Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Nem megy ez nekem :(

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#2) föccer


föccer
nagyúr

Régi szép idők, amikor még tanulhatott az ember... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) Sztbeni válasza föccer (#2) üzenetére


Sztbeni
őstag

én már inkább szeretnék túllenni végre rajta

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#4) föccer válasza Sztbeni (#3) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne akarj. Sokkal könnyebb úgy élni, hogy szinte semmiért nem tartozol felelősséggel. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Wictor válasza föccer (#2) üzenetére


Wictor
senior tag

Ne is mondd, pluszegy. :(

(#6) máyköl


máyköl
veterán

Én is kettes voltam kémiából. Nincs hozzá tehetséged, ennyi.

(#7) Lenry


Lenry
félisten

evickélj át rajta valahogy, aztán nyugodtan elfelejtheted, soha többé nem lesz rá szükséged

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) hoffman_


hoffman_
nagyúr

[link]

Kémia is jó, de fizikával karöltve a legnehezebb tudás, ami létezik. Ettől függetlenül tanuld, mert jó. Ha csak gimiben(?) végigszenveded, tanulsz becsülettel, később már örülni fogsz magadnak, hogy mikre emlékszel, még ha többet az életben nem is találkozol vele. Aztán lehet, hogy tényleg nem megy, ez is benne van a pakliban. Ilyenkor szívás van, puskázz mint állat :D Amíg kidolgozol egy fasza puskát valami bele is megy a fejedbe.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) [balu]


[balu]
tag

Ez legalább érdekes/hasznos. Ellenben a földrajz... :x

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Kémiát sose szerettem mert nem érdekelt...de ha azt tanultam volna mennyi állás lehetőségem lenne :U
Fizika :D A középiskolai fizika az egyetemihez képest kb 0 szinten van.

Én inkább visszamennék az iskolapadba.. :U

(#11) hoffman_ válasza [balu] (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Földrajz is k*rvajó. Milyen diákéveitek voltak nektek? :DDD Verset elemezni fogadjunk szerettetek :D Én elejétől a végéig imádtam a gimit, legtutibb hely volt.

ftc:

Mert az egyetemi matek és a gimis matek között nincs különség :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Kassadin


Kassadin
addikt

Legjobb tantárgyak egyike pedig. :B

(#13) ftc válasza hoffman_ (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

Ne is mond végiszenvedtem 1-2 matekot... pontosan 5fajtát :D

amúgy középben nekem nem volt kémiám :D volt helyette gépészetem...nah ott majdnem buktam...köszönet kedves tanárúrnak...mert utált illetve nem ismerte el hogy nem lehet térlátásom bizonyos okok végett :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

4-5 voltam kémiából, esetleg korrepetálás? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) hoffman_ válasza ftc (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

5 fajtát? Csak nem BME-s voltál(vagy?) :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) David93Pecs


David93Pecs
tag

Átérzem a helyzetedet.
Én is világéletemben utáltam a fizikát és a kémiát is.
A kémia nem érdekelt és nem is értettem,a fizika érdekelt volna,de többségében nem nagyon lehetett megérteni amit a tanár magyarázott. :D
Szerencsére idén már egyik sincsen.
Szépen átvészeltem. Puskákkal,meg amikor az párhuzamos osztály megmondta a TZ kérdéseit. :D:D:D Kémiából voltak előre megírt dolgozataim is.
Remélem valamelyik tipp bejön,hogy könnyen átvészeld. :D

(#17) ftc válasza hoffman_ (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

külföld,de hasonlo mint BME :)

(#18) hoffman_ válasza ftc (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, jól hangzik. Illetve a külföld igen, a hasonló, mint BME már kevésbé :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) ftc válasza hoffman_ (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

ha érdekel: STU

6 év alatt lettem mérnök..Diplomám a bakalár munkám tranzisztor tervezésből van :U MOSFEt s IGBT... ezért szeretem ha kioktatnak :D

(#20) Sztbeni válasza [balu] (#9) üzenetére


Sztbeni
őstag

nekem a föci a kedvencem xD

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#21) Sztbeni válasza David93Pecs (#16) üzenetére


