Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Jájj

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Goose-T


Goose-T
veterán

Négyujjas, ötujjas hülyéskedés mi a tökömnek? Zongoristáknak és gitárosoknak?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) i400 válasza Goose-T (#2) üzenetére


i400
senior tag

és emellé még diszkriminálják a csökkentett hardverrel rendelkező asztalosokat is!!! :DDD

(#4) <NewL> válasza Goose-T (#2) üzenetére


<NewL>
addikt

miért kell az iPhone-ra gondolnod azonnal? az iPad-eken is iOS fut, ott meg mindenki vígan használja a többujjas gesztusokat

There's an app for that

(#5) anubys1984 válasza Goose-T (#2) üzenetére


anubys1984
aktív tag

Én a MacBook-on szoktam használni a két, három és négyujjas shortcut-okat és nagyon kényelmessé teszi a használatot. Szerintem itt is remek ötlet bevezetni.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#6) joey04


joey04
titán

Az iOS 5-ben várhatóan aktiválásra kerül a jelenleg csak fejlesztők számára elérhető többujjas vezérlés is

Ez nagyon jó lenne, videók alapján nagyon hasznos, és kényelmes megoldás. Persze csak iPaden. Ahogy a Spaces is. iPhone-ra csak az új értesítési rendszer lesz érdekes ezek közül. Kíváncsi vagyok, telefonos vonalon mit tudnak még előhúzni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Egyre jobban igazolódni látszódnak a sejtéseink! :K

Semmit sem írok alá!

(#8) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Ami nagyon kéne az iOS-be, az az Android telefonok kétujjas zoommal oldalváltása főmenünél.

Xperia mini pro 4.0.4

(#9) GALARDO


GALARDO
addikt

Én a szifonomon is megtűrném jó ötlet. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10) Alwares


Alwares
aktív tag

Szerintem az Android-féle hosszan nyomom a Home gombot ide is tökéletes lenne. Oda aztán lehet látványosabb váltó kijelzőt tenni. Ez a százujjas kezelés elég badarságnak tűnik. Én személy szerint a WP7-féle egy ujjas kezelést támogatom leginkább. Mondjuk én a multi-touch-ért se vagyok oda, szeretek kapaszkodni a buszon ;)

(#11) TheMarci válasza Alwares (#10) üzenetére


TheMarci
addikt

próbáltál már mac-eken a több ujjas gesztusokat? :)

Do You Dream?

(#12) joey04 válasza Alwares (#10) üzenetére


joey04
titán

ha extra jó magyar utakon megyünk, akkor én egy kézzel sem tudok nagyon böngészni/emailt írni (utóbbit persze mindig egy kézzel teszem :D ) de mondjuk villamoson pl nekem egy kézzel is megy a mt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) vtechun válasza joey04 (#6) üzenetére


vtechun
veterán

Milyen ertesitesi rendszerrol van szo?

(#14) joey04 válasza vtechun (#13) üzenetére


joey04
titán

ilyesmi jóslat. nem rossz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Integra


Integra
titán

4 ujj? 5 ujj? hát... szóval van hely ahol lehet ennyi ujjat használni, de 4 collon?
inkább használható, valódi hardveres vissza gombot kéne rá rakni, meg hivás és fogadás gombokat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) AkosL válasza Integra (#15) üzenetére


AkosL
aktív tag

a hardveres gombnak nem látom értelmét. bőven elég a jelenlegi felállás, erre van optimalizálva az ios.

(#17) joey04 válasza AkosL (#16) üzenetére


joey04
titán

szerintem sem kell több gomb. maximum egy a kamerának. a hívásfogadás/bontás tökéletesen meg van oldva szoftveresen, mi több: csak ezen van tökéletesen megoldva.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Integra válasza AkosL (#16) üzenetére


Integra
titán

tudom, hogy az ios fasza, meg a legfaszább meg az überfasza, meg olyan nincsen, hogy hiba lenne benne... miért is mertem megemliteni, hogy mégsem annyira fasza.. na mindegy :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) AkosL válasza Integra (#18) üzenetére


AkosL
aktív tag

ne kezdjünk trollkodni...
ha ismernél, tudnád, hogy nagyon sokszor szídom az ios-t, osx-et, mac-et, de elismerem azt is, amiben jók és ez a funkció épp jól működik.

(#20) Integra válasza AkosL (#19) üzenetére


Integra
titán

mi a szar a trollkodás abban, hogy megemlitem hogy fizikai gombok igen is jót tennének? hihetetlen, hogy vagy jót, nyaljunk be csontig, vagy semmit.. tiszta óvoda..
ehh, sok buszfejű....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) AkosL válasza Integra (#20) üzenetére


AkosL
aktív tag

őőő, mert olyan stílusban írtad a hozzászólást?...

ehh, sok *******....

