Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

Hőfok helyett vagy mellett inkább áramlást mutatná.

H2O über alles!

(#2) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Kiállításos géphez tökéletes ez a parádé, otthonra semmi értelmét nem látnám egy ilyen blokknak.

(#3) gianni85 válasza Bandi995 (#2) üzenetére


gianni85
veterán

Pedig tök hasznos. Ha kíváncsi vagy a vízhőfokra, csak leszereled a ház oldallapot és egy nagyítóval odahajolsz a cpu blokkhoz.

(#4) Peter13 válasza gianni85 (#3) üzenetére


Peter13
senior tag

:D
Nekem is ez jutott eszembe...kiváncsi vagyok a felárára.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#5) David75


David75
őstag

Hát ha nem 4k-s legalább 200hz-es képfrissítéssel akkor megtarthatják maguknak ;]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez így magában tökéletes, felesleges PC-t építeni köré.

(#7) #65537792


#65537792
törölt tag

Szerintem meg jól mutatja, hogyan fejlődik a technika. Azért egy 15 évvel ezelőtt ki gondolta volna, hogy ilyen is lesz? Megcsinálták, mert kitalálták és képes rá a mai technológia. Lehet, hogy régen is voltak ilyen elképzelések, de akkoriban gondolom földről elrugaszkodottnak tekintettek rá.
Most az, hogy néha feleslegesnek tűnő dolgokat hoznak ki. Az más kérdés. Lesz majd jobb is. Idővel.

(#8) .mf


.mf
veterán

Mi lesz vajon a következő? Beépített hangszóró, ahol mehet a Kis Grófó, és az RGB LEDek a fényre pulzálnak és váltanak színt?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Rozisoft_Bp válasza .mf (#8) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Elképzeltem, hogy egy beépített mini mélyláda szanaszét rezonálja a rendszert...😃

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó ez, csak fel kell szerelni egy IP kamerát is a gépházba, hogy a monitorról is rá lehessen nézni. :D Hiánypótló!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) macilaci78 válasza #65537792 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szívesen látnánk csendes, nem világító techdemót kis térfogattal, hűvös házban, nagy teljesítménnyel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) Z_A_P válasza .mf (#8) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mi lesz vajon a következő?

Hat lesz 3D grafika elobb-utobb rajta, amihez majd lehet venni kulon 3D GPU-t, mert nem mindegy am hogy 25 v 50 FPS-el mutatja az infokat!

OK

(#13) #65537792 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


#65537792
törölt tag

Lehet annak is eljön az ideje. De most ez a trend. Túl kell élni. :D

(#14) #16939776 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy nagy teljesítményű rendszerbe nagy felületű radiátot és sok ventillátort kell beépíteni ahhoz, hogy csendes legyen és közben ne meleg-vízzel keljen CPU-t "hűteni".
Nem tudom hova, hogyan szuszakolná be esztétikusan egy ITX méretű rendszer köré mondjuk 3db 240-es közepes méretű radiátort, vagy két körben megoldva, +1 pumpát, +1 tartályt azért, hogy 2db 240-es radiátorral 400W hőtől meg tudd szabadítani 800-as vagy lassabban forgó ventilátorokkal.

Az "öreg fizikát" a modern technológia, még mindig nem tudta megtoszni.

[ Szerkesztve ]

(#15) CSZTech&Mod


CSZTech&Mod
csendes tag

Kedves cikkíró,

ha lehet máskor figyelj arra, hogy mit írsz, mert a műanyag amit írtál az nem az, hanem akril tömb. Kérlek írd át, mert a gyártó weboldalán az olvasható. Oda kéne figyelni mikor írsz ilyen jellegű cikket.

"a műanyag fedlapba épített"

"Block top cover made by hi-quality acrylic."

Többieknek... a fikázást kerüljük el, szerintem voltak már rosszabb termékek is és itt nem a Bitspowerrre értem, hanem más gyártóknál. Tartsa meg magának mindenki a véleményét, mert nem egy gagyi gyártó. Gondolom sose volt Bitspowertől alkatrészetek, de azért én kíváncsi lennék.

Köszönöm mindenki figyelmét!

CSZModTech

(#16) biscuit válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


biscuit
aktív tag

Értettük! Engedélyt kérünk csendbenmaradni... Pff.... :W

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#17) Skynet258 válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Miért az akril szerinted nem műanyag? :W

https://geekpulse.hu

(#18) Pityesz4734 válasza Bandi995 (#2) üzenetére


Pityesz4734
tag

...főleg olyannak, akinek fémházas gépe van. :DD

(#19) Pityesz4734 válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


Pityesz4734
tag

Csak neked: [link] :DDD

(#20) waccamár válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


waccamár
senior tag

aha, szóval mindenki tartsa meg a véleményét, kivéve te...? :D sosem értettem ezt a kifordított logikát :D mint amikor fb-on kommentelik, hogy "ha nem tetszik akkor lehet továbbgörgetni"... aki ezt írja, az miért nem görget úgy tovább, ahogy ő mondja? :D

(#21) rovtiv3 válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Ki vagy te, nemes lovag, aki ily jártas vagy a tudományokban?"
Amúgy az megvan, hogy a kommentszekció éppen a véleményeknek van fenntartva?