Sztbeni
őstag

az én előéletemmel elfelejthetem a puskát xD. Ott kell ülnöm az első padban a tanár szeme előtt xD

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#22) hoffman_ válasza ftc (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, nem hallottam még, de ez inkább az én hiányosságom. 6 év, ne viccelj, az jó. Én ha 6 év alatt végzek, akkor a seggem a földhöz verem, bár ebbe a mester képzést is számolom, így 5,5 helyett 6. Viszont ezek szerint korrepetálhatsz elektróból :D

#21, Sztbeni:

Nem akadály.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) [balu] válasza hoffman_ (#11) üzenetére


[balu]
tag

Én még bőven a diákéveimben vagyok. A verselemzés pedig messze jobb mint a magolás egy vaktérképre. :x Amúgy meg tényleg jó az.

#20: Valahogy nem tudlak megérteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) David93Pecs válasza Sztbeni (#21) üzenetére


David93Pecs
tag

Értem.:)
Én első padban is felszoktam találni magam,volt már rá példa.
Persze,ehhez minden körülményt ismerni kell :D
Bár mostanában inkább a rövidtávú memóriába gyorsan benyomom az adatot és utána gyorsan elfelejtem dolgokat alkalmazom,bár ez kémiánál nem valami könnyű,,,

(#25) Иван válasza máyköl (#6) üzenetére


Иван
őstag

Főleg, hogy a kémia elméleti része szimplán seggelés kérdése, a másik része meg matematika. Ha jól számolom, ha hülye vagy seggelni tudsz, ha meg intelligens de lusta, érted a matek részét és kész. Hármas mindenhogy kijön.
Mondj egy olyan tantárgyat, ami nem így működik. Irodalomból se kell feltétlen értened a költő zsenijét, elég ha bevágod az elemzést.
Ha intelligens se vagy, se seggelni nem akarsz, akkor utcaseprő leszel.

Bocs, lehet oltásnak hangzik, de ez van.

ui: hanyadikas vagy?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Kassadin válasza Иван (#25) üzenetére


Kassadin
addikt

Enyhén degradálóan írod az utcaseprőt, közben nettó 90-t és három hónap múlva 30 ezres cafeteria-t kapnak. Jobban keresnek, mint egyesek itthon.

(#27) hoffman_ válasza [balu] (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Majd ha kirepültél gimiből, és eltelt egy kis idő, és nem tudod megmondani, hogy XY melyik ország fővárora, és Bosznia nincs előtted a becsukott szemmel elképzelt térképen, akkor újra elő fogod venni a föciatlaszt, és rájössz, hogy amellett, hogy ez gáz, még élvezni is fogod. Ha mégsem tetszik, akkor is hülyén fogod érezni magad a tudás hiánya miatt.

Kassadin:

Még jó, hogy degradálóan írja, egy utolsó meló. Illetve tisztelet annak, aki elvégzi, ráadásul becsülettel, hisz nem kevés sz*rt kell felnyalniuk utánunk. De akkor se egy álommeló, fizetés most ide vagy oda. A csövesek is összetarhálnak napi több ezer forintot, ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) David93Pecs válasza Иван (#25) üzenetére


David93Pecs
tag

Azért a kémiát érteni is kell,még egy irodalmi cuccot nem igazán.
Mert be lehet magolni ugye,így is de ha valamit az ember nem ért,azt elég nehéz megtanulni. :D Saját tapasztalat.
Matekhoz kis köze van szerintem-összeadás-kivonás.
A lényeg,hogy nem egy könnyű tantárgy szerintem se....
Az sem elhanyagolható tény,hogy hányadikos kémia.:)

(#29) [balu] válasza hoffman_ (#27) üzenetére


[balu]
tag

Ezt teljesen valószínűnek tartom, és a valamilyen szinten még a hasznát is látom az ilyen részének, de ez nem változtat azon, hogy most semmi kedvem hozzá. :D

