Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evR


evR
aktív tag

Gyerekek! Ezzel a telóval OFF-olni lehet a MOBILARENA-t :DDD
Mer' ez nem az.. :(

''...trend a lelke mindennek...''

(#2) AS


AS
félisten

Polcon jól mutatna... :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Manitou


Manitou
addikt

Ezmiez? Én is ezt kérdem :Y :D
Nokiának vannak csak ilyen elborult elméjű tervezői ;] :D

(#4) engusz


engusz
veterán

Szerintem nincs baj a telefonnal. Az előző darabnak (valamennyire) ''sikeresnek'' kellett lennie, ha itt az utód. Ezzel ellentétben, sosem kellene, mások az igényeim.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Digital


Digital
addikt

Ezt a telefont soha nem tudnék megszokni! Az viszont érdekes hogy a nokia lát fantáziát az ilyen készülékekben:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#6) ithomas


ithomas
őstag

A telefon nagyon szar,a cikk viszont korrekt! :)
Gratula (An)Dante !

Real eyes realize real lies!

(#7) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Először is pár megjegyzés.
''... kijelző nem alkalmas a gradiensek dithering nélküli megjelenítésére ...''
Értem, mire céloz (An)Dante, de csak azért, mert utána leírja ''magyarul''... Sz.tem ez nem a legmagyarabb megfogalmazás.

''... A hangjelzések nem csak 64 szólamú MIDI, hanem AMR, MP3 és AAC fájlok is lehetnek. ...'' helyett ''... A hangjelzések 64 szólamú MIDI mellett AMR, MP3 és AAC fájlok is lehetnek. ...''

''hallarán'' helyett hallatán.


Egyébként a teszt jó, csak azt kell figyelembe venni, h. aki ezt a telefont választja, nem a kezelhetőséget nézi -mint az elődnél Jennifer Lopez... :D
A telefon meg? Nekem kéne... Persze csak ingyen, h. utána jól eladhassam, és vehessek az árából másik három (vagy több) használható készüléket... :))

Digital:
A Nokia nem fantáziát, hanem pénzt (nem is keveset) lát benne... Sz.tem lesz még tovább is -7480, 7580, stb...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#8) Goose-T válasza Digital (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

A Nokia az egyetlen gyártó, aki az ilyen telefont is el tudja adni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) Digital válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


Digital
addikt

Hát igen a pénz nagy úr...és a nokia is nyereségorientált vállalat!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Kicsit gyorsan lett kész a teszt sé tény, hogy lehetett volna jobb is.. :)
7480 biztosan nem lesz, mert több ekelti kultúrában a ''4'' szerencsétlen szám, tahát a közvetlen utód várahtóana 7580 lesz, mely azért sok meglepetést tartogat majd.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#11) Viktor0610 válasza Goose-T (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[GONOSZ]Azért arra kíváncsi volnék, ha az Alcatel/Sagem páros egyike kijönne egy ilyen telefonnal, az bekerülne-e JLo klippjébe? ;] [/GONOSZ]

Samsung Galaxy A54

(#12) nnivan


nnivan
tag

Szerintem a Haier féle tolltelefon is volt ilyen szép és még használhatóbb is!

(#13) AS válasza nnivan (#12) üzenetére


AS
félisten

igy van :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) Viktor0610 válasza nnivan (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez igaz, mert vannak számgombok, de azért egy BT meg kicsit több tudás/memória nem ártott volna abba sem...

Samsung Galaxy A54

(#15) AS válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


AS
félisten

már van kb 4-5 fajta- :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Az igazi gond ezzel a telóval a gombok hiánya: szinte lehetetlen bármit is gyorsan elintézni vele.. :F A másik gebasz az a bélyeg amit a Nokia meggyőződésből kijelzőnek hív..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#17) nnivan válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


nnivan
tag

Azt szerintem nem fejlesztették tovább, vagy legalább egy nokia felirat hiányzott róla! :))

(#18) Viktor0610 válasza AS (#15) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gsmarena.com oldalán 3 ilyen Haier telefon szerepel, egyikben sincs se BT, se nagyobb memória, se komolyabb tudás...

Samsung Galaxy A54

(#19) nnivan válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


nnivan
tag

De hát pont arról beszélnek, hogy minek bele nagyobb tudás!

(#20) Viktor0610 válasza nnivan (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

BT, GPRS (esetleg EDGE) azért nem ártott volna. H. csak a legfontosabbakat említsem.

