Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Akkor most irány egy közeli méh-telep, és kezdjük el szétbontani a felhalmozott sztech cuccokat?
Csak aztán meg ne lásson a portás. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Hát igen tízezer forint vegyszer ráfordítással biztos ki lehet áztatni vagy ezer forintnyi aranyat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) szmiagor válasza Armahun (#2) üzenetére


szmiagor
tag

igen egy Kiss vegyszer -- :C pontosabban cián

(#4) szmiagor válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


szmiagor
tag

A portással érdemes jóban lenni :DD

(#5) Armahun válasza szmiagor (#3) üzenetére


Armahun
addikt

Annó találtam youtube-on egy videót a folyamatról, de már nincs fenn. :(

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) szmiagor válasza Armahun (#5) üzenetére


szmiagor
tag

Én biztos kézből tudom hogy Kínába küldik ki a hulladékot és több ezeren dolgoznak ott kb fél éves munka a ciánnal és meghal ...de ők úgy vannak vele van helyette rögtön 2.Szóval nem egy egyszerű dolog.Németországban van a legközelebbi ilyen gépezet ami ki nyeri az aranyat de az meg azt mondják többe kerül vele előállítani a hulladékból 1 gramm aranyat mint a világpiaci ára..Szóval Kína & India inkább emberi életeket áldoz fel.Röviden nekik nem ér annyit az emberi élet mint az arany.

(#7) Armahun válasza szmiagor (#6) üzenetére


Armahun
addikt

A nyugati világ bankjaiban meg annyi arany van a pincében, hogy soha nem tudnánk annyi műszaki cikket gyártani amibe ne lenne elég.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) zalman90 válasza Armahun (#7) üzenetére


zalman90
őstag

én ugy tudtam az ipari arany :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi a célja a bejegyzésnek?

***

(#10) zalman90 válasza ollie (#9) üzenetére


zalman90
őstag

ide akarja csábítani a kalózokat az arannyal :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#11) szmiagor válasza ollie (#9) üzenetére


szmiagor
tag

Üdv

Úgy gondoltam Hogy a hardverapón főleg számítástechnikai témával kapcsolatos bejegyzések vannak.Mivel én a használt hardvereket vásárolok engem ez a bejegyzés témája érint legfőként.És aki úgy gondolja
tud mit fűzni a témához vagy akár csak egy gondolatot fűzz hozzá ,az lehet hasznos lesz mint nekem mint a nagy nyilvánosság előtt mindannyiunk számára .Mert van egy régi mondás-->holtig tanul az ember.
Remélem kielégítettem a kíváncsiságod e pár mondattal.

minden jót.
Joci

(#12) gaborbol válasza szmiagor (#11) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem szimpatikus a topic, igaz en magam nem allnek neki :)

Rendszergazdakent eszmeletlen mennyisegu cuccot cserelunk le evente, lehet megerne foglalkozni vele, na nem a penz miatt, hanem csak ugy erdekesseg keppen.
Foleg itt, hogy errefele minden megy a szemetbe par ev utan, szinte semmit sem javittatnak meg.

Youtube-on eleg sok video van, ennek alapjan eleg sokminden tartalmaz minimalis aranyat egy szamitogepben, de hat sok kicsit sokra megy :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) kmisi99 válasza szmiagor (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Magyarországon is van bontó ahol kinyerik a cuccokat az elektronikai dolgokból
itt egy vidi [link]
4:38 tól mondja hogy egy ceglédi bontó direkt az arany és más drága dolgok kivonásával foglalkozik.

(#14) szmiagor válasza kmisi99 (#13) üzenetére


szmiagor
tag

Személyesen ismerem a ceglédi bontóst(k. Istvánt ) már vagy 15 éve, és nagyon jó barátom.
Ö csak tömbbe önti a arany vagy ezüst tartalmú fémet és úgy adja el külföldre amiben általában 0.02% aranytartalom van.Kivonni ö sem tudja .

(#15) kmisi99 válasza szmiagor (#14) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja értem! Így már más.

(#16) Rive válasza szmiagor (#6) üzenetére


Rive
veterán

Én biztos kézből tudom hogy Kínába küldik ki a hulladékot...

Az EU-n belül főleg a németek foglalkoznak a dologgal. Kínáról még nem hallottam, mint célállomás. A harmadik világba főleg az USA 'ártalmatlanít'.

...azt mondják többe kerül vele előállítani a hulladékból 1 gramm aranyat mint a világpiaci ára...
Ehhez képest a hulladék felvásárlási ára prímán leköveti az arany világpiaci árát. Amióta úgy megindult az arany fölfele, akad, aki patikamérleggel megy körbe a számtech üzletekbe döglött cuccokért, és veszett árakat fizet - olyat, hogy bőven versenyképes a javítási célú vásárlásokkal.

Ui.: a házilagos 'aranybányászat', azaz kémiai módszerekkel feldolgozni az elektronikai hulladékot megfelelő engedélyek hiányában illegális, mellékesen házibarkács szinvonalon masszívan környezetszennyező és életveszélyes.

Ui2.: ja, már látom a bejegyzés nyitójának aláírását... Ér-csükk, rökk-lám.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) szmiagor válasza Rive (#16) üzenetére


szmiagor
tag

Ha reklámnak számít vagy valami nincs rendben a bejegyzésemmel kérem hogy a moderátor törölje.
De olvastam én már itt olyan bejegyzést is hogy :
Találtam ma az úton 100 ft ot.

(#18) tibcsy100


tibcsy100
újonc

Üdv!
Nekem van 10 kg p3 as alaplapom.
Érdekelné?

(#19) Vladi válasza tibcsy100 (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr

Üdv!

Úgy hallottam, hogy vannak olyan emberek akik az újrahasznosítással foglalkoznak. :Y

Nálam is volt egy srác, kilóra vitte el a kacatot. Azt mondta a kínaiaknak gyűjti. Keress rá az aprók között. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.