Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

A 10-ből 6-ot játszottam. :D

(#2) tgabort


tgabort
csendes tag

LOL...hát nem egyszerű összeállítás...és jó volt látni milyen volt az első alone in the dark...az valahogy kimaradt :D

"Nincs igazság és hazugság. Minden az üveg színétõl függ, amin át nézzük."

(#3) fpeter07 válasza D1Rect (#1) üzenetére


fpeter07
veterán

én csak a doommal :B

(#4) Enton válasza fpeter07 (#3) üzenetére


Enton
addikt

Akkor bőven lenne mit bepótolni. ;]
Valahogy nekem csak az ilyen RPG-s gammák maradtak ki, az olvasgatós elképzelős dolgok nem jöttek be annyira.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5) anulu válasza D1Rect (#1) üzenetére


anulu
félisten

nekem a legelso es az ultima online maradt ki ebbol a 10-bol :)

ahogy nezegettem, felmerult bennem, hogy sok ma kb meg se jelenhetne 18+++ karika nelkul. ki vallalna fel ma egy Doom szintu jatek kiadasat?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Ant@ válasza anulu (#5) üzenetére


Ant@
senior tag

Egyetértek, a régi játékok véresebbek voltak, elég ha csak a mortal kombatra gondolsz, de azért manapság is akad hasonló pl. dead space.

[ Szerkesztve ]

(#7) tgabort válasza anulu (#5) üzenetére


tgabort
csendes tag

Szerintem a mai játékok véresebbek mint a régiek...vagy ha nem is véresebbek azért annyira biztos, mint azok... ( F.E.A.R. , Jericho ... )
A baj az,hogy minden erőszakos cselekedetet ráfognak a játékokra :(( ...ezért kapnak 18 +++ besorolást

"Nincs igazság és hazugság. Minden az üveg színétõl függ, amin át nézzük."

(#8) Ari18


Ari18
őstag

Doom, Quake, én csak ezekkel játszottam. Milyen jók voltak azok.

#7 tgabort Azért a régi Mortal 3 mellett elbujtatnak a mai játékok.

[ Szerkesztve ]

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép lista! :C

Ultima online valahogy kimaradt. Bár láttam, de személyesen nem játszottam.

(#10) DBob


DBob
őstag

A listával szinte tökéletesen egyetértek. Mind műfajteremtő játék volt, ami rányomta később a bélyegét mindenre szinte. Ultima online kivételével játszottam is velük (nem vagyok mmorpg-s)

Kivétel ez alól a Starcraft. Ez már egy folyamat végterméke volt, egy folyamat kifinomult végterméke. Ahogy a Doomnál is mondta, "You have to respect your elders"...márpedig a starcraft semminek sem az őse. Majd a starcraft 2nek lesz ;)
Így rts kategóriában szerintem a Dune 2 lenne szerintem a jogos... Mint az a játék ami a 3. rts-ként már nem eltűnt a süllyesztőben, hanem hatalmas tábort alapított meg, és megadta a lendületet a többinek.

(#11) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Hol a Warcraft 2? Szerintem az is elég meghatározó volt!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#12) ígyvanferi válasza (Darkwood) (#11) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor már inkább az 1. De nem hiszem, hogy a Starcraft mellé betették volna a listába.

(#13) (Darkwood) válasza ígyvanferi (#12) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Már csak abból is kiindulva, hogy most a WOW hogy hódít!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#14) Viktor77 válasza (Darkwood) (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Mi köze egymáshoz a kettőnek? :F

Amúgy DBob már leírta. A Dune 2 elöbb volt, még a Warcraftnál is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) (Darkwood) válasza Viktor77 (#14) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Szerinted: [link]?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#16) Viktor77 válasza (Darkwood) (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Jónak mutatod. :D

