Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaZroX


RaZroX
addikt

Még csak átfutottam, de nagyon hasznos cikk! :C
Több telefonhoz is készülhetne ilyen, mert sokszor a HSZ-ek között kell keresgélni, hogy mit is érdemes feltenni. :D (Ha X8-am lesz biztos ezt rakom fel :DDD de erre nem nagyon van esély :D)

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#2) Keeperv85 válasza RaZroX (#1) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már nem azért, nem beszólni akarok vagy valami de ezt a gyári kernel dolgot nem bizots hogy elsőre fel fogja fogni egy egységsugaru user. Miért is? Mert hát ha gyári lenne, akkor nem hajtaná ki a 2.3.7-et, mivel az még a 2.1-re lett írva, így akár részben, akár egészében de az a kernel nem gyári. Miután a Linux jellemzően monolitikus magra épít, így én nem merném kijelenteni ennyire biztosan, hogy a folyamat során a kernel így vagy úgy nem lesz érintett, ráadásul alapvetően root jogokhoz is már kevés a standard kernel..

Na most lehet persze, hogy jól beégetem magam és tévedek, ez esetben előre is elnézést kérek... :B :B

(#3) RaZroX válasza Keeperv85 (#2) üzenetére


RaZroX
addikt

Kernel szinten nem értek még az Androidhoz. :DDD Csak minimálisan...

This is the way

(#4) Keeperv85 válasza RaZroX (#3) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hoppá.. látom sikerült rossz helyre kattintani. Ez esetben a posztom záró része más miatt realizálódik... :DDD

(#5) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Köszi a cikkért! Pont kapóra jött. A családban van egy X8, de tegnap minden baja volt már a gyári szoft.-al. :W Szerintem fogom, és lecserélem a szoftvert :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

"Moboplayer
A legjobb videólejátszó Androidra. Minden formátumot ismer. Feliratokkal is minden gond nélkül elbánik."

A feliratokkal tényleg gond nélkül elbánik addig amíg magyar ékezetek nincsenek benne , mert azok helyett csak kínai jeleket mutat

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) Tibor92


Tibor92
tag

Hello all ! Nem rég vásároltam egy X10 MINI PRO-t, és az a szitu, ha rádugom a telót a gépemre, majd installálni szeretnék egy android alkalmazást, rákattintok oda hogy install, de nem találom mobilon.
Pedig engedélyezve van, hogy market-en kívül, máshonnan is engedélyezze az installálást.

Tudna valaki ebben segíteni ?

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#8) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

@Armagedown:

Persze, mivel át kéne kapcsolni a karakterkódolást. Nyilván ezt te nem tetted még meg. ;)

@Tibor92: A Marketről szeretnél telepíteni, ha jól értem. na most ehhez ami nem kell, az a kábel, ami kell az viszont a net elérés a telón. Az hogy milyen, tehát WiFi vagy mobilnet lényegtelen. Viszont enélkül nem tudsz onnan telepíteni.
Ha már megvan az apk fájlod, ami maga az alkalmazás, azt pedig az SD kártyára másolva egy fájlkezelő segítségével telepítheted a telefonon és nem pc-ről.
Pc-ről is lehet, de ez a komplikáltabb, mert ilyenkor kell egy működő adb és a parancssorban az

adb install apkfájlodneve.apk

...parancs használatos!

(#9) Psytech


Psytech
senior tag

Nagyon jó cikk lett, gratulálok! :) Mielőtt jönnének a trollok, hogy de hát ez itt meg ott nem is igaz, leszögezném, hogy nem vagyok otthon SE androidban, DE a cikket és amiről szól azt hasznosnak tartom! Azoknak, akik kezdők, de van hozzá kedvük azok a cikkben összeszedett dolgok alapján már el tudnak indulni :) Grat hozzá! :)

(#10) Tibor92 válasza Keeperv85 (#8) üzenetére


Tibor92
tag

Nagyon köszönöm !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#11) (jan)


(jan)
őstag

Nagyon jó a cikk! kár hogy nem tudtad bemutatni a loader nyitását :( Naa féle kernel és a hozá való rom páros valami iszonyatosan nagyot dob a telón :R én jelenleg x10 mini pro-n használom de barátom x8-asán remekül fut!

