Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) b.vr


b.vr
őstag

Tetszett az írás, jó volt olvasni!
(amit előtte a Sonyról írtál, azt szintén!)

Viszont kockáztatva hogy mivel pont az elmúlt nap egy másik topicban pont az élesség volt a téma és magamra húzom az "élesség-fanatikus" címkét :) (pedig amúgy írtam hogy nem kell fetisizálni, egyáltalán nem "A" legfontosabb tulajdonság, viszont ettől még egyike mondjuk a fél tucat nagyon fontos tulajdonságnak a többi mellett) , na ennyi mentegetőzés után belevágva, ezt a két sort kicsit vitatnám:

"viszont itt nincs az az eszméletlen penge élesség. Nem életlenek a képek, inkább azt mondom, hogy lágyabbak, más a képkidolgozási rendszer a gépben. Portrénál szerintem nagyon jó ez a dolog."

Persze ez egy általános megállapítás és nem tudom ezt mivel való összevetésre írod (Nikon vs Fuji nagylátó esetleg?), én meg nem hogy nem mindet, hanem konkrétan csak egy Fuji obit használok, a 23/1.4-et egy X-E2 vázon, de azt kell mondanom hogy ez a rendszer így bizony éles.
(de azért ismétlem megint, elsősorban nem a kiemelkedő élességet kerestem. Amikor ekvivalens 35 mm-t kerestem, ott a cél egy szépen rajzoló, tetszetős bokeh-val bíró obi volt (ami ekv 35mm-nél azért nem olyan kézenfekvő mint egy teleobjektívnél) Az hogy minimum elfogadhatóan éles legyen, az számomra egyszerűen csak alapvetés, beugró ahhoz hogy egyáltalán gondolkozzak rajta. Viszont sok más kiváló tulajdonsága mellett ez az obi nem egyszerűen elfogadhatóan éles, hanem hirtelen nem is tudom hogy lehetséges-e egyáltalán ezen még mit javítani.

Végül hogy portrénál jó dolog lenne a "lágyabbság", ilyet is gyakran olvasni, főleg ha pl. makró-obikkal való portréfotózásról van szó. Ezzel nem értek egyet. Egy képet mindig lehet lágyítani, egyrészt a készítésének körülményeivel (tehát lágy fényekkel kell fotózni), másrészt sokféleképpen utómunkával is. Viszont ha amivel készítették objektív nem volt éles, akkor azzal nem nagyon van mit tenni. Szóval legyen csak az obi éles _is_ (mert persze ahogy kezdtem, még van vagy féltucatnyi pont ugyanennyire fontos tulajdonság, természetesen) Ha kijön a Fuji 80/2.8 amit írtál hogy Te is be fogsz szerezni, biztos vagyok benne hogy kiváló objektív lesz, és tökéletesen alkalmas portréfotózásra is.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.