Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

Ize, gyk az ujabb ipadet elneveztek pronak, es tobb penzert adjak? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

A 9,7 hüvelyk nekem még mindig nagy.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) kiliman


kiliman
tag

Szerintem eléggé korrekt lett. Ami szerintem probléma, hogy 200 felett lett a magyar ára, a másik, hogy kilóg a kamera. Személy szerint én tokban tartanám, de egy Ipadnél ez kevésbé egyértlemű sokaknál mint a telefonnál és ekkora méretnél könnyebb is megkarcolni a nagyobb súly miatt is, ha nincs tokban. Elég átláthatatlan a jelenlegi stratégia, vajon lesz e ipad air folytatás.. stb. Mert hosszú távon eléggé gáz lenne ha a 200+ kell költeni, akkor ha friss hardverű 9,7" akar az ember. Ha nagyobb eladást szeretnének, akkor muszáj lesz majd olcsóbb 9,7" is csinálni majd friss hardverrel, vagy marad mindig az előző modell olcsóbban. Na mindegy sok a kérdés, összeségében elég lehangoló volt a keynote, vártam a "one more thing"-et :( .

(#4) jozsi252 válasza twollah1976 (#2) üzenetére


jozsi252
veterán

iPad mini 4?

iPhone 13 Pro Max

(#5) Auratech


Auratech
őstag

Ram? Mekkora?

Auratech Field Recording

(#6) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Imádom ezeket az összehasonlításokat, hogy az iPad 2 -nél 40% kevésbé csillog a kijelző :F , kár hogy nem mondták el mennyive gyorsabb az eredeti iPad-nál. A hardver különben még mindig ütős, ahogy az ára is (és ugye még +Pencil meg billentyűzet).

Laci

(#7) Daywalker válasza Auratech (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem mondták, nem írták. Valószínűleg annyi, mint a nagyobbnál.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) lacy86


lacy86
addikt

Nekem az Air2 boven eleg!
De szep peldany lett a " kis teso " is! :K

(#9) adamssss válasza Auratech (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Több mint valószínű a 4gb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) prolad


prolad
őstag

Nem rossz,de megkérik rendesen az árát.

(#11) silmatauki válasza adamssss (#9) üzenetére


silmatauki
őstag

Várjuk ki. A Pro-nál muszáj volt a 4GB a nagyobb képernyőfelbontás miatt. Kb. így is annyi tabet lehet kinyitni a Pro-n, mint az Air2-n, anélkül, hogy elkezdene laggelni. Nem hinném, hogy az új Pro-ba is 4GB-ot raknának, mert nincs akkora szükség rá.

(#12) gergejly


gergejly
aktív tag

Őrület.....És az IGP teljesítménye mennyivel nőtt az előző genhez képest? És a processzormagok teljesítménye hány %ot lépett előre? Hiányoznak az apple féle parasztvakítások

(#13) pècsimunkás válasza Auratech (#5) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Benne van a cikkben ! 4Gb .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14) silmatauki válasza pècsimunkás (#13) üzenetére


silmatauki
őstag

Az jó hír. Akkor valszeg sokkal később kezd el lagelni a Safari, mint a Pro-n.

(#15) fateless


fateless
veterán

Két gondolat vív bennem ádáz küzdelmet:
1. Ez nagyon jó készülék
2. Ez nagyon drága készülék

A kettő arányát azt gondolom, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megfelel-e számára, főleg, mielőtt bármely oldalon hevesen kiáll...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Jóságos isten, majd' 400 ropi a 128 gigás, LTE-s változat. :Y Azt nem értem amúgy, hogy ez most az Air 2 utóda, vagy egyszerre fogják őket forgalmazni jó ideig, mint egy drágább és egy olcsóbb 9,7-es?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) joey04 válasza Gusztáv (#6) üzenetére


joey04
titán

Elírás, ipad air 2-höz viszonyítva a helyes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) B1T3


B1T3
addikt

Csak az a kiálló kamera miért kellett. :( Telefonnál még megemésztem, de itt több, mint fura.

(#20) Zozzy94


Zozzy94
tag

Ez a hardver is biztos nagyon időtálló lesz, árazáskor a toll megint jó vastagon fogott....kezdőár lehetett volna 200k, bár egy táblagépért még az is sok....a majd 400k-ról nem is beszélve :Y

Viszont egészen hihetetlen, hogy itt is kitüremkedő kamera lett....grat :W

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#21) xmaas


xmaas
őstag

Hat rohadt vastagon fogott az a ceruza , 130 ert megvesz az ember ugyan ilyen eros hardvert ,ugyan ezt a meretet , minosegi felepitest (Tab S2 ) persze ha nem "letszukseglet" az alma logo meg az rendszer .Mindeki dontse el ha meger ennyi plusz kiadast plane ha csak multimediara hasznalja az ember es nem "munkara" :F

(#22) Matada2.3 válasza B1T3 (#18) üzenetére


Matada2.3
veterán

Elvileg sokan fotóznak iPad-del az apple szerint...

