Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Jó az indexkép ;]

(#2) Lauda


Lauda
félisten

A kontakt kezelese szerintem semmivel sem rosszabb, mint ha outlookba mentened. :) Most google fiokba mentodnek, az android ilyen. Egyszer megcsinaltad es kesz. ;) Csak amiatt jutott ez eszembe, mert a kontrahoz vetted. Sok kellemes orat a telohoz!

[ Szerkesztve ]

(#3) total90 válasza Lauda (#2) üzenetére


total90
veterán

De iPhone esetében mindegy hol vannak a kontaktok, nem kell ide-ide exportálni és importálni.

Végül is ez nem nagy dolog, csak ez egy dolog, amit javíthatnának.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a gmail app jelez a második-harmadik (hotmailes) fiókomra is, igaz, kikapcsoltam a beállításaiban. Minden fiókná külön kell megadni, hogy akarod-e h vakaródzzon a telefon ha mail érkezik rá.

A play store tényleg tele van szeméttel, eszem ágában sincs csak úgy blindre telepítgetni, előbb neten rákeresek mit ajánlanak adott célra.

(S7E, mostmár 7es droid).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Polllen válasza total90 (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem ez az outlook névjegyzék kezelés kicsit usererrornak tűnik. Én is itt tárolom és soha sem volt gond androidon elérni őket. Exchange-ként állítottad be az outlook-t vagy IMAP-pal?

Az egyetlen dolog, amit utáltam, hogy a samu anno (note 1 idők) nem volt képes olyan exchange szoftvert írni, ami ha levelet küldtem a nevemet írta ki az e-mailnél és nem az e-mail cím előtagját. Találtam rá workaround-t, de miért nem működött gyárilag???

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem jó választás, az iOS még mindig iszonyatosan korlátozott bizonyos dolgokban, egy Android előtt viszont érzi az ember, hogy "számítógép előtt ül", nem igazán van olyan dolog, amit ne lehetne megcsinálni benne.

[ Szerkesztve ]

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Azért vicces ez az 5S-t kicsit hazavágták a frissítések dolog, mert ez szokott az egyik trompf lenni az iOS vs Android témában. Pedig mint a példád is mutatja van élet az egyikről a másikra váltva is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Polllen válasza Csapoati (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én környezetemben 2 5S van, hölgy tulajoknál, nem reklamáltak, hogy lassú lenne, bár egyik sem poweruser. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) JasL


JasL
senior tag

S7-t használok. E-mailt úgy oldottam meg, hogy a gyári e-mail appokból töröltem a fiókokat, és az értesítéseket sem kérem. Feltettem egy Outlook-ot, aztán történet vége. 1 app, 1 e-mail cím. Microsoft-os e-mailem van, amivel Windows-ra is belépek. Ennyi.

(#10) total90 válasza Csapoati (#7) üzenetére


total90
veterán

Mostanra ezért nem tromf, habár sokáig jó telefon volt. Sőt, egy low budget droidot most is felülmúl szerintem.

JasL: 2017 van, elvileg semmilyen probléma nem szabadna, hogy legyen és Gmail, Yahoo, Outlook, iCluod... oda-vissza kellene, hogy működjön minden készülékek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) AGE-T


AGE-T
senior tag

Én is agyalok az IOS-Android váltáson, de mint fejlesztő, nagyon fázom a droidtól. Nap, mint nap látom a gyengeségeit, és leginkább a kiforrottság hiányzik számomra belőle. Többen írtátok, hogy be van zárva, ez jó! Úgy lehet rá fejleszteni, hogy jól körülhatároltak az esetek, penge szoftvereket lehet rá írni. Szinte mindenre van már kiforrott app, és a rendszer is képes villámgyorsan működni.

Mennyire használtad a mobilodat videózásra, fotózásra, Icloud fícsörök nem hiányoznak?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#12) total90 válasza AGE-T (#11) üzenetére


total90
veterán

Szintén fejlesztő, mint írtam cégesnek van iPhoneom meg kb mindenféle alma cucc, ami kell.

