Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Várjuk a tesztet, hogy mit mutat élesbe' :C :R

(#2) Slystyle


Slystyle
őstag

Jó írás lett, és a hűtő is, az eredményekre Én is kíváncsi leszek :C

(#3) Móci


Móci
addikt

Nem semmi alkotás remélem hamar megkapjuk az eredményeket! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) szuper-t


szuper-t
senior tag

Per pill a hűtő Overlocker
kollégánál van. vagy ő vagy valaki más teszteli erről pontos információt nem kaptam.
Elméletileg az 1 ik Házigazda fogja egy Q9550s el letesztelni(de ez csak megemlítődött) így sajna nekem is rejtély mikor lesznek hivatalos tesztek.

(#5) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Gratula Tomi az első írásodhoz, jó lett! ;) :R
A tesztre remélhetőleg 1-2 héten belül sort kerítünk! :))

(#6) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Készül a teszt! :C

(#7) szuper-t válasza Fücsök007 (#6) üzenetére


szuper-t
senior tag

Hohó készül:D igaz nincs viszonyítási alapom (csak egy gyári cooler ) de készül :C

(#8) No-kia


No-kia
őstag

nah erre én is kiváncsi vgayok

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9) frescho


frescho
addikt

Ez nagyon ott van a szeren. :C

https://frescho.hu

(#10) superecneB


superecneB
őstag

Az EKL ventije jobb mint a TX2. Miért kérte hogy cseréld le?

(#11) szuper-t válasza superecneB (#10) üzenetére


szuper-t
senior tag

Desing:D Chooky kollégától vásárolt Revoltec venti fog mind 2 bordára menni és ha máshogy nem oldható meg 1 közösítővel 1 csatiról megy majd mind 2 venti vezérlése.

(#12) superecneB válasza szuper-t (#11) üzenetére


superecneB
őstag

Hát a TX2 venti nélkülis mindenképpen egyedi design :D Várom a teszet! - By the way nem lett volna jobb furni lyukakat a két hűtőre és úgy + pasztával összeilleszteni őket?

Csak mert tudtommal a réz hővezetési tényezője 399 W/mK, az Epoxi gyantáé 0,1 W/mK! Ami valljuk be jelentős különbség. Remélem nem ront sokat rajta (a ragasztás vékonyságából adódóan) :)

[ Szerkesztve ]

(#13) szuper-t válasza superecneB (#12) üzenetére


szuper-t
senior tag

Gondolkoztam én is ezen de sajna akkor nem tudtam jobban és gyorsabban megoldani. lágyforraszon gondolkoztam még de az EKL teteje nem réz illetve túl sok hő kellett volna és féltem h a csövek elpukkannak.

A csavaros megoldás jó lenne azta is gondolkozom g miként lehetne normálisabban összefogatni esetleg ezüst/rézpasztával kitölteni a hézagot. csak sajna időm nem engedi ennek a kivitelezését :(
de szívesen fogadok akármilyen rajzot, képet..:)

(#14) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello,

lehet bután hangzik de én pl kerítettem volna egy régebbi p3-as réz bordát és azt felxeltem volna méretre és állványossal be fúrni a hőcsőnek :) Tudom a rögzítés lenne itt a probléma de magyar ember mindent megold mint látjuk:)

azért régi réz bordát mert réz tömböt még mostanában a XXI században is arany áron és nehezen lehet szerezni :(

Grat hozzá:) azóta valami eredmény van??? azaz h. a boldog tulajnak mennyire vált be?:)

(#15) Fücsök007 válasza Gyíkac (#14) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azóta sokat csiszolódott a hűtő, de lesz vele teszt amint végleges lesz, és ki lesz maxolva! :K :C

(#16) Zohan


Zohan
senior tag

ilyet vagy hasonlót vajon amd lefogatókkal is lehetne?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#17) Fücsök007 válasza Zohan (#16) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha viszel Tomihoz alapanyagot, (tehát lefogatós procihűtőket), akkor igen. :K
Semmiről kezdve nincs értelme moddinghűtőt csinálni. :N

(#18) szuper-t


szuper-t
senior tag

Igaz megkésve, de Fücsök007 kolléga segítségével csinálunk 1 kis hűtési demonstrációt:)

(#19) Zohan válasza szuper-t (#18) üzenetére


Zohan
senior tag

várjuk már nagyon.. :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#20) Tv


Tv
senior tag

Sajnos az epoxi gyanta, miatt a egyik hűtő hatékonyságának jelentős hányada elvész :( Amivel én még tunigolnám a dolgot az a két hűtőtalp közti rész kitöltése hővezető anyaggal. Azon képen ahol közelről van fényképezve a két hűtő csatlakozása ott látszik, hogy a két taplat (mármint nyilván az egyik talpát a másik felsőrészével akár egybe is lehetne forrasztani (nyilván jó sok forraszanyag kell). Írtad, hogy a heatpipe sérülésétől tartasz, erről abszolut nincs tapasztalatom. Olyan vékony falú a cső, vagy mi miatt tartasz tőle? A lágyforrasztás hőmérsékletén nem volna szabad, hogy olvadjon a réz, vagy tévedek?