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#12) gtasystem


gtasystem
őstag

ez a "Teljesen működő kamera" mit jelent a Rom jellemzőinél? :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#13) RaZroX válasza gtasystem (#12) üzenetére


RaZroX
addikt

Hogy nem csak fényképezni tudsz vele, hanem a kamerát használó appok is működnek. Pl Barcode Scanner

This is the way

(#14) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hasznos cikk. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#15) raziel01 válasza Keeperv85 (#2) üzenetére


raziel01
veterán

Pedig a kernel gyári, ahhoz nem tudsz semmiféleképp nyúlni mivel zárva van a bootloader.
Tehát csak egy ROM kell ami úgy van megírva, hogy az érintetlen gyári kernelen is fusson.
Bármennyire is nem tűnik logikusnak, egy sima ROM cserénél marad a gyári kernel.
Root jogok meg nem függnek össze a kernellel. Gyári kernelem van és azon is rootoltam a telót.

A dicséreteket meg köszönöm. :R

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó kis írás, tesómnak is ezt raktam fel. Ő szereti, jó kis telefon pláne főzött rommal :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) razorka777 válasza Tikakukac (#16) üzenetére


razorka777
veterán

Ez igaz,én is főzött rommal használom ezt a telót és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Hihetetlen,hogy mekkora különbség van a gyári és a főzött rom között,és nem a gyári javára. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#18) Barbarics


Barbarics
tag

x10 minire is jó? még 2010 nyarán lett véve(azaz majd nem amikor kijött) és az szám ami oda van írva a hátulján az: 10W20

(#19) raziel01 válasza Barbarics (#18) üzenetére


raziel01
veterán

Ez kifejezetten X8-ra készült de lehet vannak főzött ROM-ok X10 minire is. A telefon topicjában kérdezz de az biztos, hogy amiről én írtam a cikket az nem jó a tiédre.
x10 mini

(#20) ssj81


ssj81
aktív tag

Nagyon hasznos.Sok-sok ilyen cikket még.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#21) varydave


varydave
tag

Köszönöm a hasznos leírást, gyorsan meg is főztem én is a kicsikét. :DDD
Már épp lecserélni akartam volna valami újabbra, de úgy tűnik így még kibírom vele, amíg letelik a maradék fél év hűségidő. :))

Bár én a LauncherPro-t lecseréltem GO Launcher EX-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Max_218


Max_218
tag

Esetleg ,Galaxy 3.-ról ,a közeljővőben ,valaki nemírna egy hasonló cikket?:D

(#23) Binczet válasza Armagedown (#6) üzenetére


Binczet
aktív tag

Megy a mobo-val a magyar felirat is, csak a be kell állítani a kódolást valahol a menüben. Most nem jut eszembe mire, de nekem sikerült, úgyhogy biztosan megy. :D

(#24) Keeperv85 válasza raziel01 (#15) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Root jogok meg nem függnek össze a kernellel. Gyári kernelem van és azon is rootoltam a telót."

Nagyon is összefüggnek vele! Ha alapban zárt kernel lenne, akkor nem menne a su sem. Attól mert nem lett levédve gyárilag, még 3 dolog mindenképpen kell:

Superuser.apk
su bináris
...és maga a kernel, amit vagy meg kell piszkálni vagy nem...Ez esetben nyilván a standard kernel is nyitott.

Az akku kalibrálós/lemerítős részeken meg a linkelt rom telepítési segédlet alatt jókat mosolyogtam. Mivel már hivatalos megerősítés is van az Android fejlesztőitől, hogy a rendszer nem tanul semmit sem meg az akkuról.

Pedig a kernel gyári, ahhoz nem tudsz semmiféleképp nyúlni mivel zárva van a bootloader.

Nem csak bootloader módban lehet kernelt cserélni, csak halkan megjegyezném. Recovery alól is ugyebár... :Y
Dicséretes, ha a gyárival is minden megy persze mondom, de ez a fenti dolgokat feltételezi.