(#30) Иван válasza David93Pecs (#28) üzenetére


Иван
őstag

Mit nem lehet érteni azon, hogy a Cl + Na = NaCl. Tanulja meg az egyenletet és kész.
Azt gondolom a gyerek nem lehet másodikosnál több, mert harmadik-negyedikben előjönnek már számolásos feladatok is. (Amik nem szimplán összeadás, kivonás).
Irodalmat amúgy szerintem hamarabb meg lehet érteni, mint a természet tudományokat. Pozitív tudományoknál van egy rakat összefüggés meg minden, amiben logika sok nincs csak tudni kell és kész. Most azon mit lehet érteni, hogy a moláris térfogat standard állapotban 24,5dm^3? Ezt az összefüggést kőkeményen memorizálni kell.

Kassadin: igen, valamilyen szinten degradálóan írom. Ők is becsületes munkát végeznek, persze, kapják meg a pénzüket. De általában nem azok szoktak ott kikötni, akik tanultak egész életükben és okosak. Az, hogy egy utcaseprő többet keres, mint sokszor egy mérnök vagy közgazdász, az csak a magyar viszonyok elcseszettségét jelzi.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem valahogy szerencsém volt a kémiával. Általánosba mi javítottuk a dolgozatunkat így 0 tanulással szín ötös voltam :DDD Középiskolában meg könnyű volt de rohadtul csak pár fogalmat kellett megtanulni. A fizikát meg imádom bár tavaly félévkor majdnem buktam 2. félévben 4 es volt az átlagom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) veector


veector
senior tag

Szopol te még biokémián :DD
Csak nehogy azt hidd hogy ha 10.-ben túl vagy rajta akkor nyugi van.

[ Szerkesztve ]

(#33) David93Pecs válasza Иван (#30) üzenetére


David93Pecs
tag

Én a bonyolultabbakra gondoltam.
Nálunk például,olyan volt az óra,hogy a tanár hozott 1000éves fóliára filcel felírkált dolgokat,és kivetítette.
Tanuld meg,és írsz köv órán belőle.
Magyarázat nem sok volt,és ami volt az sem érthető...
Az állandó kísérletek,és ezek dolgozatban való leírása,miből mi jön létre,csapódik ki stb anyámkinnya. :D
Én ezekre gondoltam.:)

veector: Igen,nekem most nyalt vissza a fagyi. Nem értettem akkor sem,és most sem a kémiát bioszon.:)
De itt is megvan a megoldás. Mivel nincs rá szükségem,viszont a jó jegyre és átlagra igen,igy puska és padtársról másolás ezerrel. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Иван válasza David93Pecs (#33) üzenetére


Иван
őstag

Szar tanárod volt. Ennyi a probléma.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) David93Pecs válasza Иван (#34) üzenetére


David93Pecs
tag

igen. erre már én is rájöttem.:DDD
de szerencsére sikerült magamat feltalálnom.

(#36) Kassadin válasza hoffman_ (#27) üzenetére


Kassadin
addikt

A munka munka. Majd ha dolgozni fogsz, rájössz erre te is. Megalázó lenne? Ugyan miért? Az a megalázó neked, ha tanárként csinálod az utcaseprést, és mondjuk 1 év múlva találsz állást egy iskolában, és a gyerekek és/vagy szüleik felismernek, mint utcaseprő. Na az lesz a megalázó. Be lehet ám helyettesíteni bármilyen más szakmát.

Иван: Azért volt a 10 helyre százszoros jelentkezés, és nemcsak 8 általános végzettséggel rendelkezőek jelentkeztek, van egy olyan érzésem, de mondták a riportban is, ha jól emlékszem. Általában ágról szakadt embereket szoktam utcát söprögetni, szóval van alapja annak amit írsz, de attól még hogy okos vagy, eljuthatsz erre a szintre...