(#22) joey04 válasza Integra (#18) üzenetére


joey04
titán

olyan helyen ütöd, ahol nem érdemli. pl azt lehetne inkább felhozni, hogy a Home gomb sokszor elhasználódik, nehezebben reagál egy idő után. És mivel kb mindent ezzel irányítasz, multitask, ipod, lock, unlock, ez igen zavaró. ennek kiküszöbölésére lenne megoldás a cp gomb, aminek viszont talán nagyobb hátránya van, mint előnye. ezt az otteni topikban le is írtam. A szoftverhez: sgs tesztben volt pont leírva: a telefon elkezdett csörögni, a képernyő elsötétült, én meg képtelen voltam fogadni a hívásokat. Ettől idegbajt kaptam, fizikailag is létező híváskezelő gombok kellenek, pont. Vagy nem biztos, hogy kellenek, de akkor ez a rész legyen rendesen megcsinálva, mert eddig az iPhone-on kívül még nem találkoztam olyan készülékkel, amelynél ez a rész is száz százalékos lett volna.

Minél kevesebb mindenhez kell gomb, annál jobb. A Home gomb is csak azért kell, mert igazán kényelmes megoldást nem tudnak (még) helyette, nomeg [link]. iPaden már el tudnám képzelni, hogy nincs Home gomb sem. lock - unlock megoldható a power gombbal, többujjas vezérlés pedig kiváltja a többit. csak iPhoneon ugye ezek nagy része kényelmetlen, és 2 kezet igényel. (ami iPadnél nem gáz, telefonon viszont az)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) manchester85 válasza joey04 (#22) üzenetére


manchester85
addikt

Mondjuk szerintem iPaden is kényelmetlen. Épp egyik haverom mutatta az új laptopját, amin úgy kell görgetni az oldalt touchpaddel, hogy két ujjal húzod le-fel. Hát én ettől idegbajt kapok, az én notimon a touchpad szélén van egy sáv (mint a legtöbb laptopon) és azt húzom. Alapvetően az a baj a táblákkal, hogy nagy felületet jár be az ember keze, szerintem hosszú távon fárasztó. Az meg, hogy 4-5 ujjal kell bűvészkedni, kifejezetten zsibbasztó lehet napi több órában. A multi gesture-t amúgy még nem próbáltam, szóval ez csak feltételezés, de nálam pl. pont azért nem jöhet szóba iPad laptop helyett, mert a kézfejem/tenyerem masszívan a laptop szélének van támasztva, és ha csak nem gépelek valamit, akkor touchpaddel egyedül a mutatóujjamat kell mozgatni a laptop mindennemű használatához. Nyáron huzamosabb ideig használtam iPad-et, és hát intenzív használat után zsibbadtam, mint állat. :) Ez a multi gesture pedig bár "magical", de tovább csökkenti az iPad "üzemidejét", ami alatt a kényelmes használatot értem. Persze napi fél-1 óra biztos nem gáz, de aki szeret idegből össze-vissza kattintgatni, annak hamar sajogni fognak az ujjai, de talán még a válla is.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#24) joey04 válasza manchester85 (#23) üzenetére


joey04
titán

hát abból a szempontból egyetértek, hogy kényelmetlen lehet ott is, de számomra alapvetően a tablet használat kényelmetlen lenne huzamosabb ideig. Én is inkább laptopot vennék. Csak ha már iPadet veszek, és nem kényelmetlen hosszabb távon sem használni, akkor már ez sem ront rajta. Szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) manchester85 válasza joey04 (#24) üzenetére


manchester85
addikt

Háát! Abba gondolj bele, hogy öledben a tábla, és úgy fordítod, hogy feléd nézzen a home gomb. Rögzíted a könyököd, megtámasztod valahogy, és ott a home, amivel kényelmesen válthatsz az alkalmazások között. És ugye a multitask bar szintén egy ujjal kezelhető Ez egyetlen ujj használata, és azt meg tudjuk, hogy kényelmes a home, jó a nyomáspontja, mindkettőnket csupán az esetleges elhasználódása zavar. De a home lenyomása akár 100 alkalommal se lesz semennyire fárasztó, és fixen rögzített kézzel, egyetlen hüvelykujjal végrehajtható, viszont minden alkalommal 4 ujjal, tenyérrel visszatérni a kezdőképernyőre? :F Az ember 10-15 mp-enként is képes ezeket a folyamatokat végrehajtani. és minden alkalommal a kjelző fölé kell tenyérrel nyúlni, szemben a rögzített pozícióval, hüvelykujjal történő használattal.

i6 Silver

(#26) joey04 válasza manchester85 (#25) üzenetére


joey04
titán

Hát lehet igazad van. Tényleg passzolom, mert számomra alapvetően egy tablet kényelmes használata elképzelhetetlen,de van abban igazság amit írtál. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.