Samsung Galaxy A54

(#21) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, eddig öszesen csak egxszer volt egy hasonló telefon a kezembe, vagyis ennek az elődje, de a kezelhetősége az valami borzasztó volt.De talán tanultak az előző hibáiból és ebben már kijavították őket.Mert a kijelző már szerintebb sokkal szebbnek mondható, mint annak a teljesen tükrös szerű kijelzője

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#22) nnivan válasza Viktor0610 (#20) üzenetére


nnivan
tag

Nem hiszem én azt el, hogy ezzel BT-zni és wapolni fog valaki is!

(#23) Viktor0610 válasza nnivan (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

BT a headset miatt kell(het), a WAP meg a hírek miatt...

Samsung Galaxy A54

(#24) nnivan válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


nnivan
tag

Ez sehogy se jön össze! Ez meg egy headset, kinél? Egy üzletasszonynál? Meg akkor a tellát már nem lehet mutogatni, akkor elveszti az értelmét, nem? Vagy egy ribinél? Hírek? Ezzel? Nekem ez nem jön össze!

(#25) Viktor0610 válasza nnivan (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor segítek összehozni...
BT -> pl. vezetéskor.
WAP -> pl. hírek olvasására, de írhatnék csengőhang/háttérkép, stb. letöltést is.

Samsung Galaxy A54

(#26) nnivan válasza Viktor0610 (#25) üzenetére


nnivan
tag

Nem tudok így elképzelni egy milliomos, újgazdag ribit, akinek a partykra kell a tella! Vagy kik veszik ezt meg?

(#27) Viktor0610 válasza nnivan (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg úgy, h. a partykra menet, az autóban BT-zik, a WAP-ot pedig csak időszakosan használja.
Többet nem írok erről...

Samsung Galaxy A54

(#28) nnivan


nnivan
tag

Voks: Haier P7

(#29) Maranello válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


Maranello
tag

Opcionálisan két party között a mindjártmegmondomhol rezegtetheti kedvére.

(#30) csiga997


csiga997
őstag

Na, már megint a férfiak fikázzák a női bugyit... :U
Igazán keríthetne a mobilaréna a női telefonokhoz egy női tesztelőt. Ez így megintcsak vérszegényre sikeredett, mint a múltkor Bog cikke. A hozzászólók pedig be kéne lássák, hogy nem ők a célcsoport. Több empátiát, emberek!

(#31) Viktor0610 válasza csiga997 (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a telefonm nem női bugyi, hanem egy drága fehérnemű. Azt pedig még a férfiak is tudják helyesen értékelni.
A kezelhetőség hiánya nagy hiba a készülékben...

Samsung Galaxy A54

(#32) ragazzo


ragazzo
őstag

Szerintem nem annyira csúnya a telefon.Persze a kezelését biztosan szokni kell.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#33) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Szerintem megpróbáltam elvonatkoztatni a teszt írásakor, csupán azt emeltem ki ami tényleg kényelemtlen. Húgom (aki ugye lány :o)) hanyatt vágta magát a 7380-tól és rögtön visszaadta amint arra kértem írjon bele egy nevet.. :F Munkatársaim közül a nők a dizájn jónak találták, de a túlságosan elruagszkodott bevitelt semmiképp nem tartották logikusnak. Persze lehet, hogy az IT területen dolgozók nem jelentenek igazi referenciát. Sajnos JLo és a hasonlóan puccos cuccokat ekdvelő Paris Hiltont nem értem el, hogy nyilatkozzanak. :) A dizájn és a finoman kidolgozott részletek nekem is tetszettek, és ha némileg több gomb lenne rajta biztosan nagyobb sikere lenne ennek az extravagáns kütyünek.

[Szerkesztve]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#34) Bog válasza csiga997 (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

csiga997, a véleményed mindig mérvadó volt tech kérdésekben, de most nem annyira értek egyet veled. A nőknek is legyen annyi lehetőségük, hogy elolvashassanak egy mobilos cikket a funkcionalitásáról, és utána eldönthessék, hogy mennyire éri meg nekik pusztán a cukiság, a design, a giccs, vagy a szépség miatt megvenni az adott készüléket.

Egyébként épp azon fáradozunk, hogy minél több női telefont gyűjtsünk be egyszerre, és már megvan a kiszemelt hölgy is, aki ezeket a saját szemszögei alapján összehasonlítja.

