Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

Ezt a rohadt mentalitást kellene már kiírtani, hogy aranyárban adom a cuccot, de még az is kevés, át is kell baszni a parasztot. :((

XXX

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Jajj de megnéztem volna a fejét, mikor megtudta hogy tudsz magyarul. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Feketelaszlo válasza Freiherr (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Minden európai turistacentrumban így működik, a túlárazás és lehúzás nem magyar találmány - sőt az olasz meg spanyol éttermek átveréseit szerintem megközelíteni se tudja egy másik ország sem. Különben nem olyan aranyár az ahhoz képest, hogy milyen költség kitelepülni a Szigetre egy-egy vendéglátósnak. Nem azért magasak az árak, mert kartelleznek, hanem mert mindenkinek baromi drága mulatság megnyerni a pályázatot, hogy pl. alkoholt árulhasson a fesztiválon. Abból az 1600/fröccsből fix 20% a Szigeté (legalábbis pár éve ennyi volt), s ezen felül még ki kell gazdálkodni a különböző bérleti díjakat, szakmai jegyeket és egyéb járulékos költséget. Meg azért a szervezők is megnézik, hogy kivel szerződnek le - eleve csak a magasabb árszínvonalról induló "trendi" falodák jöhetnek szóba.

(#4) Freiherr válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


Freiherr
őstag

Értelek, de ez elfogadhatatlan számomra. Persze, mindenhol ez megy, de jól tette, hogy szóvá tette, én is ugranék az ilyenre.

XXX

(#5) bitpork válasza Freiherr (#1) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mielőtt azt gondolod h csak az értékesítő nyúl bele: szerinted mennyi helypénzt kell fizetni ? Szerinted amikor a fesztigyál szervezője megköti az árakat, akkor mi a helyzet? Nem, ne válaszolj mert tudom - akkor is az eladó a kötsög.
Písz és frí Tibet!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) Freiherr válasza bitpork (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Tehát akkor elfogadható, hogy átcseszlek a kiírt árhoz képest, mert drága a helypénz. ;)
Te se válaszolj,csak gondold át szépen, wörldpísz van.

XXX

(#7) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"Minden nap kint voltunk a Szigeten és ennek fejében azt kell mondja, hogy nem is értem miért van fikázva a magyar közösség részéről a fesztivál."
Talán az lehet az oka, hogy teljesen a külföldieknek szól, szinte minden szempontból. Fellépők, árak, stb.
Régen még volt minőségi rock és metál zene a nagyszínpadon és volt külön metál zenei színpad is. Most maximum valami divatmetál lehetett, ha volt egyáltalán. Pedig a sziget eleinte leginkább rockzenei fesztiválként volt aposztrofálható. Persze, ahogy ismertté vált, be kellett hozni mást is, de mostanra pont az eredeti identitását veszítette el és tucatfesztivál lett, divatzenével.

"a régi rothatd buszok/trolik teljesen eltűntek és helyette szép új járművek vannak."
Amiket vagy nyugati nagyvárosokból selejteztek le, vagy csak simán bedöglenek napi szinten (a kettő nem zárja ki egymást). Ráadásul remek dolog a mindkét oldali dupla üléssor, mert így állóhely nincs és fele annyi ember fér el a buszon. Tényleg rohadt jó.
Baromi praktikusak az új metrók is. Az orosz folyton bedöglik és nincs rajta légkondi, az újaknál meg rohadtul fontos volt az ajtók közé tenni azt a rohadt kapaszkodót, hogy mindenki ott álljon meg és se le, se fel ne lehessen szállni.

"A péktermékek, amik az itteni árakhoz képest lényegesen olcsóbbak"
Cserébe gyakorlatilag már ehetetlen az összes.

"Összességében szerintem a főváros nagyot lépett előre" "Maga a város szépen fejlődik"
Nem. Látványfejlődés van, horror pénzekből, vacak kivitelezéssel. Azt már nem is említem, hogy ahol "fejlesztenek" ott eltűnnek a fák.

Hazautazva 1-2 hétre, talán jónak tűnik mindez (látványfejlesztés), de itt élve csak az árnyoldalát látjuk.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) bitpork válasza Freiherr (#6) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Segíts mert nem találom visszaolvasva hol írtam a drágaságon kívül bármire utalást! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) Tikakukac válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is ezek tűntek fel. Rokonság is ha 10 évben egyszer kikerül a megyéből akkor pisi-kaki van, hogy ez a Pest micsoda metropolisz.

Én meg mióta 85%-ban lakom itt és 15%-ban vidéken látom, hogy same shit az egész, csak a szemet vezeti valami egy ideig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tomorrowlandre hogy jon ki a dupla ar?

