Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Messa


Messa
tag

Elsőő ;]
Gratula a Teszthez :R

Time is the fire in which you'll burn.

(#2) Mr. Maffia


Mr. Maffia
tag

Végre itt van!:)

(#3) venember83


venember83
nagyúr

Eloszor forumtemat lattam, repulok is elolvasni gyorsan a tesztet, csak felek, h csalodas lesz mint a tobbi r600 teszt :O Ez persze nem a teszt, hanem a kari hibaja.

Fogyasztani legalabb nem fogyaszt olyan rengeteget, szoval tapcsere nem szukseges, legalabb ennyi... :U

[Szerkesztve]

(#4) laci666


laci666
senior tag

Na végre. :)

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#5) Gyusz


Gyusz
őstag

Mindenre számítottam, csak erre nem, amikor az oldal címét bepötyögtem a böngészőbe. Azt hiszem gyorsan hozzá is fogok az olvasáshoz.

(#6) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Végre valahára! Remélem a középkategóriát jobban eltalálják majd, mint az nVidia...

<< Heimdal >>

(#7) Rive


Rive
veterán

Kicsit Parhelia-fílingem van, remélem, téves...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) venember83 válasza Retekegér (#6) üzenetére


venember83
nagyúr

Olvasva a cikket sajnos igazat kell adnom az iroknak s tenyleg kozepkategoriat beepitik alsokategoriaba, szoval kozepkat el fog tunni, ha majd valaki jatszani akar, akkor vegyen felsokategorias karit... Ehhez nem fuzok semmit, mert azt ugyis csak moderalnak... :W

(#9) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

fél évvel az nvidia után...nem túl meggyőző

[Szerkesztve]

Resistencia eterna

(#10) Armando_19


Armando_19
őstag

Nem olyan rossz ez!
Azért elfogadnám 6600GT helyett. ;]

(#11) MasOyama válasza bagyulajuve (#9) üzenetére


MasOyama
őstag

Pont erre gondoltam én is. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#12) eXodus


eXodus
őstag

Nem néztétek meg véletlenül mit tud a 8.38as driver.
(sry ha írtátok de most nem tudom alaposan átolvasni)

(#13) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Először is gratulálok a teszthez! Most végre vége van a sok találgatásnak és hitegetésnek, ezek végre kézzelfogható eredmények. Talán még egy igazi DX10-es teszt lett volna jobb (Sztem nem véletlenül küldte Nektek az ATI a DX10-es Call of Juarez-t), amiben egymáshoz feküdhetett volna a két rivális. DX9 alatt gyengébb az ATI ez látszik, de ennek semmi jelentősége, új játékokhoz kell ez a kártya. Mindezek ellenére sajnos nem teljesen hozta azt a teljesítményt, amit vártunk. De azért nem rosszak ezek a kártyák, csak ennyi késés után ez egy picit lehangoló. Bő fél év alatt az NV kiadhat egy újabb kártyát is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Kíváncsi vagyok hogy egy újabb driver mennyit dob/fog dobni rajta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Armando_19 válasza bagyulajuve (#9) üzenetére


Armando_19
őstag

De legalább már van valami.
Nem azt mondom hogy partyban vannak, de lesz ez még jobb is!
Meg ottvotl a sok találgatás, hogy DX10 alatt sokkal jobb lesz.

(#16) Achill3uS


Achill3uS
veterán

hát ööö.. nem rossz. de nem biztos, hogy a GTS helyett ezt venném, sőt, ha mérlegelek biztos, hogy nem :D amúgy eléggé vesébe látó teszt, gratula :)

Oliverda: no igen, az a nem mind1.

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#17) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Grat a teszthez!
Nekem nagyon úgy tünik,hogy radeon párti vagytok és ez le is jön a tesztből,de összeségében jó teszt. :R

(#18) decibel válasza Scoobyka (#17) üzenetére


decibel
aktív tag

Miért lenne elfogult a tesz?

"you are a monkey poo-poo"

(#19) tomika111 válasza decibel (#18) üzenetére


tomika111
tag

Nem gondolom én sem hogy Radeon pártiak,
HD 2600 teszt nincs még?