(#25) JoolsNOS válasza Keeperv85 (#2) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A kernelhez sose nyúltam, mégis vitte az összes romot, nincs összefüggés...

raziel01:azt hittem, több rom is benne lesz, úgy egy kicsit jobb lett volna. Én anno kb 5 féle romot kipróbáltam, de végül ginger dxnél maradtam. Le lehetett volna írni mi a jobb egyikben másikban, illetve a 2.2esnek is voltak előnyei. Sokszor váltogattam 2.2 és 2.3 között. Amúgy hasznos annak aki azt hiszi, hogy gyárilag milyen jó a teló.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#26) Keeperv85 válasza JoolsNOS (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van összefüggés, csak esetünkben egy korrektül megírt kernelről van szó ((lásd amit fentebb írtam...), amit nem kellett updatelni, mert alapban nyitott, illetve fel van készítve egy magasabb verziószámú rendszerre is. Nyilván mikor készült még nem tudták előre, hogy a jövőben milyen igények merülnek majd fel, így következetességből úgy készítették el hogy kiszolgálja ameddig lehet a fölé húzott rendszereket. Majd az ICS alatt borul a bili, mert az már erősen kötődik a 3.x-es kernelhez. Ahhoz, hogy működjön már nagyon csúnya kompromisszumokat kell kötni egy régi kernel verzió mellett...

(#27) raziel01 válasza Keeperv85 (#24) üzenetére


raziel01
veterán

"Nem csak bootloader módban lehet kernelt cserélni, csak halkan megjegyezném. Recovery alól is ugyebár... :Y"

De zárva van a bootloader és nem is tudom kinyitni mivel későbbi gyártású a telóm. Semmilyen módszerrel nem tudok kernelt cserélni.

"Az akku kalibrálós/lemerítős részeken meg a linkelt rom telepítési segédlet alatt jókat mosolyogtam. Mivel már hivatalos megerősítés is van az Android fejlesztőitől, hogy a rendszer nem tanul semmit sem meg az akkuról."

Nem is tanulás miatt kell az akku lemerítés hanem ROM telepítés után kicsit meghülyül az érzékelő és azért kell maxra tölteni és törölni az akkukalibrációs fájlt. Így helyre jön.
Lehet mosolyogni rajta de az tény, hogy ha nem csinálom meg ROM telepítés után akkor max fél nap és lemerül hiába van 100%-ra töltve.

JoolsNOS: Azért csak erről írtam, mert ezt használják a legtöbben gyári kernellel és most úgy néz ki ennek lesz a jobb supportja.

(#28) Keeperv85 válasza raziel01 (#27) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De zárva van a bootloader és nem is tudom kinyitni mivel későbbi gyártású a telóm. Semmilyen módszerrel nem tudok kernelt cserélni."

Nem próbáltam még ki, mert nincs kéznél X8-as, de elég valószínűnek tartom, hogy ha máshogy nem is, de recovery alól fel lehet(ne) mountolni a boot partíciót, ami ugye a kernel "lakhelye". Ehhez nem kell a bootloadert kinyitni (Elvileg...)

A másik dolog, amivel játszani szoktak a gyártók, az az egyedi VendorID az adb hoston. Tehát pl. egy fastboot csak addig nem megy, amíg meg nem kapja a megfelelő ID-t, utána gond nélkül megy át az eredetileg "zárt" bootloaderen. Mindenképpen kéne persze egy ilyen készülék, hogy biztosat tudjak róla mondani, mert lehet mással is trükköztek, de ha maga a lezárás csak annyi, mint a legtöbb esetben, hogy képtelen bootloader módban bekapcsolni a user, az messze nem jelent gondot...sőt...

Az akkus részen a két-három alkalom mosolyogtatott meg inkább, nem is maga a folyamat. Mellesleg: minden egyes rom telepítéssel törlődik a battery stats, mivel wipeolod az egész partíciót. Még egyszer akkor: az nem kalibrációs fájl! Semmi hatással nincs az akku viselkedésére. Egy egyszerű adatbázis, amiben vissza lehet kérni azokat az infókat, ami az akku pillanatnyi állapotáról szóltak, DE az akku kijelzés és használat hardveres mérésből történik, nem innen olvassa be ezeket az értékeket. Van olyan rom, illetve lehet készíteni amiben nincs is ilyen fájl... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) CPT.Pirk válasza raziel01 (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van persze, bár nagyon egyforma a két teló, egy csomó dologhoz azonos progi is kell, pl. Flashtool, rootolás is azonos, stb.

Ami visszatartott a kernel cserétől, az az, hogy az XDA-n mindegyik jobb romnál előkerültek az üzemidős problémák, de nem mindenkinél. Ilyet nem tapasztaltam a mini pro-s romoknál.

Egyenlőre egy módosított 2.1-nél maradtam, mert egyik normális alap kerneles 2.3-as rom a francnak nem akar elindulni (ha jól néztem, többi 2.3-hoz meg kellene kernelt cserénli), mindig más hibát produkál.