---

akkor masik velemeny. ami remek:
- jellemzoen a hangositas remek (kiveve colosseum), nagyon jo a hangulat
- le lehet ulni, a cirkusz es az egyeb cuccok 1-2 napra siman adnak eleg szorakozast
- gyonyoru a terulet es kihajozni a szigetre mindig elmeny
- a program tud topkategorias fesztivalhoz melto lenni, mint 2016ban
- a program tud eszmeletlenul valtozatos lenni
- kaja van sokfele
- nyugati penztarcaval a gintonik vegulis oke aron van, a sor meg olcso

ami kevesbe:
- nem mindenhova lehet beferni. 2015-2017 kozott egyszer voltunk a partysatorban, egyebkent folyamatosan tele volt
- ha jo ido van ket nap utan szall a por, ha huzamosabb ideje jo ido van ez mar az elso este megvalosul. ha esik meg sar van. egy het szigettel barmelyik a vegere lebetegedest jelent
- hazajutni a szigetrol egy elmeny 2016tol mar jellemzoen taxiztunk inkabb.
- a program tud harmadosztalyu fesztivalhoz melto lenni, mint 2017ben
- a kaja nem feltetlenul higenikus. tavaly a fesztival utan tele volt a facebook gyomorrontasos horrorsztorikkal. a 2017es gasztrofesztival marketinggel ez kulonosen pikans volt.
- a higenia 2015ben majdnem elfogadhato, 2016ban rossz, 2017ben epp elfogadhato volt, de egyik even se kifejezetten oke
- a dreher kritikan aluli minosegre, ld miert kellett majdnem dupla annyiert gintonik
- nagyon lassan indul a program. delutan fel5 elott nagyon nincs semmi, viszont nagy programok meg lehetnek ejjel 3kor. garantalt, hogy az ember megforditja a napjat ami dolgozo emberkent mar kevesbe szerencses.
- 2017nel latszott, hogy mi volt az amit szivbol-lelekbol csinaltak es mi az amin megfogtak a koltsegeket. utobbi volt a lineup, amitol viszont fesztivalkent nekem egy egesz heten at lehuzas feelingem volt. egyebkent 200 euroert se nagyon tudtak elpasszolni a hetijegyeket a fesztival elotti hetekben ami szerintem mindent elmond.

en 2003-2008 kozott voltam kint (aztan szinten koltoztem), utana megint 2015-2017 kozott. 2016 utan 2017re meg mindig betegen vettuk meg a day0 ticketjeinket, 2017 utan kivartunk, aztan inkabb elmentunk a göteborgi Way Out Westre. ahol az elso szembetuno kulonbseg az volt, hogy elso nap delutan haromkor (!) mar duborgott az acid house es deltol haromig ment a csapatas (fo program mondjuk ejfelig). viszont harom nap alatt kb annyi penz ment ki mint a Sziget egy hete alatt, cserebe megneztem 35 koncertet ami csak a 2008/2015/2016os evekben sikerult a Szigeten (2017ben talan ilyen 20-25 jott ossze nagy nehezen). a het legjobbja Iggy Pop, St. Vincent, Nils Frahm, Fever Ray, Cora Novoa, Tangerine Dream es Kablam volt. meg amikor rajottunk, hogy a nagyszinpad es toparti techno kozott 5p sincs a jarotav es a masodik nap fel ora lazitos pop - fel ora rateves koroket mentunk, ami az este elorehaladtaval (valahol Tora Vinter, MIA, Cora Novoa, Fever Ray, Lena Willikens es Kendrick Lamar magassagaban) fokozatosan egyre szurrealisabba valt.

tomegkozlekedes: a hajojarat honnan indul minden even ugy is kincskereso tarsasjatek, hogy gyakorlatilag reszben budapesti is vagyok. husmentes fesztivalkompatibilis taplalo kajat talalni a korut / gellert kornyeken nehez, ugy, hogy ertelmes sort is csapoljanak talan a fótiban sikerult. belgaban mondjuk egyszer sikerult rantott sajtot kikerni mert akivel voltam nem evett hust a kecskesajtot meg nem szerette. aztan inkabb mar csak soroztunk ott.

az osztrak ami maradektalanul teljesitette a felteteleket a gellertnel meg bezart, gondolom a masfel eves villamosfelujitas betett nekik. az olasz a gellertnel finom de elviselhetetlenul meleg van lent, cserebe van oke soruk. dreher kb ugyanannyi mint amikor ~10 eve elkoltoztem, de azota minosegre kb ihatatlanna valt. a moricz zsigmond korter valoszinuleg iden is fel volt turva (miutan masodik vilaghaborus Drezda / Rotterdam emlekmukent funkcionalt ugy 2007-2015 kozott), vagy a fehervari, vagy a var alja, vagy a batthiany, vagy a korut. alapvetoen idore meg most se lehet sehova odaerni, ezzel szamolni kell. az ido meg megallt.

kajabol ha az ember azt vesz a boltban mint otthon (vagy minosegre ekvivalenst) az dragabb lesz. jäger es becherovka skandinav mercevel filleres (kb annyi, mint nemeteknel vagy hollandoknal). a magyar sorforradalom elert oda, hogy a brewdog punk jellemzoen kaphato, meg kezmuves sor a punknal dragabban de cserebe rosszabbul. kivetelek vannak.

a gellert furdo komoly fegyverteny, par nap sziget utan a vilag legjobb dolga hullamfurdozni majd szauna-jegfurdo koroket tolni. van egy csomo remek muzeum.

hat igy. turistakent remek, jovore ha lesz harom egybefuggo eros nap, akkor megyek. ha meg nem, akkor irany pl tomorrowland. egesz het meg az utana egy het laz mar nekem sok. egyebkent helyi baratokkal beszeltuk, hogy iden le kene menni, csak megneztuk a lineupot aztan meh.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Geri Bátyó válasza Tikakukac (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Aki napi szinten itt van, az látja a lényeget és a lényeg a kirakat mögött van. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Freiherr válasza bitpork (#8) üzenetére


Freiherr
őstag

Segítek neked, ha nem megy: "de még az is kevés, át is kell baszni a parasztot."