[ Szerkesztve ]

(#37) David93Pecs válasza Kassadin (#36) üzenetére


David93Pecs
tag

Ezt én is láttam múltkor tv-be,és alaposan ki is akadtam rajta...
Egy 8 ált.végzett annyit kap mint egy diplomás orvos. pfff
Azért álljon meg a menet.
Sose gondoltam volna,hogy ilyeneket hallok...
Engem régebben anyám mindig avval ijesztegetett,hogy ha nem tanulok majd lesz egy ilyen szép sárga mellényem,aztán dolgozhatok.
Még a végén kiderül h ez lesz a legmenőbb állás....gáz a köbön,és szomorú.

(#38) Z86


Z86
őstag

Én szerettem a kémiát. Általánosban az osztályfőnök tartott kémiaszakkört, egy csomó érdekes kísérletet csináltunk. Szakközépben az egyik legkomolyabb próbatétel a rettegett tízegyenletes (kémiai folyamatok egyenletei voltak) volt, ötszörös szorzóval számított bele az év végi jegybe, ha azt valaki bukta, akkor jó eséllyel az egész tárgyat is. Régi szép idők. :)

(#39) hoffman_ válasza Kassadin (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A munka az munka. Így igaz. De van különbség munka és munka között, mondj amit akarsz. Nem tartok el családot, tanulok, ettől függetlenül dolgoztam már kényszerből. Nem fogom ezt máshogy látni akkor sem ha a te szavad járásval "érek még pár évet". Ha te utcaseprő akarsz lenni, ennyi a motivációd, hát hajrá. Lehet ezt az országra/kormányra fogni, de ez bullshit, az lesz utcaseprő, aki b*szik tenni bármit is az ellen, hogy ezt elkerülje.

mod:

Nem írtam, hogy megalázó. Ha bármilyen más szakmából(bár a tanári sajnos elég reális), az ember utcaseprő lesz, akár egy évre is, hát az elég szomorú. Nem az lesz szégyen, hogy az utcát sepri. Dehogy, ez butaság. Az, hogy nem hajlandó ez ellen foggal-körömmel küzdeni. Ne akard nekem bebizonyítani, hogy van akkor sz*r szituáció, hogy csak az utcaseprés az egyetlen alternatíva. Ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) David93Pecs válasza hoffman_ (#39) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát igen,az lesz a 100%-os utcaseprő aki,annak is készül.
De az a baj,hogy már az sem lehet nagyon más aki nem annak készül. :) De mostmár az sem,mert a jólmenő állásra már túl jelentkezés van...
Ez nem a Magyar kormány műve,ez sokkal mélyebbről gyökeredzik,de nem ez a blog témája így nem megyek bele.:)
A lényeg,hogy ott van elszúrva az egész,hogy ha tanulsz,akkor már nem elég a 2diploma sem,mert avval is csak vért izzadva lehet elhelyezkedni és akkor sem lesz az ember megbecsülve....

(#41) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Fizika-kémia, ne csináld már ezek a legtutibb tantárgyak:D
Fizikát választottam érettségi tantárgynak, én annyira bírtam. Ma is tanulok fizikát az új végzettségemhez. Én a matektól vagyok ki de azt legyűröm.:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) Kassadin válasza hoffman_ (#39) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha most nem lenne sulim és nem diákmelóznék, én nem szégyellném, amíg nem lesz jobb. Az meg hogy te mit nézel le, egyéni szoc. problémád.

"Ha te utcaseprő akarsz lenni, ennyi a motivációd, hát hajrá."

Ezt nem tudom, miből sikerült leszűrni. :F

"Lehet ezt az országra/kormányra fogni, de ez bullshit, az lesz utcaseprő, aki b*szik tenni bármit is az ellen, hogy ezt elkerülje."

Ha diplomás emberek is jelentkeznek "ilyen" munkára, akkor csak nem igaz az, amit írtál. Arra nem tértek ki, hogy milyen szakot végeztek, de talán nem is ez a lényeg, hanem a százszoros túljelentkezés, ami igazán elkeserítő, és előrevetít valami sokkal rosszabb dolgot.

mod:"Nem írtam, hogy megalázó. Ha bármilyen más szakmából(bár a tanári sajnos elég reális), az ember utcaseprő lesz, akár egy évre is, hát az elég szomorú. Nem az lesz szégyen, hogy az utcát sepri. Dehogy, ez butaság. Az, hogy nem hajlandó ez ellen foggal-körömmel küzdeni. Ne akard nekem bebizonyítani, hogy van akkor sz*r szituáció, hogy csak az utcaseprés az egyetlen alternatíva. Ez nem igaz."