[Szerkesztve]

You'll never walk alone

(#20) whitehand


whitehand
senior tag

már bocsánat de ezen a sz@ron dolgoztak fél évvel többet mint az nvidia? :S
és azért egy oblivionban lenyomja egy 320mbos kisteso kártya? méghozzá nem is kevéssel pápá amd ezt cseszheted....ráadásul a fogyaszása valami horribilis azért többet vártam volna ennyi csuszás után

(#21) Levin01


Levin01
őstag

Nem féltem az ATI-t. Még simán kijöhetnek 2900XTX-el, meg ha a szükség úgy hozza akkor 2950XT és XTX-el is, szóval lesz még jóval gyorsabb kari R600-ból.
A középkategória miatt meg nem kell aggódni, mert a 8800GTS-ek fognak olyan árra leesni ami már megfizethető lesz. (40-50K) meg ugye lássuk meg mit ad majd az ATI középkategóriában.
Azt úgy sem merik megcsinálni, hogy elveszítsenek egy 30 és 50K között vga-t vásároló réteget, hogy nem adnak ebben a szegmensben jó ár/teljesítményű karikat. Ebből a rétegből tevődik össze a vga gyártók bevételének több mint 70%-a. Nem fogják megreszkírozni, hogy ezt elbukják. természetesen rá lehet kényszeríteni a kievesebb pénzből élőket, hogy a felső kategóriából vásároljanak viszont akkor 2év alatt nem 2-3vga-t fognak venni az emberek hanem mondjuk 1-et és ezzel megint csak nem járnak jól a gyártók. Nekik az az érdekük, hogy minél gyorsabban cseréljék a userek a vga-kat a gépeikben.

UFFFF szólottam :DDD

[Szerkesztve]

(#22) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ugyan már. Ez nevetséges. Kérdem én miért kell oly annyira pártolni az ATI-t??? Egyszerüen el lett tolva az egész, szóval sz*r (a várakozásokhoz képest persze). Lássuk be, mindenki többet várt és lám, csalódott mindenki. Felesleges ilyenekkel előhozakodni, hogy majd ez lesz meg az lesz, GeForce-éknál is lesz majd még ez is meg az is :))

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23) ftc


ftc
nagyúr

Nem lett ez olyan rossz cucc majd még driverek javitanak 1-2 dolgon...

Kérdeznék

van e esélye a karinak befogni 8800GTX-t ha javitanak a drivereken? Több helyen látni,hogy AA bekapcsolásával erőssen esik a teljesitmény illetve néhol zavaróan alacsony az FPS szám..de viszont bekapcsolt AA mellett ugye növeltétek nem volt akkora esés mint bekapcsolásnál...

(#24) dchard


dchard
veterán

Tetszett az írás részletessége is a kivitelezés minősége.

Viszont, mint a 8800-as írásnál, úgy itt is hiányolom a HD videók hw-es gyorsítására vonatkozó teszteket. Pedig a legnagyobb átverések eddig is ezen az oldalon voltak a gyártók részéről kezdve az x1000-es szériával, folytatva a geforce 7xxx szériával.

Persze előfordulhat, hogy annyira új a vas, hogy egyszerűen lejátszó oldalon még nem tudják kiaknázni a kártyát hw-es képességeit.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25) whitehand válasza Levin01 (#21) üzenetére


whitehand
senior tag

pedig féltheted ... ezt kegyetlenül elcseszték...fél év késéssel kiadni egy ilyen fostalyiga vmit.. gtxet joformán meg se szoritja magasabb fogyasztással....gondolj bele akkor az xtx mit fog zabálni? magasabb orajelekkel nagybb ramsávszéllel.... meg se szoritja a gtxet...ráadásul tuning potencálja sincs gtxet lazán lehet huzni magasabb orajelre még a gts-t is a mememet mindenképp...

(#26) matteo_szg válasza whitehand (#25) üzenetére


matteo_szg
őstag

a tuningpotenciált gondolt át újra :)

jupiiii

(#27) Armando_19 válasza whitehand (#25) üzenetére


Armando_19
őstag

Jólvan nyugi, ne pánikolj.
Első fejlesztésre lehet kicsit lemaradtak a DX10-es szegmensben. Nehezebben állt nekik össze a dolog. Az NV fogott most egy jót, talált valami olyat, amivel sokkal előrébb vannak.
De azért légyszives gondolj vissza arra, mikor az NV kihozta FX szériát..Nem volt túl nagy remekelése DX9ben ATIval szemben. Mindig fordul a kocka. Egyszer ez a jobb, egyszer az! ;)

(#28) Zoli329


Zoli329
addikt

Nemrossz, de az árháború kérdéses lesz. Talán az lesz a döntő?

