Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

"A mindenhova kirakott microsoftos jócsajok mellbimbója megkeményedett."

Hát ezen jót röhögtem most... :DDD

Na de legalább sokan vásároltak, helyes.

Más: Csak nekem nem működnek a "félkövér, dőlt"... stb gombok, hiába nyomom nem történik semmi. ITCafé-n fórumózva nem ment, PH részről működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ez jó kis élménybeszámoló volt. Sikerült tehát a magyar csordát odaterelniük a Windows 7-hez. Mondjuk ha közelebb laknék a fővároshoz, mentem volna én is, de így sajna lemaradtam. A 32 bites Windows azért gondolom nem nagy hátrány, hiszen lehet mellé "ingyen" rendelni 64 biteset is, a licensz a lényeg ugye.
A megkeményedett mellbimbójú jócsajokról jöhetett volna egy-két kép is. :D

hackeeeee: nekem már többször is előfordult, hogy nem ment, legalábbis elsőre. Sőt a szmájlik sem működtek most. Szerkesztéskor viszont jó a dolog, de így elég idegesítő azért.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3) AMD_ok válasza Kendek (#2) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na megmondtam az előzetes hír topikjában,hogy nyomulni fog a sok csávó, mint gyöngytyúk a takonyra... :D

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

16ezerért? Annyiért én is szivesen megvettem volna. :O

(#5) brownus


brownus
veterán

ez a 16k baráti volt

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

hm... nem is vészes annyira az ára... az xp-t anno megkaptam ingyen az aktív külsös bétatesztelésért (hehe... még talán mindig megvan a csomagolás, szép külföldi pecsétekkel), ezt a win7-et meg már kb. február óta nyúzom és meggyőzött... ezért még pénzt is hajlandó leszek kiadni... :K egyébként kíváncsi vagyok, hogy milyen gyorsan telnek meg a torrentszájtok a különböző kalózverziókkal... meg, hogy lesznek-e benne meglepetések, mint az egyik kalózbétánál... valamelyik verzió mintha tele lett volna trójaival :)) (elég lúzernek kell lenni, hogy valaki inkább torrentről szedje, minthogy beregisztráljon és ingyenesen lehúzza meg mellé kapjon egy serialt...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én is számítottam rá, hogy nagy tömeg lesz. Mondjuk az gáz, hogy nem volt 64 bites verzió...

mephi666: Ha jól emlékszem, egy kalóz RC volt tele trójaival. Mondjuk ma már nem kapsz mellé serialt, de a próbaverziót 3 hónapig használhatod, mindenféle korlátozások nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

mindenféle értékes nyereményeket, például kulcstartókat és Windows 7 feliratú pólókat lehetett nyerni
akkor mi lenne a kevésbé értékes nyeremény? gyufásdoboz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Sweet Lou 6 válasza bacsis (#8) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha nincs rajta Win7 felirat, az MS azért is pénzt kérne.

sweetlou6.wordpress.com

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez az index-es cikk kirakása ugye csak vicc? Április 1. van?

***

(#11) Oliverda válasza ollie (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted ilyen gazdasági helyzetben van arra pénz hogy saját tudósítót küldjenek az istenhátamögé? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) anulu


anulu
félisten

ennyiert realis ar.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Sweet Lou 6 válasza Oliverda (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem se lenne kedvem éjfél körül a Saturnban rohangálni... :D

sweetlou6.wordpress.com

(#14) BiP válasza hackeeeee (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a mondat nekem is tetszett.
Képet, képet!!!

A beszámoló utolsó cinikus mondatával viszont nem értek egyet. Nem azért kell sok Windowst venni, mert annyira nagy élmény együtt installálni, hanem mert a MS minden gépre külön licenszet kér. Ennyi.
(Meg persze akik el fogják adni. Pont a képen a középső csávó tankol fel. Már a kezében van 4, de nyúl a többiért :) )

Akkor nem vagyok egyedül a szerkesztős problémámmal. Azt hittem, az Operát kezdte el nem szeretni a fórum.

