Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

csúnya mint a dög. a 75cm-es esést elöször 75 méteresnek olvastam.. ;]

(#2) evone


evone
őstag

hat ezek utan nekem ne mondja senki a thinkpad notikra hogy: jellegtelen, csunya, baltaval faragott

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Képzeld el, ha egy sötét utcén el akarják tőled rabolni, két dolgot is tehetsz.
1. Fejbevágod vele a támadót, és megdöglik
2. Kinyitod neki, és önként szívrohamot kap a ronda látványtól

I don't fit in. I fit out.

(#4) liksoft


liksoft
nagyúr

Azért érdekelne milyen szivacs az (illetve milyen kialakítású), amelyik 75 cm-es esést tompít a winyónál, és működés közben elvezeti a hőt is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) Ste válasza liksoft (#4) üzenetére


Ste
addikt

ez lenne az én kérdésem is

másrészről ha annyira strapásat akarnak akkor miért nem ssd? (az árán kívül?)

(#6) erdoke


erdoke
titán

Oda kell adni az indiaiaknak. Majd a 93 kilós tesztelő eldönti, megüti-e a szintet. ;]
Össze kell vetni hasonló célra készült Panasonic notikkal. Szerintem ez gagyibb és olcsóbb lesz, de csak az utóbbiban legyen igazam.

A legjobb aláírás a héten

(#7) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Ez egy próbálkozás akar lenni egy új piacra. Gondoljatok csak a Panasonic Toughbook-okra. Méregdrága, talán egyedüli a poros, koszos, vizes stb. munkaterületekre ajánlott notebook-ok között.
Mondanám az IBM-et is, mert ugye ott van a magnéziumváz stb., rá is lehet állni :), de azt mégsem erre a célra szánják szerintem, hanem inkább arra, hogy ha leejti az üzletember, akkor se legyen baja.
Itt nem számít a szépség, és annyira nem is lehet szép, hiszen a hatékonyság rovására menne. (Bár a Pana azért mégis formatervezettebb :B)

[ Szerkesztve ]

(#8) erdoke válasza pmikloska (#7) üzenetére


erdoke
titán

"formatervezettebb"? :F

A legjobb aláírás a héten

(#9) pmikloska válasza erdoke (#8) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Jóvannaaaa :))

(#10) .mf válasza erdoke (#8) üzenetére


.mf
veterán

Igen :K
Nézd csak meg a Business-rugged szériát, pl. ezt: [link] - ez már néz is ki valahogy, és van annyira strapabíró, mint ez az Anus: a bemutatóján működés közben derékmagasságból a földre dobták (nem csak finoman ejtették), szökőkút alá tartották, és közben végig működött.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) simonzé válasza erdoke (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Finom utalás erre a cikkre

I don't fit in. I fit out.

(#12) evone válasza pmikloska (#7) üzenetére


evone
őstag

bezzeg ha egy thinkpadrol van szo, akkor ezt senki nem veszi eszre, csak hogy mien csunya! :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#13) erdoke válasza .mf (#10) üzenetére


erdoke
titán

A kifejezéssel volt gondom, nem a pofásabb Pana tafbukkal. ;)

simonzé,
Kösz a linket, lusta voltam keresni. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14) pmikloska válasza erdoke (#13) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:((( Mi baj a formatervezettből képzett szóval? Szerintem nyelvtanilag helyes.

evone: Nekem tetszik az IBM is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) erdoke válasza pmikloska (#14) üzenetére


erdoke
titán

Szvsz nem azt jelenti, amit te szerettél volna mondani. Ill. a te verziód szerintem értelmetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#16) simonzé válasza evone (#12) üzenetére


simonzé
addikt

mien... :W

I don't fit in. I fit out.

(#17) .mf válasza evone (#2) üzenetére


.mf
veterán

thinkpad notik: jellegtelen, csunya, baltaval faragott

:DDD
Pedig tényleg. Ti is tudjátok, hiába tagadjátok :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) littlelion21


littlelion21
addikt

Kíváncsi vagyok 'ánusz'-ék mennyit számolnak rá a (szerintük) reális árra, emiatt a plusz tulajdonságok miatt...

(#19) Vassili


Vassili
tag

D0Goljek meg, de nekem teccik szerintem a Pana csúnyább:) De most komolyan egyszerű letisztult, minimal-desing ennyi.... Ha kötözködni szeretnétek inkább a 75 cm miatt kéne fikázni a cuccot mert az elég szánalmas... Egy felnőtt ember sétálás közben leejti (tegyük fel hogy magasabb, mint 160 centi akkor magasabbról huppan a noti mint 75 centiméter!

