Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Geri1985 válasza joey04 (#24) üzenetére


Geri1985
tag

Nos barátom hidd el nem álmodozik róla, mert nincs rá oka! Az én tab s2-őm úgy pörög, mint a parancsolat. A kijelző gyönyörű, fényképezni ott az s6-om, ami szintén nem álmodozik apple képességek iránt, jah és 220 fontomba "fájt csak!!!

(#52) stevve


stevve
nagyúr

Igazából ez egy refresh az iPad Air 2 után, amivel nem is lenne baj, ha nem kerülne duplájába és ha az iPhone nem lenne ugyanígy egy sima refresh a már öregecske 5 után.

Biztosan nagyon jó cucc, de úgy tűnik, megállt a fejlődés, nem csak lassul. :(

(#53) arn válasza madgie (#49) üzenetére


arn
félisten

hulyek lennenek egy csomo problemat a nyakukba venni az ilyenolyan hw miatt. igy is van eleg bug.

a multkor pl zsenialis volt, hogy a mac minim letiltotta a sajat lan portjat, igy elerhetetlenne valt kabelen keresztul. wlanon visszacsatlakoztam, lejott a frissites javitasa, utana vissza lehetett kotni reboot utan. :D egy szimpla user megneztem volna mit csinal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) strogov válasza zuioch (#50) üzenetére


strogov
senior tag

Szerintem egy IT portálon sokaknak ez bőven a havi fizetés alatt van (még a legdrágább is), mégsem rohanunk megvenni. Anno SJ azzal nyírta ki az android-os tablet-eket, hogy az ipad2 ugyanazon az áron nyitott amin az ipad1 miközben minden gyártó már beárazta az emelést. Így ottmaradtak a rohadt drága cuccaikkal. A google és az android-os gyártók gyakorlatilag feladták a 10" tablet témát. Kiadnak valamit, mert mégis mutatni kell, de esze ágában sincs senkinek versenyezni.

(#55) zuioch válasza strogov (#54) üzenetére


zuioch
aktív tag

Azt kérdezte ki a célközönség. Az, akinek ez tetszik és ráadásul bagó. Ismerősi körben vki arra vett bika iMac-et hogy email-ezzen, meg az irodában jól mutat. Ekkor jöttem rá hogy tulajdonképpen ha hegyekbe áll a pénz, nem számít a logika. (megvesszük mert miért ne)

(#56) Tigerclaw válasza madgie (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen. Az Apple ingyen adja már az OS-t, de csak saját eszközre, aminek az árából bőven megtérül. Ez biztos nem fog változni. Mostanában gondolkozok azon, hogy ha megtartom az asztali gépet, akkor az egy mac mini lesz. Sajnos rohadt drága. Ha legalább annak az árát optimalizálnák és úgymond lenne egy olcsóbb gép OS X-el, megtöbbszörözhetné a jelenlegi OS X-es gépek számát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#57) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A színhőmérséklet állítás környezeti fény alapján az jó ötlet.

(#58) silmatauki válasza Sebhelyes (#57) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha tisztán szoftveres, akkor remélhetőleg JB-n keresztül elérhetővé válik a régebbi padek számára is. (Ha már az Apple még a Pro tulajokat is azzal szívatja, hogy nem adja nekik ezt az új fícsört...)

(#59) arn válasza Tigerclaw (#56) üzenetére


arn
félisten

ez volt a terv az eredeti mac minivel es nem is volt rossz ara, amikor megjelent (persze az usaban). most kb 2x tularazott a hasonlo minigepekhez kepest. pl a nuc is baromi draga volt par generacioval ezelott, most meg nehez olcsobb gepet osszerakni kis meretben.

anyameknak 24es korrekt monitorral rajtam ossze ssdvel, stb, kijelzostul is olcsobb volt, mint a hasonszoru mac mini, kozben sebessegben meg gyorsabb. konnyeden bovitheto, stb, az ujabb miniket meg lassan kukazni lehet max, ha vmi bedoglik bennuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) joey04 válasza Geri1985 (#51) üzenetére


joey04
titán

Egy, nem vagyok a barátod, kettő olvasd el mire mi lett válaszolva, mert azt említették, hogy abban is van olyan erős vas, ami nem igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) madgie válasza Tigerclaw (#56) üzenetére


madgie
titán

Kénytelen vagyok most a Miniről ugrani, mert soványka már a fotókhoz, timelapse-hez a teljesítménye. Sajnos az almánál nincs alternatíva, ami árban beleférne, így marad a régi PC-legózás.