Finn the human

(#23) pomorski


pomorski
őstag

400k :Y Értem, hogy időtálló, dehát ennyit nonszensz kiadni érte.

(#24) joey04 válasza xmaas (#21) üzenetére


joey04
titán

A9x-ről csak álmodozik a tab s2

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Túl drága. Ettől kezdve viszont nincs értelme külön Air-nek és Pro-nak. Kvázi mondhatták volna azt is, hogy ez az új Air.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) #Chris


#Chris
tag

Egy tablet akkor pro, ha asztali OS van rajta. Lásd: Surface PRO. OSX nélkül ez számomra csak Air 3

(#27) Tigerclaw válasza #Chris (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ugyanezt gondolom. Az iOS nagyon nem pro semmilyen értelemben. Olyan alapvető dolgokra képtelen, amire egy asztali OS 20 évvel ezelőtt már igen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nem látom a stratégiát amit akar az Apple.
Vajon ez most az Air 2 leváltása, és nem lesz több iPad Air, vagy pedig a Pro-ból csináltak szándékosan egy kisebbet, függetlenül az Air szériáktól?

Mert ha az utóbbi, akkor szerintem amilyen jól csinálta az Apple az iPhone SE-nél, annyira szabta el ezt az ekkora árcédulával, és nem ez fogja fellendíteni a tablet eladásokat.
Itthon kb 70 ezerrel lesz drágább, mint az iPad Air 2 a bemutatás előtti árához viszonyítva.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#30) #Chris válasza #32839680 (#29) üzenetére


#Chris
tag

Hát igen ez lett volna szerintem is a jó, de Tim Cook valamikor nyilatkozott ezzel kapcsolatban, hogy ebben nem látnak potenciált.

(Meg azért azzal is tudnának még ütni, hogy ha portolnák az OSX-et ARM-re)

(#31) Tikakukac válasza #32839680 (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

1 tuti vásárlójuk lenne rá pedig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) madgie válasza #Chris (#30) üzenetére


madgie
titán

Cookék mesteri módon értenek ahhoz, hogy zavarják el maguktól a poweruser réteget :(

(#33) moleculez válasza #32839680 (#29) üzenetére


moleculez
veterán

Na az még nekem köllene'

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Nekem nagyon bejön. Bár sajnálom hogy a kamera kiáll.

(#35) madgie válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


madgie
titán

Tudom, hogy álmodkirálylány kategória, de szerintem az sem volna egy rossz út, ha a hackintosh a mostani, megtűrt, de nem üldözött státuszából előre lépne annyit, hogy mittudomén az alaplapgyártók kiadhatnának olyan lapot, ami után adott összeget fizetnek az almának és mehet rá az apple certified logo. Ezeknél nem kéne plist meg kext hekkeléssel foglalkozni, bedugnád az osx telepítő pendrive-ot és tisztán felmenne rá a rendszer.

(#36) arn válasza CoDWaW07 (#28) üzenetére


arn
félisten

Egyszeru, azert a hwert, ami belekerult volna amugy is a kov airbe, tobb penzt elkerhetnek. Ill a kov airt majd kesobb megkapod levetett hwel, olcsobban, es orulhetsz, hogy milyen jol jartal (persze kevesebb ram meg toll, meg mittomen). Marketingben mindig zsenialisak voltak.

Az ipad eladasok amugy is csokkennek, probaljak kicsit felkavarni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Jól sikerült. :R :C
No de az ára. :F :Y :W

A térerő veled van!

(#38) arn válasza madgie (#35) üzenetére


arn
félisten

Es ki venne meg a szepen becsomagolt, ugyanazt a hwt 2x aron? Epp a swel kulonboztetik meg magukat, amugy csak egy klongyarto lenne.

Mongy nekem ha fizetnenek sem hasznalnek osxet, plane nem igyugy mukodo tort verziot. A mobilos hwek szimpatikusabbak, ill bejon a maces korites is, de annyit nem fizetnek erte.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) madgie válasza arn (#38) üzenetére


madgie
titán

Most is pár perc utánjárás olyan komponenseket venni, ahová pár kattintas felvarázsolni az osx-et, mégsem hisztizik látványosan az alma emiatt.

És amúgy az iAkármit megvenné ugyanúgy az, aki nem akar legózni. Miért, most jobb, hogy a hülye termékstrategiájuk miatt ott hagyja őket az, aki szeret naprakész hardverrel dolgozni?

