Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Allure


Allure
aktív tag

Kitöltve :)

(#2) tildy válasza Allure (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

koszi:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) nike_


nike_
addikt

kitöltöttem.

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Én még nem. Manapság nem hallani rólad semmit. Nem írsz semmit magadról így nem is érdemled meg, hogy kitöltsük! :P

(#5) moha21


moha21
addikt

Kész. Bár elég furcsa volt, hogy beírtam a Tomb Raidert, settlerst, motogp-t meg Undying-ot, swat4-et, utána érdekesen kellett 1-2 választ megadni.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) tildy válasza Dany007 (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit is irjak. Sok a munkam (www.fantasyfundfootball.co.uk), apukam 1 honapig korhazban volt, erszukulettel, es egy eleg komoly mutetje volt.

Mindezek mellett kedden es csutortokon este 9ig suliban vagyok, angol ESOL Level 1 high.
Egyszeruen nem igazan van idom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Jhonny06 válasza tildy (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jobbulást neki.

done.

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kitöltöttem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) tildy válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar javulgat, rehabilitaciot csinal most.
Koszi annak, aki kitoltotte. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Dany007 válasza tildy (#6) üzenetére


Dany007
veterán

jolvan, azert nem kell annyira komolyan venni!:) Persze azert kitoltottem... :)

(#11) Samus


Samus
addikt

Kitöltve :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Ice!?


Ice!?
őstag

Kitöltve, bár tényleg voltak kissé furcsa kérdések is.

(#13) huntermati


huntermati
tag

Kitöltöttem :B

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Kitoltottem, de ha egyszer nem jatszik valaki, akkor hogy adjon ertekelheto valaszt a jatekos kerdesekre.

(#15) truba


truba
tag

Kitöltve.

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Koszonom. En nem vagyok jaratos kerdoivem.hu-ban, de elofordulhat, hogy olyan kerdeseket ad fel , amiket alapbol at kene ugrania bizonyos valasz eseten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Vakegérke válasza tildy (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Avagy átugorható legyen a kérdés. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az az ábra mit jelentett az egyik kérdésbe? Még életemben nem láttam. :) (Mondjuk az elég érdekes volt, hogy miután bejelöltem, hogy nem ismerős, még felugrott a kérdés, hogy "ön szerint mit ábrázol?".) Oda meg beírtam, hogy "nem tudom". :)) Ez nem ilyen kitalálható valami volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) tildy válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem sem volt ismerős mi az az ábra, ettől függetlenül érdekes lehet, ki mit gondol rá, mit ábrázolhat, még ha nem is tudja valójában.

Amúgy újabb windowsokban a kisegítő lehetőségek. Talán vistától.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tippek, ill pár komment:

a platformfüggetlenség (mmint kódhordozhatóság) meg usernek egy játéknál nem tudom hogyan számíthat:). persze, legyen kezelhető az összes környezetében, de ezt kb a kezelhetőség le is írja.

másik: állandó fejlesztések szerintem jók, én örülni szoktam az új contenteknek/patcheknek. tehát ez picit torzíthat a végeredményen, mert egy pozitív dolog egy irrelevánsnál (elérhető e anyanyelven) még mindig kevésbé zavaró.

amit viszont hiányoltam, hogy nem kérdezett rá, hogy az ember érzi e magát valahogyan hátráltatva valamelyik játékban, amelyikkel játszik. pl (nem annyira vészesen) piros-zöld színtévesztőnél stratégiai játékoknál azért szoktam téglavörössel lenni, mert azt tudom mütyür egységeknél a leggyorsabban megkülönböztetni a többitől (pl C&C szériában használtak előszeretettel pasztelleket, amiknél nekem időbe tellik a döntés).

másik oldalról viszont a kérdések jók (usabilityvel foglalkoztunk mi is), remélem majd ha lesz eredménye a szakdolgozatnak, akár csak az abstractot publikáljátok.
sok sikert neki hozzá!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) tildy válasza proci985 (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

