Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Ha dolog tényleg úgy működik, hogy amikor már kényelmetlenné válik a 300Wattos határ, akkor egyszerűen megemeljük azt 400Wattra, akkor gyakorlatilag semmi értelme sincs határokat kitalálni, ha idővel úgyis megemelik amint égetően szükségesnek tartják...

(#2) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Azért ez a 400W már borzasztóan sok, ;] :Y ráadásul már régóta megoldható a dolog SLI vagy CF használatával. :))

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Baromság. Inkább tervezzenek hatékony architektúrát. Faszt. Tanuljanak meg programozni a a meglévőkre.

:U

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

az meg 400W...
inkább lefelé kéne vinni, erő van bennük bőségesen, az más dolog hogy nem lehet kihasználni normálisan

az a baj túl sok a gpu és túl sűrű a váltás
ha 3 évig élne adott széria fixen, lenne mire optimalizálni, de hogy évente jön...
20 mostani generációs konzolt magában az 590 vagy a 6990 is kiröhög, annyival erősebbek, csak ezt látni nem lehet rajtuk
ugye ilyen "disznókat" csak játékra vesznek, amilyen erőforrás pazarlása meg a mostani játékoknak van az félelmetes

am a címet elolvasva várható volt hogy az nvidia erőlteti
a legdurvább az lenne ha megengednék és az amd 300W-os határon belüli gpu-ja elverné a 400W-ot zabáló nvidiát, 2014-re már 500W kellene:D

[ Szerkesztve ]

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#5) Youri


Youri
veterán

Egyik nap hír, haldoklik a pc, az OEM-ek nem foglalkoznak a GPU-val, másik nap hír, megemelik potom 100 wattal a pci-e keretet....

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#6) hyperspace


hyperspace
őstag

marketingnek jót tenne ez a dolog a csúcskategóriában. ingyen kenyérsütőt kapnának a hc gamerek. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#7) macilaci78 válasza Youri (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megemelik 100W-tal a PCI-keretet, mikor van olyan konfig, ami monitorral, perifériákkal együtt sem kér ennyit. Ejnye már, no!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#8) lvb válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


lvb
aktív tag

És te kifizetnél a 10x - 100x többet egy játékért, csak azért, hogy ráoptimalizálják a te kártyádra (egy ennyire szegmentált GPU piacon)? Vagy esetleg vennél egy elegendően gyors kártyát olcsóbban, mint amennyi 1 játék optimalizációs felára lenne.

Ha nem fizetnéd ki a felárat, akkor felesleges az optimalizáción feszt rugózni, mert unalmas.

(#9) gyiku válasza Dany007 (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak annak kellemetlen, aki kezdemenyezte az egeszet. mar a 300w is kifogott rajtuk, sokkal egyszerubb kitolni a hatarokat, mint megoldani a problemat.

hüllő

(#10) Dany007 válasza gyiku (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Igen én is így látom. Viszont ha ezt így 'lehet csinálni' akkor teljesen értelmetlen határokat kitalálni, megszabni...

(#11) mghltm válasza Hokoyumi (#4) üzenetére


mghltm
addikt

az ati/amd kartyak mar most is elverik az nvidia-kat ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez nagyon nem jó iránynak tűnik, remélem nem engedélyezik!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) Angel1981 válasza Youri (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem is hasonló jutott az eszembe!
Ha a VGA piac "összeomlóban van", akkor miért foglalkoznak a szabványok módosításával?
Pláne olyan szabványokéval, amik csak a csúcskategóriás VGA-kat érintik? :U
Egyébként a "400W már túl sok" számomra nem kifogás, mert nem egy kártya közelítette már azt fogyasztás tekintetében, és meg lehetett oldani, csak hangos volt. Ha szabványosítják, és még a 3 slot vastagságot is engedélyezik, akkor valószínűleg még hatékonyabban megoldható a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#14) iMaverick


iMaverick
addikt

Pedig pont hogy nem növelni kellene a limitet, hanem csökkenteni! Manapság a gépek (beleértve a szg.-ket is) energiaigényét csökkentgetik, ez a trend. Namost azért mert valaki bika gépet akar építeni, ne kelljen már Paksról direktbe behúzni egy villanydrótot...