[ Szerkesztve ]

(#20) evone


evone
őstag

nekem ennel notim meg nem volt. 2 napig irogatsz ezen es rajossz hogy milyen kenyelmes, es tobbet hozza nem akarsz nyulni mashoz.

vagy csak mutatok egy kenyelmi megoldast: http://evone.bleach.hu/DSCF4330.JPG

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#21) Daneeka válasza evone (#20) üzenetére


Daneeka
senior tag

Gyorsan szerkeszd az első mondatod, még időben vagy! ;]

Szerk: Már késő :P

[ Szerkesztve ]

(#22) evone válasza evone (#20) üzenetére


evone
őstag

+jobb :D * nekem ennel jobb

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#23) pmikloska válasza erdoke (#15) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:((( Pfff... inkább hagyjuk a formatervet és társait ...csak nem akartam a dizájn szót használni, útálom, hogy ilyen elamerikanizált; legyen jobb megjelenésűre tervezett, vagy ilyesmi. Mondj egy jó szót. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) Nickhole


Nickhole
csendes tag

sziasztok!

szerintetek mennyit fogyaszt egy laptop? :))

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#25) erdoke válasza pmikloska (#23) üzenetére


erdoke
titán

A formaterv szó kiváló, a neked jobban tetsző formaterv kifejezésére kell valami fordulatot találni. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#26) pmikloska válasza Nickhole (#24) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Az én gépem egy 3,5"-os HDD-vel felszerelt külső házzal, egy külső harveres tv tunerrel és egy 2.1-es hangfalszettel van egy elosztón, együtt -leolvasom a mérőről...- 45-50W között ingadozik, hozzá kell tennem, hogy a notebook nincs megterhelve, csak ide írok éppen, a processzor 900MHz-en, csökkentett sebességen jár, a hangfal sincs hangosra véve, a külső HDD sem ír-olvas éppen. Mondjuk a gép fogyaszt magában 35W-ot. Ha azt vesszük figyelembe, hogy a notebook-hoz adott tápegység 65W (20V/3.25A) teljesítményű, akkor a gép ugye nem fogyaszthat ennél többet, sőt, valószínűleg kicsit kevesebbet, mert a tápot is illik egy túlméretezni.

(#27) pmikloska válasza erdoke (#25) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Most nincs ötletem, de gondolkozom rajta. ;)

(#28) lúzer válasza Nickhole (#24) üzenetére


lúzer
veterán

enyém ultra lowban 17 watt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) T500


T500
aktív tag

Szerintem meg a ThinkPad szép. Nekem nagyon tetszik a konzervatív kinézete, semmi sallang, csak egy kicsit fekete.

De kárpótol érte a használati értéke, meg kényelme.

Ha ezt az ASUS-t úgy bruttó 200 ezer Forintért adák majd amire nagyon kevés az esély akkor fogy mint a cukor. A kinézete meg mindegy lesz. De van egy sanda gyanúm, hogy drágább lesz egy T61p-él is... :O

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

(#30) T500 válasza Nickhole (#24) üzenetére


T500
aktív tag

Az én adapterem is 65 Watt. De szerintem ez csak akkor közelíti meg, ha Videót nézek, miközben netről töltök egyszerre, de akkor sem éri el a 65 Wattot szvsz.

Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

(#31) .mf válasza evone (#20) üzenetére


.mf
veterán

>>nekem ennel notim meg nem volt.

Ennél milyenebb? Rondább? ;]

Képzeld, találkoztam már thinkpadekkel. Anyámnak T42-ese van, főnökömnek x60 tabletje. Anyám T42-ese után öröm volt újra a saját gépemet használni, egyáltalán nem volt kényelmes (a rücskös tapipadot kifejezetten utáltam). Amit pedig következőként felhoznál, a "legendás megbízhatóság"-ot, azt sem veszem be: az előbbinek a hűtése, az utóbbinak a hálózati csatlakozója ment tönkre és kellett cserélni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) T500 válasza .mf (#31) üzenetére


T500
aktív tag

Beveheted. Mert a ThinkPad megbízható. Legalábbis ezt mutatják a statisztikák. Meg a felhasználói visszajelzések.

A T61-eme nem rücskös a tapipad, és egész jó.

Persze ami működik és notebook, az el is romolhat, ez alól a ThinkPad sem kivétel. Amúgy nekem sem volt jobb notim mint ez, pedig volt egy nc6220-am, meg egy nx7400-am. De eddig a ThinkPad T61 vezet.

És remélem nem lesz vele baj, de a Te pédád is mutatja, a technika ördöde sohasem alszk, mégha egy ThinkPad-ról van szó akkor sem..... ;)

Csúnya, ízlések és pofonok..... :DD

Lenovo ThinkPad T61 14" iC2D T7100 2,5 GB RAM 120 GB HDD -- Ubuntu Hardy -- Nokia E51

(#33) pityulee™ válasza pmikloska (#27) üzenetére


pityulee™
tag

pl.: pofásabb :)

(#34) Nickhole


Nickhole
csendes tag

köszike. az enyém is 65wattos akkor max annyit fogyaszthat.

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.