Ha simán csak ráengednénk egy leányzót a cikknek, akkor valószínűleg az lenne a baj, hogy miért nem esik szó BT-ról, EDGE-ről, 52 mega memóriáról, stb.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#35) csiga997 válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


csiga997
őstag

Azt pedig még a férfiak is tudják helyesen értékelni.

Úgy érted, hordanád is?

(#36) (An)Dante


(An)Dante
őstag

OFF: érdekes, mert a legtöbb mobilos közvéleménykutatás szerint a készülék vásárláskor a nők számára sokkal funtosabb a tudás mint a dizájn. A 7380 tudása és dizájnja is rendben van, de a kezelhetősége.. ..és mindegy melyik nem kapja a kezébe..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#37) csiga997 válasza (An)Dante (#33) üzenetére


csiga997
őstag

Egy női telefon és te a logikát hiányolod?? :C

(#38) ByB


ByB
addikt

El kell fogdni: nem vagyunk egy gazdag ország, ahogy a második autónak, úgy második telefonnak sincs itthon ''kultúrája''! Külföldön ezt hívják ''operafon''-nak, pusztán egy státuszszimbólum a használó kezében... Arra viszont tökéletesen szép és eleget is tud, pont így ahogy van! (Kár összehasonlítani egy normál mobiltelefonnal!)

(#39) karib


karib
addikt

Nem értem - a dizájnnak nem kell feltétlen a funkcionalitás rovására menni, sőt - lásd pl. iPod. Maximum nem fordítottak kellő figyelmet arra, hogy az újszerű dizájnhoz újszerű, de jól működő kezelhetőség is párosuljon.

Mondjuk amíg megveszik és a Nokia betegre keresi magát, addig nincs is ezzel probléma...

Department of Redundancy Department

(#40) (An)Dante válasza csiga997 (#37) üzenetére


(An)Dante
őstag

''Külföldön ezt hívják ''operafon''-nak, pusztán egy státuszszimbólum a használó kezében...''

Hát nem tudom. Kaliforna elég gazdag de ők köszönik szépen nem kérnek az operafonból. A fenének van kedve SIM-et pakolgatni egyik telefonból a másikba. Ha meg 50 száma van az embernek elég ciki hogy sorba kell hívni az ismerőst mire végre felvesz egyet. Apropó ''operafon''.. Akkor ezt a számot nem is kell megadni senkinek, mert ugye ott úgysem illik beszélgetni.. :P ;) :D

[Szerkesztve]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#41) csiga997 válasza Bog (#34) üzenetére


csiga997
őstag

Nem is annyira a cikkel van bajom, az még valahol kiegyensúlyozott is, inkább az itt megjelenő felhasználói (?) vélemények (''elborult elmézés'', ''ribizés'' stb) amik elszomorítóak, és ami alá azért a cikk még adja is valamennyire a lovat (ha már a címe ugye ''ezmiez?'')
Szerintem engedjetek simán egy leányzót a cikknek, akit a BT meg a memória érdekel majd elolvassa az utolsó oldalon a specifikációt.
Amit a funkcionalitásról meg a cukiságról írsz az is sántít, hiszen lehet, hogy azokat a ''hiányosságok'' amiket egy férfi tesztelő ''elviselhetetlennek'' tart egy nő észre se veszi. Pl. hogy mekkora a kijelző vagy hány sor rajta a szöveg. Tudomásul kell venni, hogy a mobiltelefonok mára rettentő diverzifikáltak lettek, egy-egy típus egyre szűkebb célcsoporttal. Ebben az esetben még a ''női telefon'' se feltétlen helytálló, mert azon belül is egy szűkebb csoportnak készül. Ha tehát Andante hugának nem tetszett, az még lehet attól is, mert nincs benne a 22-28 éves, önnálló keresettel rendelkező, független, gyermektelen értelmiségi nő célcsoportjában.

(#42) csiga997 válasza (An)Dante (#40) üzenetére


csiga997
őstag

Ezt nem tudom miért nekem írtad, de a válasz a felvetésedre: MultiSIM

Beszélgetni nem illik, de taxit hívni az előadás végén jó.

szerk:
Másrészt: kaliforniában nem is a gsm telefon a standard. TDM-nél pedig nincs sim.