(#40) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ennek konkrétan ki a célközönsége?

(#41) Auratech


Auratech
őstag

Air 2 tulajdonosként (a megjelenés hónapjában vettem, Apple Store-ból) azt mondom, hogy az Apple-nek oda kellene figyelnie az egyre jobban használható x86-os win 10-et használó tabetekre, mert az a tulajdonság, hogy modernebb 4mag 4Gb ram, 64Gb háttértár, retina felbontás mellett a megszokott desktop alkalmazások tableten is hordozhatók, egyre csábítóbb alternatíva, akár olcsón is.
Ahogy a telefonok procijának erősödésével okoskészülékek jöhettek létre, úgy a desktop szintű teljesítmény elvárássá teszi, a desktopon is futó alkalmazások áttétel nélküli használatát. Ez jó irány a win10-ben, tableten.
Egy win 10-es tablet billentyűvel-egérrel pc-ként funkcionál és ha nem bénázzák el, egy passzív UL i5-tabletre inkább beruháznék újabb 200e pénzt, mint újabb ios tabletre. Az egyetlen érv az ios mellett, hogy a desktopot kiváltó alkalmazások (pld nekem az stúdiós Auria Pro - 50$), míg a pc-s tableten meg kell fizetni a több 100 vagy akár 1000$-t is azonos funkciógazdagságért, vagy lopsz, ami adott felelősségszint felett nem opció..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#42) Parallaxis válasza xmaas (#21) üzenetére


Parallaxis
addikt

130 ert megvesz az ember ugyan ilyen eros hardvert ,ugyan ezt a meretet , minosegi felepitest (Tab S2 )

Messze van a Tab S2 ettől a teljesítménytől, kb. a fele ennek.

(#43) Parallaxis válasza #32839680 (#29) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az OSX-et meg kicsit átszabni érintősre.

Mert az ugye a MS-nek olyan jó ötlet volt :D

Egy desktop OS maradjon meg desktopnak, semmi értelme érintősre átszabni, mert rengeteg kompromisszumot jelent, amit egy szűk geek rétegen kívül más nem fogad el.

(#44) Parallaxis válasza madgie (#39) üzenetére


Parallaxis
addikt

Miért, most jobb, hogy a hülye termékstrategiájuk miatt ott hagyja őket az, aki szeret naprakész hardverrel dolgozni?

Aki nem csak hobbinak tart géet, meg facebook-ra, annak fontos a stabilitás és nem fog hackintossal bohóckodni, mert az messze van attól a stabil hardvertől, amit az alma ad.
Két évig vacakoltam én is legózott vassal, de valami mindig problémás volt, pedig eleve úgy lett megépítve, hogy minden stimmeljen. Aki dolgozik is a gépével, annak nem éri meg az a pár ezer Ft különbség a vacakolást.

(#45) Scrydhan válasza Parallaxis (#42) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Hát nem igazán tudom,mire kell ez a hw,tab s2 lehet h ehhez képest kispista de az is teljesen fluid,fogalmam sincs,minek ez. *staring at you,pixel c*

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#46) madgie válasza Parallaxis (#44) üzenetére


madgie
titán

Igen, jelenleg ott tartunk, hogy inkább átvált Windowsra. Az jobb? Nincs normális négymagos Mini évek óta, egy értelmes képmeretű i7-es iMac majdnem egymillió. OK, értem, hogy az retinaötká, de nem kéne ekkora réseket hagyni a termékpalettán.

Három éve OS X-et használok, de nem tudok értelmes árban továbblépni, így marad a PC. Nem fűlik a fogam hozzá, de nem hagytak választást.

(#47) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ajajj ilyen ár mellett marad az air2. Megjelenés hetében vettem 150-ért...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#48) arn válasza madgie (#39) üzenetére


arn
félisten

Akkor mi a gond? Hianyzik az apple matrica? :)

En is evek ota szemezek az 5k imacel, de ami alig lenne gyengebb, mint mostani harom eves pcm, vagy 3500-4000 eur lenne. Inkabb epitek olcsobbert majd egy 6 magos konfigot bika gpuval.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) madgie válasza arn (#48) üzenetére


madgie
titán

Már leírtam, nem a matrica: 100% kompatibilis lenne az OS X-szel. Nem kéne semmit átírni, hekkelni, ugyanúgy menne, frissíthető lenne, mint akármelyik gyári apple hardver.

(#50) zuioch válasza f(x)=exp(x) (#40) üzenetére


zuioch
aktív tag

Bárki, akinek ez kb 1 havi fizetés, és ismerek jópár ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.