(#15) robyeger válasza Kendek (#2) üzenetére


robyeger
addikt

Szerintem ki kell hogy ábrándítsalak, mert Vistánál külön serial-ok vannak a 32bites és 64bites verziókra, nem hiszem hogy a Win7 esetében másképp járna el a Microsoft. Amúgy sem összehasonlítható egy oem licensz, egy Enterprise-al, ahol még a kalóz forrásból beszerzett verzió is legálisnak minősül.
Kezdjük ott hogy ki se kellett volna adniuk Win7-ből 32bites verziót, ki az a hülye, aki olyan régi procin akarja futatni, ami nem ismeri a 64bites címzés kiterjesztést, de hát egy kis pénz bevétel reményében az ebből adódó kompatibilitási problémákat is felvállalják, ez is növelheti a support bevételt és munkahely megtartó hatású. Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudom átérezni a részvényesek gondolatvilágát, hanem csak a programozói logikát veszem alapúl. :B

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#16) Kraptor válasza robyeger (#15) üzenetére


Kraptor
őstag

Vistánal (Dobozosnál) járt a 32-biteshez a 64 bites, csak külön meg kellett kérned de nem "került semmibe," mondjuk azt már nem tudom, hogy melyik verzióhoz de járt és csak a DOBOZOSHOZ. OEMben külön meg kellett venned vagy 64 vagy 32.

[ Szerkesztve ]

(#17) Integra


Integra
titán

lúzer ez a májkroszoft, hát hova rakja az eszét? éjfélkor a hárdkór júzer megy os-ért, naná, hogy a 64bitest kell elsőnek kirakni..
és akkor odaállítanak egy megmondó embert, hogy a 32 bites ugyanolyan jó..
rotfl....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Integra válasza anulu (#12) üzenetére


Integra
titán

az a szomorú, hogy nem ennyi lesz.
ha ennyiért adnák, még mo-n is látványosan csökkenne a warez win szám..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) BiP válasza robyeger (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha jól tudom, ugyanazzal a kulcs megy 32bitesen és 64bitesen is, (már Vistán is.)
Persze ettől még nem feltétlenül lesz papíron is legális.
Amúgy 32bites Atom procik. Vagy a régebbiek közül mondjuk barton magos AthlonXp-k. Ezekre simán mehet Win7, és nem lesz valaki attól hülye, hogy régi, de még használható procija van, és le akarja cserélni az XP-jét.
(én sem térnék vissza már 32bit-re, de felesleges bárkit lehülyézni, akinek az jobban passzol)

(#20) Kraptor válasza Integra (#18) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát igen, dobozos árak elég szépek

GFC-00136
Win Home Prem 7 Hungarian DVD
38 370
Rendelhető
Termékújdonság
GFC-00137
Win Home Prem 7 Hungarian VUP DVD
23 160
Rendelhető
Termékújdonság
FQC-00222
Win Pro 7 Hungarian DVD
60 000
Rendelhető
Termékújdonság
FQC-00223
Win Pro 7 Hungarian VUP DVD
55 780
Rendelhető
Termékújdonság

OEM árak:

GFC-00564
OEM Win Home Prem 7 32-bit English 1pk DSP OEI DVD
19 790
>20 / 0
GFC-00571
OEM Win Home Prem 7 32-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
19 790
0 / >20
GFC-00599
OEM Win Home Prem 7 64-bit English 1pk DSP OEI DVD
19 790
5 / 0
GFC-00606
OEM Win Home Prem 7 64-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
19 790
Rendelhető
FQC-00730
OEM Win Pro 7 32-bit English 1pk DSP OEI DVD
26 330
>20 / 0
FQC-00737
OEM Win Pro 7 32-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
26 330
0 / 12
FQC-00765
OEM Win Pro 7 64-bit English 1pk DSP OEI DVD
26 330
2 / 0
FQC-00772
OEM Win Pro 7 64-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
26 330
Rendelhető
GLC-00701
OEM Win Ult 7 32-bit English 1pk DSP OEI DVD
35 420
15 / 0
GLC-00708
OEM Win Ult 7 32-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
35 420
Rendelhető
GLC-00736
OEM Win Ult 7 64-bit English 1pk DSP OEI DVD
35 420
Rendelhető
GLC-00743
OEM Win Ult 7 64-bit Hungarian 1pk DSP OEI DVD
35 420
Rendelhető

Ezek netto nagyker árak

[ Szerkesztve ]

(#21) F e Z o


F e Z o
veterán

„64 bites nincs?” – kérdezték, és az sem nyugtatta meg őket, amikor az egyik alkalmazott közölte, hogy a 32 bites is ugyanolyan jó.

Sajnos még mindig itt tartunk, hozzá nem értő egyéneket állitanak oda. Legalább az ilyen dolgokra, ilyen "nagy" eseménykor figyelnének oda a szervezők.

H2O über alles!

