Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Nem csodálkozom ezen egyáltalán a samsung rengeteg vevőt elvett.Ami nem is csoda ha belegondolunk abba hogy a legnagyobb tudású symbian-os telefon az innovi se nokia és még olcsóbb és jobb anyaghasználatú is mint a nokia hasonló kategóriás készülékei mondjuk az n96...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

és akkor mennyivel többet vinnének el 5800-ból, ha korrekt lenne a minősége?

SAMU... hát, nem vagyok benne biztos, h idén nem veszi át a vezetést! :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) joey04


joey04
titán

az érintős mániáról is nagyon lecsúsztak.
Olyan mintha a Samsung egy ereje teljében lévő huszonéves volna, aki gond nélkül alkalmazkodik, változtat, a Nokia meg egy öregúr, akit úgy kell útbaigazítani, és még akkor is lassan megy. Viszont még mindig nyereséges.
Elképesztő, hogy az az 1 darab érintős modell mekkora sikert aratott, csak mert Nokia van ráírva. Eszmélni kell mihamarabb, amíg vannak hűséges törzsvásárlók, mert sokáig ezt nem lehet játszani, lásd SE. Tőlük már nagyon sok hűséges vevő elpártolt...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Magnum_ válasza bolondember (#2) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem idén még nem, de 5éven belül sanszos lehet. vagy nem?

I humbly and respectfully decline™

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Ne csodálkozzanak rajta. Régen azért tartottam etalonnak a Nokiát, mert minőségi és felhasználóbarát telefonokat produkált, öröm volt használni őket. Mára viszont ennek nyomát sem látom.
Már én is Samsung telefont használok. :)

(#6) adalbert1


adalbert1
veterán

Mikor kb. az E71 az egyetlen modelljük ami tetszik ne csodálkozzanak... Persze ez teljesen szubjektív.

(#7) hans87


hans87
tag

Hát ezen nem csodálkozok. Az utolsó, a maga korában tényleg jó modell talán az N95 volt??
Azóta mi?? E71/N86??? :F :F
Az 5800 tényleg jó cucc, a szifonnál nekem jobb. De, ezt leszámítva csúnyán elverte őket a Samu/LG ebben a tácccs mániában.... :( :(
Az E71/N85 nagyon jó telók, de kevés. A Symbian-es telók már nem innovatívak. :(
Még arra a nyamvadt USB töltésre is alig képesek, amit a Motorola már mikor tudott.....
Anyaghasználat all-in egy kalapsz*r, kivéve a 6500-kat és a 8xxx sorozatot. :W
Még mindig a régi 396 MHz-es proc-t használják, kéne jobb. Az N95 óta nincs rendes 3D gyorsítós modelljük. Miért? A kamera terén meg nem Samu módon kéne 3milliárdtrilliópixeles játék kamerákat gyártani, hanem jobb minőségű (értsd legalább ultrakompakt szintű) 3,2/5/max 8Mpixeleseket. És nem ártana rendes üzemidőre képes modellekkel kijönni.
Ugyan a Samu teljesítményét elismerem, de attól még nem bírom a koreai telókat, remélem a Nokia észhez tér, mielőtt olyan patináns cégek útjára lép mint a Siemens/Motorola/Sony+Ericsson....

Nah kimorogtam magam...............

[ Szerkesztve ]

Nokia 5530

(#8) joey04


joey04
titán

hehe

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) GGGBR


GGGBR
tag

nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, de nem lehet, hogy esetleg annak, hogy csökkentek az eladások talán oka az is, hogy valamiféle gazdasági válságról suttognak már jó ideje... :F
Jó, tudom a samsung a király, meg az iphone, meg stb... de talán... vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#10) Boha


Boha
aktív tag

1 kicsit eshetne még az ára és akkor még többet tudnának sztem eladni az 5800-ból mivel 1-etlen érintőképernyős nokia, és sokan vannak a NOKIA pártiak mint én is :)

OBORZIL

(#11) Dare2Live válasza David75 (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

samu nem a Nokia részesedését ette meg hanem az SE, Motorolét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Dare2Live válasza bolondember (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Samu+LG+SE ad el annyi mobilt össz mint Nokia. azért ezt nem egy de nem is két év ledolgozni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) Dare2Live válasza GGGBR (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez itt senkit se érdekel... meg az sem, hogy eközben samsung eladásai is zuhannak....

sött igazán érdekes dolog kerekedik abból, hogyha network+Navteq veszteségét "levonjuk".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) student


student
őstag

mien nokia meg samu ? LG life's good ;]

(#15) copin válasza Dare2Live (#13) üzenetére


copin
őstag

[link] Érdekes ez a csökkenés. :D

@bolondember Már lassan 10 éve annak, hogy beígérték a "világuralmat" (koreaiakra amúgyis jellemző a megalománia, emiatt én akkor még legyintettem rá). Várat még magára ez, de mivel a nokia foggal-körömmel ragaszkodik a symbianhoz és dogmatikusan elutasít minden mást, ezért talán már nincs messze a samsung célja, mégha nem is egy, vagy két éven belül, mivel az ördög a részletekben bújik meg. Talán ma még elég a samsungnak, hogy a cdma telefonok között ők a legelterjedtebbek.