Szóval a mondat második felén volt a hangsúly, lesz@rom mennyiért adják az italukat, az átb@szásra írtam. Nehéz írásban hangsúlyozni ,de szerintem te is megértetted ezt elsőre (vagy nem). Ha innen visszafejted a társalgást, nem lesz gond.

XXX

(#13) bitpork válasza Freiherr (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor megint olvasd át én mit és mire írtam :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) Freiherr válasza bitpork (#13) üzenetére


Freiherr
őstag

Ok, átolvasom, igaz hogy te reagáltál fals módon, de sebaj. Öröm így beszélgetni, hogy nem megy el rossz irányba a hangnem, respect. :R

XXX

(#15) proci985 válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, nekem fura volt sokev kihagyas utan, hogy hol a metalhammer. anno szigeten lattuk a NINt, a Skinny Puppyt, a Toolt, a Sex Pistolts, az Iced Earthot, a Within Temptationt, az Iron Maident... utobbi harom evbol a Sigur Rós volt ami tudta hozni egyedul a szintet az izlandi nepzenenek alcazott doom metal koncertjevel 25 fokban a naplementeben. az mondjuk igy total szurrealis volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Geri Bátyó válasza proci985 (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erről beszélek. Ez hiányzik a szigetből. Már csak a helyszín az, mint régen.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) proci985 válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csak valtozik. ez ugyanaz mint 2003-2004 korul amikor sokan fajlaltak, hogy eltuntek a jegyre keregeto punkok amikor a sziget hirtelen elkezdett draga lenni. 2003 korul meg azert reggel fekudtek emberek az arokban a metalhammer-wan2 vonalon reggel5 korul, ez par evvel kesobb mar nagyon nem volt igy. aztan 2010 korul hirtelen harom-negyszeresere dragult a hetijegy.

metal egyebkent doglodik. az a baj, hogy ha az ember nem ismeri az albumokat es nem ismeri a szamokat, ugy jellemzoen keves esetben tud igazan utni (Tool pl kivetel volt), a rajongotabor meg oregedik. harom eve Nine Inch Nailsen kb mi kepviseltuk a 30as korosztalyt es elvetve akadt par fiatalabb, de pl Dream Theateren es Laibachon kb mi voltunk a legfiatalabb korosztaly. 30 korul meg azert szep lassan valtoznak az ember prioritasai.

egyebkent pl iden King Gizzard & Lizard Wizard jatszott Szigeten is, oket mi is lattuk es nagyon allat volt.

aztan ki tudja mi lesz, pl St. Vincenten neztuk, hogy az egesz fellepes olyan volt, mintha a Marilyn Manson fele Mechanical Animals es a Nine Inch Nails fele Hesitation Marks szinpadkepet vegyitette volna. vagy ott a Fever Ray (sajnos ok Szigetre mar lebetegedtek WoW utan) ami igazabol olyan, mintha Jeunet rendezett volna egy 80as evekbeli glam-synthpop-HeMan-zombifilm kombot. videon egyik se jon at, pedig elemi erejuk volt.

mondjuk teny, hogy neken az idei WoW ugy indult, hogy leultem egy egesz napra, aztan vegighallgattam mind a 140 fellepot. meg az egyikuk akivel mentem szinten (legalabb 1-2 szam + djknel ha elerheto boiler room / mas relevans fellepes). aztan azutan csinaltunk programot. mondanom se kell a tobbseget nem ismertem elotte es pl fever raynel se ertettem a hypeot mielott odaertunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Feketelaszlo válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem régen is divatzene volt a Szigeten, ha nem az lett volna, akkor nem is nőhetett volna olyan naggyá, csak akkor épp a rock/metál volt a divat. Most meg ugye senkiháziak kezében van a popszakma, úgyhogy olyan fellépőket is hívnak. De nagyon kiszervezte azt a vonalat a rendező a VOLT fesztiválra, az elektronikus zeneit meg a Balaton Soundra, hogy ne állítsanak egymásnak konkurenciát, a Szigetre meg lehet menni a fiataloknak "sramlizenére düdörögni".
No meg ahogy írták is elég furán mutatna a rendezvény arculatában, ha 40-es/50-es apukák jelennének meg tömegével, mert az ő gyerekkoruknak ez volt a zenéje - fontosabb az imidzsnek, hogy a fiatalokat vonzzák be a nekik tetsző programokkal. De ha szabad megengednem egy személyes véleményt - lehet, hogy egy évtized múlva már nem is a zene lesz a fesztivál fő profilja, mert már nem érdekli a zene az ifjúságot. A '60-as évektől a '90-es évekig volt világszerte egy erős zenei fellángolás, amikor ember nem nőhetett fel úgy, hogy ne találkozott volna intenzíven élő zenével és ne lettek volna kedvenc zenekarai, zenészei. Ma már ez nincs feltétlen így. Persze még mindig jó biznisz a nagyszínpad, de a legifjabb generációk - ha aktívan figyelik is a zenei életet - már nem elég elkötelezettek arra, hogy tömegével rohanják le a jegypénztárakat, hogy halhassák kedvencüket. A Sziget, mint vállalkozás, nem a zenéből keresi a kenyerét, hanem a szórakoztatásból. Ha a célkorosztály számára a kedvenc jutúberük, TED előadások vagy a Call of Duty lesz az, ami kellő összekovácsoló erőt és önfeledt kikapcsolódást biztosít, akkor azokat fognak hívni muzsikosok helyett. A világ valóban változik, a Sziget pedig - sok jogos kritika ellenére - egy feltűnően alkalmazkodóképes üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#19) Somatom


