Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Az últrabukokra tekintettel a Gb Eth portot is meghagyhatták volna, ha már úgyis benne van. Sőt, a helyükben egy 2-portos USB3 vagy 4-portos USB2 elosztót is tettem volna bele, és akkor még univerzálisabb eszköz.

Jó cucc, csak kicsit drága egy átlagjúzernek (úgyis szokott lenni egy videókimenet), azoknak viszont, akik még több monitort igényelnek, azoknak viszont nagyon jól jöhet, olcsóbban, mint a Matrox dual/triplehead-to-go.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Apika


Apika
Közösségépítő

Egészen jól néz ki... Bár nekem is elég a +1 kimenet...

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A felbontás oké, de lehet tudni, hogy milyen képfrissítéssel? És mennyire lagzik?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Teszt lesz róla?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) rpgops


rpgops
csendes tag

Egy teszt tényleg jó lenne róla. Egyébként ez tökéletes eszköz ahhoz, hogy most már monitor kimenet nélkül is lehessen ultrabookot forgalmazni, a HDMI vagy DP helyett egy USB3 szerintem hasznosabb.

(#6) Tomcat


Tomcat
őstag

Mi van azokkal akiknek kizárólag WUXGA megjelenítői vannak? Szimplán nem működik vagy csak nem rakja ki az alján azt a pár sort?

Tomcat

(#7) til


til
csendes tag

A Kensingtonnak is van ilyen dokkolója, azon van pár usb és lan is, azt próbáltam. Úgy működik a dolog, hogy felraksz a gépre egy programot, ami valós időben tömöríti a képet és átnyomja a jelet a dokkolónak, ami kikódolja és továbbítja a monitornak. A program alapból csak azokat a részeket küldi el, amik változtak, ami tökéletes mondjuk netezésre, ilyesmire, de ha filmet akarsz nézni, akkor át kell állítani film módra, aminek hatására az egész képet átküldi mindig, cserébe viszont rosszabb lesz a minőség.

1920x1080-as monitorral próbáltam, teljesen jó, filmet is lehet nézni rajta, nincs framedrop vagy ilyesmi, viszont filmek alatt látható a tömörítés miatti blokkosodás (nem vészes amúgy, mondjuk egy fullhd filmben van színátmenet, ott látszik, de amúgy nem gáz). Játékok alatt teljesen használhatatlan, 1-2 fps van csak.

Irodai alkalmazásra, netezésre, youtube-ra, alkalmanként megnézni egy filmet viszont teljesen jó. Pont arra való amire kitalálták, beviszed a gépedet melóba és két darab vezetéket dugsz rá, töltőt meg a dokkolót.

(#8) til válasza Tomcat (#6) üzenetére


til
csendes tag

Hát ezt nem tudom, nem volt ilyen monitorom amikor próbáltam.

(#9) Tomcat válasza til (#8) üzenetére


Tomcat
őstag

Most hogy újra jönnek a WUXGA felbontású kijelzők (IPS is Halleluja!) ez egy komoly hiányosság lenne. Lassan cserélném a 24-26"-os Eyfinity blokkjaimat, de FHD felbontásút én biztosan nem vennék csak ami WUXGA felbontást tudja. Ezt az USB-s kütyüt így nem tudnám igazán használni semmire. :(

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.