[ Szerkesztve ]

(#16) bolondember válasza Dare2Live (#12) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, nem tudom.

összehasonlítva a két cég portfólióját....

elaludt a "N". Én fenntartom az állításom, h JÓVAL hamarabb átveszi a Samu a vezetést mint sokan gondolnák!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) runner 125 válasza bolondember (#2) üzenetére


runner 125
nagyúr

.ha azt nézzük az LG is nagyon jó ár/érték arányú készülékekkel rukkol elő mostanság, bár nyilván nincs akkora vásárlóköre mint pl. a Samsung-nak.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18) Depression


Depression
veterán

Örülök, hogy egy ekkora óriás (európa legnagyobb cége) a válság ellenére is elkerülte a veszteségességet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) fateless


fateless
veterán

Számomra az egy mobilra vetített 65 eurós ár a megdöbbentő.
Vajon mennyi Nokia 1xxx-et kellett eladni ahhoz, hogy ilyen átlag jöjjön ki?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) Depression válasza fateless (#19) üzenetére


Depression
veterán

A gyári és kisker ár közötti különbség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) tsimora


tsimora
tag

Kétségtelen, hogy a NOKIA nimbusza romokban hever a sok gyenge kivitelű készüléke miatt. De úgy vélem, nem kizárólag a pénzpiaci válság vagy a NOKIA hardveres gyengeségei vágták őket oda.

Sajnos sokkal veszélyesebb a NOKIA hátránya a webkettes szolgáltatások terén; pl. a telefonról direktben megvehető olcsó alkalmazások, vagy a mobil zenebolt terén. Ma ezek körül megy a felhajtás és a NOKIA erről lemaradni látszik. Későn eszmélt, ami ilyen erős versenyben pár év alatt végzetes lehet.

 <- Alma vagy Ablak?

(#22) ALI_G


ALI_G
veterán

Azt a 0,9 %-ot hogy kell érteni?

(#23) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez van. Most sajnálni kéne őket? Viszont tény hogy fejlesztésre kevesebb jut így.

Artengo TR 990 Pro

(#24) Dare2Live válasza copin (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:W nem azt mondtam, hogy minden részpiacon. sött mielött újra kiforgatod amit írtam: nem is 2008at mondtam.

válság van. nem kicsi. Nokia csoport +os eredménye pedig még nemzetközi szinten igencsak kitünő. Összevetve akár a mighty Samsung csoportéval akik ugye bezony masszívan veszteségesek.

"e mivel a nokia foggal-körömmel ragaszkodik a symbianhoz és dogmatikusan elutasít minden mást,"
Természetesen most sem írtál igazat. pl [link]

bolondember: meglátjuk, Samsung elvégre félelmetes sebességgel jön előre ld mi volt a Samsung 5éve mobiltelefonban. De ha ezt a félelmetes növekedési sebességet tartja akkor sem 1év, de még nem is 2ő.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) dabadab válasza Depression (#18) üzenetére


dabadab
titán

"európa legnagyobb cége"

A Nokia? Csak ugy osszehasonlitaskeppen: feleakkora eves bevetele es negyedannyi alkalmazottja van, mint pl. a Siemensnek (ami talan eselyesen palyazhat az "europa legnagyobbja" cimre, nem tudom). ;)

DRM is theft

(#26) dabadab válasza ALI_G (#22) üzenetére


dabadab
titán

Azt ugy kell erteni, hogy 100 Euro bevetbol lett 90 cent nyereseg (egyebkent a Nokianal 0,6%-ot lattam).
A szamokat megnezve azert latszik, hogy az eredmenyt a NavTeq huzta le, illetve ott is az, hogy 125 millio eurot szamoltak el amortizaciora, ami nem valos kiadas, hannem gyakorlatilag a ceg vetelaranak a konyvelesi modja.

DRM is theft

(#27) Egzee


Egzee
őstag

hála a jó istennek!

(#28) copin válasza Dare2Live (#24) üzenetére


copin
őstag

Miért, kint vannak a negyedéves adatok a samsungtól? Nem, hinném, így csak egy kis ízelítőt kaptál a "csökkenésből" (ami valószínüleg tényleg csökkenés lesz, de az se mindegy mekkora).

Természetesen most sem írtál igazat.

