükrözést. A CC -nak viszont net kell, míg a Miracast -nak nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) strogov válasza Somatom (#18) üzenetére


strogov
senior tag

A xiaomi-nak chromecast tanusítványa van nem miracast. IOS-ről is működik ahol van chromecast (pl. youtube).

FireTV vs AndroidTV szerintem mindegy. Játékokhoz nagyon kevés a vas, az meg, hogy min indul a Kodi, Netflix, HBO Go nem mindegy? Más úgyse kell egy ilyenre. Ezek meg nagyon jól mennek mindegyiken.

Az ilyen stick formátum viszont nekem nem jön be. Nagyon kicsi az antenna, és nálam egy beugróban van a tv. Még nem volt stick amivel stabil lett volna a wifi. Ezért van Mi Box-om.

(#20) Somatom válasza strogov (#19) üzenetére


Somatom
veterán

No Wifi, csakalan. CC -ból is az Ultra -t vettem a Lan miatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) MrPetya19 válasza strogov (#19) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát ha sok Google szolgáltatást használ az ember akkor jobb az android tv, mint a fireTV.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#22) vicze válasza Postas99 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy magyarban valamiért ez a görcsösen kényszeres "TV okosító" hülyeség terjedt el, és egy szakmai portál is félreérthető szlenget használ, egy másodperc kikeresni, hogy ezen egy AndroidTV fut.

(#23) vicze válasza Somatom (#18) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom, hogy miért terjeszted ez az orbitális baromságot továbbra is, hogy "tiltott a Miracast", mikor kizárólagosan a gyártó döntése, hogy belerakja-e. :( A legújabb Samsung LG és egyéb gyártóknál ott van az opció valamilyen fantázia néven, nagyon ritkán Miracast, mert a kutya se tudja mi az.

Azzal is tévedésben vagy, hogy Chromecast-nak kell net, csak hálózat kell neki, internet max. a setup, hogy frissítse magát, illetve nyilván valóan olyan tartalomhoz, amit internetről streamelsz és nem helyi hálózatról.

(#24) strogov válasza MrPetya19 (#21) üzenetére


strogov
senior tag

Egy ilyenen milyen google szolgáltatást használsz? Filmen kívül bármit IS kényelmesebb telefonon megnézni mint tvn ... szerintem. Mire tvn elnavigálok a gmail-ig, bejön, kiválasztom mit akarok, addigra telefonon már elolvastam, megválaszoltam/kitöröltem.
Youtube-ba meg 1x belépsz és kész.
Még az FB és youtube videokat is telefonon keresem, majd "átdobom" ha olyan. A cast a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta szerintem. Bár utóbbit nem eszek, de biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#25) andor80 válasza vicze (#1) üzenetére


andor80
senior tag

NEtflixet 1080p ben futatni elég bőven.NEm ezen fogsz játszani max levelezni.Gamailra IS elég.
Én is kicsit húzom a szám de amire tervezték oda jó.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26) rdt89


rdt89
addikt

Ez az új elekromos roller arra jó, hogy lentebb nyomja az előd árát /remélem így lesz/ :)

(#27) vicze válasza andor80 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Sohaj...
Továbbra is ajánlom először pár évig az AndroidTV(nem radom széthackelt dobozokat, hanem hivatalos Google által támogatott AndroidTV) használatát és utána nyilatkozz olyat, hogy elég az 1GB RAM, mikor 2 se elég, ahhoz hogy a GUI ne diavetítés legyen...
Igen a 1080p-t nyilván lejátssza, csak épp mire eljutsz odáig az egy kínszenvedés lesz, appot váltani meg ne is akarj.

(#28) Somatom válasza vicze (#23) üzenetére


Somatom
veterán

A gyártó felülbírálhatja a tiltást, de akkor az már nem stock Android.
A képernyőtükrözéshez nem kéne net. De, induláskor a CC -nek kommunikálnia kell a Google -el. Enélkül nem is működik, tehát képernyőtükrözés sincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) vicze válasza Somatom (#28) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó fenét nem lehet azon érteni azon, hogy egyszerűen nem része, semmilyen tiláts nincs??? :F :F :F
Sőt nem csak gyártó rakhatja bele, rengeteg külső program Miracast-ot használ gond nélkül, annyira "tiltva" van.
Miden nemű technológiai hozzáértés nélkül, ráadásként minden nemű utánajárás vagy olvasás nélkül tényeket állítasz minden alap nélkül.

