Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rozzo


Rozzo
tag

Voltak idők, amikor a zene nem egy doboz volt. :D Egyébként tetszik ez az új blog :)

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A TDKról mindig azok a VHS kazettáim jutnak eszembe, amikre a hétvégi meséket vettem fel :D

Ez a cucc meg ütős, jó hasznát vettem volna haverom szülinapján, amikor egy Logitech 2.1es hangfalrendszer mélynyomóját vágtuk haza :D

All→M8

(#3) Spancho


Spancho
őstag

Jó kis blog lesz :)
Ezt a ketyerét meg elfogadnám.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) vince


vince
őstag

nem voltak szégyenlősek a beárazásnál :Y

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5) dinnje


dinnje
aktív tag

a vonalbemenetre ne akarjatok gitárt kötni direktbe, főleg ne elektromosat!

(#6) dogi01


dogi01
aktív tag

Azért a 12 góliát elem az nem rossz :-)

(#7) ndudas199


ndudas199
csendes tag

Nevetséges, hogy a cikk írója szerint egy 20 wattos hangszóróval már házibulit lehet csinálni, felénk 300watt alatt meg sem próbáljuk. Az ára meg közel sincs arányban az értékével

[ Szerkesztve ]

(#8) Bog válasza ndudas199 (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nevetséges, hogy mi hallottuk szólni, te meg nem, de azért hülyeségekkel dobálózol. Mekkora házhoz kell 300 Watt?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Bocha válasza ndudas199 (#7) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem nem tudod a különbséget a PMPO és az RMS teljesítmény között. A PMPO-nál tényleg lehet 300 meg 500 Wattról beszélni, a rövidítés azt jelenti, hogy Peak Music Power Output, és nagyon egyszerűen megfogalmazva arról a teljesítményről van szó, amit egy nagyon rövid ideig egyszerre tud leadni az összes hangszóró. Viszont itt nem nézik a torzítás mértékét, meg igazából semmit, az olcsóbb hangfalak gyártói szoktak ilyen adatot ráírni a termékükre. Igazából azt is jelentheti a PMPO, hogy ezen a teljesítményen gyullad fel a hangfalad a második tizedmásodpercben, amikor ezt ráerőlteted. :)

Ezzel szemben a bemutatóban is szereplő RMS a valós középérték, a folyamatos, előírt torzításon belüli terhelhetőséget mutatja. Sajnos nincs egzakt mérőszám arra, hogy 1 Watt RMS hány Watt PMPO-t jelent, viszonylag sokak által elfogadott váltószám a 100, de vannak, akik inkább 30-50-re esküsznek. Lényeg a lényeg, 300 Watt PMPO teljesítmény mondjuk 3-5 Watt RMS-nek felel meg, egy kisebb házibulit egyébként ilyen teljesítménnyel is meg tudsz tölteni, de diszkónak nyilván kevés.

Közben megnéztem pár weboldalt és sajnos úgy tűnik, hogy komolyabb cégek is félrevezetnek az értékekkel, ha pl. egy autóba való sugárzónál azt olvasod, hogy 100 Watt maximum és 50 Watt RMS, akkor ténylegesen jó eséllyel egy pár Watt teljesítményű hangszóróról van szó. Persze ebből az esetből is látszik, hogy a Sound Cube-nál mennyivel menőbb lenne azt odaírni, hogy 2000 Watt PMPO. Csak baromság lenne.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#10) Bocha válasza dinnje (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A TDK szerint szabad, azért mertem leírni (még reklámfotójuk is van direktben csatlakoztatott gitárral). Kipróbálni viszont nem próbáltam, mert gitárom itthon van, a Sound Cube meg a szerkesztőségben figyel, de lehet, hogy hazahozom és megnézem. Ha egyébként otthon vagy a témában, akkor kérlek, fejtsd ki, hogy szerinted miért nem szabad csatlakoztatni és mi kell ahhoz, hogy egy gitár csatlakoztatható legyen, mert én annyira nem vágom ezt a témát! :R

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) fateless válasza ndudas199 (#7) üzenetére


fateless
veterán

Nálunk a templomban 5x15W úgy betölti a helyet, hogy 60% fölé még nem tekertük a hangerőt és közben a keverő is csak kb 80-90%-ra van feltolva...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12) metaboy


metaboy
tag

Egészen baráti. A 30 watt meg bőven sok, egy régi gitárerősitő, ami csak 15 wattot tudott, majd leszakította a fejemet, azóta tudom, milyen átverés a pmpo 150 meg 300watt :))

(#13) kcsa


kcsa
veterán

tetszett amit olvastam, aztán megláttam az árát és :Y

(#14) NGA válasza Bocha (#9) üzenetére


NGA
addikt

Főleg, hogy a hangosságot dB-ben mérik és nem wattban.