Somatom
veterán

"Amikor valaki énekelt, azt szépen lehetett hallni és nem volt a mély túltolva."

Hááát... A mélyet mindíg hallottam, a Tankcsapdát pedig együtt énekelhettem Lukáccsal. Ő a szigeten, én meg otthon, a szigettől 2Km -re (Bojtár utca) és van köztünk egy lakótelep. Na, onnan távoznak a lakók a Sziget alatt. Számomra a jó része a szigetnek az, hogy olyankor sok vendégünk van. Vidéki, meg német, holland haverok, akik olyankor nálunk szállnak meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) janeszgol válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont ezt beszéltem múlthéten egy rokonommal: a Sziget ma már a luxus szórakozóhelyek egyike lett és nem azoké, akiknek anno indult. A Rockmaraton még szerencsére tartja magát, kíváncsi leszek meddig.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) mephi666


mephi666
nagyúr

én 2004 és 2005-ben voltam szigeten, akkor ha jól rémlik 4, majd 5ezer volt a napijegy... akkor még röhögtem, hogy "na minden évben emelnek egy ezrest?" ...mostanra így 18ezerig kellett volna eljutni és kicsit ledöbbentem, amikor néztem, hogy valami 24ezer már a napi :C kajaárak úgy látom beérték a forma1-et... anno én azt utáltam, hogy semmit nem lehet bevinni: vették el az emberektől az üdítőket a bejáratnál és dobálták a konténerbe... 2004ben egy éjszakát voltunk, 2005ben 2-t és akkor már okosabb voltam: vittem termoszban kávét magammal, amivel nem foglalkoztak (2004ben nem találtam, csak ilyen 200-300ft-os instant vackokat) ...azt melengettem fémkiöntőben, öngyújtóval :DDD a sör anno 300körül volt, de a fél literes ásványvizek már akkor is drágábbak voltak... jó volt huszonéves fejjel a sziget, de most már kényelmetlen lenne: ottalvósan sátorban elég nomád az egész: esőt is kaptunk, akkor felázott minden, másnap mindent magunk alá pakoltunk és akkor is kemény volt az egyenetlen talaj... jó buli, de kibírom, ha nem megyek többet... (ja és sátorhelyet is általában már csak toitoi-vécék közvetlen szomszédságában találtunk)

ui: ja, krisnásoknál ingyen kaja nincs már? :D sokan ezt használták ki, ha olcsón meg akarták úszni az egészet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) total90 válasza Freiherr (#1) üzenetére


total90
veterán

Az árak mint írtam meglepően magasak, mert lehet felfozni, hogy a bérlet és egyéb költségek, de az minden más fesztiválon van.
Az átverés tuti van máshol is, de itt többször előfurdolt pár nap alatt és nem csak a Szigeten. Halászbátyán is 1200 forint az 9 euró akart lenni... :U

(#2) wesder

Vörös volt ;]

(#3) Feketelaszlo

A 2. felére reagálnék...

Másik fesztiválokon is fizetni kell a helyért, magáért a lehetőségért és egyéb extrák. Azt viszont ne akarja senki bemesélni, hogy ezek a költségek magasabbak mint egy nyugatibb országban, vagy épp az USA-ban.
A szervezők ezen a fesztiválon nagyon zsírosan keresnek, viszont az ő szemszögőkből ítélve... A fesztivál 2017-ben a legjobb EU-s fesztivál lett mindezek ellenére. Ergo a közönségnek van pénze, a pár rinyálót meg pont leszarják.

(#7) Geri Bátyó

90%-ban rockot, metált és ezen típusú zenéket hallgatok és így sem maradtam zene nélkül. Volt pár jó banda számomra.
Az, hogy a zene is külföldieknek van, azzal nem értek egyet. Szerintem Magyarországon nincsenek megőrölve Dua Lipáért vagy Kendrik Lamarért? Pedig de...
Mit értesz minőségi rocknak? Melyik bandákra gondolsz? Szerintem ha a magyar zeneipart nézzük, akkor Tankcsapda említhető meg, a többi eléggé kuka.

Közlekedés: lehet, hogy használtak, de attól sokkal sokkal jobb mint amik voltak és én semmilyen problémát nem észleltem az ottlétem alatt.

Péktermék: nem ettem rosszat, egyszer sem.