Privát telefonnak viszont nem akartam.
Jelenleg előrelépésnek erzem a döntésem.
Szoktam fotózni és videózni is a telefonnal alkalom adtán, ha nincs nálam cél eszköz.
iCloud? Mi hiányozna?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Lauda válasza AGE-T (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan mi az ami visszatart az androidtol?

(#14) AGE-T válasza Lauda (#13) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nézzük a vasat:
- Bitang jó kamera van minden iPhoneban. Nekem 6 plus készülékem van, és nagyon szép képeket, videókat készít. I7p kamerája jelenleg is az egyik legjobb. Persze láttam teszteket ahol a PIXEL elveri, most talán az S8 is, de overall ezért még nem vennék se google, se samu telót.
- Hang a másik tényező nálam. Én imádom a Cirrus chipek hangját. Tudom vannak jobbak, már egész komoly Sabre chipekkel szerelt mobilok is léteznek, de vagy túl fárasztó a hangjuk, vagy egyszerűen nem tetszik (túl sok magas, részletező).
- Kijelző. Az új iPhoneban állítólag már oled kijelző lesz. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó irány. Ezek nekem vagy túl kékek, vörösek, zöldek. Szép fehér sosincs egyik készüléken sem. Babránom kell a kijelző beállításokkal, hogy azt lássam a képen, amit fotózok? Nemár.
- Külső. Ez persze szubjektív etc etc. De! Egy iphonenál nem látsz olyan vonalat a készüléken, ahol megtapad a por, középre van igazítva minden apró elem a házon, ez azért egyedi. Csak nézd meg a samu alját, össze vissza van cnc-zve az összes csatlakozó, mic és hangszóró lyukak. Komolyan nehéz erre odafigyelni egy prémium készüléknél?

- Elől van az ujjlenyomatolvasó, amivel azonnal nyílik a készülék.

Szoftveresen egyből amibe a kolléga is belefutott, nincs 1 gombos szinkronizáslás. Míg icloudból azonnal leszedi az összes beállítást, appot, azok beállításait, fotókat.
Baromi biztonságos a két lépcsős hitelesítéssel. Ellopni sem igazán érdemes a készüléket, ha van rajta icloud zár. Ilyenkor max a házat tudja a parasztja felhasználni, vagy mókolnak valamit a szervizeléssel, ha van rá ember. De halandó nem tud egy lopott készülékkel mit kezdeni.
Fotók rendezése és azok katalogizálása nálam No1. Ha akarok 1 gombnyomással tudok hangulatos kis videót készíteni a fotóimból, videóimból. Ahogy láttam google is másolja már ezt, bár elég gyenge minőségben.
Nekem overall tetszik az ios egyszerűsége. És nagyon kevés szoftverrel találkoztam rajta, amivel esetleg gond lett volna. Ha volt is visszakaptam a pénzem kb. azonnal (STORE).
Ami még nagyon tetszik az ios rendszerben, hogy a fejlesztők mindig kalkulálnak vele, ha valamilyen mobil eszközre ki akarnak adni egy szoftvert. Olyan nincs, hogy ios-re nincs de androidra van. Fordítva viszont már nem egy esettel találkoztam. Vagy csak simán el volt hanyagolva a szoftver androidon.
Az ecosystem is nagyon bejön apple termékek között. De házon kívüli holmik is pikk-pakk működnek. Pl. volt nálam külső dac ami 1 gombnyomás után már működött is, míg androidon (Lg G4) túrni kellett a netet, hogy miért nem működik együtt a cucc. Persze lehet elszigetelt eset, de akkor is. Kinek kell a fejfájás?