Így van Chromecast setuphoz kell net, mivel nem indítom újra(szerintem más se) naponta a, sőt talán pár havonta ha 1x újraindul, akkor valószínűleg sokat mondtam, így kb. lényegtelen. Egészen tök mellesleg AndroidTV-be épített Chromecast esetében, ez se kell, amilyen a cikkben szereplő eszköz is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Somatom válasza vicze (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Wikipedia -> Miracast -> Android

Nem a te használati szokásaidról volt szó, hanem arról, hogy a CC el sem indul net nélkül. Egy filmet sem tudsz ráküldeni a telódról, ha nem kap netet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) MrPetya19 válasza strogov (#24) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jó dolog a cast csak nem megbízható, a routerek se szeretik, telót is meríteni tudja.
Hát pl youtube, play zene&filmek amik android tv-n vannak de Fire TV-n nem igazán (bár biztos rá lehet erőszakolni)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#32) vicze válasza Somatom (#30) üzenetére


vicze
félisten

Igen? A linked pontosan azt írja amit én is írtam.

Még egyszer amit írsz az kizárólag, a Google Chromecast eszközeire érvényes, mert csinálnak egy FW letöltést minden indításkor ennyi.
Bármilyen Chromecastot támogató AndroidTV(még egyszer ez szerepel a cikkben) vagy esetlegesen egyéb eszközre ez semmilyen formában nem igaz és át lehet küldeni bármit rá, ha a program támogat Chromecastot, bármilyen internet kapcsolat nélkül.

@MrPetya19: Google és Amazon "kibékült" már leglaább egy éve, azóta kölcsönösen elérhetőek az alkalmazások itt is ott is. Amazon támogat Chromecastot, a FireOS pedig Youtubeot.

[ Szerkesztve ]

(#33) MrPetya19 válasza Somatom (#30) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sőt ha nincs net akkor egyből lelép a wifiről is, és megcsinálja a saját wifijét.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) Somatom válasza vicze (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Látom, nem megy az értő olvasás. Az a link azt írja, amit én. A Google dobta a supportot, tehát stock Androidon nem tudsz Miracast képernyőtükrözést csinálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) strogov


strogov
senior tag

Egy youtube cast mit merít a telefonon? Kiadja a signált, aztán többet nem is foglalkozik vele. Akár ki is kapcsolhatom a telefont. Laptop-ot legtöbbször el is küldöm aludni cast közben. A cast lényege, hogy ha csak nem local tartalmat küldesz ki, akkor a forrástól szedi nem a küldőtől. Elég szar minőség lenne ha telefon küldené tovább a full hd netflix tartalmat, vagy a digi tvt (bármilyen minőség is).

Aki play zene/filmet használ annak nyilván nem remek a firetv, de még nem találkoztam ilyen emberrel.

(#36) vicze válasza Somatom (#34) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is, hol van bármilyen nemű tiltás? Még egy olyan készülékre is amin nincs Miracast arra egy appal ugyan úgy működik.
Olyan meg hogy sock Android nem létezik még minding így 10év után se.

(#37) Somatom válasza vicze (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyne lenne! Keress rá a Gugliban arra, hogy "Pixel screen mirror"! Dőlni fognak a találatok a tiltásról. Én egy Moto Z Playen szembesültem vele. A build.prop -ban van tiltva. Bizonyos formátumú filmeket át tudtam küldeni az "okostévére", de a képernyőtükrözés nem ment.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) MrPetya19 válasza strogov (#35) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem pl a Plex esetén van az hogy a castolás meríti valmiért nagyon a telót. Amúgy szerintem az meríti hogy folyamatosan kommunikálnak az állásról, hogy hol tart a videó. De spotify esetén pl ezzel sose volt gondom.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#39) vicze válasza Somatom (#37) üzenetére