(#15) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ok, elhiszem, hogy van, akinek ilyenre van szüksége, meg tetszik, meg divatos, meg nincs nagy igénye a hangzás terén, de ő... Ennyiért azért már kapni értelmesebb polcsugárzókat, meg egy sima sztereó végfokot, egyszerűbb kábelekkel. Szerintem nagyságrendekkel jobb hangot eredményez ennél, persze nem fogja a hóna alá csapni az ember, meg elemről működtetni, de én tuti emellett tenném le a voksom, ha perpillanat 100 rugóért kéne vennem audió eszközt.

(#16) gabancs válasza Bocha (#10) üzenetére


gabancs
addikt

Azért, mert az elektromos gitár hangszedője, önmagában igen kis jelszintekkel dolgozik. Általában a gitárban nincs előerősítő (az oroszok annak idején gyártottak ilyet, 9V-os elem kellett a gitártestbe) és így nagyságrendileg egy mikrofon bemenet kellene hozzá, hogy meg is szólaljon. Vagy, egy gitár effekt egy pedál, és ezt kötni a vonal bemenetre.

(#17) gabancs válasza ndudas199 (#7) üzenetére


gabancs
addikt

Neked csak azt tudom mondani, hogy egy átlagos szobába az 1-2 W is igen hangos tud lenni normál zenehallgatás esetében. De 20W-nál már a szomszédok biztos rád törik az ajtót.

(#18) kolosanyi válasza gabancs (#16) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aktív pickupos gitárok esetén szerintem nem lehet gond. De pl a legújabb Petrucci signatured Musicmanben még előerősítő is van (bár aktív pickup mellé nem igazán értem a miértjét, de a marketing szerint az jó).

(#19) gabancs válasza kolosanyi (#18) üzenetére


gabancs
addikt

Biztos van ilyen is de egy "snasz" Telecaster vagy Stratocaster pikup-je biztos, hogy passziv. Vagy akár egy Les Paul hangszedője sincs előerősítve.

(#20) Bocha válasza gabancs (#19) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az én gitáromban is van 9 V-s elem, de mivel tök kezdő vagyok és ez az első gitárom, nem tudtam, hogy ez igazából ilyen durva. Azt hittem, hogy ez minden elektroakusztikusnál alap és a hangolónak kell a kraft. :U

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) Picike8


Picike8
aktív tag

Nagyon tetszik, nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#22) fateless válasza kolosanyi (#15) üzenetére


fateless
veterán

"persze nem fogja a hóna alá csapni az ember, meg elemről működtetni"

Kimondtad a lényeget.

Egy Hyundai Getz nem fog tudni elvinni egy raklapnyi árut, míg egy Doblo Cargo igen, de ettől még nem jobb a Doblo Cargo csak más a rendeltetése, bár mindkettő jármű. Már az összehasonlításod alapja hibás volt...

Ettől függetlenül én is sokallom az árát, de nem azért, mert ennyi pénzért már megvehető az általad említett szett.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) kolosanyi válasza gabancs (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nemhogy van, de lassan a passzívak kihalnak. Keresztapám pont egy hónapja vett gitárt (egy belépő Ibanez lett belőle) és azért panaszkodott, hogy a neki tetsző gitárok mind aktív pickuposak, amit viszont nem szeret egy egész estés zenélésnél, a passzív jobban fekszik neki. Végül egy neki annyira nem tetsző, de mégis jó gitár lett belőle, ami passzív.

(#20) Bocha
Akkor az aktív pickupos. Manapság tényleg az aktív pickuposok a népszerűbbek. Ha házilag akar az ember ilyet barkácsolni magának, már szinte csak aktív elektronikát talál.