(#22) mephi666 válasza F e Z o (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

az eladónak biztos ugyanolyan jó, csak az a lényeg, hogy fogyjon a készlet...:)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) cskamacska válasza bacsis (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Win7 billog a nyertes alfelére? ;]
"de az LCD-kijelzőkön megjelenő széfek többnyire üresek voltak, vagy csak filléres vackokat dobtak ki magukból" - typisch ungarisch nyereményjáték :DDD

Egyébként, muhaha! :U Hülyemagyar tépte egymást a 32 bites angol OEM-ért. Csoda, hogy nem Starter-t akcióztak. Csoda, hogy nem tapostak le senkit.
Csoda, ha ilyen a szoftver vételi hajlandóság, ha a MS Magyrországnál csak annyira futja, mint az átlag multinál: igazi kedvezmények helyett hülyét csinálni a bennszülöttekből az ilyen promóciókkal. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) User64476


User64476
őstag

Nekem már hónapok óta Win7 van a gépen, az utóbbi 1 hónapban a végleges.... Mire a felhajtás? :)

(#25) robyeger válasza BiP (#19) üzenetére


robyeger
addikt

Kraptor-nak igaza van :R , dobozosnál átjárható ugyan azon kulccsal a 32 és 64bit, de ugye az sokszorosába kerül egy OEM licenszhez képest.
Elsőként nem fogsz tudni meggyőzni, hogy egy régi hardveren gyorsabban futna a 32bites Win7, mint a 32bites XP. Másodsorban olyan régi procikon, megnéznék DX10 módban pár játékot, egy szó, mint száz felesleges, akár honnan nézzük.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#26) Dany007


Dany007
veterán

"„64 bites nincs?” – kérdezték, és az sem nyugtatta meg őket, amikor az egyik alkalmazott közölte, hogy a 32 bites is ugyanolyan jó."

Na én ezen a részen szakadtam nagyokat :D
Legalább egy ilyen eseményre állítottak volna be 1-2 hozzáértő emberkét... :U

(#27) ollie válasza cskamacska (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. inkább angol mint magyar
2. ugyanaz a kulcs jó a 64 bites változathoz
3. startert szerintem csak géppel együtt adnak

(#24) Baskiria: te vagy a király, csak kár, hogy ez az MS nem tudta, és feleslegesen tartották ezt a bulit :W

[ Szerkesztve ]

***

(#28) nuke7


nuke7
veterán

nincs 64bites a nyitónapon?! :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) Dany007 válasza ollie (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk a felhajtás részt én se értem.
Legalábbis eddig nem volt ilyen. Vagy mégis?
Nem emlékszem rá, hogy a Vista, vagy Xp megjelenése is ekkora tömegeket vonzott volna.

(#30) bambano válasza Sweet Lou 6 (#13) üzenetére


bambano
titán

Nem tudjuk, ki vitte haza a jócsajokat:))

No, tehát megjött éjjel a megváltó, volt-e csillaghullás, kolbászból van-e azóta a kerítés, nőtt-e gerincük a politikusoknak?;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) negyedes válasza Dany007 (#29) üzenetére


negyedes
addikt

Tudod a Vista az sz@r............... :D

Bar ennyi lenne kesobb is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) BiP válasza robyeger (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Licenszben egyetértünk.
Nem is akarlak meggyőzni, hogy a Win7 gyorsabb lesz, mint az XP, én is tudom, hogy nem. Csak el tudom képzelni, hogy valaki újabb rendszert szeretne, mint az XP, akkor még mindig jobb, mintha Vistát tenne fel.
Az új atomos procik között meg rengeteg a 32bites. Én sem örülök neki, de hát az Intel már csak ilyen.

(#33) BalaNce87 válasza User64476 (#24) üzenetére


BalaNce87
addikt

nem mindenki kocka fejű, hogy mindig a legújabb kell neki:) Én xpzek és az életben nem voltam vele elégedetlen. Sok a mítosz, hogy így szar meg úgy szar...
Inkább az a bajom, hogy fogják e továbbra is támogatni vagy lassan elmaradozika az update és átállnak a Win 7-re.
Amúgy ha használtál ideiglenes kulccsal win 7et utána elég volt venni (nem tudom lehet e) egy olyan kulcsot, ami végleges?

(#34) Duree


Duree
veterán

Hát ide jutottunk,már egy windowsért is verekednek az emberek

duree54

(#35) bpx válasza Dany007 (#29) üzenetére


bpx
őstag

jó volt a marketing, ennyi :)

(#36) vince válasza BalaNce87 (#33) üzenetére


vince
őstag

"Amúgy ha használtál ideiglenes kulccsal win 7et utána elég volt venni (nem tudom lehet e) egy olyan kulcsot, ami végleges?"

