Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez elég durva, mert a pókok akár 1-2 évig is kibírják kaja nélkül. :D

***

(#2) Olajka02 válasza ollie (#1) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Arról vették észre, hogy valami nem stimmel, hogy mindenki kísértetiesen hasonlított egy pókra a családi fényképeken... az előhívás után.

(#3) 2o1i


2o1i
senior tag

Ez jó! :D
Bár ha az én obimban lenne pók, meg a hálója, szintén kérném az eltávolításukat. :)

Szerencsétlen pók elég hülye helyen próbálkozott...

(#4) Cathulhu válasza ollie (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

múltkor sokáig szemeztem egy pókkal, igen hülye helyre szőtte a hálóját. Két-három hét után már nem mozdult többet

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) scope2007


scope2007
addikt

ez kész :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem már összeszerelésnél/takarításnál kerülhetett a szerkezetben, mert nem nagyon tudom elképzelni hogy összeszerelt állapotban belemászott.

Mindenesetre aranyos, hogy megpróbált eleséget fogni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Squirrel


Squirrel
őstag

Küzdött szerencsétlen. Még hàlot is csinàlt, hàtha...

(#8) Somebody_HUN


Somebody_HUN
csendes tag

Már itt is ilyen hatásvadász hír címek vannak? Pont az ilyen stílus miatt nem olvasok már pl indexet.
Légyszi prohardver ne....

(#9) wortz


wortz
tag

Tök jó cikk: +1

A kis pókot nagyon sajnálom. :(
De legalább híres lett, ez már egy kis kárpótlás.

(#10) azbest


azbest
félisten

Csak önteni kell rá egy kis tejet és olyan lesz a pók, mint új korában.... legalább is, amikor véletlen beledőlt egy adag tej a billentyűzetembe és megtaláltam egy 7 éve lecsapott szűnyog porhüvelyét, akkor az teljesen friss hullának tűnt a tejtől ;]

(#11) kovisoft


kovisoft
őstag

Ez valami fényevő pók lehetett.

(#12) azbest válasza kovisoft (#11) üzenetére


azbest
félisten

Ha van organikus led, akkor végülis lehet organikus fényérzékelő is :)

(#13) Habugi


Habugi
addikt

Tökjó írás! :C

Hamár megvizsgáljuk a pókocska "küldetéstudatát" olyan szempontból, hogy muslincákra és egyéb 4 lábnál többel rendelkező alkalmatosságokra vadászott, ejthetnénk pár szót arról is, vajon hogy a bánatba került be oda? :D

R.I.P. mindenesetre, az éhhalál állítólag az egyik legrosszabb!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14) stratova válasza Somebody_HUN (#8) üzenetére


stratova
veterán

Ez már egy több éves tendencia. Sajnos valószínűleg lassan kisebbségbe szorul(t) az a tábor, akit ez zavar.

[ Szerkesztve ]

(#15) Sinesol válasza stratova (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát igen, emlékszek amikor még fLeSs is publikált, nem voltak jellemzőek az ilyen semmitmondó cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#16) haxiboy válasza Olajka02 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Ember...én kiégtem :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17) wolfman


wolfman
veterán

Hogy hova mi kerül, már rég nem értem.
Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy
Rokonunk szokott készíteni őrölt erős paprikát, de mint a pokol tüze olyan erős. Egy kis csipet elég, hogy egy tányér levet ehetetlenné tegyen, annyira méregerős. Ezt a paprikát lezárva tároljuk a konyhaszekrényben.
Hogy a fészkes fenében költözött bele a moly???? Le van zárva az üveg, ráadásul mondom, piszok erős a cucc.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) azbest válasza wolfman (#17) üzenetére


azbest
félisten

Számodra erős, de más típusú életformák más receptorokkal működnek. Ha jól tudom, a madarak sem érzik az erős ízt.

A bejutás érdekesebb kérdés, talán őrlés után belepetézett a muterja.

[ Szerkesztve ]

(#19) wolfman válasza azbest (#18) üzenetére


wolfman
veterán

Kizárt hogy az a paprika másfajta életformát ne csípne! :D
Állítom nektek, hogy a tűz után az Alienek ellen a második leghatásosabb fegyver ez az erőspaprika! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) ollie válasza azbest (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A paprika egy olyan vegyületet tartalmaz, ami hatására vsípősnek azért érezzük, mert ingerli a szájban lévő fájdalom- (hő-)érzékelő idegvégződéseket.