Ne vedd személyeskedésnek, de épp azt nem szerettem Magyarországon, hogy hiába csinál valaki valamit, az nem jó, nem elég jó és pont ez jön le arról, amit írtál.

(#10) proci985

7 nap kb. 500 euró volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23) Avicularia válasza Wesder (#2) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt sokszor játsszuk mi is az asszonnyal, hogy svédül beszélünk Magyarországon. Aztán jön a pofavágás, mikor kiderül, hogy tudunk magyarul :)

(#24) proci985 válasza total90 (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja ket hetvegevel igen...

viszont szigeten ki van huzva egy hetre a mashol harom napos program.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Tikakukac válasza total90 (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Kolléga eléggé jól látja, így egy kicsit én is belevauvau.

Közlekedés: lehet, hogy használtak, de attól sokkal sokkal jobb mint amik voltak és én semmilyen problémát nem észleltem az ottlétem alatt.

Hát pedig vannak bajok. Üzemeltethetetlen, csilliárd forintba kerülő 3 cégen keresztül egy raklap pénzt kimosó remek kis közlekedőeszközök ezek. Ha a 3-as metróra csak pingelsz egy kicsit, kapni fogsz cukor találatokat. Ha pedig szerinted rendben van 2018-ban forgalomba állítani úgy szerelvényeket, hogy már most az ujjad befér a legtöbb résbe, az elemeket facsavarral húzatják vissza és szilóval nyomják ki, akkor rendben van. Akkor ez ilyen. Ja, és használd bátran munkába járni és tenni a dolgokat. 40 fokban, bűzben. Tarlós Johhny haverunk most kapott új Audit úgyis, ő megmondta, nem kell légkondi, mert sokba kerül. Hát, helyette izzad a nép még pár évtizedet :)

Péktermék: nem ettem rosszat, egyszer sem.

Vagy remek a mintavételed vagy az ízlelőbimbók kérnek kalibrációt. Belváros közepén vagyok, de 9 darab pékséget kell kihagynom mire elérek oda, ahol egyáltalán kenyeret kapok. Nem ezt az albán sz@rt.

Ne vedd személyeskedésnek, de épp azt nem szerettem Magyarországon, hogy hiába csinál valaki valamit, az nem jó, nem elég jó és pont ez jön le arról, amit írtál.

Nem lehet, hogy azt nem szeretted Magyarországon, hogy az embereknek tele van a zsákja a minimum 60%-os visszacsúsztatott pénzekből elkészült (vagy még el sem készült) attrakciókból és egyszerűen megtelt a nyafizsák? Én inkább erre tippelnék. De megértem. Tudok olyat, aki olyan településen él, ahol elloptak egy komplett hidat. Igen. Komplett hidat. Papíron még megvolt. De nem látta azóta sem senki, főleg nem úgy, hogy feszült volna délcegen a Tiszán. És nem érdekli. Hiába kérdeztem rá, hogy ezt hogyan lehet ignorálni, nem tudta haverom sem. Egyszerűen megszokta.

Nekem meg ez jön a reakcióidról. És ez sem személyeskedés akart lenni, csak kis helyrerázás, hogy igen, ez is egy skatulya, amiben ülnek pár millióan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) total90 válasza proci985 (#24) üzenetére


total90
veterán

Azért az, hogy a 3 napos program egy hétre el van húzva az nagyon túlzás... Baromi sok előadó volt és azt azért 0-24-be sem lehetne 3 napra besűríteni. TL-en sincs napközbe nagyon mozgás...

(#25) Tikakukac

Közlekedés: mindenhol vannak bajok, de a tényen nem változtatok, hogy jobb mint volt és ezt lehet csűrni, csavarni, de így van.

Péktermék

Lehet akkor nekem volt szerencsém, 2 pékség van a lakás közelében, de mindkettőben finom volt a kenyér. Ettem már rosszat és itt DE-be nagyon hozzászoktam a jó kenyerekhez, de pl. itt nincs jó fehér kenyér... Budapesten a két pékségben viszont van.
Több helyen ettem kakaós csigát is, vagy épp almás rétest és egy helyen volt csak a csiga száraz... de más baja nem volt.

Nem veszem személyeskedésnek, mert szerintem lehet mindenről korrektül eszmét cserélni és amit írtál az szerintem korrekt, még ha más is a nézőpontunk.
Azt elhiszem, hogy tele van az embereknek a tökök a dolgokkal, de a legtöbben nem is tesznek semmit (tisztelet a kivételnek) azért, hogy jobb legyen.
Szinte hihetetlen dolgok itt is vannak, nem kell azt gondolni, hogy itt nincs, mert ez nyugat. Itt is volt, hogy az egyik kis város polgármestere több millió eurót eltüntetett és senki semmit nem tud róla :U
A problémát én tényleg abban látom, hogy sokan várják a sült galambot és ha az nem jön, akkir minden és mindenki szar.
Mentalitásban van hatalmas különbség ha Magyarországot, Szerbiát, Lengyelországot... vs. Ausztria, Németország, Svájc... összehasonlítod.
Nem azért van több pénze pl. egy németmenk, mert sokkal többet keres, hanem, mert jobban be tudják osztani a pénzt. Szinte azonnal látszik, hogy itt ki a külföldi és ki a német. A külföldi szórja a pénzt mindenre és rinyál, hogy nincs elég... ellenben a német okosan használja fel a pénzét.
Ez nem mindenkire, de a nagy többségre igaz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) Tikakukac válasza total90 (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb, hát persze, hogy jobb. Azért az lenne még csak a gond, ha miután elpörkölted a fél világegyetem pénzét még rosszabb is legyen valami :P Mondjuk az ajtónyitogatós metrónak ez szerintem sikerült. Meg a hibrid buszoknak. Azt külön fájdalom volt olvasni. Esetleg a klímát meghajtani képtelen buszok is jöhetnek. Az újkorától beázó metróalagutak is szépek, egész gyűjteményem van arról, hogy zubog a víz a lámpákból, meg áll a jégcsap a Gellérten. Az abszolút legjobb a fénybeengedő vacak, ami 2 éve kukászsákkal meg ponyvával van takarva, mert beázik :P Keletiben meg az aluljáróban csempe nincs lassan a falon, olyan tuti lett a munka.