vicze
félisten

Fájdalmas komolyan... :U

5éve nem akarod megérteni, hogy az Android nem egy egységes platform, a Google az ég világon semmit nem diktál senkinek, mert nincs hogyan, és minden gyártó azt csinál amit csak akar. Minden egyes készülékváltásoddal jönnek az újabb és újabb hülyeségek, amiket az épp adott készülékről levetítesz mindenre. Ami a te készülékeden XY módon működik egy másik totálisan máshogy fog, ilyen az Android egy hatalmas katyvasz. Miracast támogatás megléte alatt se támogatta minden gyártó, ahogy utána se. Van aki előtte is belerakta és van aki utána is. Kik az a kevés gyártó aki támogatja a Miracastot? Nézzük, Samsung, LG, Sony, Xiaomi, Huawei, Nokia (Android 9, nem minden modellen), stb...

Te azzal szembesülsz minden egyes alkalommal, hogy nem jársz utána, hogy mit veszel, és úgy gondolod, hogy minden készülék tök egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#40) Somatom válasza vicze (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Rajtad kívül mindenkinek világos, hogy mit jelent a stock Android. Azt, ami a Pixeleken fut. Amelyik gyártó nem módosít rajta, annak a készülékein nem működik a Miracastot használó tévés kütyükkel a képernyőtükrözés. Csűrheted, csavarhatod, de ez akkor is így van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) Postas99 válasza MrPetya19 (#21) üzenetére


Postas99
senior tag

Felesleges telitömni minden sz@rral.
Arra kell használni amire kitalálták.

Természetesen lehet csizmából is bort inni, mégsem ez terjedt el.

(#42) Diabolis


Diabolis
tag

Ha ez az "okositó" cucc lejátsza a gépről, wifin keresztül a filmeket, akkor nekem tökéletes. A tv fullhd, nem tervezem a cserét, minden Google dolgot pedig telefonról intézek.
Viszont ha a gyerek (vagy én) játszik a gépen, mi nézhetjük a tv-műsort, ami 150+ csatornával is fos.
Ha ez a cucc ennyi pénzért ezt a problémát megoldja, szerintem én befizetek egyre.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#43) user01


user01
aktív tag

Erre lehet böngészőt telepítení? Én filmes oldalakról szoktam mozizni. Ha ezzel is működne, nem kellene a laptopról stream-elnem.

(#44) MrPetya19 válasza Postas99 (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mint korábban írtam a Google szolgáltatások alatt a Google média szolgáltatásaira gondoktam, nem a gmailre és társaira.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Schuler888 válasza Somatom (#40) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ebbol kiragadnam, hogy most kivancsisagbol megneztem, es legnagyobb meglepetesemre, VALOBAN! a legfrisebb android10es samsung eszkozokkel, note10+ 5g, s10+, tab s4, NINCS KEPERNYOTUKROZESI lehetoseg, pedig nemreg meg sokat hasznaltam olyan helyzetekben, amikor a cast elerhetetlen volt. Nem ertem mi all a hatterben, de szomoru, igy muszaj vagyok vagy laptoprol kuldeni, vagy beleallitani a dex stationbe vmelyik eszkozomet... :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#46) Somatom válasza Schuler888 (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Biztosan van más opció is. Kábellel nem csak DeX -et lehet, hanem képernyőtükrözést is (az enyémen legalábbis így van). Az más téma, hogy nincs sok értelme, mert a megjelenítők többnyire 16:9 -esek, ami eltér a teló képarányától. Tehát vagy torz, vagy gyászkeretes lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) Schuler888 válasza Somatom (#46) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igazabol engem nem zavar ha levagja a szelen nem relevans tartalmat, de a komment lenyege h baxa+ a samsung, h valoban kiszedett egy nagyon hasznos funkciot :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#48) Somatom válasza Schuler888 (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Ha még csak egyet szedett volna ki!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Postas99


Postas99
senior tag

Xiaomi modellek esetén van tükrözés. (Kivetítés)
Vanilla Droid esetén BubblePnP erre való.

(#50) Somatom válasza Postas99 (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Biztos vagy benne? Nincs kizárva a user error, de nekem azzal csak bizonyos formátumú médiatartalmakat sikerült átküldenem. Képernyőképet nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.