Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Dízel csak euroapában van elterjedve, a világ többi részén azonos a kibocsátási követelmény van meghatározva a dízel és a benzines esetén is. (Európában a dízelnél megengedőbbek)
Például Amerikában ezért nincs szinte dízel (személyautó), hiába akartak ott piacot szerezni, a csalásba belebuktak.
A dízelnek nagyobb a káros-anyag kibocsátása.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Szimpatikus a vellany autó, de még akkuk terén kissé problámások. Viszont az LPG-re átállás ment volna, az jelentősen tisztább üzemet eredményezhetett volna.

(#3) Dluinet válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt megoldották azzal, hogy annyira emelték a jövedéki adóját, hogy senkinek ne érje meg, mert túl környezetbarát, bioetanol szintén így vérzett ki. Hála a nagy vezérünknek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) t72killer válasza Dluinet (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak a dízelből származó káros anyagok nem fognak globális felmelegedést csinálni. A km-enként 20grammal több széndioxidot pöfékel a benzines, az soksok tonna extra évente. Az egyéb károsakra meg ott az EUR5-ös szabvány, be kéne tartani, LEHETSÉGES (tudom, már az EUR6-os is, de egyelőre az 5ösig ténylegesen betartható a követelmény).

Ami nagyon kéne a piacra, az az elektro-dízel hibridek elterjedése, városban menjen hibridként, 30+km-es külterületi úton pedig a villany által már előmelegített dízelként. 20éve is megcsinálhatták volna, b.nak rá.

Másik,amit szintén születésekor kinyírtak, az LPG-üzem, ami a propán-bután nagyobb hidrogéntartalma miatt szintén környezetbarátabb lett volna.

#2: egyelőre halott ügy. A villanyautó árának kb 2/3ada az akksi ára, ráadásul azé az akksié, ami:
- fél tonnát nyom
- 100%-ról nullára merítve (ccc, nem szeretik az akksik!) nem jut el olyan messze, mint egy Trabant 601 a maga 26literes tankjával (400km vs 500km)
- ráadásképp tűzveszélyesebb még a benzinnél is.
+slusszpoén: a németek lignitárammal töltik, neszeneked környezet :W ...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Dluinet válasza t72killer (#4) üzenetére


Dluinet
nagyúr

20 éve azért nem csinálhatták meg, mert a lithium akkuk technológia licencét egy autógyártó vette meg még a 70-es évek végén 80-as évek elején, és olyan drágán adták a gyártási jogot, hogy senkinek se érje meg használni nagy mennyiségben.

Sony-nak pedig nagyon kellet volna a walkman-be a hosszú üzemidőhöz, mivel nekik kicsi méretben volt rá szükségük ezért kísérleteztek vele a kilencvenes évek elején.

Aztán abban a pillanatban, hogy lejárt a drága licenc a tesla rögtön autót is faragott rá.

Ennyi igaz az összeesküvés elméletektől.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) t72killer válasza Dluinet (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. Mondjuk ilyen esetekben kéne az illetékes hatóságnak kirántani a hokedlit a patent-trollok alól, és ha a környezetszennyezést szolgálja a díjrendszerük, érvényteleníteni az egész szabadalmat, ahogy van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Dluinet válasza t72killer (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csináltak rá (vagy vettek egy régi céget) egy külön céget, túl átlátszó lett volna ha egy autógyártó veszi meg

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) kikikirly


kikikirly
senior tag

Lényeg hogy Merkel Fukusima után leálitotta az atomerőműveket, csak hogy kinyalja a közvélemény fenekét.
Ennyi erővel tarthatnék népszavazást a fizika törvényeiről, kábé annyi értelme volt.
Fukusimába alapvetően emberi mulasztás történt,nem építették magasabbra a gátat pénzügyi okokból(alacsonynak vélték annak az esélyét hogy a következő 40 évbe lesz akkora árvíz amit a jelenlegi gát nem áll ki),aminek köszönhetően a földszinten levő tartalék generátorokat elöntötte a víz, vagyis az összes tartalék védelmi rendszer energia forrás nélkül maradt(azóta épült erőművekbe már olyan tartalék rendszerek is vannak amik tartalék generátorok meghibásodása esetén is működésbe lépnek,jó hír hogy az épülő Paks 2 szintén el lesz látva ilyen berendezésekkel).

Itt a nyakunkon a globális felmelegedés, a radioaktív fűtőanyagok tárolásának évtizedek óta bejáratott technológiája van,a földet nem az atomerőművek kiégett fűtőanyagai fogják tönkretenni.Akárhogy nézem Merkel ezen döntését,nélkülözi a józan észt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dluinet válasza kikikirly (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az a legszebb, amikor embereket szavaztatnak meg atomerőműről, amikor 90%-uk még a kW és kWh közötti különbséget sem ismerik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) ncc1701 válasza kikikirly (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ez "radioaktív fűtőanyagok tárolásának évtizedek óta bejáratott technológiája van" egy kicsit erős. Jelenleg nincs végleges tároló helye a nagy radioaktivitású szennyező anyagoknak a földön sehol. Keress rá plö arra, hogy sellafield, és olvasgass, bocs az origós cikkért amúgy. Mondom mindezt úgy, hogy kifejezetten nem vagyok atom ellenes, bár inkább a tóriumos erőműveket kellene építeni, a jelenlegi azért terjedt el, mert kellett a hasadóanyag a bombákhoz anno.

(#11) t72killer válasza kikikirly (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg ugye Fukushimában ott volt az erőművek feneke alatt a Csendes-Óceáni tűzgyűrű, a világ geológialag legaktívabb régiója, és telibe kapta az elmúlt 50év második legerősebb földrengését és cunamiját. De még ez se végzett vele, a katasztrófához nagyban hozzájárult az emberi mulasztás/infrastrukturális hiányosságok is.

Kedves Merkelmama elmagyarázhatná már nekem, hogy melyik német erőművet fenyegeti 9.2-es földrengés, 10méteres cunamival kísérve... És pár expert-tel kiszámoltathatná, hogy az elégetett többmillió tonna lignit salakjában mennyi radioaktív anyagot sikerül lakott területektől nem messze lepakolni.

#9: még népszavazás se volt! még Fukushima másnapján se merték meglépni, hogy megkérdezzék a népet, pedig ha bármikor is, akkor be lehetett majréztatni a "kilowattanalfabétákat". Ennyit a demokráciáról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) kikikirly válasza ncc1701 (#10) üzenetére


kikikirly
senior tag

,,Jelenleg nincs végleges tároló helye a nagy radioaktivitású szennyező anyagoknak a földön sehol"
Ez igaz. :R

[ Szerkesztve ]

(#13) kikikirly válasza Dluinet (#9) üzenetére


kikikirly
senior tag

Igazat szóltál, szívemből szóltál. :)

(#14) kikikirly válasza t72killer (#11) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ja igen, tényleg durva hogy nem volt népszavazás,vagyis nem volt volt kényszerítő erő Merkel feje fölött.

,,Kedves Merkelmama elmagyarázhatná már nekem, hogy melyik német erőművet fenyegeti 9.2-es földrengés, 10méteres cunamival kísérve... És pár expert-tel kiszámoltathatná, hogy az elégetett többmillió tonna lignit salakjában mennyi radioaktív anyagot sikerül lakott területektől nem messze lepakolni."

Azt a mesét én is szívesen meghallgatnám. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.