A gond leginkább azzal van, hogy 10%-os hatékonysággal csinálsz dolgokat. Mert ez megy. Átadáskor sem és 5 éve azóta sem működő liftek, amikor még az illúzió sincs meg az meg bunkó is. Itt a belvárosban vagyok, itt a rohadt metró és a 2 liftből 1 nem jó lassan 4-5 hónapja. Néha a másik is fos, olyankor pár hétig ha mozgássérült vagy pöröghetsz a fejeden.

Kint meg tényleg ugyanez megy. Csak az a nem mindegy, hogy a tesóknál tartanak valahol, mi sehol. Meg nem is fogunk, mert a fejlődésre kapott pénzt talicskázta ki a slepp.

A sült galambnak meg jönnie kell. Mert a galambot kisütve ideadják már pár éve. A gond azzal van, hogy ezt pár ember úgy gondolja befalni jobb ötlet a konyhában, mint kirakni az asztalra. Az ok és okozat van itt felcserélve. Drága kis szülőfalum/városom most vágatta ki az összes létező fát és bokrot a központban, de csontig. Jött a térkő és a 80 fokos meleg. Tett volna a nép azért, hogy ne így legyen? Tett. Amit jogilag lehetett, megvolt. És érdekelt valakit? Nem. A helyi érdekeltségnek sok-sok munkaóra kellett és rengeteg számla. Igen, minden szar. Ha valaki pedig nem akar tenni ellene, totálisan érthető. Nonstop pisálni a széllel szemben igen fárasztó egy életen át. Főleg akkor, ha közben azt kell hallgatni minden mennyire f@sza körülötte.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) proci985 válasza total90 (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt tudom, hogy sok eloado van, csak arra reflektaltam, hogy tavaly a nagyszinpadosok egy resze toltelek volt. effektive ha megnezed a tobbi nagy fesztivalnak a programjat jellemzoen nem szokott nagy elteres lenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) t72killer válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, egyáltalán nem így működik, nettó parasztsággal és összeadás-szorzási csalással sem Rómában, se a horvátoknál, se a spanyoloknál nem találkoztam. Pedig rendszeresen használjuk az ottani vendéglátóipari egységeket.

A magas árazás egy dolog*, annyit fizetsz, amennyi ki van írva. A probléma ott kezdődik, hogyha ezt megszorozzák 2-vel, ha angolul kéred! Az meg, hogy ennyiért még a minőség is szar (vizezett sör, lángosról lespórolt sajt/tejföl - ja a fokhagyma meg "elfogyott"), mindennek a legalja.

*"lángost, tejföllel, fokhagymával, más nem is lell rá. 2000 forintért" Értemén, hogy perkálni kell a jattot a szervezőknek, de ez a balatoni árak több, mint duplája. Azt meg ne mondja már nekem senki, hogy a balcsin nem kell jattot/kenőt/adót fizetni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Somatom válasza t72killer (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Fuvarozóként több cégnek is szállítottam a Szigetre/ről (beleértve a "Szigeteseket" is). Nem csak a helypénzen húzzák az árusokat. Az italok beszerzésére is kizárolagossága van a Szigetnek. Van egy helyi nagykerük. Sejtheted az árait.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) t72killer válasza Somatom (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El tudom képzelni, ilyen helyeken a nagy pénz sohasem az egységsugarú büfésnél csapódik le. Viszont az is egészen biztos, hogy a kiírt árak mellett nulla borravalóval is marad egy tisztes árrés, amit csalással enyhénszólva tahóság megduplázni...

Utána meg megy a kiccaládjával a vállalkozó "kanárira", és visít, hogy sok 5EUR belépő egy múzeumba:U. (saját fülemmel hallottam, egy ideje inkább csendben maradunk, ha nyaraláskor magyar családot fúj mellénk a szél).