(#62) Geri1985 válasza joey04 (#60) üzenetére


Geri1985
tag

Azért ne húzd fel magad. :) Béke!

(#63) Parallaxis válasza madgie (#61) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én i7-es Mini Server-t használok, az 4 magos procival, 16 GB RAM-mal, SSD-kkel még sokáig elég lesz mindenre :)
(Árban meg ma már ha használtan be tudja az ember szerezni, akkor verhetetlen.)

[ Szerkesztve ]

(#64) madgie válasza Parallaxis (#63) üzenetére


madgie
titán

HD4000 van benne, az már nekem nem jó, nem támogatja a megszokott képfeldolgozóm :(

Amúgy nekem is 16 giga ram van benne, meg SSD.

[ Szerkesztve ]

(#65) Parallaxis válasza madgie (#64) üzenetére


Parallaxis
addikt

Photoshop támogatja, nekem ez elég :)

(#66) madgie válasza Parallaxis (#65) üzenetére


madgie
titán

Még. Jövőre szerintem már nem fogja.

(#67) joey04 válasza Geri1985 (#62) üzenetére


joey04
titán

Nem húztam fel magam, csak figyelmetlenségből butaságokat beszélsz, arra meg így szoktam válaszolni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) Parallaxis válasza madgie (#66) üzenetére


Parallaxis
addikt

A CS4 jövőre is támogatni fogja :D

(#69) Agrippa22 válasza Auratech (#41) üzenetére


Agrippa22
tag

Az Ms tabletekből a múlt negyedévben összesen nem fogyott annyi, mint az iPad Pro-ból, szerintem érthető okokból. Tény, hogy az iOS fejlesztők kicsit összekaphatnák magukat a pro-bb programok terén (Adobe pl.), de ettől még mindig inkább veszek tabletnek iPad-et, mint Surface-t. Asztali gépnek ugyanakkor inkább veszek PC-t, mint Mac-et, szintén érthető okokból.
------
Amúgy az első iPad 500 dollár volt 5 éve, ez pedig 600. Csak akkor Ft-ra átszámolva 100.000 volt az az 500, most meg 150.000. ($ 200 -> 285), ahogy a Pro lett volna akkor 120.000 + adók. Szal nem drága ez, egyszerűen ócska a Ft és most már az is marad.

(#70) Tigerclaw válasza Agrippa22 (#69) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen...tabletnek ezerszer inkább iPad (valami frissebb), "pro" dolgokra meg inkább valami ultrabook féleség...de azért az Intel-M chipes Macbook-tól erősebb, szóval Apple vonalon MBA vagy MBP, nem Apple vonalom meg kvázi bármelyik nem M chipes.

Ha nem lenne ennyire drága, lehetett volna az iPad 2-m utódja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#71) Agrippa22 válasza Tigerclaw (#70) üzenetére


Agrippa22
tag

Erre szerintem csak az újít be, aki ki is használja a képességeit, mint például a Pencil támogatás. Átlagos tablet felhasználásra pedig ott van az Air1-2 és a Mini4, azok még évekig gond nélkül meg lesznek.

Apple viszont asztali gép vonalon elég érdekes kanyarokat vett: az intel M procis Macbook szerintem zsákutca az ARM fejlődését nézve, a többi Macbook, illetve Mac pedig az integrált vga-val elég karcsú. Viszont amiben van már értékelhető vga az 800.000-1 millió körül kezdődik, és az is AMD (viszlát CUDA támogatás). Nem ártana már erre a frontra is egy ráncfelvarrás/ésszerűsítés.