(#29) whitehand válasza matteo_szg (#26) üzenetére


whitehand
senior tag

mért is?
Ati: 740 MHz>>850Mhz
825 MHz>>950Mhz
ugyan ez mondjuk egy gtsnél:
Nv: 500 / 1200 MHz>> lazán 600-650 Mhz steam meg 1300-1400 mhz
800mhz>>950-1050mhz

[Szerkesztve]

(#30) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek ez befolyásolni fogja az x1950-es széria árát?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#31) kovy79


kovy79
őstag

Én összességében azt kaptam, amit vártam.
Azért egy-két ''régi pletyka'' bejött.
CF-ben kíváncsi vagyok vajon mit tudhat (lévén ilyen téren sokkal jobb a CF, mint az SLI).
A felépítése és az adatai alapján sokkal többet ki fognak még belőle facsarni!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32) Oliverda válasza whitehand (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha elolvasnád normálisan a cikket és nem csak a szép képeket nézegetnéd akkor tudnád hogy az XTX valószínüleg már 65nm-en fog készülni. ;)

Kegyetlenül elcseszték....na persze .... akkor még a képeket sem nézted meg? :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Gtxtt


Gtxtt
tag

Jó részletes teszt! :R :C
A kártya igencsak szélsőséges teljesítményt nyújt.Az ár döntő lesz.Mindenesetre az X2600Pro/Xt éppen csak verni fogja a 8600Gt/Gts duót.Itt is az ár lesz a döntő szempont.

[Szerkesztve]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#34) thearc válasza Vistaboy (#13) üzenetére


thearc
csendes tag

'' DX9 alatt gyengébb az ATI ez látszik, de ennek semmi jelentősége, új játékokhoz kell ez a kártya''

Ja, az új játékok DX9-esek. És egyáltalán mi az, hogy nem számít? Jelenleg a DX9 teljesen uralja a piacot!

***

Ez a karesz, sajnos, bukta. Viszont megerősít abban, hogy jól választottam tavaly a 8800GTX karival.

+36304733356

(#35) Oliverda válasza kovy79 (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

A felépítése és az adatai alapján sokkal többet ki fognak még belőle facsarni!A felépítése és az adatai alapján sokkal többet ki fognak még belőle facsarni!

Igen, ez szerintem is egy jó alap a jövőre nézve. ;)

thearc: Ez a karesz, sajnos, bukta. Viszont megerősít abban, hogy jól választottam tavaly a 8800GTX karival. - Jóvan úgy látom zéró elfogultság. :DDD

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) sharKBITE


sharKBITE
aktív tag

A teszt szokásosan jó és alapos. :R Grat.

Ezek után alig várom már az XTX-et :)) Egyáltalán nem kell félteni higgyétek el... :C

(#37) thearc válasza ftc (#23) üzenetére


thearc
csendes tag

''Nem lett ez olyan rossz cucc majd még driverek javitanak 1-2 dolgon...

Kérdeznék

van e esélye a karinak befogni 8800GTX-t ha javitanak a drivereken? Több helyen látni,hogy AA bekapcsolásával erőssen esik a teljesitmény illetve néhol zavaróan alacsony az FPS szám..de viszont bekapcsolt AA mellett ugye növeltétek nem volt akkora esés mint bekapcsolásnál...''

Szerinted mi az esélye annak, hogy 50%-os optimalizálási tartalék van a driverekben? :)
Számomra ez egy lejátszott meccsnek tűnik. Talán a következő kártyák meg tudják komolyabban érinteni a 8800GTX-et, de a mostaniak nem.

+36304733356

(#38) Eagl3 válasza Bagira01 (#30) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem ez egyértelmű...

(#39) kovy79 válasza thearc (#37) üzenetére


kovy79
őstag

Neki nem a GTX-et kell befogni...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#40) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Nem olyan meggyőző mint vártam, de úgy érzem van ebben tartalék bőven :))
Időtállób megoldásnak tűnik mint Nv 8-as sorozata.