Valahogy kerüljék meg a problémát. (Ne csak a régi verziót foltozgassák állandóan!)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15) liksoft


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy csak az idő szépíti meg, de sokáig szerintem a PC-k a C64 nyomában sem jártak. Ott volt a Ghostbusters vagy a Mission Impossible játékok hangja, képe. Amikor az erőforrás a C64 fölött legalább 20-szoros lett, akkor kezdtek hasonlót alkotni. Hallottuk, hogy 640k is elég mindenre (nem igaz), de egy-egy régi táblázatkezelő, stb. még régebbi gépen is megveri a maiakat. Igaz "butább", de a mai feladatokra is 99-100%-ban elég.

Akkor mi a különbség? Ahogy már más is írta. A programozás. Annó még olyant is megengedtünk, csak a kód kisebb legyen, hogy egy ugrás után a kód a célhelyen utasítás közepétől folytatódott. Egy 3-4 byte-os utasítás utolsó 1-2 byte-ja lehet valósan végrehjatható másik utasítás, ami a programban éppen jól jön. Bizony kihasználtuk. Valamint ha időre kihegyezett két variánst kellett megírni, az két rutin volt, nem egy "általános" ami esetleg még 66 egyebet is tud (igaz, 6-szor lassabban). Nem a HW lassúságára panaszkodtunk, hanem versenyeztünk kié a gyorsabb. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Móci


Móci
addikt

Persze, legyen mindjárt 600W, aztán lehet kihozni a szörnyeket, amin majd a jövő játékai is akadni fognak, mert szarul vannak megírva. Hurrá.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) XtremLor


XtremLor
őstag

A mai áram árakhoz nem nagyon akarnak igazodni, 400W a lelki terror határát súrolja.
Jo persze aki gtx590-et vagy 6990 vesz megvan a kerete rá, ám attól hogy van pénze nem biztos hogy azt a plusz fogyasztást is jó szemmel nézné.
Lassan én se azért akarok fejleszteni, mivel lassúnak érzem a gépem, hanem egy friss vas azonos teljesítmény mellett jóval kevesebbet fogyaszt, mint az én 775-ös konfigom. Persze ez + befektetéssel jár, de nézni kell a plusz teljesítményt és a csökkenő fogyasztást is.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#18) lvb válasza liksoft (#15) üzenetére


lvb
aktív tag

Szvsz. úgy 92-től a Sound Blaster megjelenésétől lettek egyértelműen jobbak a PC-s játékok, mint a C64-sek

A teljesítményigény növekedése nem csak a számítástechnikát érinti. Mivel minél kényelmesebb, szebb, divatosabb és olcsóbb stb. dologra vágynak az emberek, ezért minden területen ez figyelhető meg - pl. kaszálás - kombájn. (Energia)hatékonyságban meg sem közelíti a kombájn a kaszát, mégis alig van, aki az "optimalizált" - azaz valódi bio, kézzel előállított cuccok felárát kifizeti.

(#19) Angel1981 válasza XtremLor (#17) üzenetére


Angel1981
veterán

Értékelendő ez a hozzáállás, de rendesen utánaszámoltál, hogy mikor térül meg?
Ilyen kalkulációt én is végeztem, és az jött ki, hogy még legjobb esetben is (ha pl. jó áron tudom eladni a régi alkatrészeket, és sokat használom a gépet, ergo egy nap viszonylag sokat megspórolhatok a kisebb fogyasztással) 5 év a megtérülési idő, és annyi idő alatt egyébként is fejlesztenék én is, meg a nagy átlag is.

(#20) liksoft válasza lvb (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kb. A C64 meg egy 10-essel előzte csak meg. [link] :D

De a tápok is szépen kúsznak felfelé. Nem jó az irány. Hacsak nem arról van szó, mint a hangszóróknál. HS280/500 vagy ma SP-HF 1250 - 40W :F :W És akkor a kisebb, 1000W felettieket elő sem vettem. :DDD Csak nem bírom ki: [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) Hokoyumi válasza mghltm (#11) üzenetére


