Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) student


student
őstag

nice test
a szenzornövelés pozitív de az ára :F

[ Szerkesztve ]

(#2) MaxxDamage válasza student (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szép darab , szép árral , kevés Garival :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A cérnás képek egy "kicsit" rosszak lettek. Tök elmosódott az összes.

A JPG-k (szerintem) max. ISO400-ig tűnnek jónak.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Tetszik, jöhetne több ilyen gép; kicsit hosszabb optikai zúmmal és ceruzaelemmel.

Most néztem a videót és meglepődtem milyen nagyot tud zúmolni. Digitális rásegitéssel?

[ Szerkesztve ]

(#5) schawo válasza Atom_Anti (#4) üzenetére


schawo
titán

Ceruzaelemet a hátam közepére.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) andrew01


andrew01
tag

1 hete használom ezt a készüléket... Vagy 7-8 külföldi teszt elolvasása és megtekintése után döntöttem úgy, hogy nem kis pénzért, de megveszem ezt a kis különlegességet.. :) Jól döntöttem.. Fantasztikus képeket csinál. Nagyon jó kezelni, szerethető :)

(#7) Atom_Anti válasza schawo (#5) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mit tennél ha Washington DC kellős közepén vagy lemerült akkumlátorral?

[ Szerkesztve ]

(#8) schawo válasza Atom_Anti (#7) üzenetére


schawo
titán

Akkor valamit marhára elb...tál. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) Gempas 70 válasza schawo (#8) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Attol még ott lennél egy lemerült akkuval.... :))

(#10) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

3an 3 géppel, az ukráné egy kép elsütésére sem volt alkalmas (majdnem földhöz vágta), a brazilé kb. 10 kép erejére futotta, az enyém sem sokkal többre, de ceruzaelemes. Azt pedig bármelyik sarkon lehet kapni ;). Hát ezért nem akarok akksisat.

(#11) MZperX75


MZperX75
addikt

Minden rendben van ezzel a masinával,csak az ára 200.000Ft :W

Atom_Anti

Azt ne elfelejted 1óra alatt maxra töltöd legalább is a Canonomnál így van.
Aztán lehet tartalék aku-t is magaddal vinned.

[ Szerkesztve ]

(#13) nord_ válasza Atom_Anti (#7) üzenetére


nord_
veterán

Ha annyira bamba vagyok, hogy indulás előtt vagy előző este vagy a legutóbbi használat végén nem tűnik fel, hogy tölteni kell az aksit... Nos, akkor beülök egy kávézóba vagy pizzériába, és mire kihozzák és megeszem a pizzát, addigra pont lesz annyi nafta az aksiban, hogy estig kibírja.
Ugyanez eljátszható egy világvégi falu egyetlen kiskocsmájában is. A különbség annyi, hogy ott biztos nem kapsz cerkaelemet. ;)

(#14) Atom_Anti válasza nord_ (#13) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát látod indulás előtt 3-ból senki nem az akkumlátor töltöttségi állapotával foglalkozott. Konnektort és akksitöltőt is adnak Pizzázóban?

(#15) olbeteam válasza Atom_Anti (#7) üzenetére


olbeteam
tag

Elsírnám magam, ekkorát hibázni, hogy "fényképezni" megyek nafta nélkül...

Mobilod is ceruzaelemes? :DDD

I can resist everything but temptation.

(#16) MarQs válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


MarQs
senior tag

...ha olyan a hely, talán még a kívánt képeket is megcsinálják helyetted! :D

:N

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#17) nord_ válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


nord_
veterán

A kórházakban pedig jelentős többségben vannak betegek, mégse mondhatjuk ez alapján, hogy az ország lakosságának jelentős többsége hospitális ellátásra szorulna. ;)
Szerintem azon rugózni, hogy milyen aksi kell egy gépbe, az nem fényképezés, hanem fényképezőgépezés. Huszonéve kvázi folyamatosan fotózok, mégse kerültem olyan helyzetbe, hogy a nap végén ne tudtam volna az adott témát megörökíteni ilyen ok miatt.

Olbeteam,
ez a "mobilod is ceruzaelemes?" jó duma! :C

[ Szerkesztve ]

(#18) Gempas 70 válasza MarQs (#16) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Ja.. megcsinàljàk helyetted a képeket, megkapot a képeket, a fényképezöt pedig màr nem kapod meg. Ha olyan a hely... :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) Örni válasza andrew01 (#6) üzenetére


Örni
senior tag

Portrénál milyen kicsi mélységélességet tudsz vele elérni? Ez érdekelne, mert nem nagyon találok ilyen képeket neten, az itteni tesztekben meg sosincs portré ugye... néha a kisfiúról.

