Hirdetés

2021. május 8., szombat

Gyorskeresés

(#1) total90

total90
veterán

open

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#2) MineFox54

MineFox54
őstag

Nem FX, és DX, maradjunk inkább az APS-C és FF/Fullframe szavaknál :)

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#3) Muerte68

Muerte68
addikt

Jó kis leírás-ráadásul kellőképpen olvasmányos még annak is aki nincs benne a témában :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#4) total90 válasza MineFox54 (#2) üzenetére

total90
veterán

Neszójjábe :DDD

(#3) Muerte68

Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#5) rgranc

rgranc
aktív tag

total, OFF, de az a Cullmann nanomax 250 állvány az jó? (Nem akarok azzal játszani hogy a felszerelésedből ez az egyetlen darab amit megengedhetek magamnak, LOL, de kb. igen :D ) Nekem amúgy is sokkal kisebb géphez kellene, ha az X-T2-t rá mered rakni, nekem is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6) total90 válasza rgranc (#5) üzenetére

total90
veterán

Nincs vele bajom, de én arra soha nem raktam még gépet :DDD Azt én igazából arra vettem, hogy vakut rakjak rá, vagy a GoProt. Azokkal elbírt, de egy haver Canon 1300D-t használ rajta és nincs vele baja.

(#7) rgranc válasza total90 (#6) üzenetére

rgranc
aktív tag

:R

(#8) vihartigris

vihartigris
őstag

Jó, hogy nem száraz anyag, hanem van körítés is :D

bármi reciproka a semmi

(#9) b.vr

b.vr
őstag

Tetszett az írás, jó volt olvasni!
(amit előtte a Sonyról írtál, azt szintén!)

Viszont kockáztatva hogy mivel pont az elmúlt nap egy másik topicban pont az élesség volt a téma és magamra húzom az "élesség-fanatikus" címkét :) (pedig amúgy írtam hogy nem kell fetisizálni, egyáltalán nem "A" legfontosabb tulajdonság, viszont ettől még egyike mondjuk a fél tucat nagyon fontos tulajdonságnak a többi mellett) , na ennyi mentegetőzés után belevágva, ezt a két sort kicsit vitatnám:

"viszont itt nincs az az eszméletlen penge élesség. Nem életlenek a képek, inkább azt mondom, hogy lágyabbak, más a képkidolgozási rendszer a gépben. Portrénál szerintem nagyon jó ez a dolog."

Persze ez egy általános megállapítás és nem tudom ezt mivel való összevetésre írod (Nikon vs Fuji nagylátó esetleg?), én meg nem hogy nem mindet, hanem konkrétan csak egy Fuji obit használok, a 23/1.4-et egy X-E2 vázon, de azt kell mondanom hogy ez a rendszer így bizony éles.
(de azért ismétlem megint, elsősorban nem a kiemelkedő élességet kerestem. Amikor ekvivalens 35 mm-t kerestem, ott a cél egy szépen rajzoló, tetszetős bokeh-val bíró obi volt (ami ekv 35mm-nél azért nem olyan kézenfekvő mint egy teleobjektívnél) Az hogy minimum elfogadhatóan éles legyen, az számomra egyszerűen csak alapvetés, beugró ahhoz hogy egyáltalán gondolkozzak rajta. Viszont sok más kiváló tulajdonsága mellett ez az obi nem egyszerűen elfogadhatóan éles, hanem hirtelen nem is tudom hogy lehetséges-e egyáltalán ezen még mit javítani.

Végül hogy portrénál jó dolog lenne a "lágyabbság", ilyet is gyakran olvasni, főleg ha pl. makró-obikkal való portréfotózásról van szó. Ezzel nem értek egyet. Egy képet mindig lehet lágyítani, egyrészt a készítésének körülményeivel (tehát lágy fényekkel kell fotózni), másrészt sokféleképpen utómunkával is. Viszont ha amivel készítették objektív nem volt éles, akkor azzal nem nagyon van mit tenni. Szóval legyen csak az obi éles _is_ (mert persze ahogy kezdtem, még van vagy féltucatnyi pont ugyanennyire fontos tulajdonság, természetesen) Ha kijön a Fuji 80/2.8 amit írtál hogy Te is be fogsz szerezni, biztos vagyok benne hogy kiváló objektív lesz, és tökéletesen alkalmas portréfotózásra is.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#10) Muerte68 válasza b.vr (#9) üzenetére

Muerte68
addikt

Ezzel az éles kép alapból dologgal teljesen eggyetértek-az utóélesítés mindig ront a képen zaj ilyesmi -a lágyítás viszont nem :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11) total90 válasza b.vr (#9) üzenetére

total90
veterán

Igen, UWA-ra értettem főleg, de szerintem pl. a Sigma Art 50mm f1.4 is élesebb mint a Fuji elviekben legélesebb obija, az 56 mm f1.2. Ez úgy nekem szemre ilyen dolog, nem végzek teszteket meg hasonló.