Vagyis gyakorlatilag nem ízt érzünk, hanem azt, hogy forró. Ezért a madarak is érzik, már amennyiben érzékelik a meleget. Sőt, ezért szedik a chilipaprikát kesztyűben, mert a bőrön keresztül is hat az idegekre, gyakorlatilag megéghet tőle a bőr (becsapja az agyat).

***

(#21) Sinesol válasza ollie (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Az egy külön dolog, hogy becsapja az agyat attól még se gyakorlatilag, se elméletileg nem ég meg tőle a bőr. Ez legalább akkora baromság mintha azt mondanám, hogy ha az agy elhiszi hogy pl megszurtak akk megalvad a véred...

Irritációt okozhat, de ettől nem lesznek égési sebeid..

[ Szerkesztve ]

(#22) konigjanos


konigjanos
senior tag

A nyulak sem éreznek erőset, pedig (állítólag) az ízérzékelésük többször jobb, mint nekünk...

(#23) Chase


Chase
csendes tag

Hasonlót a csajom is tud: sikerült neki foltosra összepiszkolni a notebookja képernyőjét... belülről. :)

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#24) SylverR válasza Cathulhu (#4) üzenetére


SylverR
senior tag

Nálunk meg körülbelül 20 évet élt meg egy keresztespók az udvar hátuljánál. Onnan tudom, hogy ugyanaz, hogy egyre csak nőtt és nőtt...:) Hogy rohadna meg, utálom mind. :P :U

Nem!

(#25) haxiboy válasza SylverR (#24) üzenetére


haxiboy
veterán

?????????????????????????

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) Cathulhu válasza SylverR (#24) üzenetére


Cathulhu
addikt

En is ruhellem oket, nagyon...

De a kollega koplalo pokok elettartamaval kapcsolatos megjegyzesere reflektaltam, hogy itthon bizony 2-3 hetet elt meg a draga fenyevesen.
Amugy viszont ha igaz amit mond es a cikkben szereplo pok is birta volna olyan sokaig nasi nelkul, akkor szerintem sanszosabb, hogy megfulladt odabent, neki is kell levego.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) SylverR válasza haxiboy (#25) üzenetére


SylverR
senior tag

Most szeretnéd, hogy utáljalak? ;]
Egyébként ha érdekel, saccperkb 5 centi körülire nőtt meg a drága, amikor is végre valahára kilakoltattuk.

(#26) a_n_d_r_e_w :
Jahogy. Hát igen, bár képesek bezárni a potrohukon levő nyílásokat, és képesek túlélni ha beledobod őket egy tál vízbe, de pár óránál tovább ők sem bírják levegő nélkül. Bár erről pontos adatom nincs.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#28) azbest válasza ollie (#20) üzenetére


azbest
félisten

Hát, ha nincs meg a hozzá passzoló receptora, akkor nem érzékeli :)
"Néhány állat érzékeli a csípõs ízt, de a madarak például nem. A kapszaicinnal bevont magokat nyugodtan megehetik a madarak, a mókusok azonban otthagyják. " [link]

Azt mondjuk simán el tudom képzelni, hogy ha elég koncentrált a kapszaicin, akkor irritációt okoz nekik is, de nem az ízével :)

(#29) TeeJay válasza wolfman (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

idehaza nem igen termesztesz olyan csípős paprikát ami durva lenne...
én kaptam USA-ból "insane hot++++++" beteg állatoknak való chili öntetet.
ilyet --> [link]
nagyon pici flaska és cseppekben kell adagolni mert így is lerobban az arcod egy órára annyira brutál.
az a vicc hogy még az enyém is piskóta az igazi kemény paprikás cuccokhoz képest

ezeket figyeld meg :)) : [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) Kékes525


Kékes525
félisten

Legközelebb vajon mit fognak találni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) sideburns


sideburns
aktív tag

"Sosem hinnénk, milyen kis szörnyek lakhatnak az objektívjeinkben"
Bokeh Monster-ről hallottam már, de a pók nem szörny.

(#32) wolfman válasza TeeJay (#29) üzenetére


wolfman
veterán

Na jó de lehet egészséges keretek között enni erőset, meg lehet buziskodni olyan erősséggel, amit már élvezettel nem lehet fogyasztani, csak nevettető vicces youtube videót csinálni belőle, meg haverokkal egy falunapok alkalmával elhülyéskedni, de az már nem élvezetes fogyasztani.