[Szerkesztve]

(#43) (An)Dante válasza csiga997 (#41) üzenetére


(An)Dante
őstag

''[...] mert nincs benne a 22-28 éves, önnálló keresettel rendelkező, független, gyermektelen értelmiségi nő célcsoportjában.''

Egy IT cégnél dolgozom, és több munkatársam (aki hál' nem túl technokrata) és a fenti paraméterekkel rendelkező szintén közlebbről megvizsgálta és szépnek tartotta a készüléket, de ez nem sokat segített számukra azon, hogy egy SMS betárcsázása, egy naptrái időpont rögzítése vagy egy hirtelen jött telefonszám beírása mennyire időigényes feladat. A kijelzőn megjelenő jelek nagyon picik. Bárki, aki ilyen telót szeretne először próbálja ki! ...amúgy a cím pont egy kedves hölgy munkatársam kérdése volt.. :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#44) (An)Dante válasza csiga997 (#42) üzenetére


(An)Dante
őstag

''Beszélgetni nem illik, de taxit hívni az előadás végén jó.'', ha csak arra használod arra tökéletes!

OFF:
MultiSIM: Egyéb okok miatt szerettem volna egy vékonyofont ami jól meglapul egy zsebben, de pl. a Vodafone üf egyáltalán nem is ismeri a MultiSIM szolgáltatást..

OFF2:
Azért Kaliforniában legalább két nagy GSM szolgáltató is elérhető.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#45) ByB válasza (An)Dante (#40) üzenetére


ByB
addikt

Erre nem mondok semmit! Lehet, hogy nem Mo.-n élsz (Vagy Kalifornia csak úgy jött?), de magyarként gondolkodsz! Nem pakolgatják a sim-et, nincs ötven számuk, nem létszükséglet, hogy elérjék őket, az operát pedig értsd szimbólikusan... ''Ma milyen nyakkendőt vegyek fel, ahhoz melyik sportautóm illik, melyik telefonom... Hú de golfozni indultam, inkább átöltözök...'' Ez nem volume telefon, ez kurriózum: de elfogadom, hogy ezzel nehéz átlagemberként azonosulni!

(#46) Den válasza Bog (#34) üzenetére


Den
veterán

ehhe, nem vagy kicsit hímsoviniszta? :) miért gondolod hogy egy nő nem tudná a bt-t és a technikai tartalmat tesztelni és értékelni?

''egy mobilos cikket a funkcionalitásáról''

a funkcionalitás e szubjektív fogalom, erősen függ attól hogy ki mit mire hogyan akar használni.

egy antialkoholista barkácsgép teszternek egy sörnyitó funkcionalitása nagyon gyenge, mert keresztfejes csavart egyálztalán nem lehet vele becsavarni, egyenes hornyút is csak bizonyos mérettartományban és szöghúzás is nagyon nyögvenyelős vele...

www.simson4t.hu

(#47) Den válasza (An)Dante (#40) üzenetére


Den
veterán

ja bocs kalforna... amcsiknak nincs stílusuk kezdjük ott (tudom csúnya álltalánosítás, de álltalnosságban tényleg nincs stílusuk:) ), eleve sztem nem is érzékelik ezeket a színeket :), oda vmi jó kis króm gics kell minimum. el nem tudnék képzelni egy átlagamerikai kezében egy ilyen telót

www.simson4t.hu

(#48) Den válasza csiga997 (#41) üzenetére


Den
veterán

na valaki azért reálisan látja a dolgot

csiga 997 for president :R

www.simson4t.hu

(#49) AS


AS
félisten

Érdekes nekem tetszik!!!!
Asztalomon nagyon jól mutatna! Max csak annyit használom hogy hivás fogadok...
Egy disz... :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#50) Den válasza karib (#39) üzenetére


Den
veterán

nem kell feltétlenül a dizájnnak a funkcionalitás rovására menni de néha nem árt. igazából itt funkciók prioritásáról van szó. a szépség is egy funkció, az extravagancia szintén.

ennek a telefonnak az a fő funkciója hogy jól mutasson. és ennek nagyobb proritása van mint annak hogy milyen gyorsan lehet egy kisnovellát elküldeni sms-ben.

szvsz ma mikor a multiméda ekkora hangsúlyt kap a mobiloknál, teljesen elfogadhatónak tartom a hangüzenetet sms kiváltására

ami komoly hiányosság szvsz az a hangjegyzet rendelése a határidőnapló bejegyzéseihez. azzal tökéletes lenne.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.