A HD videofelvétel hiányát itt sem és a NEX-5R-nél sem értem... Nem akar mindenki Full HD-ban filmezni.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#20) pilóta


pilóta
nagyúr

100k-ért kéne. Na jó, 120k-ért is :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) Sn00k


Sn00k
veterán

Ennyiért szvsz SOK!

3njoy the Lif3

(#22) MZperX75 válasza pilóta (#20) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#23) scarabaeus válasza Örni (#19) üzenetére


scarabaeus
őstag

Portrénál (és nem a srégan felfelé tartott nyújtott karos képre gondolva) inkább a zoomtartománya tele vége kellene a zoomtartományának nagylátó végéhez tartozó fényerővel. Ha google képkeresővel rákeresel, RX100 portrait, találni fogsz portrékat. Nem mondható el róluk, hogy kicsi a mélységélességük.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#24) scarabaeus válasza scarabaeus (#23) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Elnézést, most látom, azt kérdezed, aki első kézből tud róla beszámolni)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) Buci21


Buci21
addikt

Ilyenkor nem készülnek tesztképek, amiket kielemeznek? egy fényképezőgéppel mégiscsak fotózni kell nem?

(#26) Beri78


Beri78
őstag

lehetne ez a masina a panám utóda, de akkor még dolgozhatnának picit (nagyon) az áron :DD

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#27) Örni válasza scarabaeus (#23) üzenetére


Örni
senior tag

Hát igen, ha mondjuk 1.8-2.8-as obi lenne rajta, akkor igen jó kis gép lenne, de gondolom nemsokára ilyet is kiadnak Sony-ék :) És igen, én is csak max. 120-at adnék érte. Pár év és jó kis kompaktok lesznek a piacon.
Kerestem már sokat google-el, de nem találtam jó portrés képet.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#28) pilóta válasza Buci21 (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint milyenkor?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) flash-


flash-
veterán

csak én érzem azt hogy még mindig jobban megéri egy belépő dsl-t venni,mint egy csili vili mindennel tele szerelt kisebb formátumú gépet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31) andrew01 válasza Örni (#19) üzenetére


andrew01
tag

Najó.. azt leszögezném, hogy igen amatőr és hobbi fotós volnék.. és eddig 80 volt a legtöbb amit kiadtam gépért és kizárólag kompaktért :) Szóval nem is vagyok fotós.. :D csak szeretek minden eseményt, természetet stb. mindent fotózni :)
Tehát nem tudom hogy hangozna egy szakszerű válasz.. de.. épp első nap csináltam a próba portrét - iróasztalra lehelyezve, a mögöttem 1 mre lévő polc ill. a közvetlen elöttem lévő tárgyak is életlenek.. szóval szerintem elég kicsit tudok vele elérni..

[ Szerkesztve ]

(#32) andrew01 válasza flash- (#29) üzenetére


andrew01
tag

A külföldi tesztek pont ezt cáfolják meg.. Van, hogy nem is belépő, hanem igen komoly dslr-kel van összehasonlítva és van hogy élesebb részletgazdagabb képet produkál..

(#33) Atom_Anti válasza Örni (#27) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Pár év és jó kis kompaktok lesznek a piacon.

2006-ban vettem legutóbbi és első fényképezőm és azóta várom a nagyobb kép érzékelős kis-gépeket fix objektívvel. Hihetetlen hogy még mindig várnom kell pár évet, hogy válogathassak... :U.

(#34) lujo10


lujo10
aktív tag

Jó kis masina, brutális áron és nagyon kevés garral. Köszönöm szépen, de nem :( kérem.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#35) andrew01


andrew01
tag

http://amydavies.com/2012/06/12/portraits-liz-shot-with-the-sony-rx100-a-compact-camera/

itt találtam egy sorozatot portréból..

(#36) sphe válasza Atom_Anti (#4) üzenetére


sphe
senior tag

1. hosszabb optikai zoom kisebb szenzorral vagy nagyobb gépmérettel lenne fizika törvényei miatt megvalósítható, ezek tudta mellett ez az ötlet/kívánság mennyire életképes elgondolás?

2. jogos gondolat a ceruzaakksi, viszont szerinted mennyire életképes elgondolás a gyártó részéről az, hogy alig pár kép után ceruzaaksival lemerül és a vásárlók emiatt reklamáljanak hogy a sony így nem jó úgy nem jó stb mert kevés képet tud készíteni?