Annak mi köze egymáshoz, hogy a Warcraft nincs a listában (ezt kérdezted) és a WoW most hogy "hódít" (ezzel magyaráztad, hogy szerinted miért lenne helye a listában) ?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) (Darkwood) válasza Viktor77 (#16) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Erre felé rengetegen játszottak vele és szerintem az ország más részén és tudtommal ebből lett anno a WoW is, nem? Végülis mindegy, mert csak szubjektív a meglátásom! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#18) Viktor77 válasza (Darkwood) (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Oké, de mint DBob írta, a Dune 2 elöbb volt, a Warcraft gyakorlatilag csak egy másolat. A Starcraft dettó, ezért sokkal inkább helye lenne a listában a D2-nek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) (Darkwood) válasza Viktor77 (#18) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Na azzal nem játszottam soha! :N

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#20) doc válasza Viktor77 (#18) üzenetére


doc
nagyúr

a Dune2-nek a C&C a masolata, gyakorlatilag 1:1, gyakran meg a hangeffektek is tok ugyanazok :D

(#21) Lenry


Lenry
félisten

végre egy olyan toplista, aminek ez elején nem valami noname sosem látott valami van, hanem tényleg egy top

sok ilyen "x legjobb játék a világon" listánál van az érzésem, hogy a lista szerkesztője azért csak odarakta a kedvenc kis ismeretlen unaloműzőit, és még én vagyok a hülye, hogy nem ismerem azokat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) ígyvanferi válasza Lenry (#21) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Olvasd el a címet még egyszer! Nem legjobb, meghatározó!

(#23) DBob válasza ígyvanferi (#22) üzenetére


DBob
őstag

Szerintem a "meghatározó" az a "legjobb" előtt szerepel a "jósági" megfogalmazások közt :p

(#24) Nunder


Nunder
őstag

Doom, Quake, StarCraft, Half Life, Sim City és a Civ, de abból csak a 2. résztől. Minden a videóban szereplő játékkal és megjegyzéssel egyet értek, mind korszakalkotó játékok.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#25) mephi666


mephi666
nagyúr

10/7: KQ, Civ és Ultima kimaradt... AitD-al pedig csak játszogattam...

ollie írt nemrég a wizardry8-ról... ez a cikk meg lökött rajtam mégegyet, hogy legkésőbb holnap feltelepítsem és függőzzek :) semmi nem köt le szinte az újak közül... :( ezt a videót látva pedig szívesen elővennék csomó régi játékot...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) nrgia


nrgia
őstag

Zokon is vettem volna ha nem esik szó benne a Half Life-ról... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#27) teeem


teeem
aktív tag

Hohóóó a Doom! Isten játék :D

(#28) ollie válasza doc (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlen, ugyanazok a fejlesztők.

Egyébként valaki leírná a listában szereplő játékokat? Csak azért, mert a melóhelyen nem tanácsos videókat nézegetnem.

***

(#29) -=Sziszi=- válasza ollie (#28) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

10. King's Quest
9. Alon in the Dark
8. Half Life
7. Quake
6. Starcraft
5.Sim City
4. Civilization
3. Ultima Online
2. Wizardry
1. Doom

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#30) alien_ válasza ollie (#28) üzenetére


alien_
őstag

RIP Westwood :O

Swarm is coming.

(#31) ollie válasza -=Sziszi=- (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

A lista nem rossz, de az SC helyett én is a Dune 2-őt írtam volna.