Látom mennyire fejlődnek az andoid készülékek, nfc, ezer szenzor, nagy kamerák, s8 nagy kijelzője stb stb. De a hétköznapi életben használni doidot nagyon életidegen nekem. Nálam 7 éve teljesít szolgálatot valamilyen ios készülék, és egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett újraindítani őket.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#15) AGE-T


AGE-T
senior tag

Igen, majd lefelejtettem. IOS rendszere kisebb vason is gyorsabb mint az Android.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16) Polllen válasza AGE-T (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem a kisebb vas nem szempont, amikor emiatt nem olcsóbb. Ugyanúgy kifizetek egy zsák pénzt, szóval működjön rendesen. Az hogy hány mag, meg mennyi MHz nem számít.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) AGE-T válasza Polllen (#16) üzenetére


AGE-T
senior tag

De ez az! Papíron gyengébb vas jobban teljesít, mint az erősebb vas a másik rendszer alatt. Multitaskingban iphoneok verhetetlenek.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#18) DeFranco válasza AGE-T (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na mondjuk ezt tök jó, hogy így leírtad. nem mindennel értek egyet, de tök jó, összeszedett hsz. soha nem volt még szifonom de már sokszor tettem fel a félig költői kérdést, hogy mire fel szereti aki szereti most a szifont a mostani piacon és a mostani konkurenciával. nem nagyon kaptam rá ennyire egzakt választ.

[ Szerkesztve ]

(#19) AGE-T válasza DeFranco (#18) üzenetére


AGE-T
senior tag

Örülnék, ha valaki leírná a másik oldal "szépségeit". Mert engem is érdekelne, hogy én mit nem látok helyesen, vagy akár totál révesen.
Itt van nálam most egy GOOGLE PIXEL. Nagyon szeretném szeretni, de olyan mintha Windowsról átülnék Linux elé. Ez is gyors, meg tud kb. mindent, mégsem jön a love :)

( A kis összesítőből kifelejtettem egy nagyon fontos dolgot (lehet többet is :) ) A storeban megvásárolt szoftverekt bukod, ha rendszert váltasz. Márpedig nálam elég sok pénz áll az appokban, ezt sehogy nem tudom migrálni. Meg kellene vennem mindent újra.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#20) Burt1793 válasza total90 (#10) üzenetére


Burt1793
veterán

A gyári email app simán kezeli a gmail-es fiókot is, sőt, magától be is állítja.

(#19) AGE-T: Pontosan, nekem is sok app-om van a google play-ben, mindegy, maradok androidon, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polllen válasza AGE-T (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Technikailag ez mindenképpen becsülendő, szó se róla, de az átlag usert szerintem nem érinti.

Amúgy használtam sokat androidos eszközt, de a szépségeiről keveset tudnék írni. Kb. ugyanazt ugyanúgy elérem, mint ios-n. Az iphone-m viszont nem melegszik, az exchange servernél nem okoz gondot az e-mailnél a nevem megjeleníteni és nem az email cím prefixet. És még van néány apróság...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Burt1793 válasza Polllen (#21) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezt ugyanúgy tudja az s7 és ez sem melegszik, ahogy az s8 sem. Remélem ezeket is próbáltad. :)

(#23) Polllen válasza Burt1793 (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, galaxy note és s6 után váltottam. Az exchange kezelés amatőr volt egy ilyen áru termékhez.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) meridarider válasza AGE-T (#14) üzenetére


meridarider
tag

Sok szubjektív dolgot leírtál, azokkal nem is lehet vitatkozni. Viszont 1 gombos sync az van. Visszaállít mindent amiket felsoroltál és ugyan úgy van két lépcsős védelem illetve távoli tiltás ahogy ios-en.

Btw exchange-re jobb, de a vékony akksi sok gondot okoz a céges 6sen nálam. Bár a g5 sem túl acélos, de legalább a quick charge vígasztal.

Mint kiderült én párhuzamosan használom a két rendszer ahogy az op. De privátnak maradt a droid, mostmár így hogy nincs 3,5 mm maradni is fog.

God hates us all.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.