Diákként anno régesrégen dolgoztam a szigeten, pesti viszonylatban használható bért adtak de semmi extra (a random raktári munkánál max 20%-al kerestem többet). Ez valszleg most is így van, a hierarchia magasabb részei mind 10x-es haszonnal dolgoznak, a melósnak meg marad pár morzsa, ez persze nem tesz jót a moráljuknak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) mephi666 válasza t72killer (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért az a kétezres lángos elég durva... itt kecskeméten több helyen is alig több 200nál a sima fokhagymás... sajt+tejföl felviszi 3-400-ra, de okosan megveszünk többet otthonra csak fokhagymával és megpakoljuk magunknak :DDD feltét nélkül 2ezerből durván 10 kiló lisztből tudsz lángostésztát keverni, ami azért nem 1-2db

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) t72killer válasza mephi666 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt már messze nem a nyersanyagárakról van szó:

1. helypénz
2. egyéb kenőpénz, hogy helypénzt fizethess
3. a normálnál 20-30%-al magasabb munkadíj (kb ez a legkevesebb...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Avicularia válasza mephi666 (#32) üzenetére


Avicularia
veterán

Idei Malmöfesztiválról nincs képem, de a legdrágább lángos már 100 korona felett volt ismerősök szerint, ami több mint 3100 forint.
2012-es képet találtam, egy korona 31 forint. Ezen mondjuk házban vannak, de az utóbbi években komoly lakókocsival szoktak jönni Magyarországról és lángost meg kürtöskalácsot árulnak.

(#35) mephi666 válasza t72killer (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, gondolom, hogy sokösszetevős, de akkor is elég nevetséges az összeg...

gerendai idén nem panaszkodott még, hogy "alig éri már meg a szigetet csinálni"? (15éve is minden évben ezt mondta) :D ...aztán mindig kijött a végén, hogy csak nem olyan rossz üzlet ez

#34: kezdem öregnek érezni magam :DDD 2005ben kb egy 20-assal mentem szigetre, aminek fele 2 napijegy volt és a maradékból csak belefért pár sör meg kaja és még a vonatjegy is ebből jött ki... most ha elmegy egy gyerek 2 napra, mennyit vigyen? legalább 100ezret, aminek majdnem fele a 2 napijegy? :Y

ui: ami barátibbnak tűnik, az zamárdiban a strand fesztivál... ma 30 seconds to mars és 11 volt a napijegy: ez korrektebb (igaz, nincs akkora felhozatal, mint a szigeten, de ezt a bandát szívesen megnéztem volna ennyiért)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) total90 válasza t72killer (#29) üzenetére


total90
veterán

Tisztában voltam, hogy mennyiért is lehet venni lángost... csak ha már ott vagy, akkor nem nagyon van más lehetőség. Viszont az, hogy homokot és koszt is kaptam bele, az eléggé kiverte a biztosítékot.

Az átverést, mert ilyen szinten én sem éltem még meg, pedig elég sokat vagyok úton. Idén 7 országban voltam, hol munka, hol szabadság miatt és enni/inni mindengol kell. Átverni, ennyire viszont nem nagyon akartak sehol...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) t72killer válasza Avicularia (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aprócska különbség: "az utóbbi években komoly lakókocsival szoktak jönni Magyarországról" - ennek azért elég komoly valós költségvonzata van az extra munkaidőtől (útra készülés, utazás) a lakókocsi járulékos költségeiig, ami akár több is lehet, mint a szigetszervező maffiózó által kért sáp. Illetve ne felejtsük azért azt se el, hogy skandinávia az EU legdrágább területe, levegőt venni is többszörösébe fáj, mint Mo.-on...

#35: na ezért örülök neki, hogy a családból senki se fesztiválozós fajta. Jobban égeti a pénzt, mint egy random drága hobbi.

" Viszont az, hogy homokot és koszt is kaptam bele, az eléggé kiverte a biztosítékot."... "Átverni, ennyire viszont nem nagyon akartak sehol..."

- Ez a kettő adja a dolog "magyar bukéját":K Árakban már utolértük a nyugatot, a színvonal meg megrekedt a fagyit szaró kisiparosok szintjén.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) total90 válasza mephi666 (#35) üzenetére


total90
veterán

Európa legjobb = legdrágább fesztiválja. 100 k azért nem kell, mert 25 k körül volt a napi jegy és pl. én napi 5000 forint körül költöttem el. Ha nagyon piásak, akkor max 10k-ból egy napra nagyon be lehet nyomni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) mephi666 válasza t72killer (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

és most már szó szerint fesztivál-fesztivál hátán: 15éve mi volt? sziget a legnagyobb, aztán wan2, efott, budapest parádé meg kb akkor indult a sound... ja meg sopronban a volt... azóta meg van már vagy 2-3-szor ennyi

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#40) Somatom válasza mephi666 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg alig érte meg évekig. Már, ami az adózott nyereséget illeti. De, azért közben vásároltak párszáz milláért gépeket, berendezéseket. Ha azt nézzük, hogy ők rendezik többek között a Voltot és a Soundot is, akkor nem is rossz befektetés. A céges, medencés vendégházról nem is beszélve. Persze, hogy próbálják a bruttó nyereséget csökkenteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) t72killer válasza mephi666 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rájöttek, hogy ez egy masszív pénzbánya, mint a cigi vagy a drog. A fiatalok körében ultraciki, ha nem voltál ott, ergo inkább két hónapig csak azért melózol, hogy a sziget-költségeket kitermeld, máskülönben te leszel a társaság lesajnáltja. A kis megyei maffiózócskák meglátták, hogy hogy műkszik a sziget és persze maguknak is akartak ilyet. A látogató és a környékbeli lakosság kivételével mindenki jól jár: rengeteg pénzt lehet beszedni, még az egyszerű takarítóember is kicsivel többet visz haza, a "művészeknek" is jár persze a "szigetfelár".