(#22) fateless
Ok, de az általam felhozott példa közelebb áll ehhez a kütyühöz, mint a te példádban levők. De ha nem is így lenne, akkor sem ár/érték arányos, persze ez nem meglepő. Mindenesetre 1000%, hogy én ezért az árért nem venném. Reálisan nézve nem szabadna 30 rugónál többet kérni érte, semmi olyat nem tud ez a cucc, amit egy 10-15 ezer forintos PC-s, aktív 2.0, kisebb 2.1-es rendszer, amit ugyanilyen könnyű hordozni.

[ Szerkesztve ]

(#24) trepxe válasza kolosanyi (#23) üzenetére


trepxe
tag

Nos, ez a cucc is egy stílust képvisel. Nekem bejön, mint ahogy a kazetta időben is csak a TDK-ban hittem. Mutass ebben a kategóriában szövött karbon pillét koaxiális magasakkal, ilyen korrekten megépített erősítővel ( ha tényleg nem torzít, ahogy a fiúk írják)...

Szerintem ez az egyedi koax hangsugárzó pár többe kerül ( kis szériás gyártás, fejlesztés miatt), mint más komplett kütyü. Lehet drágának mondani, bár az ár szegmentál és néha szándékosan annyi, amennyi. Az "eccerű" példa erre a xyz sportkocsi és a Porsche 911 esete. Az xyz nagyon megy, nagyon erős nagyon minden és nagyon "állat", a Porsche meg papíron akár még csak annyit sem tud és ahhoz képest igencsak drága.

Amennyiben az xyz-t veszed, valszeg azt engedheted meg magadnak. Attól még a Porsche nem lesz rosszabb, csak éppen a vágy tárgya marad... és azok veszik meg, akik megengedhetik maguknak.

Kicsit ez az érzésem itt is. Ez egy egyedi fejlesztésű cucc, igen korrekten megcsinálva. Mutasson nekem valaki ilyen hangsugárzó szettet máshol...Ja és a képek alapján: forma és funkció együtt jár. A "D" elemek kissé oldschool-nak hatnak, bár van azért abban 10000 mAh-s akksi is, ami már úgy 5-6 órát elviszi teljes terheltség közelében, bár ez alapvetően nem hordozható cucc.
Végül, de nem utolsósorban a premium termékeknél - márkától függetlenül - mindig ez a két legerősebb érv és ellenérv: Jó és/de drága... ettől premium, hogy ne legyen mindenki számára elérhető!

Azért a gitárt tessék kipróbálni, szeretnék hallani róla. Szerintem korrekten lesz az is megcsinálva.

(#25) gabancs


gabancs
addikt

Lehet, hogy csak nekem nem esett le. Ez most Sztereo, vagy csak a "360 fokos" sugárzás miatt 2 hangszórós? Mert amúgy is piszok drága, na de ezt egy mono eszközért kiadni már igen buta dolognak tűnik.

(#26) kolosanyi válasza trepxe (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, prémium, meg kis széria, meg fejlesztés stb. Ez rendben is van, de számomra ezek nagyon nem lényeges dolgok egy audió eszköznél. Számomra az elsődleges a hang. A kinézet, a márka, a presztízs, mind az én szempontjaimat tartalmazó lista legvégén van. Persze akinek ez tetszik, vegye, én azért nem emellett tenném le a voksom.

(#27) trepxe válasza kolosanyi (#26) üzenetére


trepxe
tag

Ez így korrekt hozzáállás :-) Vegye meg, akinek megér ennyit, de attól mert drága még nem sz@r. Ránézésre és a teszt alapján valszeg igen is nagyon jó. Én is vennék iPhone 5-t, de nekem nem ér meg annyit, amennyiért árulják, másoknak meg igen. de nem fikázom. Amúgy sajnos nagyon elterjedt, hogy mindazt, amit nem engedhetünk meg magunknak, azt úgy állítjuk be, hogy azért nem akarjuk, mert rossz.

(#28) dogi01


dogi01
aktív tag

MA TV-ben nem úgy volt hogy NFC és vezeték nélküli töltés is lesz benne? Vagycsak 2.0-ban? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.