Hokoyumi
tag

aranyos, ilyet még úgy se láttam:D
de am pont ezért mondtam

ugye volt hír hogy az amd csúcs mxm modulja megáll 85W-nál, az nv pedig kihasználja a 100W-os határt mégis (a mérhető teljesítménye) gyengébb
nyers erőben nem tudom mit mutat a 2 gyártó egymáshoz viszonyítva, de informatikában nem az számít, hanem az adott kód futási sebessége

ha 1 mostani csúcskonfigra lenne olyan optimalizálás mint a konzolok AAA-s címeinél mit dobna az grafikailag?
4k felbontás sztereó 3d, fix 120 fps, fotó minőségű grafikával?

az a baj a gyártóknak sem éri meg, hogy az utolsó csepp erő is hasznosan ki legyen facsarva az adott termékből
jobb nekik a szar optimalizáció, akkor vesznek erősebbet...

komolyan mondom szégyen ez a mai világ...

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#22) liksoft válasza liksoft (#20) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lemaradt egy "gyöngyszem". :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) atti_2010 válasza liksoft (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ezt a tápoknál nem lehet eljátszani, azonfelül zenei teljesítmény 140W, a kimeneti lehet 10W is, ezt a kettőt sokan keverik a gyártók meg kihasználják.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) Fücsök007 válasza Hokoyumi (#21) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez ma így megy sajnos. De az is közrejátszik azért, hogy a legtöbb kiadó, illetve cég nem engedheti meg magának, hogy túl sokáig készüljön egy játék, mert sem az időre(konkurencia játékai, grafikai motor elavulása), sem az agyonoptimalizációra nincs pénze. :( Ebből adódóan azt lehet(ne) elvárni jó optimalizálás mellett, hogy az adott időben kiadott játék újnak számító grafikus motorja, maximálishoz közeli beállításokon és felbontáson (Full HD) stabilan menjen átlag 30-40FPS-sel egy 200dodó érték körüli új generációs videókártyán. Ettől többet nem nagyon tudnak kihozni még Blizzardéknál sem, pedig aztán nekik van rá keret is, meg idő is. :(

[ Szerkesztve ]

(#25) #10034944 válasza lvb (#8) üzenetére


#10034944
törölt tag

Kicsit túlzás, pl: The Witcher 2 se drágább mint egy krájzisz, és tudtak vele foglalkozni ilyen téren.

(#26) alvaro


alvaro
senior tag

Részemről ott húzom meg a limit, ahol a PCI SIG a slot teherbírását - nem teszek a gépbe olyan kártyát, aminek külön tápcsatlakozó kell. Ennyi. Innen tőlem csinálhatnak 5kW-os GPU-t is, az egyszerűen nem létezik.

(#27) Youri válasza #10034944 (#25) üzenetére


Youri
veterán

Mert egy eleve pc-re írt játékot könnyebb optimalizálni, mint egy boxra írtat

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#28) Attix82


Attix82
őstag

Szerintem nem baj ez, 35 -400 watt között lesz 20 féle VGA amik közül mindenki válogathat....10 emberből 1 fog 400 wattost, 3 ember 250 wattost többi meg 100 wattost...senkit se fog ezt befolyásolni, aki megteheti miért ne venne izom VGA-t....legalább foglalkoznak az asztali gépekkel is.

(#29) #56573440 válasza #10034944 (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

meg elég lenne néha optimalizálás helyett ha nem mesterségesen tartanák magasan a hw igényeket. lásd gta amikor a képen nem látható vagy távoli modelleket is számoltatták csak azért hogy elmondhassák ez kiakasztja a csúcs vga-kat is. a crysis 2 is ugyanez a kategória volt is belőle balhé. azzal is foglalkoztak, csak nem jó irányba, lásd rejtett geometria, tesszalálási "hibák"...

(#30) Plazmacucci válasza lvb (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Unalmas, hogy nem tudod felfogni, hogy ami régen ment, az most is mehetne :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) #21346560


#21346560
törölt tag

A tápok már jó ideje felkészültek rá...
Egyébként sok új vga úgy fogyaszt nem sokkal kevesebbet mint a régiek, hogy sokkal gyorsabb....

(#32) Attix82 válasza #21346560 (#31) üzenetére


Attix82
őstag

+ aki nagyobb teljesítményt akar 2 db VGAt vesz dupla fogyasztás .....most megteheti majd 1 VGAval.

(#33) MongolZ válasza liksoft (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem hallgass meg egy ilyen "nagy" Oriont és egy mostani Genius hangszórót, aztán mondjál véleményt. De spórolok Neked, leírom: összehasonlíthatatlanul jobb az Orion.