Ha nem lesz mit enned, nem azon fogsz otthon gondolkodni, hogy milyen jó lenne tanítani, hanem elvállalsz mindenféle gány munkát, amíg nem lesz lehetőség lépni előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#43) Anubiss


Anubiss
tag

Nem annyira rossza az a kémia. Csak érteni kell. Lehet ezt nem segít, de ahogy volt tanárnőm mondta: "Ez csak fenék kérdése." Tehát csak rá kell szánni az időt és annyi. Mindezt úgy mondom, hogy tavaly tettem le egy előrehozott érettségit kémiából és ötös lett.
Meg ha egy kicsit szereted a tantárgyat akkor minden olajozottabban fog menni!

(#44) hoffman_ válasza Kassadin (#42) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha a diplomás ember erre a munkára jelentkezik, akkor az olyan is, megérdemli a diplomáját. Ja kérem, tanulni kell, nem büfészakot választani, és lébecolni még 3-5 évet. Szociális problémám nincsen, azt hiszem elmondhatom magamról, hogy nagy általánosságban helyén kezelem a dolgokat. Az, hogy a túljelentkezések és egyéb nem oktatási tényezők mit vetítenek előre, az már nagyon nem ez a téma, kicsit nagyobb falat, de tény, van róla szó.

Szerinted én nézem le ezt a munkakört, mégis amikor "motivációdként" említettem, nem értetted, hogy gondolhatok ilyet. Ezek szerint mégsem akkora buli. Erről beszélek. Te sem akarsz utcaseprő lenni. És nem is leszel. Tanulsz, dolgozol, küzdesz.

mod:

Más kérdés, hogy nem fogok rosszallóan nézni egy utcaseprőre. Írtam is, elvégez egy olyan munkát, amire sajnos zömmel csak az emberek link/hanyag/gusztustalan hozzáállása miatt van szükség. Teljesen rendben van. De sok ész/tanulás nem kell hozzá. Ha két söprés közben esetleg kérne pár forintot, az már más tészta, nem említendő egy lapon a fent vázolttal.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) Kassadin válasza hoffman_ (#44) üzenetére


Kassadin
addikt

Büfészakot aláírom, nem tudok mit hozzátenni, ez így van.

Amilyen szutyok fizetéseket keresnek az átlagemberek(értsd nem mérnök vagy hasonló zseni), annyira nem lesz rossz az a fizetés az elkövetkező években, elhiheted nekem.

Nem arról van szó, hogy mennyi ész kell hozzá, mert akkor a árufeltöltő/call centeres embert/stb. ugyanúgy "lenézheted", azokhoz se kell diploma. Az utcaseprőket azért nézik le ennyire, mert többnyire ápolatlan emberek végzik ezt a munkát. Pedig az is csak egy munka, amit más emberek szemetelésének köszönhetően tudnak csinálni. Most vonatkoztassunk el a hólapátolástól meg a környezeti behatásoktól.

(#46) hoffman_ válasza Kassadin (#45) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, kedzünk révbeérni. Ezzel így ahogy van egyetértek. A 90k-s fizu pedig nem egy álom, de el tudom helyezni, és utcaseprésért ennyi pénzt kapni, hát vicc. Ezzel nem őket akarom degradálni, ellenkezőleg, legyen. Kereshet tőlem többet is(esetleges kritérium: ne legyen olyan koszos, mint az utca maga), a többi fizetés elkeserítő inkább. Mérnöki/üzletvezetői fizetésekről(megjegyezem itt is akad azért alulfizetés szépen...) van ismeretem, az nem olyan rossz, de ez is viszonylagos. Viszont egy átlagos tanári fizuhoz képest a sepregető nem mondhatjuk, hogy rosszul keres, valóban. Ez pedig ijesztő.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) Kassadin válasza hoffman_ (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Jobban belegondolok, csak tróger és/vagy alkoholista kinézetű embereket láttam még utcát seperni, de lehet, hogy ez fog még változni az elkövetkező években...Az a 90k semmi pénz amúgy. Magadat se tudod belőle fenntartani.