Amúgy meg a kapszaicint megérzi az összes élőlény aki betolja, csak éppen nem fogja csípni neki a szájüregét, de pl a madárka szemébe törölve a csípős paprikás ujjunkat, átfosná magát a túlvilágra a fájdalomtól. Arról nem is beszélve, hogy a tápcsatornán keresztülhaladva is tud csúnya rosszullétet okozni az erős, mert a gyomrot és a bélbolyhokat is tönkre vághatja az irritáció.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33) Thrawn válasza TeeJay (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Már hogy a fenébe ne lehetne itthon bivalyerős chillit termeszteni :P
Itt van mellettem egy Trinidad Moruga Scorpion és egy Carolina Reaper, mind a kettő itthon termett :K

wolfman: a madarak szájában nincsenek hőérzékelő receptorok, ezért nem érzi a csípőset.

Sinesol: Tavaly gumikesztyű nélkül daraboltam fel a chillijeimet, ennek az lett az eredménye, hogy egy hétig fájt (pokolian) a kezem és vörös volt, mintha csak megégettem volna.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#34) reset


reset
senior tag

Igényes, precíz szerviz-szakik...
Még lamentálnak fölötte, kipenderítsék-e a pók-múmiát kecóstul, mindenestül. :W
Azt hinné az ember, hogy nincs ott annak semmi keresnivalója.

(#35) nap


nap
addikt

Hogyan került bele? Az objektív nem egy zárt eszköz?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36) bteebi


bteebi
veterán

Hát nem egy tipikus hiba. Tegyük hozzá, egy pók nem tud bemászni a lencsék közé (nincs akkora rés), maximum "oda termett", vagyis véletlenül ott volt, amikor még nem volt összeszerelve az objektív.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) SRII


SRII
őstag

akkor ezért rosszak a képek ;]

nap: teleportálásról nem hallottál? (egyébként elgondolkodtató, hogy kerül bele, lehet mikor elkészítik az ivadék már a gyárban benne van)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#38) haxiboy válasza SylverR (#27) üzenetére


haxiboy
veterán

Én szeretem a pókokat, nyilván ha olyan helyen laknak akkor ki vannak takarítva, lakáson belül pl. de a lakás körül, pl padlás általában nem szoktunk csak 1 évben 1x-2x a nem használt pókhálókat. Engem nem zavar ha ott van úgysem járok fel a padlásra csak nagyon ritkán, viszont ígyis sok a szúnyog hát még nélkülük.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) F34R válasza nap (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

Bele szuletett.

(#40) nap válasza F34R (#39) üzenetére


nap
addikt

Oké, de akkor mitől nőtt meg? Pránaevő? Vagy a szubtér energiáját csapolta meg?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41) haxiboy válasza nap (#40) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez a pók fajta néhány hozzászólással feljebb látható a képen. Teljesen kifejlett állapotban elérheti a 2M-t. Szóval amelyik az objektívben található már belekerüléskor akkora volt mint a képen látható.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

„a nagy szerviztapasztalattal nagy felelősség jár, a póknak mennie kell”.

A szervízfőnök parancsára feléledt a pók és tova ment?

(#43) azbest válasza Rodzser Mór (#42) üzenetére


azbest
félisten

ő a minden6ó a cégnél :)

(#44) remington2


remington2
senior tag

Ez felháborító, szerencsétlen póknak éhen kellett halnia, mert önhibáján kívül csapdába esett . . . írni fogok egy levelet az ENSZ Állategészségügyi és Állatvédelmi Bizottságának, és kezdeményezni fogom, hogy az eset kapjon kiemelt figyelmet, és mostantól igyekezzenek rábírni a gyártókat, hogy minden objektívre szereljenek vészkijáratot (apró ledekkel, amelyek oda irányítják az áldozatot) hogy az esetleg bennragadt pókok és rovarok szabadon távozhassanak, és élhessék tovább az életüket!

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#45) haxiboy válasza remington2 (#44) üzenetére


haxiboy
veterán

Te nem greenpeace-s vagy véletlenül :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46) stratova válasza haxiboy (#45) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem csak tréfa-répát evett ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.