(#34) liksoft válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért a kép árnyaltabb. A legnagyobb gond, hogy a szabványokat nem tökéletesen tartják be, meg minden gyártó beleteszi a saját "csavarjait". A szabványt kéne tudni a leggyorsabb kóddal. Innentől lehet építeni rá, és nem kell olyanokkal foglalkozni, hogy IE vagy FF vagy egyebek alatt más kód kell. (Csak az ismertség miatt említettem a böngészőket, de a helyzet ha változó arányokban, de mindenhol igaz.) A programoknak mindenhol kell menniük, és minél több a kivételkezelés, annál lassabb a kész termék.

De alapvetően valóban a hatékony kódra kéne tenni a hangsúlyt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) #72042496 válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ha nem lenne nagyságrenddel drágább kifejleszteni egy-egy játékot és ha az emberek döntő hányadának nem lenne totál érdektelen a PC mint játékplatform.

Végülis akkor tényleg mehetne az, ami régen. :))

[ Szerkesztve ]

(#36) liksoft válasza MongolZ (#33) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D HS280-on hallgatom a rádiót. Pont ezért írtam. :B És ismerem a Quad 405-ös erősítőt is. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37) Plazmacucci válasza #72042496 (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha elkezdenék egyre többen, és nem csak portolnának, lehet nem halna ki a pc gaming :))
De hát mivel mindenkit csak a profit érdekel, én nem várok mást mint ami most történik, csak titkon bízok benne, hogy megfordul a kocka.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) Lenry válasza Dany007 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

alapból semmi értelme egy olyan szabványnak, amit nem kötelező betartani. szerintem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) lvb válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


lvb
aktív tag

Ami régen ment, az most is megy, ha valaki kifizeti. Ha nincs rá igény, akkor minek? Mindenki profitmaximalizálásra törekszik, ami azt jelenti, hogy az egységnyi befektetésre a lehető legmagasabb legyen a haszon. És amíg az alaposan letesztelt, validált és optimalizált alkalmazásokkal szemben a fizetőképes kereslet - a többi nem számít - a bugosabb, erőforráspazarló, de egy nagyságrendel olcsóbb alkalmazások felé tolódott el, addig ilyenek lesznek az alkalmazások. - A szándékos üzletpolitikai lassításoktól most tekintsünk el, mert szvsz ez elhanyagolható az alkalmazások számához képest.

(#40) MZperX75 válasza liksoft (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

405 -öst én építettem is :)
1992-ben!
Nekem mondjuk nem a boleró(HS500) volt ,hanem a Orion HS511-es,és aOrion HS288-as!+2 óriás épített hangláda 2erőködővel(2db quad 405)2x150W sinusosan terhelve 4Ohm-ra!
egy kis izelítő deck-re!
ezek voltak(ortofon tűs lemezjátszórol,és egy sony CD-ről nem is beszélve)
AiwaF220,Technics SB-X-626(3fejes)Pioneer CT-506(deprez) és még sorolhatnám!
Az volt a hifi korszak......
1983-ban volt az első mono RFT magnom (MK20)
1984-ben RFT music center(nagy lebillenthető plexivel)
Csak a 90-es évek végén elment fűre :DDD -na jó csak vicceltem...

[ Szerkesztve ]

(#41) XtremLor válasza Angel1981 (#19) üzenetére


XtremLor
őstag

Utána számoltam én is, pont e miatt nem fektettem be még ebben az évben, a pénz meglett volna igaz. Nem cserélgetem évről évre én se, ezért alaposan megfontolom mit veszek.
Pont ezért nem is uj árakkal számoltam jo nekem a használt is garanciálisan innen a hardverapróról pl!
A jelenlegi gépem alapjáraton 200w fogyaszt tegyük fel legjobb esetben az uj 100wattal kevesebbet. Tehát megtakarítás: 0,1(kW/h) * 6(óra/nap) *365(nap/év) =219kW
ha a rendszerhasználati díjat figyelembe veszed akkor olyan 50-55huf kWh körül mozog.
tehát egy évben kb 12.000ft a megtakarítás, persze ezek csak nagyolt számítások.
Persze ha valamit kihagytam szolj.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#42) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

szerintem is fölöslegesek ezek a határok, legalábbis amíg ésszerű érvek nem társulnak hozzá, mint pl. kocsiknál sebességhatár, stb. itt max. a villanyszámla jelent akadályt, tehát számítani kell a nagyobb kiadásokra is.