(#12) Terapeuta válasza b.vr (#9) üzenetére

Terapeuta
őstag

Egy általános jellegű kérdést szeretnék feltenni: ekkora felbontású képről, amit belinkeltél, hogyan állapítható meg, hogy az objektív elég "penge" éles-e (kiemelés tőlem) ? (a kérdés azért általános,mert sok videó van hasonló témában, és nem nagyon értem, hogy egy jó esetben 720 felbontású videóban ezt hogyan lehet hitelesen bemutatni?).

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#13) b.vr válasza Terapeuta (#12) üzenetére

b.vr
őstag

Különböző okok miatt sem teljes felbontású, sem pedig a végleges HD-re kidolgozott képeket nem töltök fel a fórumra. Most nem akartam nagyon elvinni konkrétan a 23/1.4-re a kommentelést (mert hát ez total90 blogja), de máskor ha ilyen szóba kerül a lekicsinyített teljes méretű kép mellé szoktam tenni 100%-os kivágást is a HD-felbontásúból, ha érdekel és total90-t nem zavarja, betehetem ide is.
(illetve majd fogok írni hosszabban amúgy is erről az obiról a saját blogout-os részemben, csak előbb még néhány m43-os van tervben és még azok sincsenek megírva :) )

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#14) Terapeuta válasza total90 (#1) üzenetére

Terapeuta
őstag

Szia,
nagyon köszönöm a Sony írásodat is, meg ezt is.
A FUJI-ről kérdeznék: engem a szem- és arcfelismerés érdekelne: erről tudnál-e pár szót írni, milyenek a tapasztalataid? Gyerekhez elegendően gyors-e?
Szem:
-mennyire pontos (elegendően penge éles-e a szem az elkészült képen)
-milyen könnyen találja meg a szemet (pl: ha távolabb van), mennyit gondolkodik a gép?
jól követi-e a szemet (pl. ha nem azonnal készítem a képet, hanem kivárok pár másodpercet)
hogyan működik gyenge fényben (ISO6400, 1/100 környéke)?
Arc:
-hova fókuszál, mennyiben tudja a "szem AF"-et kiváltani?
-mennyire kell "teljes alakosan" látszódnia a fejnek
(bocsánat a láma kérdésekért, de a mostani gépem ezt a követés szolgáltatást nem tudja, és a következő gépnél ez kiemelt fontosságú használati eset lesz, gyakorlatilag más módban nem lenne pár évig :B ).

(#15) total90 válasza Terapeuta (#14) üzenetére

total90
veterán

Szia,

Épp most voltam Berlinbe és egy koncerbe csöppentem...

Az éneke csaj elég jól rokkolt és a követés elég jól működött ilyen viszonyok mellett is:

Szerintem igen pontos, de rajtad múlik, hogy hova fókuszálsz :B Aztán azt szépen követi és gyors is. Persze ki lehet zökkenteni, de bőven jó.
A fenti kép nyers és csak ISO 800 és 1/1000, de utómunkával csodákat lehet kihozni a képekből :K

Szerintem gyerkekhez elég gyors a fókusz:

Svenk... baromi jól követi a fejet a fókusz. Szemet igazából még nem próbáltam.

Ha a fél fej létszdik, akkor már okés a követés.

(#16) Terapeuta válasza total90 (#15) üzenetére

Terapeuta
őstag

Köszönöm szépen. Közben találtam videót is. Érdekes ez a gyerek dolog....kissé irónikusan úgy tűnik, hogy erre célra az AFS még mindig a legjobb választás, ha tűéles szemet akar az ember.

(#17) total90 válasza Terapeuta (#16) üzenetére

total90
veterán

Mondjuk az sem mindegy milyen rekesszel dolgozol...

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.