***

(#32) Nunder válasza ollie (#31) üzenetére


Nunder
őstag

Miért? Az egy dolog hogy előbb volt mint a SC, de szerintem nem teljesen ugyanaz a kategória a kettő. :F

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#33) doc válasza Nunder (#32) üzenetére


doc
nagyúr

pedig pontosan ugyanaz a kategoria, raadasul a Dune2 sokkal tobb jateknak volt elofutara, sokkal tobben meritettek belole mint amit a SC elmondhat magarol

(#34) Nunder válasza doc (#33) üzenetére


Nunder
őstag

Ennek ellenére szerintem mégis a SC a sikeresebb. Nem leszólván ezzel a Dune 2 érdemeit, magam is sokat játszottam vele anno.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35) Viktor77 válasza Nunder (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem sikerességi lista. A SC milyenségét alapjaiban határozta meg a Dune2. És ez pont meghatározó lista.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) adalbert1


adalbert1
veterán

Írta itt valaki hogy nem játszott a Dune 2-vel. Hát sajnálhatja :) , emlékszem mekkora feeling volt 386-on tolni. :)
Egyetértek a többi hozzászólóval, ha úgy nézzük hogy az volt az első RTS és stílusteremtő volt, akkor kb. a legmeghatározóbb. Az más kérdés hogy a Starcraftot nagyobb példányszámban adták el és még a mai napig is hatalmas rajongótábora van.

(#37) bdav válasza ollie (#31) üzenetére


bdav
őstag

Én a C&C-t tenném igazán oda. Attól kezdve "datáljuk" a modern RTS-eket, a kifejezés is az h. cnc-klón, nem dune2-klón. Kb. mint a Doom-Wolf3d esete, utóbbi korábbi.

SC egyébként ettől függetlenül felkerülhet a listára, mert 11 éve az az etalon a témában, ami azért nemsemmi. és nagyon meghatározó szerepe volt a későbbi RTS-ekben is (szvsz)

összességében nagyon korrekt kis lista amúgy.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#38) Nunder válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Nunder
őstag

Ennek az érvnek fejet hajtok, így már belátom, miért kellene egy hely a Dune-nak. :R

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#39) doc válasza bdav (#37) üzenetére


doc
nagyúr

pont ezt mondtam, hogy a c&c egy szinte 1:1 dune2-klon :)

(#40) ollie válasza bdav (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értelek. Gyakorlatilag a Dune 2 átirata a C&C, akkor miért az utóbbit kéne a listára tenni?

***

(#41) bdav válasza ollie (#40) üzenetére


bdav
őstag

nem feltétlen kellene. én inkább odavalónak érzem mert abban forrott ki pl. a UI igazán használhatóra, ott van először az azóta kb. default izometrikus fél-oldal-felül nézet, stb... És a C&C megjelenése után jelentek meg robbanásszerűen a különböző RTS-ek, előtte csak a Warcraft1 volt.

Mondom hogyha párhuzamot kéne vonni akkor Dune2 = Wolf3d és C&C = Doom. igen elismerem hogy a két FPS közt nagyobb a lépcső de ha a Dune2 kerülne fel akkor a Doom helyett a Wolfnak kéne.

p.s. ez nem valami "abszolút igazság" de én így gondolom, maximálisan elismerve a Dune2 érdemeit.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#42) TazLeacher válasza bdav (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sosem értettem, hogy miért a SC az etalon, és nem a Warcraft...de lehet bennem van a hiba.

A Dune 2-vel én is nyomtam egyébként. :D

A 10-ből 4 volta meg....

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#43) doc válasza bdav (#41) üzenetére


doc
nagyúr

ami azt illeti, szerintem a hype sokkal nagyobb volt a Doom eseteben mint a technikai elorelepes a Wolf3D-hez kepest...

(#44) dabadab válasza doc (#43) üzenetére


dabadab
titán

A technikai elorelepes is jelentos volt azert, de igazan a Doom tette meghatarozo mufajja az FPS-t, mert az utott igazan, nem a kedvesen benacska Wolf3D.

DRM is theft

(#45) doc válasza dabadab (#44) üzenetére


doc
nagyúr

ez teljesen jogos

bar technikailag en sokkal erosebbnek erzem a Doom->Quake lepest mint a Wolf3D->Doom kozott

(#46) ollie válasza bdav (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, akkor legyen a Warcraft a C&C helyett, elvégre a WC 1 évvel a C&C előtt jelent meg.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.