Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

Ez elavult. Ennél sokkal jobb konfig például egy A8-7600 egy FM2+-os alaplappal, aminek már GCN architektúrájú VGA-ja van és támogatva van Windows 10 alatt is. Ez azért fontos, mert a WDDM 2.0 és számos modern technológia csak Windows 10-en működik. 2 GB-ig lehet adni az integrált VGA-nak, ami kell is, minimum 2 db 4 GB 2133MHz-es DDR3 memória mellet, mert dual channelbe rakott gyors memória nélkül a VGA nagyon lassú :)

[ Szerkesztve ]

(#2) terapeuta007 válasza PuMbA (#1) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Amit irtal annak 65w tdp je van a10 5800knak pedig 100w ..am kosz az infot a vga-rol!

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#3) Hieronymus válasza terapeuta007 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi baj van a 65w tdp-vel?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) PuMbA válasza terapeuta007 (#2) üzenetére


PuMbA
titán

És? :) A cél a minél alacsonyabb hőmérséklet és a halkabb működés, nem a minél legnagyobb hőtermelő megvétele. A gyártástechnológia miatt amúgy is gyorsabb az általam mondott 65W TDP-s proci, mint te általad kiválasztott az elavult 100W-os :)

[ Szerkesztve ]

(#5) zarayg


zarayg
aktív tag

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=482404
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=430091

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6) PuMbA válasza zarayg (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a lehető legjobb választás, ha nagyon fontos a lehető legjobb teljesítmény, de mivel majdnem kétszer drágább az A8-7600-tól és csak 10-30%-kkal gyorsabb programtól függően, ezért ár / érték arányban viszont már nem a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#7) zarayg válasza PuMbA (#6) üzenetére


zarayg
aktív tag

Nem tudom hogy vagy vele, ha már ilyen low budget gépet kellene összerakni, egy Q9xxx szériát S775-ből meg valami VGA-t mellé pattintanék lehet jobban jártnék.

so-so, ez új, amiről meg én beszélek használt, és pl többet nem vennék életembe amd-t, de hát ízlések és pofonok :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#8) Speeedfire válasza zarayg (#7) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Inkább az amd mint egy régi 775. Mondjuk én elvoltam egy darabig egy G3420-assal is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

0. kérdés, mire használnád a gépet, ill milyen komponenseknek kell kijönnie 50k-ból (=proci+lap, vagy még a RAM is ide jön)?

Az alacsony TDP-től való ódzkodást én sem értem, minél kisebb, annál jobb, nem :F

Amúgy inkább egy i3-6100-at és egy h110m-es lapot ajánlanék, ez is 50k, és a benne lévő grafika (HD 530) van legalább olyan jó, mint az öreg radeon 7660D igp, sőt, a Kaveri mellett sincs minden játékban szégyenkeznivalója. Mindeközben CPU-teljesítményben köröket fut az AMD apu-kra.

Az is kérdés, mennyire sürgős a dolog, mert kb 2 hónap múlva jön az idei új eresztés (az intel részéről biztosan, de az AMD is mocorog), ami egyrészt lejjebb nyomja a használtpiaci árakat, másrészt érdemes lehet az új holmik alsó-középkategóriájában turkálódni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) zarayg válasza Speeedfire (#8) üzenetére


zarayg
aktív tag

ezért is mondtam, hogy ízlések és pofonok :) 12 évig voltam AMD párti (1200+tól FX8320-ig), majd felváltotta az Intel azokat az álmaimat, amit az AMD nem tudott teljesíteni :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#11) t72killer válasza zarayg (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, énis sokáig vártam az ideális AMD megoldásra (főleg laptop vonalon), de csak szép prezentációk jöttek, így az utsó Brazos is kihalt a családban. A következő buildem egy htpc lesz, szintén intel alapokon.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) peter9228


peter9228
aktív tag

(#13) terapeuta007 válasza t72killer (#11) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Egyebkent nekem jatekra kee.. Ugyhogy akk az amd vagy az intel jobb ?mennyire erdemes megvárnom az eresztés dolgot? Alaplap + proci+vidikari=50 ezer enyit szánok rá.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#14) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Ram nem jon ide