Megértem, hogy néhány kompakt tud elemmel működni, de még egy vaskosabb akksi töltése is vajon meddig bírná full hd videót, ekkora szenzorkiolvasás gyorsasággal, adatfeldolgozással és szinte realtime tömörítéssel? Másrészt ennek a gépnek a gyártásánál nagyon fontos volt a méret. Ez a sony útja, ezzel tud kiemelkedni a kompaktok köréből és nem kell egyértelműen milcek mellé tenni.

Ajánlom minden elemmániás figyelmébe az ide vonatkozó pixinfo cikkeket az akkumulátorokról, mert az elv ami szerint gondolkoznak jó, csak nincs megfelelő háttérinformációval megalapozva. Pedig ennek tudtában - már aki érti is mi az üzenete - már nem lenne annyira hangoztatva a Kiskunröcsögében lemerül az elem történet. Amekkora ennek az esélye különben, akkora eséllyel lehet már kapni kurblis, vagy napelemes akksi töltőt is. :D

Más: Lehidaltam a prohardver-től! Alig pár napja kijött az adobe raw támogatás a dsc-rx100hoz és a teszt már el is készült! Még nem olvastam a cikket de remélem van benne esszenciális raw-jpeg összehasonlítás!

Jó kis masina brutális szenzorral és még brutálisabb 200 ezres videokamerákkal versengő képminőséggel. És ez még jó fényképeket is tud készíteni, ha innen nézzük nem is sok az a 200.

(#37) andrew01 válasza sphe (#36) üzenetére


andrew01
tag

Agree with You !

(#38) vinibali


vinibali
őstag

a kissrác írásos engedélyét adta, hogy felhasználjátok az arcát egy teszthez? csak mielőtt személyiségi jogokat sértene valaki.... :)))
nagyon jó cikk lett, köszönjük!
szerk.: megnéztem a videót is... ilyen sokat számítana a CCC? :D nagyon szépet csinált :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#39) cattus válasza Atom_Anti (#33) üzenetére


cattus
őstag

Esetleg ez? [link]
vagy ez? [link]

Do the thing!

(#40) Atom_Anti válasza cattus (#39) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Pillanatnyilag ez a Sony tetszik legjobban, ha akcióban 400USD alatt elérhető lesz, akkor elgondolkodok rajta. Amúgy várok még 2-3 évet a 6 is gyorsan eltelt...

(#41) Ed Parker válasza sphe (#36) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

2 kilóért eléggé hiányos gép, pici szenzorral és nem túl meggyőző képminőséggel.
Ismétlem 200 ezerért már rengeteg lehetőség közül választhatok(G1X, 4:3-as milc, stb), tehát ehhez képest.

Kiváncsi lennék az lx7-es panára, meg tudná szorongatni ezt a kis gépet?
Remelem lesz tesztelve itt a ph-n.

(#42) #34577664 válasza Ed Parker (#41) üzenetére


#34577664
törölt tag

Mégis mekkora szenzor lenne neked elég nagy, egy ekkora testben?? Komolyan... :U

A mélységélességről hozzávetőlegesen jó képet lehet kapni ezen táblázat alapján, a dpreview tesztből:
http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100/

Focal length range (equiv.) / Aperture range / Aperture range (equiv.) (Effective aperture, in 135 film terms - this gives an idea of the depth of field control offered by the lenses when the sensor size is taken into account.)

Sony DSC-RX100 / 28-100mm / F1.8-4.9 / F4.9-13.4
Canon G1 X / 28-112mm / F2.8-5.8 / F5.2-10.7
Olympus XZ-1 / 28-112mm / F1.8-2.5 / F8.5-11.8
Fujifilm X10 / 28-112mm / F2.0-2.8 / F7.9-11
Canon S100 / 24-120mm / F2.0-5.9 / F9.3-27.4
Nikon1 J1 / 27-82mm / F3.5-5.6 / F9.5-15.3
Olympus E-PM1 / 28-84mm / F3.5-5.6 / F7-11.2
Nikon D3200 / 27-83mm / F3.5-5.6 / F5.4-8.7

Tehát tele végállásban a Fuji és az Olympus is keskenyebb mélységélességet produkál, kicsivel hosszabb zoomnál. Viszont nagylátószögnél egy hajszállal jobb a kit DSLR-nél is.

(Szerk.: na, szépen szétcsúszott a táblázat)

[ Szerkesztve ]

(#43) FEDman


FEDman
addikt

Nagyon összerakta a Sony ezt a kompaktot, szerintem nyugodtan kijelenthetjük hogy ekkora méretben jelenleg nincs jobb képminőséggel rendelkező gép a piacon.
Ettől függetlenül nem lesz egyszerű dolga jelenlegi mezőnyben. Például picit nagyobb méretben ott a GF2 + 14/2,5, amit jelenleg így kit-ben éppen fele ennyiért akciózzák.
Persze itt a picit nagyobb méret is pont elég ahhoz, hogy már ne lehessen olyan könnyen zsebre vágni.