(#21) Fücsök007 válasza Tv (#20) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez a gyanta vastagságától is függ: ha nagyon vékony a réteg,(olyan 2-3 tized mm) akkor jóval kevésbé érzed a hatását, mint mondjuk 1cm vastag réteg esetén, egyébként jól megy a hűtő, bár még lehetne rajta csiszolni. ;) Ha valaki helyben ingyen jobbá teszi, akkor szóljon. :DD :DDD
Megpróbálunk 1 tesztet összehozni, de ez Tomi barátomtól függ!

[ Szerkesztve ]

(#22) szuper-t válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


szuper-t
senior tag

Nálad a hűtő:D 1-1 prime teszt kellene és adok mellé még 3 fajta gyári illetve hyper tx2 őt

Sajna attól féltem, hogy a rézcső eldurran mivel gázzal van töltve :(
ha lesz időm nagyinál felrobbantok 1 csövet.

Tv igen az epoxy gyanta akármilyen vékonyan is de hőgátló hatása van :K vezeti is de gátolja is egyben a terjedést.

(#23) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

arra nem gondoltál, h simán felpolírozni az összeérő felületet, majd úgy felrakni a lapra, köztük pasztával?

ja, ventik remélem pushpullban állnak;Đ

állat lett, így összepakolnva már majdnem akkora, mint az én procihűtőm gyárilag:DDD ha úgy is fog menni, akkor kb ár/érték bajnokot láthatunk a képeken.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) Fücsök007 válasza proci985 (#23) üzenetére


Fücsök007
őstag

Remélem én is, hogy majd a héten Tominál jól megy, de az igaz, hogy olcsón megvolt hozzá a két hűtő. :D :K

[ Szerkesztve ]

(#25) proci985 válasza Fücsök007 (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

8 hőcső, pushpull, súlya is megvan, szóval ez akár még jó is lehet. esetleg oldalról puszhpullba mehet rá két 120as venti, for tha lulz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Fücsök007 válasza proci985 (#25) üzenetére


Fücsök007
őstag

7 hőcső van a hűtőn, 3 EKL-é, és 4 V70-é! :D Súlya pedig nem vészes, hónapok óta van álló házban, és nem terheli meg az alaplapot, bár csak 1 Revoltec venti van most rajta. Képek vannak róla a blogomon ha érdekel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) proci985 válasza Fücsök007 (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tesztek hogyhogy nem kerültek fel róla?:)

méretes, látom teljesít is.

súlyra meg annyit, hogy az enyém is jelenleg kb 1.3kiló, és kb másfél évet használtam eddig álló házban:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Fücsök007 válasza proci985 (#27) üzenetére


Fücsök007
őstag

1kg fölött nem ajánlatos álló házba rakni hűtést, de te tudod. A súlyát nem mértem meg, mert nincs hozzá pontos mérleg ami pár kg-ig mér.(de 1kg alatt van) Tesztelgetni most nincs kedvem, meg állandóan cserélni a hűtést, meg pasztát. :N Inkább Tomira bízom a tesztelést, mert más tesztpadon teszelni, mint saját gépből kivenni az alaplapot hűtővel, és pasztázni minden egyes hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#29) proci985 válasza Fücsök007 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

bőven a specifikáción belül vagyok, mind az intel, mind a gyártó szerint:)

na, van tesztpadotok is? az mégjobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Fücsök007 válasza proci985 (#29) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt van a tesztpad. ;) :C Ha van egyéb észrevételed ami növeli a hatásfokot, akkor ne tartsd megadban! :D :)

(#31) proci985 válasza Fücsök007 (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:D

nagy légnyomású venti pushpullban, rendes felfogatás (ha nyugodtan lehet emelgetni a hűtőnél fogva a lapot, az már okés), ha meg már amúgy is meg van kókányolva a hűtő, akkor esetleg polír. ha a hőcsöv a szűk keresztmetszet, azon nem lehet házilag segíteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Fücsök007 válasza proci985 (#31) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mivel a gyári ventitől jobb a Revoltec(konkrétan PH-n ez volt a legerősebb 7000RPM max.), ezért az nem szűk keresztmetszet, felfogani fel lehet a hűtőt erősen az sem gond.(Persze polírozott procira jobban felfekszik, de szerintem az alját nem nagyon kell polírozni). Szerintem ennyi hőcső nem szűk keresztmetszet már, de azt nem tudom, hogy nincs-e olyan nikkel tartalmú festék, amit rájuk lehetne kenni? (Mert úgy elvileg jobban vezet a réz). :U

[ Szerkesztve ]

(#33) szuper-t


szuper-t
senior tag

még ne magasztaljátok az egekig lehet nagyon rossz eredményeket hoz :(

(#34) proci985 válasza Fücsök007 (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nemtom, enyém aljáról le lett polírozva a nikkel, és még javult is:)

szerintem inkább amiatt alkalmaznak nikkelt, mert a réz besárgul és nagyon ronda lesz egy idő után, a nikkel pedig nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Fücsök007 válasza szuper-t (#33) üzenetére


Fücsök007
őstag

Elég jől hűt, pláne két ventivel! :C ;)

(#36) Tamás9x válasza Fücsök007 (#35) üzenetére


Tamás9x
őstag

[link]

szembe kellene állítani a 2 hűtést:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.