#48: Éhen halni sok, megélni kevés. Így szoktam mondani.

[ Szerkesztve ]

(#48) hoffman_ válasza Kassadin (#47) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezért általánosítanak. A munkakört, mint mondtam, én se nézem le. A 90k, ja, arra elég, hogy legyen. Ha egyedül(!) élsz egy kis bérlakásban, nem kell eltartani senkit, akkor is nadrágszíj-összehúzós.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49) darál0w


darál0w
Jómunkásember

anyám, nagyanyám gyogyszerész, én meg segghülye vagyok a kémiához...van ez így. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#50) hoffman_ válasza darál0w (#49) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó, dete miskolci gépész vagy, neked szabad :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#51) darál0w válasza hoffman_ (#50) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

még megvan első évből a kémia tárgyam...talonban :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#52) hoffman_ válasza darál0w (#51) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gondolom ott is marad :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53) darál0w válasza hoffman_ (#52) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az beztos :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#54) Sweet Lou 6 válasza Иван (#30) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nana azért nem biztos, hogy ennyire egyszerű a helyzet. a szerves kémiával én is (meg jópár társam) rohadtul megszenvedtem gimiben. hiába tudtam előtte egyenletet rendezni, moláris térfogatot meg minden ilyesmit, magoltam, mint az állat, de úgyis állandóan egyeseket írtam. majdnem meg is buktam belőle (pedig a többi tantárgyban jó voltam, még fizikában is), de aztán év vége előtt egy hónappal elmentem különtanárhoz, aki végre elmagyarázta. független osztályozó vizsgát tettem, 3-asra sikerült, így az lett az év végi jegyem. és a szerves kémiát tényleg nem magolni kellett, hanem megérteni és úgy tanulni.

sweetlou6.wordpress.com

(#55) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én kémiából kettes voltam. Ha jött egy ötösöm, az azt jelentette, hogy a három következő dogán aludhattam. :D Ez volt a helyzet. Ma viszont az iskolától függetlenül vágom a permetszerek és egyéb mezőgazdasági vegyszerek fölhasználását, gyakran még a hatóanyagukat is, vagy a hatásmódjukat. Ami érdekli az embert, azt megtanulja, de ami nem érdekli, azon elég kettessel átesni. Egy kis tanulással biztos neked is menne, azért a kettes szint manapság nem egy olyan nagy vasziszdasz.

(#56) Иван válasza Sweet Lou 6 (#54) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk a fizika az a lejegecesedik (ide azt akartam írni, hogy legviccesebb, de ha ezt két s-sel írod, akkor erre javítja ki FF) tantárgy gimiben. nekem annyi, hogy doga előtt megkérdem hol vannak a képletek Gf táblázatban is ennyi.

Nem mondtam, hogy könnyű dolog a kémia, de nem értem, hogy sikerült bukóvárira állni a szerves kémiából...Mondjuk az ha tudod az alap alkánokat, funkciós csoportokat, szacharidokat meg peptideket, az már szerintem eleve kettes. És ezeket csak simán meg kell tanulnod. Az, hogy már nem érted miért így reagálnak az oldalláncok az már valamennyire tényleg "értés kérdése".

Egyenletrendezés meg izé, hát ha tudsz fejben összeadni/kivonni akkor már tudsz gyak.. bármit rendezni.

De nem akarok itt vérre menő vitát, szerinted érteni kell, szerintem meg kell tanulni. Neked így ment, nekem úgy. Ennyi.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#57) Sweet Lou 6 válasza Иван (#56) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálunk közrejátszott az is, hogy a tanár sokkal többet követelt, mint a könyv. hiába tanultam/puskázhattam a könyvből, a dogában olyan kérdések voltak, hogy talán 1-2-t tudtam megválaszolni a tankönyvből, ami persze 1-es.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.