(#72) madgie válasza Agrippa22 (#71) üzenetére


madgie
titán

Ezt mondom én is, a starbucks-facebook közönségnek ott a szép és a jó, aki meg dolgozni szeretne, az hat nullát gondoljon egy egyes után :(

(#73) Agrippa22 válasza madgie (#72) üzenetére


Agrippa22
tag

Ősztől tovább nagyon nem húzhatják, ott már muszáj lesz valamit virítaniuk, különben búcsút mondhatnak az ottani növekedésnek (mert hogy az Apple az egyetlen szgép gyártó, amelyik növelni tudta az eladásait az utóbbi években). Azt meg nem hiszem, hogy csak úgy átengednék az Ms-nek a professzionális piacot...

(#74) Tigerclaw válasza Agrippa22 (#71) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért annyira nem gondoltam "pro" felhasználásra, amire nem lenne elég az 1-2 éves Intel broadwell/skylake proci GPU-ja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#75) Alex91


Alex91
félisten

Tan csak 2 GB a RAM benne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76) univerzita válasza Alex91 (#75) üzenetére


univerzita
addikt

Sajnos [link]

(#77) csab2


csab2
veterán

Ez az uj Pro nagyon megtetszett. Azt hiszem, lecserélem a 6S Plusomat 6S-re vagy SE-re és a Macbook Airemet is eladom és veszek majd egy ilyen Prot.
Van arról valakinek valami infója, hogy a Smart Keyboardból mikorra várható magyar verzió?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#79) bok92 válasza Alex91 (#75) üzenetére


bok92
addikt

Így meg pláne marad az Air2...

(#80) Tigerclaw válasza csab2 (#77) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem arra feleslegesen vársz hogy legyen magyar kiosztású gyári billentyűzet. Úgy tudom, hogy csak US verzió van. A komolyabb külsős gyártók sem szokták törni magukat a magyar kiosztású billentyűzetekkel. Esetleg felülragasztani lehet, meg OS szinten átállítani valahogy.

Van MBA-m és iPadom is, de eszembe se jutna lecserélni az MBA-t iPad-ra...de ha már puskával kényszerítenének, inkább a nagyobbik iPad Pro-t használnám. OS szinten az is felejtős, de legalább nagy.

Kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e egymás mellett az iPad Air-t és a Pro-t is egyforma méretben. Arra tippelek, hogy az árazás miatt igen. A Pro az már tényleg extrém módon lett árazva, vagyis ha az Air-t kihúzná a palettáról, sokan elpártolnának az iPadoktól.

Emiatt viszont az várható, hogy a Pro verzió kapja csak meg az új dolgokat, míg az Air amolyan lightos szegény rokon lesz...amihez az ára szintén túl magas lesz. Amit a konkurencia beletol majd a tableteibe, azt az Apple a pro-ba rakja majd be emelt áron, és így se az Air, se a Pro nem lesz igazán nyerő.

A pro esetén maradniuk kellett volna a nagyobb méretnél és komolyan dolgozni azon, hogy lecserélhessék az iOS-t, valami komolyabbra. Jelenleg nem konkurenciája a Surface-nek és a hasonló munkára szánt tableteknek, kivéve ha valakinek pont ideális egy speciális app...pl. egy rajz alkalmazás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81) csab2 válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


csab2
veterán

Úgy tudom, hogy át lehet állítani magyarra, csak olyankor 0-t nem lehet írni. :)
Én a MBA-t csak netezésre és filmnézésre használom. Arra meg bőven jó az iPad is.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#82) Tigerclaw válasza csab2 (#81) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az iPad se netezésre nem igazán jó, se filmnézésre. Amíg a flash és más hasonló nem iPad kompatibilis dolgok nem tűnnek el a netről teljesen, addig az iPad sok bosszúságot okoz még. A képaránya meg abszolút nem mozibarát. Szinte a fél képernyő üres rajta.

Ráadásul emiatt felesleges a jóval drágább iPad Pro-t megvenni az iPad air helyett.

Elég feltűnően kerüli az Apple az összehasonlítást. iPad Air 2-ből van 16-os és 64-es, iPad Pro-ból meg 32-es, 128-as, 256-os.