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#15) t72killer válasza terapeuta007 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Játékra inkább AMD. Bár pl egy Pentium G4400 (16k) + h110 lap (16k) +használt geforce 750 (25k) kombóval még jobban járnál.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) terapeuta007 válasza t72killer (#15) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Hááát
Lehet higy azlesz amit mondottál.de lehet hofy az amd lesz . asztan majd hozzarakok 1 videokartyat.dual graphics.mit gondolsz?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#17) Viktor77 válasza terapeuta007 (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Ne "lehet hogy az lesz", hanem az legyen. Sokkal előrébb leszel bármilyen APU-s megoldásnál. Sőt, a "régi" i3-2xxx széria még olcsóbban megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) terapeuta007 válasza Viktor77 (#17) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Tul sokat kellene kolteni videokarira...

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#19) terapeuta007 válasza terapeuta007 (#18) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

I3 6100 vagy a10 5800

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#20) Viktor77 válasza terapeuta007 (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Azt írtad, van rá 50 ezred. Nem mindegy hogy tevődik össze?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) _PetZ_ válasza terapeuta007 (#18) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

De ha játékra szánod a gépet, miért a vgan akarsz spórolni? Vagy miért baj, hogy az "drága" ?

(#22) terapeuta007 válasza _PetZ_ (#21) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Mer csak 15 vagyok kell telefonra is meg ruhára is meg akarmi masra. Nem dolgozok Nincs keresetem.
I3 6100 vs a10 5800
A10 5800 győzőtt batlefied 4 ben 5-10 fpsel.hiába volt az intel alatt jobb ram mint amd alatt..xd

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#23) Viktor77 válasza terapeuta007 (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Az A10-ben lévő vga erősebb mint ami az i3-ban van, ez tiszta sor. Viszont a fentebb ajánlott Geforce 750 csúnyán elveri az A10-es APU-t.

Most akkor mennyid van?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) terapeuta007 válasza Viktor77 (#23) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

50k de hasznaltan nem szeretnek veni

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#25) Viktor77 válasza terapeuta007 (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor azt vedd ami a #15-ös hsz-ben van. Felesleges a szájtépés, jobbat nem nagyon kapsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) terapeuta007 válasza Viktor77 (#25) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Az ugy sok cash
Lap:20k
Proci:17
Kártya:38k
Ez má 75k (szállitassal)
Nézek vidikarit hasznaltan de azert nem vagyok oda anyira

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#27) qqcqqc válasza terapeuta007 (#24) üzenetére


qqcqqc
őstag

Újonnan ne vegyél 5800k-t. Nem rossz proci, nekem is az van, de én akkor vettem, amikor megjelent. Akkor megérte, most van sokkal jobb egyező áron.
Ja és a lap csak 5xxxx és 6xxxx procikat fogad, szóval a fejlesztés felejtős.
Ez már egy 2-3 éves cucc és nem akarlak kiakasztani, de akkor sem került sokkal többe, szóval b...t drága.

[ Szerkesztve ]

(#28) nyakdam válasza terapeuta007 (#24) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Már fentebb ajánlották a 7600-át. 50-ből kijön még 7650K vagy a 7670K is és az modernebb.
Mai lap: [link]
7670K
7650K

Esetleg másik alaplap: [link]

Mindenképp 2x4Gb 2133-as RAM melléjük.

[ Szerkesztve ]

(#29) terapeuta007 válasza nyakdam (#28) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

7870k

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#30) PuMbA válasza terapeuta007 (#29) üzenetére


PuMbA
titán

7870k nem jön ki 50 pénzből, de felesleges is, mert hajszállal gyorsabb, mint amiket nyakdam írt :)

[ Szerkesztve ]

(#31) terapeuta007 válasza nyakdam (#28) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

10k ert csak 2x4gb 1886mhz eset talaltm.7860k jobb mint amiket irtal?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#32) nyakdam válasza terapeuta007 (#29) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nem rossz, de ár érték arányban a 7600 és 7650k a jó választás. Én 7850k- val elégedett vagyok, GPU ban a 7650k kb 10% al van tőle elmaradva, és jóval olcsóbb.
Bármit is veszel 4 magos konfigot vegyél.

(#33) terapeuta007 válasza nyakdam (#32) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Alaplap:[link]
Ramok:[link]
Proci:[link]
Sata 2es winyo mukodni fog a sata 3as lappal?????