Most gondolkodok a kernel cserén, szerencsére belefér a teló. MiniPro-n is megcsináltam, igazából nem nagy cucc szerencsére.

szerk: jó a cikk, hasznos. Én javaslom mindenkinek a GoLaunchert a LauncherPro helyett, mert jelentősen kevesebb erőforrást használ a működése során, több ram marad szabadon. Egy nagyobb, egy magos tableten igen komoly előrelépést okozott nálam a Pro helyére a Go feltevése, sokkal gyorsabban reagál a cucc mindenre azóta. Valamint a Go-t frissítik rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) raziel01 válasza Keeperv85 (#28) üzenetére


raziel01
veterán

XDA a legnagyobb fejlesztői fórum és semmilyen módszerrel nem tudnak kernelt rakni az újabb X8-akra
Látszik, hogy vágod valamennyire a témát de ha az XDA-sok sem tudják akkor sajnos nincs esély custom kernelt felrakni. Pedig én is szívesen raknék rá, mert mégis csak gyorsabb lenne a teló.

(#31) korobi


korobi
aktív tag

Nagyon jó cikk! Gratulálok! :)

Már elég rég óta használom a Gingerdx romot, s szerintem teljesen felesleges a "QuickSettings" és "APNdroid" használta. ezen appok funkcióit tudja alapból a főzött rom. Így nincs szükség külön app telepítésre ezen funkciók miatt.
Ki lehet rakni szép sorjában a szükségeseket az értesítési területre. >> "beállítások/cyanogenmod beállítások/felület/értesítési energia widget" itt alul van a "widget gombok" és "widget gomb elrendezés" rész alatt.
Illetve wigetek között is meg található "Energiagazdálkodás" néven.

Ez csak a személyes meglátásom, észrevételem.

(#32) Keeperv85 válasza raziel01 (#30) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudnak vagy nem akarnak, ez nálam nem egyenértékű. Én sem akarok egyedi partíciós táblát a ZTE Skatere tenni, egyfelől mert nincs Skateem, másfelől mert tudom milyen hatása van egy ilyen beavatkozásnak. Jönnek a userek sorban, hogy bizony téglásít a csomag, pedig több száz készüléken nem okozott hibát esetleg. Egy szóval: nem lehet biztonságosan megoldani, így inkább nem megoldhatóként él tovább a köztudatban, nem pedig úgy hogy "csináld meg, így megy, de ha levélnehezék lesz a készülék, akkor felejtsd el hogy valaki tud segíteni..." ;)

(#33) kovy79


kovy79
őstag

Jó kis cikk.
Páromnak vettünk pár hónapja egy kis X8-at, majd rápakoltam a GDXv021-et az eredetire hasonló ActiveLauncherrel. Teljesen használható kis kütyü. :)
Pár hete én is vettem magamnak 25€-ért az ebay-en, de még az alap, 2.1-es rom van rajta. Nem volt még kedvem szórakozni vele. :DDD
Jó lenne kernelt is frissíteni (11W01), de a FET-MEN cikkében említett sdd2 leírást nem találom.
Ha esetleg valakinek megvan, hozzám vághatná! :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) eszgé100


eszgé100
őstag

Egy magamfajta iphoneosnak jó kis leírás volt :R
Nem volt olyan száraz, mint a többi cikk ahol 5 oldal csak a parancsokból állt.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#35) bigapu


bigapu
tag

mindent az utasítás alapján csináltam, de csak a sony ericcson felirat jelenik meg és ott megáll. 20 perce várok HELP. (sehogy sem lehet bekapcsolni a telót)

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#36) Gabcseee


Gabcseee
tag

Nálam is ez a ROM van fent, közel egy éve. 120%-ig elégedett vagyok vele.
Toronymagasan ez a világon kapható legjobb készülék és a legjobb mobil Operációs Rendszer.

(#37) raziel01 válasza bigapu (#35) üzenetére


raziel01
veterán

[link]

4. bekezdést nézd meg. Így kezdődik: "Sokan kérdezték már mivan akkor amikor ,,bootloop " van azaz sonyericsson feliratnál lefagy. "

Keeperv85: nagyon is akarnak rá rakni csak nem megy. Mert a régi X8-akon egy biztonsági hiba miatt tudtak kernelt cserélni de mostmár a hiba javítva lett. Most is pörög a topic hogy , hogy lehetne megoldani az újabb X8-akon a kernel cserét.