@thearc:GTX ellenfelének ott lesz az XTX....

[Szerkesztve]

(#41) Eagl3 válasza Oliverda (#35) üzenetére


Eagl3
veterán

Te ugyan olyan elfogult vagy az iménti 3 hsz-ed el :D

(#42) ftc válasza thearc (#37) üzenetére


ftc
nagyúr

én olyan befogásra gondoltam,hogy megközeliti.....lehet az 15FPS eltérés is....

(#43) Mr. Maffia válasza thearc (#34) üzenetére


Mr. Maffia
tag

''Ez a karesz, sajnos, bukta. Viszont megerősít abban, hogy jól választottam tavaly a 8800GTX karival.''

Szintúgy. Nekem bejön a kártya, mert szerintem a késöbbiekben nagyon jó lesz ez az architektúra, de egyelőre sokkal jobban járok a 8800GTX-el és most én röhögök azokon, akik eddig azt mondogatták, hogy ''minek siettél a G80-al? Úgyis jobb lesz a konkurens majd válthatsz megint kártyát!''.

(#44) Eagl3 válasza kovy79 (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

De. Azt kellett volna. persze miután rájöttek, hogy ez közel sem fog összejönni, aztmindták, hogy jólesz ez a GTS ellen is... (persze ez magán vélemény, nekem így szaglik.)

(#45) kovy79 válasza Mr. Maffia (#43) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, csak azt is vedd figyelembe, h ennek a karinak 85K körül lesz a nyitóára!
Nyárra 70K.
Ennek tükrében nem biztos, h ár/érték arányban jobb a GTX.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#46) Vistaboy válasza thearc (#34) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért nincsen jelentősége a DX9-es teljesítménynek (legalábbis a számomra), mert már van olyan kártyám (7800GTX), ami DX9-es. Amikor kijönnek a DX10-es játékok (Nemsokára), akkor pedig igazán az fog számítani hogy DX10 alatt milyen gyors a kártya. És DX10 alatt gyorsabb lesz mint DX9 alatt, ez biztos. Nem mondtam egy szóval sem hogy a 8800GTX-től gyorsabb, de az új driver-ekkel még fog gyorsulni. És majd azokban optimalizálják a DX9-es teljesítményt is.

Mod: Ja, persze ha lett volna pénzem megvenni a 8800GTX-es tavaly, akkor valszeg megvettem volna és most Én is azt mondanám hogy nem kell ATI. De majd csak Dec/Jan magasságába tudok új karit venni, és akkor olyat akarok, ami DX10 alatt gyorsabb, mert addigra már úgyis csak Crysis-ozni fogok... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) thearc válasza Oliverda (#35) üzenetére


thearc
csendes tag

Hali!

Ugyan már, hiszen milyen más karit vehettem volna? Ha most az AMD egy (jelentősen) jobb karit hozott volna ki, akkor siránkoznék, hogy mennyire mellényultam, és most passzolhatom el a 8800GTX-et. Itt azonban azt látom, hogy egyes játékokban egy CF setup sem tudná megkarcolni a 8800GTX-et. Persz, természetesen örülök, hogy így alakult, hiszen továbbra is csúcs karim van (meg másoknak is, akik ilyet vettek), sőt, egy GTS tulajdonos most jót gurulhat a fűben, hogy az AMD csúcskarija kb. az ő karija szintjén helyezkedik el.

+36304733356

(#48) Eagl3 válasza Vincsó (#40) üzenetére


Eagl3
veterán

Időtállóbbnak... 4lépéssel előlrébb jár az nVidia, ez egyértelmű. Persze lehet barkácsolgatni rajta, kis cégen belüli sufnituning ;]

(#49) kovy79 válasza Eagl3 (#44) üzenetére


kovy79
őstag

Már az 1000es szériánál is volt XT és XTX. Vajon miért?
Ugyebár az egyik gyengébb, a másik erősebb. Pont, mint GTS és GTX.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#50) Oliverda válasza Eagl3 (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Én csak a cikkben található infok alapján levontam a konzekvenciát. ;)

Milyen 4 lépés? Tyúklépés? :DDD

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.