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#34) terapeuta007 válasza nyakdam (#32) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Egyebkent tud vki nekem mondani kb ien árba 2133mhz ramot?én nem talaltam pedig kerestem 1darbig

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#35) nyakdam válasza terapeuta007 (#33) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Alaplapból én az A88- asokat támogatom. Ezt döntsd el magad mire van szükséged. Ha nagyobb fogyasztású procin gondolkodsz nem árt egy jól szellőző ház.

(#36) terapeuta007 válasza nyakdam (#35) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Neked akk 7850k-d van? Melegszik? Alaphűtő helyett kell újj? Me ha igen akk azt is rendelek hogy ne utána keljen

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#37) nyakdam válasza terapeuta007 (#34) üzenetére


nyakdam
aktív tag

(#38) nyakdam válasza terapeuta007 (#36) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nem tudok nyilatkozni mert nem használom a gyári hűtőt és a házam is jó szellőzik. A szellőzést nem is a proci melegedés, hanem az olcsóbb lapok VRM hűtése miatt írtam. Gondolom, ha nem zavar a hang a gyárinak is le kell hűtenie. Az 50-be 7600/7650k és normális lap belefér de a 7850k mint írtam nem biztos, hogy megér akkora felárat.
Egyébkén ha eldöntötted, hogy AMD-s konfigot szeretnél dobd fel a kérdésed a Kaveri topicba. Ott többen tudnak véleményt mondani mind lap mind proci szempontjából

Nameg esetleg, hogy honnan érdemes beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#39) terapeuta007 válasza nyakdam (#38) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

[link]
Ez jo alaplap?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#40) nyakdam válasza terapeuta007 (#39) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Személy szerint nem raknék bele 95W-os procit. Hűlyeséget nem akarok írni, de szerintem 20 környékén nem sok lapba érdemes 65W-nál nagyobb procit rakni.

(#41) terapeuta007 válasza nyakdam (#40) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Naon koszi minden segitseget!

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#42) creation


creation
senior tag

Szervusz,

Kicsit nagyobb határozottsággal és több megfontoltsággal kellene nekiülnöd ennek a gép vásárlásnak.
A fórumtársak gyönyörűen összeszedték neked, hogy mi az ami megéri, s egy köszönöm helyett csupán (meg ne sértődj) nyavalygást kaptak (ja a végén megköszönted, bocsánat).
Lehet hogy csak én vagyok érzékeny a hasonló jellegű megnyilvánulásokra, ebben az esetben én elnézésed kérem.

De hogy a témához is legyen szavam:

Processor:
Típus - Ár (új) - PH ár (új) - PH ár (használt)
5800k - 27eHUF - nincs - 15eHUF
7650k - 23,5eHUF - 22eHUF - nincs
G4400 - 16eHUF - 15,5eHUF - 13eHUF
i3 6100 - 33,3eHUF - 31eHUF - 30eHUF

Abba most ne menjünk bele, hogy te játszásra akarsz APU-t, mert erős túlzással passziánszozni mindegyik jó. Na jó nem, van amivel egész tűrhetően mennek nevesebb játékok is, de aki játszani akar az nem hiszem, hogy megelégszik az egész tűrhetővel is. S ennek a gondolatmenetnek nyomán (ahol már a WOT is akad fHD-ban), ha játékra kell, akkor bizony kell a dedikált VGA.

Spóroljunk. Akárhogy is ellenkezik az ember tudata a használt ellen (főleg a tiéd), processorból újonnan nem éri meg venni semmit. Hacsak nem itt PH-n. az az 500-1000HUF különbség a posta ára. ezt spórolhatod meg ha itt veszed és ha azzal érvelnél, hogy de a lap... akkor azok akik itt procit árulnak "jó áron", azok hidd el lapot is tudnak neked szerezni, amilyet csak szeretnél.

Alaplapok:
Típus - Ár
Asus A88XM-E - 14,5eHUF (legolcsóbb 88-as lap, nem ph)
GIGABYTE F2A88XM-DS2 13,5eHUF (legolcsóbb 88-as PH-s új alaplap)
ASUS A88XM-A - 14eHUF (legolcsóbb 88-as használt PH-s lap)
GIGABYTE GA-H110M-S2PV 11,5eHUF
ASRock B150M-HDS 16,5eHUF (csak hogy DDR4 is legyen)
ASROCK H110M-DGS 15eHUF (PH-s garis, új)

És hogy egy félkonfig is befigyeljen: [link]

A VGA-t meg rád bízom, ha a szavaiddal élek, akkor neked elég az iGPU. Így bármikor összerakható 50k-ból gép. garanciálisan is, új formában is.