Szerintem oda is posztoltam. Ellenben, mennyi nettáblát adnak el, a symbianos telefonokéhoz képest. Ha majd notebookot is összeszerelnek, akkor pedig felhozod a windows 7-et (vagy a nokiának épp kedves os-t)? Okostelefonokról volt szó, nem tudom feltűnt-e, nem véletlenül nem írtam a maemo-ról. A hiba pedig még mindig ott van, akármennyire kapálódzól. A samsungnak lesz android, wm, symbian és linux telefonja, a nokiának pedig marad a jó öreg symbian, ami egyre kevésbé tűnik jó befektetésnek (ezen az sf változtathat majd, de ha az sem hoz fordulatot az okostelefonok között, akkor a nokia sorsa meg van pecsételve, aztán hajtogathatod a maemo-s szöveget. Legalább a lex nokia feleslegessé válik.
A samsung félvezető gyártása speciel köszöni szépen jól van, kétlem hogy a hajógyártást és az építőipari ágazatot ide kéne keverni. Tőled ez nem lenne meglepő, hiszen csak hoznád a szokásos formád.

De ha ezt a félelmetes növekedési sebességet tartja akkor sem 1év, de még nem is 2ő.

Pár órával ezelőtt Dare2Live szerint:

Samu+LG+SE ad el annyi mobilt össz mint Nokia. azért ezt nem egy de nem is két év ledolgozni.

engusz
Az, hogy a szövegkörnyezetből kiragadsz egy mondatot, amin lovagolsz, az a te dolgod. Ha egészségesnek érzed a történetet, akkor én leszek az utolsó, aki sajnálni fogja erre az időt és az energiát.
[link]
Azt hiszem érdemes csatlakoznom a véleményéhez.

(#29) fateless válasza dabadab (#26) üzenetére


fateless
veterán

A szamokat megnezve azert latszik, hogy az eredmenyt a NavTeq huzta le,

Végre valaki olvas is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) #72042496 válasza dabadab (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Európában a Shell a legnagyobb, sőt, a 2009-es Forbes lista szerint világviszonylatban is második.

(#31) Dare2Live válasza copin (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pontos adatokat 24.én kapunk, amit mondtam az csak erősen valószínű.

"Ha majd notebookot is összeszerelnek, akkor pedig felhozod a windows 7-et" Nem WM7et akartál írni mobil méretű (tudomisén max 4.5") eszközre? Mert ha igen akkor igen. Ahogy a mameo is egy mobiltelefon/nettop OS uugy a WM7 is az lesz. Sztem tök8, honnan jön, ha mobilon fut az mobil OS. Szerinted talán nem?
Egyébként láthatóan az Androide is erre mozdul, csak ő aluról közelít, mint ahogy a SF.
Lesz nemsokára Androide is nettopon, meg lesz(van) mobilon is. mameo is van nettopon és lesz mobilon is.
lényeg: mameo jövőt tekintve szvsz uugy felhozható mobil OSnek mint ahogy Androide várhatóan 2010ben belép a nettop OSek piacára. Szerinted talán nem?

SF: Nokia elsősorban HW gyártó. Ha úgy látná, hogy SF nem lesz jó, hasznot hozó... váltana. De nem teszi. Ill most "N810et" mobiltelefonná is avanzsálja és evvel a linux nagyobb teret fog kapni de ez sztem a mobilok teljes értékű szgép válása miatt szükséges. Ha meg mellé lő, majd jönni fognak a WM, Androides Nokiak.... Nokianak tök8, nem ebből áll a profitja... (ill van az SFben, mint Androidebanvmi nagy biznisz Karma ezt már 1*leírta de én vhogy nem látok ebben annyi pénzt mint ő(meg Nokia).)

"A samsung félvezető gyártása speciel köszöni szépen jól van, kétlem hogy a hajógyártást és az építőipari ágazatot ide kéne keverni."
Véletlen se kevertem ide a HIt, elég nagy hülyeség is lenne, amolyan gizike-gőzeke dolog. Természetesen amit írtam az nélkülük van.
És a jól van az mit jelent? Ja nem ment csődbe.... tényleg jól van. De én nem egy maszlagról egy "jól vanról" hanem konkrét tényszerű dologról: profitról beszéltem.
btw fogalmam sincs mért a félvezető divizót kevered ide de amúgy az is masszívan -os profit szempontjából, mint ahogy Samsung Electronics csoport is. (direkte kiírtam.)
Talán ennyit a "tőlem nem meglepő" "szokásos formámról", hozzá nem értésemről. :C