Igen. Kb másfél hónapja használom az rtm 7-et (magyarul), néhány nap múlva megérkezik az amazonról a dobozos verzió (angol), amiből gyakorlatilag csak a kulcsra van szükségem!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#37) szogics


szogics
csendes tag

Én ott, voltam a tömegben, szerintem nem volt vészesen nagy. Kb. 5 perc alatt elfogytak a színes dobozok. Utána 15-20 percet kellett várni a következő szállítmányra. Ez is 5 perc alatt elfogyott. A köv. szállítmány 0:40kor érkezett, immár fehér dobozban. Ebből szereztem 1 db-ot. Win home premium 7 magyar változat és 32 bites. Nekem is a 64 bites kellett volna, tehát megkérdeztem mi a teendő. Válasz: Ne nyissam ki a csomagot, tegyem el a számlát. Felírták a nevem, telfonszámom, e-mail címem egy füzetbe és azt mondták, hogy jövő héten értesítenek, hogy mikor vihetem vissza, és ingyen kicserélik a 64 bites verzióra.
Szerintem 15990 magyar forintot megért az eredeti változat. Ha ennyiért meg lehetne szerezni, a legális és nem legális Winek között megfordulna az arány!

(#38) vince válasza szogics (#37) üzenetére


vince
őstag

"Ha ennyiért meg lehetne szerezni, a legális és nem legális Winek között megfordulna az arány!"]

Most akkor meg lehetett szerezni vagy nem? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39) szogics válasza vince (#38) üzenetére


szogics
csendes tag

Már nem! :( Csak 0-1 között volt akciós!

(#40) vince


vince
őstag

én értem :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#41) Gordiann


Gordiann
őstag

Ez nagyon gáz..... :DDD

A win7 nagyon jó, de ez az "esemény" vetekszik a magyar celebek értékével... :W

[ Szerkesztve ]

(#42) h_rowley


h_rowley
tag

Nekem is eredti Win 7 Professional-om van;)

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#43) robyeger válasza BiP (#32) üzenetére


robyeger
addikt

Igen az Atom egy külön fejezet, hiszen a netbook-okra találta ki speciál a microsoft a Win7 Starter-t, de annak se látom sok értelmét, mert még nagyon gyerek cipőben jár a grafikus lapkával támogatott általános gyorsítás, mint DX11 ficsőr, jelenleg ott van az Adobe flash player CUDA támogatása az Atom ION-al ki is aknázható, de ahhoz nem szükséges DX11, XPn is fut tökéletesen, az Intel 945GC chipsetek grafikus magja meg a jövőben se fogják támogatni a DX11-et...

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#44) pereces


pereces
tag

azért egy néhány vidéki városban is lehetett volna ilyen akció arra az egy napra :U

(#45) azbest


azbest
félisten

Van még sok core duo laptop is használatban (pl 1.86 GHz, 2 mag), ami a 64 bites módot leszámítva nem rosszabb, mint a core2 duo laptopok. Az atomról nem is beszélve.

(#46) BiP válasza robyeger (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

(#47) ttower válasza robyeger (#15) üzenetére


ttower
aktív tag

ő az a hülye aki win7-et futtat ősgépeken. ;)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#48) Füleske


Füleske
addikt

"Aztán egy hirtelen mozdulattal lerántották a leplet, és a vásárlók megrohamozták a dobozokat. Mint a sáskák Egyiptom földjét, úgy tarolták le a készleteket a dühös magyarok, akik közül néhányan csak értetlenül forgatták a dobozokat."

Az erről készült video mehet a napiszarra. :W

(#49) mephi666


mephi666
nagyúr

féloff: kb hétfő-keddig semmi gond nem volt a 7100-as, 64bit-es buildemmel, de tegnap óta elszaporodtak a játék közbeni kékhalálok... 10-20perc után jönnek randomra... semmi nem változott egyébként a konfigban és driverekkel sem szórakoztam... ezek csak úgy jöttek... furcsa, mert pár napja tettem fel 1-2 "fontos" frissítést... ezeken kívül semmi más nem volt... chkdsk-t lenyomtam azóta minden meghajtón, de semmi változás... reggel kb 5:40-től mostanáig ment a gép, de nem volt játék... azóta elindítottam pl a stalker-t és 10perc után kékhalál... lehet, hogy csak a paranoia szól belőlem, de mi van, ha az utóbbi frissítések okozzák ezt, hogy "vegyem meg mielőbb a véglegest, ne a bétát használjam"? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Kendek válasza mephi666 (#49) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kékhalálozás nem éppen az, ami ösztökélné az embereket a megvételre. Ott inkább hardveres hibák lehetnek, ha nem változott különösebben semmi szoftveresen. A hardver magától is tönkre mehet, "gyengülhet". Érdemes lenne teszteket futtatni, proci, RAM, stb.. Meg megnézni a hibajelentést, hogy mivel van a gond. Viszont ha tényleg a frissítésekre gyanakodsz, akkor egyszerűen szedd le őket és kész.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.