Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Nagyon találó a hírhez mellékelt kép :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Renwick válasza rudi (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, igyekeztem tipikus tajvani gyerekeket ábrázolni. Vagy nem erre gondolsz? :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) lordtoulus válasza Renwick (#2) üzenetére


lordtoulus
csendes tag

:)) oooo.. Tajvan hanyadik alama europnak? :D

(#4) Kriza


Kriza
őstag

Ha jó árban lesz, mondjuk max. 50k, akkor igencsak életképes lehet.

lordtoulus: jó a helyesírásod. ;] :P

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) tbs


tbs
addikt

Ááááá! Finomság..! Lokalizáció! Magyar billentyűzet..!

1 hónapja még elzárkózott ettől az asus... Remélem nem csak vaklárma a lokalizáció.

(#6) lordtoulus válasza Kriza (#4) üzenetére


lordtoulus
csendes tag

off..

nem dehogy amugy telleg jo, bar mikor..milyen :D
amugy csak a beviteli ezkoz a rossz...meg persze a kijelzo se a legtokeletesebb, bar erre alitolag van valami betegseg is.

...

latom frissult a kep :)
igaz, ez jobb is.

(#7) h-yle


h-yle
addikt

Azért remélem lesz majd angol oprendszerrel is. Nem szeretem a magyar nyelvű software-eket

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) Zanik


Zanik
addikt

Hmm, fekete? A fehér valahogy jobban bejön. Én asszonynak vennék egyet, amire ő használja az én mostnai notimat arra ez is elég, ráadásul könnyű! Várom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) ludus válasza Zanik (#8) üzenetére


ludus
aktív tag

csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem is jobban bejön a fehér... kíváncsi leszek azért kis hazánkban mennyibe fog kerülni...

[ Szerkesztve ]

(#10) klepto


klepto
addikt

Elnézést, ha pár hete volt már róla szó, és elkerülte a figyelmemet. :B
Konkrétan mi lesz benne; milyen proci, milyen vinyó, mennyi ram, milyen vga, stb.?
Wint rá lehet majd tenni, vagy ahhoz már gyenge a vas? Mit lehet majd vele kezdeni a való világban? Szövegszerkesztő + net, és semmi más, vagy azért mást is el fog bírni a gép?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) rudi válasza Renwick (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább arra, hogy kicsi ázsiaiból is gyerek méretűnek kényelmes csak a billentyűzete :)
A másik mókás dolog, hogy ezzel már kölyök korától szoktatják az embereket lefelé a windózról :DDD

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza Zanik (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Mióta az Apple leszállt a fehérről, azóta már nem cool. Most a fémszürke a cool az lesz az új fekete (ami eddig a fehér volt).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza klepto (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Eee PC wikipediaban. Nem lesz túl erős, de azért nem is vészes. Portable médialejátszónak még talán jó lehet, bár 7"-on... Ha minden jól megy, talán lesz 10"-os kijelzős is, bár annak nem sok az esélye mert túl erős konkurencia lenne más Asus termékeknek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Myers


Myers
senior tag

"Tajvan már Eee PC lázban ég": avagy hogyan szoktassuk le a gyerekeket a 21. században még arról a kevés mozgásról is, amennyit még egyáltalán csinálnak. :(((

http://www.muszaj.hu/

(#15) gorlin válasza rudi (#13) üzenetére


gorlin
őstag

Rudi,már múltkor is említettem a másik topikban.Van VGA kimenet!!
Azaz ha kell út közben használod ha monitorról akarod nézni akkor pedig rákötöd és kész.
Tudom ,50ezerért lehet asztali konfigot építeni de azt nem lehet hordozni(max a hónom alatt:) )

(#16) rudi válasza gorlin (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem menet közben is kicsi lenne ez a kijelző (vagy pedig már nagy). Használtam ilyen helyzetben UMPC-t és nagyon nem volt kényelmes. Ha nem is 50ezerért, de 70ezerért már össze lehet szedni egy használt szubnotit, meg ott a PDA-k. Meg nem is ez a kérdés, hogy mi más jön ki az Eee PC árából, hanem az, hogy az Eee PC igazából mire lehet jó és mire nem. Majd kiderül, ha ideér.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Myers (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne aggódj, a doki majd felírja a Wii Fitet, és kötelezően használni kell napi 1-2 órában :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) frankie!


frankie!
őstag

Hátborzongató és lehangoló ez a kép! Nem szeretném, ha a gyerekem egy billentyűzetet püfölve nőne fel. Senki fiának sem kívánnám ezt. :(

[ Szerkesztve ]