enguszt előadott egy nagy fandumát("A Diamond fórumban már kifejtettem. Az előd úgy jó, ahogy van. A kijelzőméretével, a formájával, a teljesítményével, mindennel."), hogy xyz készüléknek nincs hibája. Amikor nagyon is van és én konkrétan szakmaian soroltam is kérésére jó párat, komoly bugot..... A hibákat, bugokat... ő is elismerte sött, párat "szarvas" hibának titulált. A dolog ez után vette az általad leírt fordulatot ami engem eléggé meglepett: Elismeri, hogy amit leírt az nem igaz de megvádol avval, hogy én kiforgattam a szavait amiben leírja, hogy xyz készülék tökéletes. Hát eddig csak szifonban láttam ekkora fant, most kiderült van más készüléknél is. ennyi.
És özintén örülök, hogy csatlakozol hozzá. Ettől függetlenül, ha olyat írsz le ami szerintem nem igaz, pl ld "félvezetőgyártás jól van" vagy lehetne mondani még párat akkor ott pontosítani fogok mint most itt, hogy: ja annyira jól van, hogy masszívan veszteséges....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) David75 válasza Dare2Live (#31) üzenetére


David75
őstag

Lehet mindenféle számadatot meglovagolni statisztikákat nézni és hasonlókat de szerintem az sokkalta többet mutat hogy ha megnézem hogy az ismerőseim közűl a legtöbb nagy nokiás samsung-ra váltott. A megszállott sonyericsson fan ismerőseim is samsung-ra váltottak.Szerintem mindenki ismeretségi körében talál sok olyat aki nokiáról samsungra váltott épp ezért nem nehéz belátni hogy sok vásárlót vesz el a samsung a nokiától.

Persze azt nagy butaság lenne kijelenteni hogy 1-2 év mulva már a samsung át veszi a nokia helyét de ha a nokia sűrgősen nem változtat akkor 5 éven belűl azért fenn állhat a veszély.

Nagyon erős a mezőny mostanában és pusztán a nevéből nem élhet meg a nokia.A samsung és az lg-vel nem látni hogy tudna lépést tartani a nokia jelenleg.Az a jellemző hogy egy azonos kategóriájú lg,samsung olcsóbb és többet tud és még sokszor az anyaghasználat is jobb.

Ami még elborzaszt hogy nem rég adták ki az érintős symbian-t és a rendszer kinézete már most se igazán modern egy touch flo,android,iphone os-hez képest misem bizonyítja ezt jobban hogy a samsung omnia hd-ban már átszabva lesz az os kinézete...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#33) AMD Power


AMD Power
titán

Durva de várható volt. Pont tegnap beszéltem a "Nokiával"... a válság ellenére így is nagyon bizakodóak. Ami végül érthető is látszik is a számokon mert még így is nyereségesek

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem azt hagyja ki mindenki a számításokból, hogy az eladott telefonok nagyrészét olyan emberek veszik meg, akik nem feltétlenül a márka alapján választanak, azok akik igazán márkafüggők szerintem elenyésznek a teljes vásárlói körhöz képest. 255 millió telót adtak el az első negyedévben, ebből 93 Nokia volt, ez nem egy olyan rossz szám, az előző negyedévi piaci részesedésük szinte nem is változott.

(#35) Dare2Live válasza David75 (#32) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálunk meg 60%+ban SE van (nekem is) és egyre több. Mégis igen nagy hiba lenne globálisan ebből kiindulnom.

5800 volt az első. Már N97ben is komoly változások lesznek. Egyébként nekem löjj le tetszett az 5800 már addig amíg nálam volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) joey04 válasza Dare2Live (#11) üzenetére


joey04
titán

azért szerintem a nokiától is. pl pár symbianos nokia modellt dirtektbe betámadott a samsung. ha nem érintős symbian kéne, akkor innov8 lenne a választásom. ha érintős symbian kéne, akkor sem n97, hanem omnia hd (oh bocs, i8910)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) dabadab válasza Dare2Live (#35) üzenetére


dabadab
titán

Nálunk meg 60%+ban SE van (nekem is) és egyre több. Mégis igen nagy hiba lenne globálisan ebből kiindulnom.

Igy van. A SE eppen most rug ki 2000 embert, a bevetelei meg 36%-kal csokkentek, az eladott keszulekek szama pedig 22,3 milliorol 14,5-re esett.
Ez szerintem jol mutatja, hogy mennyit ernek az olyen adatok, hogy kinek mit hasznal masfel tucat ismerose.

DRM is theft

(#38) nobika1


nobika1
tag

Világválság még a mobilgyártó cégeket is megviseli, ezt azért nem gondoltam volna...:S

06-70-419-1638

(#39) joey04


joey04
titán

friss eredmények

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Balatonsound válasza David75 (#1) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

Hát szerintem az iPhone keze is jócskán benne van a Nokia profitcsökkenésében, legalább 100 milliót eladtak a három változatból összesen, ami azért csúnyán beleharaphatott a Nokia nagyobb haszonkulcsal árult prémium kategóriás modelljeinek eladásába.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.