Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) AGE-T válasza Lauda (#13) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nézzük a vasat:
- Bitang jó kamera van minden iPhoneban. Nekem 6 plus készülékem van, és nagyon szép képeket, videókat készít. I7p kamerája jelenleg is az egyik legjobb. Persze láttam teszteket ahol a PIXEL elveri, most talán az S8 is, de overall ezért még nem vennék se google, se samu telót.
- Hang a másik tényező nálam. Én imádom a Cirrus chipek hangját. Tudom vannak jobbak, már egész komoly Sabre chipekkel szerelt mobilok is léteznek, de vagy túl fárasztó a hangjuk, vagy egyszerűen nem tetszik (túl sok magas, részletező).
- Kijelző. Az új iPhoneban állítólag már oled kijelző lesz. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó irány. Ezek nekem vagy túl kékek, vörösek, zöldek. Szép fehér sosincs egyik készüléken sem. Babránom kell a kijelző beállításokkal, hogy azt lássam a képen, amit fotózok? Nemár.
- Külső. Ez persze szubjektív etc etc. De! Egy iphonenál nem látsz olyan vonalat a készüléken, ahol megtapad a por, középre van igazítva minden apró elem a házon, ez azért egyedi. Csak nézd meg a samu alját, össze vissza van cnc-zve az összes csatlakozó, mic és hangszóró lyukak. Komolyan nehéz erre odafigyelni egy prémium készüléknél?

- Elől van az ujjlenyomatolvasó, amivel azonnal nyílik a készülék.

Szoftveresen egyből amibe a kolléga is belefutott, nincs 1 gombos szinkronizáslás. Míg icloudból azonnal leszedi az összes beállítást, appot, azok beállításait, fotókat.
Baromi biztonságos a két lépcsős hitelesítéssel. Ellopni sem igazán érdemes a készüléket, ha van rajta icloud zár. Ilyenkor max a házat tudja a parasztja felhasználni, vagy mókolnak valamit a szervizeléssel, ha van rá ember. De halandó nem tud egy lopott készülékkel mit kezdeni.
Fotók rendezése és azok katalogizálása nálam No1. Ha akarok 1 gombnyomással tudok hangulatos kis videót készíteni a fotóimból, videóimból. Ahogy láttam google is másolja már ezt, bár elég gyenge minőségben.
Nekem overall tetszik az ios egyszerűsége. És nagyon kevés szoftverrel találkoztam rajta, amivel esetleg gond lett volna. Ha volt is visszakaptam a pénzem kb. azonnal (STORE).
Ami még nagyon tetszik az ios rendszerben, hogy a fejlesztők mindig kalkulálnak vele, ha valamilyen mobil eszközre ki akarnak adni egy szoftvert. Olyan nincs, hogy ios-re nincs de androidra van. Fordítva viszont már nem egy esettel találkoztam. Vagy csak simán el volt hanyagolva a szoftver androidon.
Az ecosystem is nagyon bejön apple termékek között. De házon kívüli holmik is pikk-pakk működnek. Pl. volt nálam külső dac ami 1 gombnyomás után már működött is, míg androidon (Lg G4) túrni kellett a netet, hogy miért nem működik együtt a cucc. Persze lehet elszigetelt eset, de akkor is. Kinek kell a fejfájás?

Látom mennyire fejlődnek az andoid készülékek, nfc, ezer szenzor, nagy kamerák, s8 nagy kijelzője stb stb. De a hétköznapi életben használni doidot nagyon életidegen nekem. Nálam 7 éve teljesít szolgálatot valamilyen ios készülék, és egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett újraindítani őket.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.