:R
Természetesen lesz a tesztnek kiértékelése, és elkérem hugomtól:) Nagyon köszia színtévesztős dolgot :U :R

Sajnos több aktualitása van a témának, édesanyám gyengénlátó, régebben is -13as kontaktlencsét viselt, erre jön most a makula degeneráció meg szürkehályog, édesapám pedig mozgáskorlátozott. (az ő testvére pedig madnem teljesen vak, nem lát, csak esetleg azt érzékeli ha valami fehér előtt megy el).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) proci985 válasza tildy (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R köszi!:)

hála égnek én csak színtévesztő vagyok... a gyakorlatban ez kb annyit jelent, hogy grafikus/webdizájner nem leszek, de kódolni tudok. viszont, egyik barátom 95%osan látássérült, ő használ felolvasószoftveres gépet hangvezérléssel. azt mondja egész használható a cucc. ami figyelembe véve, hogy pár éve mennyire nem működött az ilyen jellegű vezérlés, már jó dolog (konkrétan a négy éves szakirodalom mint egzotikumot emlegette, amit erősen kutatnak, csak eredménye nincs).

egyébként másik oldalról van annyi előnye a dolognak, hogy ha az ember pl nagyítva nézi a weboldalakat (pl mert egy 21,5ös fullHDs monitora és kötőhártya-gyulladása van :U ), akkor már nem esik teljesen szét a layout. egyébként errefelé kezdik komolyan venni weboldalaknál az usability szempontokat. pl a tavalyi 7.5 kredites webprogramozás kurzus kb a kétharmada designről szólt (a gerincét egy 300 oldalas direktívákból álló könyv adta, ami arról szólt, hogy hogyan legyen használható az oldal... és egy sor kód nem volt benne), maradék időben meg mehetett a html/css.

amivel meg visszajutunk oda, hogy amelyik oldal akadálymentesített, az általában egészségeseknek is jobban használható.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Huma


Huma
addikt

Szerintem több kérdés is elég pontatlanul van megfogalmazva.
Pl: 19. Ezen játékokat Ön szerint könnyen tudná használni egy korlátozott képességű ember?1-5 ig értékelje

De milyen korlátozott képességű? Vak, süket, szellemileg korlátozott vagy "csak" a lába hiányzik? Elég vegyes értékelés jön ki attól függően, hogy melyiket veszem alapnak.

És ez a kérdés?
25. A játékban hogyan viselkedik Ön?
felfedező
építő
kivitelező
irányító
passzív

Na de melyik játékban? Játékonként eltér a viselkedés.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) tildy válasza Huma (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

25osnel szerintem elotte volt olyan kerdes, mivel jatszol. Altalanos jatekbeli mentalitasra kerdez ra. (Lehet a nevelo az elejerol lehagyhato lett volna )

Igen, altalanossagban kerdez, nagyon sok kerdes lenne, ha az osszes betegsegen vegig menne az ember. Valassz ki magadban egyet, amelyikre alapbol gondolsz, es toltsd ugy ki.

Nekem leginkabb a latasproblemak ugranak be ilyen esetben , hiszen ok vannak leginkabb akadalyoztatva weboldalak/jatekok eseten. Mondjuk en a heleyeben egyet, mondjuk ezt valasztottam volna.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Huma válasza tildy (#24) üzenetére


Huma
addikt

De én játszok stratégiai játékkal, rpg-vel és fps-el is. Mindegyikben más és más stílusban.

Az a baj, hogy ha én most magamban kiválasztok egy játékot vagy fogyatékosságot akkor teljesen más eredmények jönnek ki mintha egy másikat választottam volna.

Szerintem pár kérdésnek konkrétabbnak kellett volna lennie. Pl mint ahogy te is írtad inkább a látássérültekre kellett volna konkrétan rákérdezni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Kitöltve ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#27) tildy válasza Dirtyz (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

koszi:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.