Ha nem akarsz a pénztárcád ellensége lenni, akkor viszont nézel valamit ami bele is fér, jó is és VGA is van hozzá... A diákmunka alsó korhatára 16 év ha jól tudom. Azt az egy évet nintendóval is kibírod, aztán veszel amiért megdolgozol!

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#43) PuMbA válasza creation (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Egyetértek, viszont a linkelt félkonfigot már azért sem ajánlanám, mert tesztekből látszik, hogy valami borzalmasan sokat, 120W-ot eszik az a processzor, amelyet lehűteni külön feladat és pénz, emellett pedig támogatása már nincs, nem adnak ki hozzá új VGA drivert már jó ideje :)

[ Szerkesztve ]

(#44) creation válasza PuMbA (#43) üzenetére


creation
senior tag

Ellenben maga az iGPU-ja nem rossz és a teljesítménye sem. Valamint bele fér a keretbe. ;] ;] De főleg az utóbbi. ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45) cskamacska válasza terapeuta007 (#18) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyébként van valami különösebb oka hogy semmiképp nem akarsz használtat?(pl be kell mutatni a számlát a szülőknek :) )
Mert 50000 forint az sajnos naon kevés cash játékos gépre, i5 2400(használtan 25k környéke), és GTX 750/Ti(épp láttam HD6970-et 25k-ért az aprón) alatt igen csak számolgathatod a képkockákat az óhajtott Battlefield 4 multiban. :U Renegade X mondjuk kevesebbel is beéri. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46) terapeuta007 válasza cskamacska (#45) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

GARI miatt meg az átvétel megoldasa meg amiatt h MAX 10kt NYEREK +.Jobb vmit zsir ujan atvenni a futártol.
Am ugy gondolnam h 50 bol osszehozom integralt cuccost asztan par honap mulva mellé csattintok 1 videokarit. Amd a dual graphics miatt kee.meg Annak jobb az integraltja

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#47) PuMbA válasza terapeuta007 (#46) üzenetére


PuMbA
titán

A Dual Graphics nem hatékonyan működik, ha megnézed a teszteket. Egyrészt nagy képkocka kiszámítási csúszásokat okoz a sok szinkronizálás miatt - egyik VGA vár a másik VGA-ra -, ezért kisebb akadások sokkal többször fordulnak elő, másrészt néha gyorsít csak minimálisat, de többször inkább lassít, úgyhogy erre én nem tennék egy fillért se :) Nem számolva arra, hogy DirectX 12 alatt nem lesz Dual Graphics, mert a programozó osztja a feladatokat a VGA-nak és nem az illesztőprogram.

[ Szerkesztve ]

(#48) creation válasza terapeuta007 (#46) üzenetére


creation
senior tag

A dual (igazából te a hybridre gondolsz szerintem) graphics-ra hajtasz?! Játékhoz?! Amit az iGPU mellé tudsz tenni az általában alsó-közép kategóriás VGA.

De itt egy kis táblázat meg némi segítség hozzá:

Összefoglaló

AMD A10-Series A10-5xxx HD 7660D -> HD 7470(?) HD 7570 (DDR) HD 7570 (GDDR5) HD 7670

Gonbdold át, ennél még egy Athlon X4 (FM2/FM2+) és dedikált VGA páros is jobb.

Processor esetén nem tudom megérteni a "GARI" félelmeid. Max, hogy a lába el van hajolva. Intelnél még ez sem játszik...

Alaplapból nagyon jó áron lehet normálishoz jutni mindkét vonalon.

VGA az egyetlen ahol valamilyen szinten tudok veled azonosulni, de azért vannak itt PH-n garis példányok jó áron megbízható eladótól.

De te pénzed, te életed, te pénztárcád :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#49) terapeuta007 válasza PuMbA (#47) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

G

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#50) terapeuta007 válasza terapeuta007 (#49) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Neztem 20k ert kártyákat de egyik se jobb jelentosen az integrált amd nel.

Jimi Hendrix-Purple Haze

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.