Én még nem pro felhasználásra sem javasolnám az ellenségemnek se a 16-os, se a 32-es modelleket. Gyakorlatilag ma a 64-es iPad Air 2 vs 128-as iPad Pro a legfőbb dilemma, és ott nagyon durva felár a 750 dollár az 500-hoz képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83) arn válasza Tigerclaw (#82) üzenetére


arn
félisten

mas komolyabb tabletek is hasonlo keparanyuak... a safarit en is szivesen cserelnem chromera.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84) csab2 válasza Tigerclaw (#82) üzenetére


csab2
veterán

A filmeket 95%-ban egy 22"-os monitoron fogom nézni.
A flash meg hála istennek egyre jobban eltűnik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#85) Daywalker válasza univerzita (#76) üzenetére


Daywalker
addikt

Elszomorító és egyben felháborító, hogy a rajtkor ezt az Apple eltitkolta, ahogy azt is, hogy a SoC picit lassabb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#86) silmatauki válasza Daywalker (#85) üzenetére


silmatauki
őstag

Ugyanezt többször is megtették, pl. a Mini4-ről azt hazudták, hogy tök ugyanaz, mint az Air2, aztán csak kiderült, hogy 3 mag helyett csak 2 van élesítve a CPU-ban (ami azért nem elhanyagolandó difi!), meg hogy eleve kicsit lassabb órajelen ketyeg...

(#87) Auratech válasza univerzita (#76) üzenetére


Auratech
őstag

Pontosan az jött, amit gondoltam.. Az Air2-nél alig potensebb tabet. az 5100 a 4600-hoz. Ez 10 % növekmény. A ram gyorsabb, a Gpu is gyorsabb, de csak a tollért venni sokkal drágábban, felesleges. Ez most Pro mini, vagy Air3Pro? Semmi értelme az Air2 mellé téve. Kicsit erősebb, tollal is megy, jobb a színe...
Akkor Pro2 majd valamikor...

Auratech Field Recording

(#88) Parallaxis válasza silmatauki (#86) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ugyanezt többször is megtették, pl. a Mini4-ről azt hazudták, hogy tök ugyanaz, mint az Air2

Megmutatnád azt a specifikációt, reklámot, bemutatót, vagy bármit, ahol ezeket állította az Apple?
Csak mert a keynote-on elég egyértelműen közölték, hogy másik SOC van a Mini 4-ben (A8, míg az Air 2-ben A8x) és ez a mai napig az oldalukon is fel van tüntetve.

(#89) Parallaxis válasza Daywalker (#85) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kisebb kijelzőfelbontás miatt nem lesz semmi látható különbség teljesítményben a két eszköz között.
Szóval semmi ok a felháborodásra, már csak azért sem, mert soha nem is állította senki, hogy azonos a két hardver.

[ Szerkesztve ]

(#90) silmatauki válasza Parallaxis (#88) üzenetére


silmatauki
őstag

A 2015-ös bejelntő keynote-jukon annyit mondtak róla, hogy az Air2 kicsiben. Azt nem tették hozzá, hogy lényegesen butábban. Még egyszer: a 3 vs. 2 magkülönbség lényegesen nagyobb sebességkülönbséget ad multiszál-optimalizált appoknál, mint a vmivel kisebb órajel.

Ezért is volt a Mini 4 tekintetében igen nagy felhördülés, amikor kiderült (system teszteket futtattak), mi az ábra valójában.

(#91) silmatauki válasza Parallaxis (#89) üzenetére


silmatauki
őstag

De, az Apple igenis ezt állította a Keynote-on. Nem véletlen, hogy igen nagy botrány keveredett a dologból.

(#92) Parallaxis válasza silmatauki (#91) üzenetére


Parallaxis
addikt

Kérném a linket a megfelelő időbélyegzőhöz... A keynote-ok fent vannak a Youtube-on. :)

[ Szerkesztve ]

(#93) silmatauki válasza Parallaxis (#92) üzenetére


silmatauki
őstag

Tessék: 51:11, http://www.apple.com/apple-events/september-2015/

Bizony a koma aszongya, hogy belerakták az Air2-t egy kisebb házba. Még csak véletlenül sem említi, hogy nem csak az Air-Mini viszonylatban szokásos 100 MHz-es órajelkülönbség van a két modell között...