(#19) Larry303 válasza frankie! (#18) üzenetére


Larry303
addikt

isten hozott a 21.században...
már jómagam is így nőttem fel, pedig voltam úttörő is :DDD
amúgy hetente legalább 2x sportolok, imádom a természetet és használom is :DDD
viszont amikor nem ezeket teszem a gép előtt ülök...de legalább nem a kocsmában...
ez elől már nincs menekvés senkinek (ne gyertek a 3.világ béli kölykökkel) és én nem is bánom...
amúgy szvsz pont semmire nem lesz jó ez a config...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20) Zanik válasza rudi (#12) üzenetére


Zanik
addikt

Pont azért lesz cool, mert továbbra is fehér. Szerintem egy lányhoz jobban illik.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#21) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Azért hülyülni meg egy két fontos dolgot elintézni szerintem épp jó. De komolyabb dologra tényleg alkalmatlan. Mondjuk videjót nézni rajta, az is elmegy, meg zenét nyomatni, msn, vagy net. Erre bőven elég utazásnál. Mégis otthonosabb vele netelni valahol mint a metróban lévő netterminállal emailozni, aminek fém minden gombja. És minden leütés kész katasztrófa. Arról meg ne is beszéljek hogy néha nem is működik:)
Szóval azoknál és a semminél biztos hogy jobb.
Olyan lesz mint egy óriás PDA, Ipod és egy SUB noti keveréke. De az is biztos hogy vinni fogják ezerrel mint a cukrot.
És szerintem a karácsonyfa alá képzelték el akik ezt kitalálták:) :R :R :C

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#22) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szerintem nem lehet ez a kütyü annyira borzalmas. De kétségtelen, hogy nagy píííízt fognak belőle szakítani.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23) HummeRC


HummeRC
senior tag

Csak én emlékszem rosszul, vagy volt arról szó korábban, hogy lesz gyárilag xp-s verzió is? Tehát driver támogatottsága az lesz és a user dönthet utólag is. :))

(#24) CYBERIA válasza frankie! (#18) üzenetére


CYBERIA
őstag

Azért van ami elkerülte a figyelmedet, mégpedig az, hogy van a képen pár europid beütésű gyerek is, szóval még lehet, hogy nem halunk ki a 21. sz-ban :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#25) Kobak77 válasza gorlin (#15) üzenetére


Kobak77
aktív tag

szerintem kevésbé probléma a kis kijelző. Komolyabb hiányosság (számomra eddig az egyetlen) a kis háttértár. Tényleg, nem tud vki róla, hogy cserélhető-e a beépített ssd hagyományos laptop vinyóra? Még akár 1,8" is jobb lenne mint 4 GB-ra korlátozva lenni :(

(#26) bundas válasza Kobak77 (#25) üzenetére


bundas
csendes tag

Alaplapra forrasztott az SSD, nem lehet cserélni.

(#27) Kobak77 válasza bundas (#26) üzenetére


Kobak77
aktív tag

na az nem jó hír... gondolom ezzel próbálják rávenni a vásárlóközönséget, hogy a messze nem 200 dolláros, ámde 16/32 GB-os SSD-vel szerelt gépeket vegye :(

(#28) Lortech válasza Kobak77 (#25) üzenetére


Lortech
addikt

EGy USB-s vinyót rádugsz és meg van oldva az adattárolás.

Thank you to god for making me an atheist

(#29) dani0907 válasza Kobak77 (#27) üzenetére


dani0907
csendes tag

Tudomásom szerint nem is lesz se 16os se 32es.... :)
ráadásul itthon kb 75ezer lesz ami már nem is olyan jó ár ugye...

(#30) Kobak77 válasza dani0907 (#29) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Eee PC 1001

The 1001 may have been removed from the Eee PC lineup due to its similarity to other subnotebooks in the ASUS line; it does not appear in the ASUS support site.[12] It was expected to share many of the components of the 701, but specific details have not yet been released by Asus. Current specifications different to the Eee PC 701 below:

* Display: 25.4 cm (10 in)
* Storage: 8, 16 or 32 GB
* Price: US$299 with 8 GB

idézet a wikipediáról származik :). No persze hogy mi lesz, azt tutira szerintem még úgysem lehet tudni... hiszen még nincs kereskedelmi termék.

(#31) Kobak77 válasza Lortech (#28) üzenetére


Kobak77
aktív tag

és csak úgy tudom használni a gépet, hogy folyton rajta lóg az USB-s vinyó? Mert kb semmi személyes adat nem fér el ennyi helyen. Úgy meg nemigazán mobil és felhasználóbarát a gép, ha a használatához kell még egy külső vinyó

(#32) Renwick válasza HummeRC (#23) üzenetére


Renwick
őstag

XP-s driverek már most is vannak hozzá, gyári XP-s SKU-ról nem tudok...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#33) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hát ez a gép nagyon tré. Fele akkora a kijelző mint a fedőlap mérete, ez utoljára 1980-ban volt divat a kvarcjátékoknál. Lehet ez is az.