Ennek a kis Sony-nak pedig ebben rejlik az igazi ereje, a lehető leglaposabb méretben nyújtja a jelenleg elérhető legjobb képminőséget. És természetesen ennek keményen meg is kéri az árát. :)

(#44) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Inkorrektség lenne ha nem írnám be, hogy javulnak a tesztképek.

A gép: szerintem nagyon jól eltalálták az eddig olvasottak alapján.
Kíváncsi lesz az árára mondjuk úgy 6 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ed Parker válasza #34577664 (#42) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A hangsúly nem a méreten, hanem az árán van.
Attól hogy kisebb nekem nem jelent semmit, ha a képminőség csorbát szenved.
A G1X egy vállalható méret.

(#46) FEDman válasza Ed Parker (#45) üzenetére


FEDman
addikt

Ez a kompakt a kis méretről szól, így aztán a Canon G1X-et felhozni ellene, hát hogy is mondjam.. :U

Ha nem fontos számodra hogy elférjen a kompaktod mondjuk akár egy ing zsebbe is és még némi korrektség is szorult beléd, akkor a G1X-et minimum egy NEX-hez fogod hasonlítani és akkor a Canon máris nem lesz több egy buta kockánál. :DDD

(#47) Ed Parker válasza FEDman (#46) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ár a legfontosabb, aztán a képminőség és végül a méret.

Egyébként láttál már valaha is olyan embert aki ingzsebben hord kompaktot és nem idióta? :U

(#48) FEDman válasza Ed Parker (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Már megint a saját szubjektív igényeid alapján ítélsz meg valamit ami egyértelműen nem neked szól.

Ez kicsit olyan mintha én most bemennék mondjuk egy Canon Eos-1DX fórumba és azt mondanám hogy ez a gép egyszerűen vállalhatatlan, egyszerűen túl nagy, túl nehéz és ráadásul az árához képest a képminősége se annyival jobb. És mikor elmagyaráznák nekem, hogy ez a gép miért olyan nagy, miért olyan drága akkor csak annyit válaszolnék rá, hogy nekem nem fontos se a gyors sorozat, se jó követő AF, se az olyan építés ami mellett akár egy szöget is be lehet verni a falba, majd ezek alapján újra levezetném hogy az Eos-1DX egy vállalhatatlan gép. :DDD

De természetesen én ilyet nem fogok tenni, de azért remélem ezzel sikerült valamennyire érzékeltetnem mennyire abszurd az amikor valaki valamit olyasmi alapján húz le ami az adott termék tervezésekor eleve nem is volt szempont. :)

(#49) Ed Parker válasza FEDman (#48) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mindenki (legalábbis az értelmesebb) a saját szubjektív véleménye alapján vásárol gépet, ami az igényeit kielégíti.
Ha valamelyik opció hátrány akkor kétséges a vásárlás.

Sokmindenben egyetértünk, de az nagyon fontos, főleg a magyar piacon, hogy 200ezerért már egy gépnek nagyon kell virítania, hogy megvegyék, ahol az ország nagy része még mindig 200ezer alatt keres.
Remélem Te is érzekeled mit akarok kihozni.
Písz:)

(#50) Tulku


Tulku
veterán

Fotó minőség: már elfogadható kategória (szerintem messze jobb mint a J-V1)

Videó minőség: közel nex 5n szint, ebben a kategóriában pillanatnyilag listavezető (talán az lx7 fogja megszorítani, de nem beltérben)

Méret: brutálisan kicsi, valóban zsebméret (itt jegyzem meg; nem biztos, hogy a zsebre tehetőség egyértelműen mondjuk a farzsebbe csúsztatást jelenti, elég egy apró övtáskára gondolnunk nyáron - most ezzel használom a fuji x10-emet - vagy egy közepes kabátzsebre télen...persze igazán hülyék mindenhol vannak...)

Kezelhetőség: már elfogadható kategória

Ár: Na ezen lehetne csiszolni, hozzá teszem, egy ilyen tudású ekkora méretű gépért 200 ezer nem falrengető SZERINTEM! 150 körül megáll egy éven belül...

Szubjektív: Én akkor váltok ilyenre ha egyszer beletesznek egy kicsike evf-et, mondjuk oldalra...akkor ilyen lesz a gépem...más kifogásom nincs ellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.