Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tomorrowlandre hogy jon ki a dupla ar?

---

akkor masik velemeny. ami remek:
- jellemzoen a hangositas remek (kiveve colosseum), nagyon jo a hangulat
- le lehet ulni, a cirkusz es az egyeb cuccok 1-2 napra siman adnak eleg szorakozast
- gyonyoru a terulet es kihajozni a szigetre mindig elmeny
- a program tud topkategorias fesztivalhoz melto lenni, mint 2016ban
- a program tud eszmeletlenul valtozatos lenni
- kaja van sokfele
- nyugati penztarcaval a gintonik vegulis oke aron van, a sor meg olcso

ami kevesbe:
- nem mindenhova lehet beferni. 2015-2017 kozott egyszer voltunk a partysatorban, egyebkent folyamatosan tele volt
- ha jo ido van ket nap utan szall a por, ha huzamosabb ideje jo ido van ez mar az elso este megvalosul. ha esik meg sar van. egy het szigettel barmelyik a vegere lebetegedest jelent
- hazajutni a szigetrol egy elmeny 2016tol mar jellemzoen taxiztunk inkabb.
- a program tud harmadosztalyu fesztivalhoz melto lenni, mint 2017ben
- a kaja nem feltetlenul higenikus. tavaly a fesztival utan tele volt a facebook gyomorrontasos horrorsztorikkal. a 2017es gasztrofesztival marketinggel ez kulonosen pikans volt.
- a higenia 2015ben majdnem elfogadhato, 2016ban rossz, 2017ben epp elfogadhato volt, de egyik even se kifejezetten oke
- a dreher kritikan aluli minosegre, ld miert kellett majdnem dupla annyiert gintonik
- nagyon lassan indul a program. delutan fel5 elott nagyon nincs semmi, viszont nagy programok meg lehetnek ejjel 3kor. garantalt, hogy az ember megforditja a napjat ami dolgozo emberkent mar kevesbe szerencses.
- 2017nel latszott, hogy mi volt az amit szivbol-lelekbol csinaltak es mi az amin megfogtak a koltsegeket. utobbi volt a lineup, amitol viszont fesztivalkent nekem egy egesz heten at lehuzas feelingem volt. egyebkent 200 euroert se nagyon tudtak elpasszolni a hetijegyeket a fesztival elotti hetekben ami szerintem mindent elmond.

en 2003-2008 kozott voltam kint (aztan szinten koltoztem), utana megint 2015-2017 kozott. 2016 utan 2017re meg mindig betegen vettuk meg a day0 ticketjeinket, 2017 utan kivartunk, aztan inkabb elmentunk a göteborgi Way Out Westre. ahol az elso szembetuno kulonbseg az volt, hogy elso nap delutan haromkor (!) mar duborgott az acid house es deltol haromig ment a csapatas (fo program mondjuk ejfelig). viszont harom nap alatt kb annyi penz ment ki mint a Sziget egy hete alatt, cserebe megneztem 35 koncertet ami csak a 2008/2015/2016os evekben sikerult a Szigeten (2017ben talan ilyen 20-25 jott ossze nagy nehezen). a het legjobbja Iggy Pop, St. Vincent, Nils Frahm, Fever Ray, Cora Novoa, Tangerine Dream es Kablam volt. meg amikor rajottunk, hogy a nagyszinpad es toparti techno kozott 5p sincs a jarotav es a masodik nap fel ora lazitos pop - fel ora rateves koroket mentunk, ami az este elorehaladtaval (valahol Tora Vinter, MIA, Cora Novoa, Fever Ray, Lena Willikens es Kendrick Lamar magassagaban) fokozatosan egyre szurrealisabba valt.

tomegkozlekedes: a hajojarat honnan indul minden even ugy is kincskereso tarsasjatek, hogy gyakorlatilag reszben budapesti is vagyok. husmentes fesztivalkompatibilis taplalo kajat talalni a korut / gellert kornyeken nehez, ugy, hogy ertelmes sort is csapoljanak talan a fótiban sikerult. belgaban mondjuk egyszer sikerult rantott sajtot kikerni mert akivel voltam nem evett hust a kecskesajtot meg nem szerette. aztan inkabb mar csak soroztunk ott.

az osztrak ami maradektalanul teljesitette a felteteleket a gellertnel meg bezart, gondolom a masfel eves villamosfelujitas betett nekik. az olasz a gellertnel finom de elviselhetetlenul meleg van lent, cserebe van oke soruk. dreher kb ugyanannyi mint amikor ~10 eve elkoltoztem, de azota minosegre kb ihatatlanna valt. a moricz zsigmond korter valoszinuleg iden is fel volt turva (miutan masodik vilaghaborus Drezda / Rotterdam emlekmukent funkcionalt ugy 2007-2015 kozott), vagy a fehervari, vagy a var alja, vagy a batthiany, vagy a korut. alapvetoen idore meg most se lehet sehova odaerni, ezzel szamolni kell. az ido meg megallt.

kajabol ha az ember azt vesz a boltban mint otthon (vagy minosegre ekvivalenst) az dragabb lesz. jäger es becherovka skandinav mercevel filleres (kb annyi, mint nemeteknel vagy hollandoknal). a magyar sorforradalom elert oda, hogy a brewdog punk jellemzoen kaphato, meg kezmuves sor a punknal dragabban de cserebe rosszabbul. kivetelek vannak.

a gellert furdo komoly fegyverteny, par nap sziget utan a vilag legjobb dolga hullamfurdozni majd szauna-jegfurdo koroket tolni. van egy csomo remek muzeum.

hat igy. turistakent remek, jovore ha lesz harom egybefuggo eros nap, akkor megyek. ha meg nem, akkor irany pl tomorrowland. egesz het meg az utana egy het laz mar nekem sok. egyebkent helyi baratokkal beszeltuk, hogy iden le kene menni, csak megneztuk a lineupot aztan meh.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.