(#34) Lortech válasza Kobak77 (#31) üzenetére


Lortech
addikt

Meg lehet csinálni egy linuxot konkrétan erre a hardverre szabva (+cserélhető eszközök támogatás), amin lehet böngészni, multimédia tartalmakat lejátszani, openoffice-t használni, kisebb alkalmazásokat futtatni, és megvan 1gigabájtból (hasamra ütöttem, de a minimum ettől inkább még jóval kevesebb is lehet). Azt nem tudom, hogy mennyit foglal / fog foglalni a saját rendszere, amit az Asus összehoz, de szinte biztos vagyok benne, ha elterjed ez a gép, akkor épül majd köré egy közösség, és lesz a gépre kihegyezett linux disztribúció.
Ha kevésnek találod a helyet, akkor valószínűleg több mindenre akarod használni, mint amire valójában szánták.

Úgy meg nemigazán mobil és felhasználóbarát a gép, ha a használatához kell még egy külső vinyó

Az se sokkal különb, ha vinyót cserélsz benne.
De akár egy pendrive is megteszi, az elég kisméretű, nemigen korlátoz a mobilitásban. Nem adattárháznak való gépezet ez.

Thank you to god for making me an atheist

(#35) Keksz


Keksz
senior tag

A párom ilyet akar miota meglatta hogy lesz ;)

(#36) Zanik válasza Keksz (#35) üzenetére


Zanik
addikt

Nem csodálom. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#37) HummeRC válasza Renwick (#32) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, akkor részemről már el is dőlt a kérdés. Akarok egy ilyet. :C

Volt már pda-m, volt már laptop-om. Az egyik "kevés" volt, a másik "sok". Ez pont az ideális méret és tudás. :K

(#38) dani0907 válasza Kobak77 (#30) üzenetére


dani0907
csendes tag

Bocsáss meg azt hittem a 700-ról beszélsz:DDD

(#39) kiserika


kiserika
csendes tag

Poén :)) Ilyen nekem is kell :DD

[link]

Ez a hozzáfűzés nagyon tetszik:
"Az ár az alapverziót tükrözi, és nem garantált!"

(#40) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Ahhoz képest, hogy augusztus végére lett beharangozva...

De mostmár én is nagyon várom a kis noteszt.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#41) danielh2


danielh2
tag

Nem tudom, mindenki szidja ezt a gépet hogy így sz*r, úgy sz*r, de a legtöbben a normál notebookokhoz / subnotebookokhoz hasonlítja, pedig ez a gép nem arra való. Sztem ilyen low-cost netes kommunikátornak lett kitalálva, amin azért elfut egy openoffice vagy egy mp3 lejátszó, ha kell. Tipikusan 2. laptopnak való sztem, én erre is használnám, ha támogatja az USB-s HSDPA modemet (angol nyelvű fórumok szerint lehet bele, mármint a legnagyobb verzióba, a 4GB-osba mini PCIe HSDPA-t tenni, de az önmagában annyiba kerülne mint kb a gép, tehát nem lenne jó deal)
@Rudi: EEE Pc-s vitákban tipikusan előjön, hogy "70-80e-ből már jó subnotebookot lehet kapni használtan". Tudnál nekem mutatni néhányat ami tényleg használható és a fenti árkategóriában van? Pl IBM X szériából mi férne bele ebbe az összegbe? No offense, tényleg érdekel.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#42) rudi válasza danielh2 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

X22-esek már ilyen árban vannak [link], PIII-as Conpaq N410-ek, hozzájuk hasonló Toshiba kisgépek szintén.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) danielh2 válasza rudi (#42) üzenetére


danielh2
tag

És ezekbe mennyibe lenne az új aksi? Pl. az általad belinkelt gép esetében is "az akku 60-70 percet bír".

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#44) rudi válasza danielh2 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Gugli esetleg? Egyébként 10-15 000 forint környékén láttam amerikai és angol webboltokban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) domi007


domi007
őstag

Hali,
Most találtam, kb. az eee árában:
DELL Inspiron 5100 75000 Ft (0% áfa)
DELL Inspiron 5100

* Intel P4-2530 Mhz CPU
* 15.1" xga TFT kijelző
* DVD-olv. CD-író
* ATi Radeon 7500 32 Mb vga
* 256 Mb ddr Ram
* 40 Gb Hdd
* 10/100 lan
* 56k modem
* Firewire
* 2db USB
* infra, TV-out, PCMCI
* szép állapot
* 2 hét garancia
* közepes aksi