(#43) MZperX75 válasza XtremLor (#41) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem csak a gépem tavaly havi 6-8000Ft volt (idle 170W 24/7,load 370-400W CFx)-be persze nem erőltettem sokáig,most már csak HTPC-m van! 25W-al megy 24/7-be persze +monitor 5-6óra naponta.
Havi min 3-4000Ft spórolok ahhoz képest!

400W-os szabványt,NV? mi a F***nak?

25-30W-is sok+30Wos monitorral+szünetmentes táp+5W az is 60W-ra jön ki!
Inkább erőltessék lefelé 150W-nak tenném meg :O a felső határt,na jó 200W-nak!

[ Szerkesztve ]

(#44) Bogyó bá' válasza atti_2010 (#23) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dehogyisnem lehet! Nézz meg egy HKC vagy Mercury 650W-os tápot. Na az is csak PMPO..... :))

szerk: egyébként a 3 slotos hűtés nem is lenne hülyeség, mert ilyen szélességben már komoly légcsatornát lehetne kialakítani úgy, hogy a ventilátor az összes meleg levegőt kitolná hátul.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45) _csanesz


_csanesz
csendes tag

Azért most két dolog erősen összemosódik.
1. Lehessen-e bármilyen VGA-t 400W-ra tervezni
2. Hogyan kényszerítsük a gyártókat/fejlesztőket, hogy energia-hatékony megoldásokat fejlesszenek.

Az első kérdésre szerintem egyértelműen lehet igennel válaszolni.
A második kérdés a rafkósabb... És, így 0 gondolkodással is jut eszembe ötlet. Pl. külön foglalat 300W felettire... + az ilyen foglalatot gyártó lapokra, kártyákra extra adó valamilyen nemzetközi szervezet javára.
Végül is az autó/motor gyártásban is hasonló a felfogás. A hatékonyabb gyártmányokat jogszabályban rögzített módon támogatják, preferálják.
Egész nyugodtan lehetne a számítástechnikába is bevezetni valamilyen energiahatékonysági mutatót (mint pl. a mosógépek/hűtők esetében.)

(#46) 80hun


80hun
addikt

Had csinálják.
Aki meg tudja venni s csúcskategóriát ne sitjona számla miatt.
Lassan megjelennek a 2000w os tápok is mire elérjük a 400w ot
aki meg hármat köt össze egy 1000000 ft gépbe annak mindegy csak a teljesitmény legyen nagyobb.
A kis fogyasztás kis teljesitmény akárcsak autónál.
Épits kis gépet ha energihatékonyat szeretnél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) MongolZ válasza liksoft (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

:D Helyes, én 400-asokból és 501-esekből csináltam meg az 5.1-ből az 5-öt :)

[ Szerkesztve ]

(#48) lvb válasza _csanesz (#45) üzenetére


lvb
aktív tag

Azért, mert kevesebbet fogyaszt, még nem biztos, hogy hatékonyabb. Lehet, hogy 500W-ot fogyaszt, és hatékonyabban használja fel az energiát, mint 1 100W-ot fogyasztó GPU. (pl több mint 5x gyorsabb. Ebben az esetben arányosan több adót kellene fizetni a 100W-t fogyasztó eszköz után a javaslatod szerint.)

(Egy 200kWh-t és egy 300kWh-t fogyasztó hűtő is lehet A+ kategóriás)

[ Szerkesztve ]

(#49) qad válasza 80hun (#46) üzenetére


qad
senior tag

Ott a pont röviden összefoglalva

(#50) Angel1981 válasza XtremLor (#41) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem, én is pont így kalkuláltam! :K
Kb. 60-70.000 Ft-ba kerülne az upgrade (beleszámítva már a régi alkatrészek értékesítését), és így jött ki az 5-6 év, évi 12-13.000-es magtakarítással.
Arra jutottam, hogy szép gondolat, de CSAK ezért nem fogok újítani, azt majd pár év múlva úgyis megteszem, és akkor talán még takarékosabbat tudok venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.