(waccamár kolléga megelőzött)

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#22) Bozso900 válasza F e Z o (#1) üzenetére


Bozso900
újonc

A legtöbb kolegát nem értem mi a francnak kell a hőfok régen sem volt értem itt 5-10 éves viszonylatban sem hőfok jelzés sem RGB ez teljes egészében felesleges pénzkidobás a legtöbben meg elhiszik hogy létfontosságú nem véletlenül vannak rendszerdiagnosztikai programok plusz aki ismeri a gépét nem kell neki ilyen. A legegyszerűbb ennek az árában legyártatni egy hűtőblokkot lézerrel vagy plazmával kivágatni egy volframkarbid hűtőblokkot és egy szenzorral előlapra rögziteni egy hőfokkijelzőt. Ha kell róla kép tudok küldeni én megálltam futkosással együtt 25.000-ben és a hőfok mellett a kijelző még az óránkénti folyadék cirkuláltatást is mutatja köb dc-ben. Ha nem NASA gépet akarsz otthonra a legfeleslegesebb dolog a világon kb mint a 40.000-ft-os gépház egy 150.000.-es konfigba. Skacok megfontoltan. :) Am senkit nem akartam megbántani a hozzászólással. Akinek nem inge tudjátok.....

Üdv: TheSerb90 :C

TheSerb90

(#23) forgonati


forgonati
őstag

Majd ha a kijelző minimum HD felbontású, és lesz benne SIM foglalat is, szóljatok. Addig nem izgat.

PchwOffice:

Az akril az márpedig műanyag, bárhová is vered a segged...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#24) Pityesz4734 válasza rovtiv3 (#21) üzenetére


Pityesz4734
tag

Vagy csak egyszerűen beépített prókátor. Ez a feladata,
arra a marhaságra amit írt úgyis mindenki rámozdul. ;)

Tegnap kihúztam két ablakszegélyt akril tömítővel,
akkor most az mi lehetett, mert nem volt szilárd. :DDD

(#25) waccamár válasza Bozso900 (#22) üzenetére


waccamár
senior tag

Nem KELL. Semmi sem kell. Ez csak egy lehetőség, annak aki ezt a funkciót akarja. Lehet, hogy senki nem fogja megvenni, lehet hogy milliókat keres ezzel a cég. Nekem mindegy :) Ilyen a piac. Minél több ilyen "hülyeséget" találnak ki, annál nagyobb az esélye, hogy a sok hülyeség közül kiesik valami igazán innovatív, és jó ötlet is. Szerintem is felesleges az RGB, felesleges ez a hőfok kijelző, de ez én vagyok, van bőven hely a piacon az ilyen termékeknek.

"legegyszerűbb ennek az árában legyártatni egy hűtőblokkot lézerrel vagy plazmával kivágatni egy volframkarbid hűtőblokkot és egy szenzorral előlapra rögziteni egy hőfokkijelzőt."
Nem, a legegyszerűbb megvenni ezt a hőfok-kijelzős blokkot :D

De mondom, tökéletesen értem amit mondasz, de a valódi kérdés az az, hogy ÁRT-E, ha ilyennel próbálkoznak a gyártók?

[ Szerkesztve ]

(#26) F e Z o válasza Bozso900 (#22) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha van épített vizem, akkor tudjam már, mennyi a max vízhőfokom. Igaz, erre bőven elég egy kínai érzékelő és egy apró kijelző...

H2O über alles!

(#27) Bozso900 válasza F e Z o (#26) üzenetére


Bozso900
újonc

Egy egyszerű dolog mint mondtam erre vannak a diagnosztikai programok melyek valós időben jelzik a hőfokokat nemcsak a processzor hőmérsékletét hanem a GPU-ét a memória és alaplap hőfokát amit kihelyezhetsz a képernyőre. Mi a bánatomért venném le a gépházat a hőfok kijelzés miatt de ha már itt tartunk a program megbízhatóbb mivel a gépház oldalá ak eltávolítása folyamán pár hőfokot csalhat mivel szabadabb lessz a gépház míg a programmal egyszerűbben tudod megnézni. Meg kiváncsi vagy a hőfokra mit csinálsz? Transformers filmet rendezel ha meg annyira kiváncsi vagy rá tényleg annyira izom géped can arra is megvannak a megoldások. De ez NEM!!!!
Mindenki maga tudja nem veled akarok vitatkozni hanem ha egy számtechben nem jártas egyén is elolvassa ne vigyük már be a hülyeségbe. A hűtések is már olyanok mint az Nvidia kártyák ha szar akkor is megveszi az ember százezerért mert Nvidia.

[ Szerkesztve ]

TheSerb90

(#28) waccamár válasza Bozso900 (#27) üzenetére


waccamár
senior tag

... plexi/üveg is lehet a gépház oldala :) problem solved, nem kell külön program, nem kell az asztalra kattintani, bárhol bármikor látható az aktuális hőfok, miközben a legújabb Transformers renderelődik éppen 8k-ban!

(#29) Pityesz4734 válasza waccamár (#28) üzenetére


Pityesz4734
tag

"...miközben a legújabb Transformers renderelődik éppen 8k-ban!"
- és ez egy mindennapi feladat. :DD

(#30) gianni85 válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


gianni85
veterán

Powered by Bitspower...
Ahogy látom senki sem a gyártót, vagy a termék minőségét kritizálta, pusztán csak az értelmével kapcsolatban jeleztük fenntartásainkat.

(#31) #31600896 válasza CSZTech&Mod (#15) üzenetére


#31600896
törölt tag

Emberek! Régóta itt van a srác érdemes adni a szavára! Ja, nem. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.