(#94) Parallaxis válasza silmatauki (#93) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mint ahogy ezen az egy mondaton kívül semmi más nem is hangzott el a Mini 4-ről, ellenben a weboldalon ott van, hogy más a SOC (ha vásárolsz, akkor azt nézed, meg a tesztoldalakat és nem a keynote-ot).
Egyébként a kisebb méretű aksi mellett érthető, hogy visszavettek a fogyasztásból, használatban meg semmi különbséget nem érzékelsz a két eszköz között, ha nem benchmarkokat futtatsz..

Más gyártó még ennyire sem kommunikálja, hogy eltérő teljesítményű SOC-al forgalmaz nem hogy különböző terméket, hanem egy azon típust. Igaz, ott sincs botrány ebből.

(#95) silmatauki válasza Parallaxis (#94) üzenetére


silmatauki
őstag

1, Igenis sok appnál nagyon durva előnyt jelent a 3 mag.
2, amikor az Apple bejelentette a keynote-on, hogy a Mini4 egy mini Air2, nagyon sokan örültek, mert az Air2 tényleg szuper, a 3 magnak IS köszönhetően. Aztán persze kiderült, hogy nem egészen igaz ez a “mini Air2”…
3, az átlaguser honnan tudná, hogy az A8 nem ugyanaz, mint az A8X? Ő csak azt hallja, amit az Apple a keynoteon mondott, hogy ti. Mini4 egy mini Air2...

“Más gyártó még ennyire sem kommunikálja, hogy eltérő teljesítményű SOC-al forgalmaz nem hogy különböző terméket, hanem egy azon típust.”

Ha az Apple nem azt mondja a keynote-on, amit (ld. fent), nem lett volna belőle “na, megint hazudott az Apple”-botrány. Még egyszer: nem egy szimpla 5-10% órajelkülönbségből adódó teljesítménykülönbségről beszélünk – sajna sokkal többről...

[ Szerkesztve ]

(#96) Parallaxis válasza silmatauki (#95) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igenis sok appnál nagyon durva előnyt jelent a 3 mag.

Persze, az iMovie nem 20 másodperc alatt renderel, hanem 15... :D

az átlaguser honnan tudná, hogy az A8 nem ugyanaz, mint az A8X? Ő csak azt hallja, amit az Apple a keynoteon mondott,

Az átlaguser azt se tudja mi az a keynote :) felmegy a webshopba és megrendeli, vagy bemegy a Store-ba, megnézi és megveszi.

(#97) Megane2000 válasza silmatauki (#93) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Kíváncsi vagyok hogy az airhoz képest az új ipad mennyivel gyorsabb. Az air2 is brutál gyors..

(#98) Auratech válasza Megane2000 (#97) üzenetére


Auratech
őstag

Illusztrációként Geekbench multiban Air2 4600 pont, az új pro mini vagy mi 5100 pont. 10%+
Gpu is gyorsabb némileg de nem jelentősen. Nem lehet gyorsabb a nagy Pro-nál, mert akkor ott csak a képernyőméret a plusz. Ha a Gpu nem sokkal gyengébb a leszabályzott órajel miatt, akkor az elképzelhető, hogy a kisebb felbontást a gpu fürgébben szolgálja ki, mint a nagy esetén.
De az Air-Air2 közti kétszeres gyorsulásnak nyoma sincs.. Air2-Pro9.7 esetén..

Auratech Field Recording

(#99) takacsadam


takacsadam
csendes tag

Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de ez egy brutálisan drága gép. Tényleg ennyivel többet tudna? Én hamarabb beruháznék mondjuk egy Alcatel Pixi 3 10-re, mint egy ilyen túlárazott gépre

(#101) fateless válasza #05304832 (#100) üzenetére


fateless
veterán

Én 225k-t olvastam a cikkben legolcsóbb árnak :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#103) fateless válasza #05304832 (#102) üzenetére


fateless
veterán

A saját szememmel olvastam a cikket :P
De ha egy linket is adsz, sokkal könnyebb elhinni neked :U

Én alapesetben ezt látom a szememmel.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105) fateless válasza #05304832 (#104) üzenetére


fateless
veterán

Egyáltalán nem kötekedés, de akkor véletlenül se linkelj semmit, nehogy véletlenül bárki meglássa.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.