Mindenki gondolkozhat, hogy melyik éri meg jobban...egy biztos, ez nem subnotebook, ez egy rendes noti. Én az eee-re nem mondanám, hogy noti, inkább, az a régebi hsz tetszett:
"pda kevés, notebook sok, éppen a kettő között."
Szerintem ez pontosan így igaz!
Igazából csak a vinyót sajnálom, mert kár volt beforrasztani egy ilyen pindurkát. Jobban bírnám, ha
a) cserélhető ssd (a jövőben olcsóbbak lesznek, ergo lehetne bele venni nagyobat)
b) 1,8" 30-60-100GB (na ez aztán ütne, de nagyon)

ÜDV:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#46) domi007


domi007
őstag

Ja, és nem tudom, hogy valahol volt-e már linkelve:
Oroszból fordított alapos teszt (ki is nyitják a gépet, minden jól le van fotózva, érdemes belenézni):
itt nézhető!
Ami fontos a processzor NEM Pentium M, hanem Celeron M (bár ez egy gyengébb verziója a kis eee-nek, de az intel oldalán is a 910GML chipset csak Celeronokat támogat)
Az órajel: 900MHz, a régebben fölvetett 1,3GHz még függő dolog.
Aztán: érdekes képek, mégis bővíthető a kis masina? A www.umpcportal.com szerint a magasabb felszereltségű eeepc-k már bővíthetőek lesznek: van egy szabad RAM hely, és egy miniPCIe csatoló:


A teljes cikk a témában: Itt!

Mára ennyit!
DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#47) rudi válasza domi007 (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagy a gyanúm, hogy ha szétszednék az Asus UMPC-jét, amjdnem ugyanazt a hardvert, áramköröket, mindent találnák benne, amit az Eee PC-ben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) rudi válasza domi007 (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

És mennyibe kerül az a varázslat, amivel ez az Inspiron 1 kilogrammosra és 225 x 165 x 35 mm-esre? Sokszor hangoztattuk már, hogy az Eee PC NEM notebook és NEM subnotebook. Többek közt azért is húzódozik az Asus az erősebb 10"-os kijelzős modelltől mert az már majdnem subnotebook lenne. Az Eee PC valami más, valami kicsi, de nem olyan kicsi izé, ami például arra lehet jó, amire a PDA túl kicsi, a subnotebook meg túl nagy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) danielh2 válasza rudi (#48) üzenetére


danielh2
tag

Ezért érdekel, már van egy laptopom, de ez 2,4 Kg, nem szeretem mindig magammal vinni, és pl tömegközlekedésen elővenni különösen cinkes lenne. A PDA-kkal meg az a bajom hogy egyfelől drágák (USB-s HSDPA-t nem támogatják ugye, ha van is vmi SDIO vagy hasonló bővítőkártya, az csillióba kerül biztosan, amibe meg van 3,6-os hsdpa az rögtön 150 fölött van), másfelől limitációt jelent a windows mobile OS. Harmadrészt csomó olyan funkció van a HSDPA-t támogató drágább modellekben amit nem használok ki (pl. GPS, de említhetjük akár a telefon funkciót is, amit tuti hogy soha nem használnék ki, telefonálni _telefonnal_ szoktam). Az UMPC-k pedig kevés kivétellel (mint a Mobilarénán is tesztelt Everun) orbitálisan drágák. Szóval ha lesz egy gép amin desktop firefox fut, minden bővítményével, elfut rajta egy openoffice ha szükség van rá hirtelen, rá lehet dugni egy USB-s HSDPA-t (akár azt amit a mobilcég hozzámvág ha hűséggel kötök szerződést), és ilyen méretű lesz, és ennyibe fog kerülni, akkor tuti h lecsapok rá, ahogy az USA-ban megjelenik.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#50) Dtomi


Dtomi
őstag

Nagyon ráálltam a dologra de azért egy két dologtól még félek, de nagyon kíváncsi vagyok rá!!! Volt már 13,1 es notim igaz nem kis súllyal de tök fölösleges volt, semmire nem használtam állandóan kölcsön volt adva, sehova nem vittem mert idegesített a mérete.
10kilós a fotóstáska még vágjak bele egy 2 kilós notit....
Ki a jó isten akar ilyen 15" ös szörfdeszkát, azt asztali PC helyett kell vagy melóhelyre. Nekem csak arra kéne a gép, hogy mindíg mindenhol online lehessek és az összes fotózásra vihessem magammal, és egy alap képnézővel 1-1 képet meg tudjak nézni hogy jók e a beállítások, msn, emil. és ennyi. Ha jó lesz az ára akkor ez lesz az én emberem ha nem akkor egy régi c400-as dell. De a páromnak nagyon tetszik uh 1 biztos lesz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.