[ Szerkesztve ]

(#38) bigapu válasza raziel01 (#37) üzenetére


bigapu
tag

köszi,már szuper :)

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#39) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nem mondod, hogy ezzel a telefonnal gond nélkül le tudtál játszani MKV-t? Én a Defy+-szal se tudok (lassított felvétel).

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40) haxiboy válasza mrhitoshi (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Már a cyanogenmod is hivatalosan támogatja a telefont. :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41) raziel01 válasza Dark Archon (#39) üzenetére


raziel01
veterán

Nem is mondtam. :D
Sima videókat néztem csak, a kép a netről van.

(#42) CPT.Pirk válasza Dark Archon (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az MKV csak egy konténer formátum, mint az avi. Bármi lehet benne, bármekkora felbontással, kódolással, bitrátával. Annyiban jobb az avi-tól pl, hogy több videó sáv is lehet benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) samu74 válasza raziel01 (#41) üzenetére


samu74
addikt

Jó a cikk,és hasznos is. :)
A dual touch modul felrakásához tudnál valami leírást?

-----------

(#44) raziel01 válasza samu74 (#43) üzenetére


raziel01
veterán

Itt van ugye a leírás

[link]

GingerDX-ModulesStockKernel-update.zip-et leszeded aztán a memóriakártyára rárakod a zip-et.
Ha már fent van a ROM akkor simán a CWM-ben kiválasztod, hogy install custom zip from sd card/choose zip és kiválasztod a ZIP-et. Kész is.

(#45) samu74 válasza raziel01 (#44) üzenetére


samu74
addikt

Köszi a linket,nemrég olvastam is,fel is raktam a dx21-et,csak nem volt világos hogy a modult hogy kell feltelepìteni. :) Akkor ugyanúgy mintha romot tennék fel,igaz?

-----------

(#46) raziel01 válasza samu74 (#45) üzenetére


raziel01
veterán

Végülis igen. :D

(#47) bigapu


bigapu
tag

sziasztok,műkszik rendesen,abban tudna valaki segíteni,hogy hogyan tudom kikapcsolni az időszakonkénti képernyő felvillanást(bekapcsolódást)?

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#48) Gabcseee válasza bigapu (#47) üzenetére


Gabcseee
tag

A válasz nem csak neked íródik, hanem minden olyan olvasónak aki hasonló problémákkal küszködik:

érdemes rögtön a telepítés (root-olás, x-recovery és ClockWorkMod telepítés) után egyből két helyen is alaposan testreszabni a telefont a későbbi kényelmetlenségek, és váratlan események elkerülése végett:

a telefont két helyen is testre tudjuk szabni, és előfordulhat hogy bizonyos beállításokat két helyen is be tudunk állítani és az is előfordulhat hogy az egyik helyen beállított opció felülbírálja vagy összeakad a másik helyen beállított opcióval, különösen a Display Settings-ek és a CsengőHangokra vonatkozó beállítások:

nevezetesen: az android belső Settings menüje és a CyanogenMod Settings menü...

Érdemes alaposan átgondolni, sőt tesztelni az egyes beállításokat, mielőtt éles bevetésben derül ki hogy két menü beállítása alaposan keresztbetesz egymásnak sőt kritikus esetben akár fagyáshoz is vezethez !

Príma beállítások esetén pedig mindenképpen érdemes készíteni a telefonról az x-recovery-vel vagy a ClockWorkModdal egy biztonsági mentés lemezképet az SD kártyára.

(#49) doc


doc
nagyúr

nagyon jo iras, koszi :R
eddig nem akartam custom romot ratenni a telefonra, de az iras hatasara nekiesek (csak talaljam meg vegre a microUSD kabelemet :D)

MOD: ezt a gyartasi datumot a hatlap belso oldalan kell nezni? mert ott talaltam egy 10W33 feliratot, magan a keszuleke belul meg 10/29-es utalasok vannak
gondolom ez a gyartasi ev/het, akkor az enyem tuti jo lesz, szegeny oreg mar mint az orszagut :D

[ Szerkesztve ]

(#50) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nekiestem a telefonnak és lecseréltem a gyári romot. Közben kiderült, hogy a telefon hátulján 11W19 szerepel, szóval lehetne elvileg kernelt is cserélni ?
Mondjuk annyira már nem izgat, mert feltettem a GingerDX rom legújabb verzióját, és összehasonlíthatatlan a gyárival szemben. :R

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.