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Feketelaszlo válasza t72killer (#41) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Úgy látom neked nagyon ellenszenves mindenki, aki a fesztivál bizniszben utazik. :DDD Rossz emlékek vagy csak régi ellenség is ezt a pályát választotta?

(#43) Avicularia válasza t72killer (#37) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez így van, de ne tudd meg milyen sor szokott állni náluk. Eléggé megéri nekik. Svédek imádják a lángost, de sehol se lehet kapni, csak ilyen fesztiválokon. Két magyar kaját minden svéd ismer, a lángost és a gulyást :D

(#44) t72killer válasza Feketelaszlo (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínűleg az, hogy annakidején - még ha csak 2 szezonra is - a tápláléklánc legeslegalját ismertem meg építő-bontó diákmelósként. Azaz nem fizettek eleget ahhoz, hogy a seftelésnek falazzak:DDD.

A rendezvénylátogatóktól se ájultam el, amikor bontáskor megláttuk az elhajigált szeméthegyet, amit produkáltak (szép számmal volt köztük tangabugyi és egyebek...).

Ismerős (ellenség nemigen van, max kevésbbé szimpi) egy se dolgozik ebben a bizniszben, ha tenné, járna neki a virtuális tockos - lévén pont annyira tartom tisztességes biznisznek, mint a kokainkereskedelmet. Legyen szó a szigetről, vagy Csongrádalsócsotrogány falufesztiváljáról*.

#43: ha jól csinálják, akkor "kiszállási díjjal" teljes mértékben megértem az árát. Mivel itt tudják a legdrágábban adni, valszleg ez a család fő bevételi forrása, azaz kb 10 szezon alatt ebből kell kitermelniük a lakókocsi árát és a megélhetésüket. Nem hiszem, hogy a jelenlegi íróasztalomat felrúgva most azonnal ki akarnám túrni őket a bizniszből...

*ezek a kis falusi események is emberi méretekben kezdték, sokhelyen meg is maradt annak, de pár már fesztivállá nőtte ki magát, többezres odacsődített fesztiválozósereggel, random sztárocskákkal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Tikakukac válasza Feketelaszlo (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

Én pölö rühellem amikor azt a kevés szórakozását is rombolgatják ilyennel az emberek. Nekem ennyi is elég lenne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) 8th


8th
addikt

1997-ben voltam kint több napot. Nagyon de nagyon jó volt. Igazi jó buli. Sokkal színesebb volt a repertoár, megfizethető volt a kaja, olcsó volt a pia, a bejáratnál nem szaroztak ha hátizsákban vittél be magadnak 2L üdítőt, nem volt ekkora tömeg még. Aztán szünet. Két éve hagytam magam rábeszélni, hogy menjünk ki Rihannára. Kár volt. Lépni nem lehetett, az árak az egekben, fele annyi wc jutott kétszer annyi emberre mint régen, tisztálkodási lehetőség minimális, és az előadás... anyám. Talán a harmadik szám után fordultunk sarkon és mentünk el palacsintázni a belvárosba. Elég volt a szigetből egy életre. Az, hogy megfizethetetlen az egy dolog, még le is nyelné az ember mert egyszer van egy évben kibírjuk, de írd és mondd semmi előrelépés nem történt 10év alatt. Semmi. Sőt sok szempontból szarabb lett.
Egy jó koncertért elmegyek a világ végére ha kell de többet be nem teszem a lábam a szigetre. :N

(#47) t72killer válasza 8th (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a balkáni mentalitás, addig tolják a lenyúlósdit, amíg be nem hal az egész, mert a vásárló rájön, hogy a kaki ennyit nem ér. Ugyanezzel buktuk a Balatonra érkező német turistatömeg zömét, akik rájöttek, hogy (augusztus kivételével) olcsóbban többet kapnak az Adrián.

Nem az árak emelkedése a fő gond, hanem a "Illésbá" szintű igénytelenség, és az, hogy a milliárdos profit mellett alapvető dolgokat spórolnak ki.

#48: ennyire talán nem meredek, de az tuti, hogy az átlagjobbágynak mérlegelnie kell, hogy Horvát nyaralás vagy Sziget.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) 8th válasza t72killer (#41) üzenetére


8th
addikt

"A fiatalok körében ultraciki, ha nem voltál ott, ergo inkább két hónapig csak azért melózol, hogy a sziget-költségeket kitermeld, máskülönben te leszel a társaság lesajnáltja."

:D

(#49) mephi666 válasza Avicularia (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha megszűnik a munkahelyem, kimegyünk svédországba és nyitunk egy lángosozót... ahol lehet gulyást is kapni :DDD ...elviselném amúgy is az ottani klímát az itteni 35fokok helyett

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) 8th válasza mephi666 (#49) üzenetére


8th
addikt

Csak előbb térj át az iszlám hitre. :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.